darko0011

Najbolje letovaliste u CG,za plucne bolesnike-decu!

14 poruka u ovoj temi

Postovani forumasi,veliki pozdrav..i nadam se da ce te mi pomoci u ovom delikatnom izboru!

Naime,hteo bih da mi pomognete u odabiru nekog letovalista,koje ima dobre karakteristike za plucne bolesnike...tj.decu!

Ja sam cuo da su mesta Stoliv,Canj kao dobra...a za koja ste vi culi?

Hvala na svakoj pomoci!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prčanj definitivno. :ideja:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Igalo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prčanj, sigurna sam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Igalo, kao i sva ostala mesta u drugi deo Boke, takozvani Kotorsko-Risanski zaliv...Stoliv, Kotor, Perast, Risan itd.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stoliv (nisam bila, ali sam citala o tome prateci ponude za letovanje u niskom kampu u Stolivu)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prčanj,provereno.Mojoj deci,koja već imaju svoju malu dečicu,pomoglo,itekako.Bilo to davne 95.e. Posle toga ,godinama Šušanj,zbog borića i isparenja.Moja deca od 6 ujutru samo nastave spavanje u borićima,tu doruckuju po buđenju,ma milina...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prcanj ili Stoliv...

Izmenjeno (zucca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Definitivno Vrmac Prcanj , Hotel je na prelazu u Stoliv , mogucnost smestaja u hotelu ili bungalovima, odlican je za plucne bolesnike. Mozete sve videti na :

http://www.rehabilitacija.com/o%20institutu.html

Plaza za svakoga, kamenčići , pesak, ponte....

Konkretno uvek sam se kupala na tkz. "Starom putu". To je nekih 100 tinjak metara od hotela prema Tivtu, Na krivini koja obilazi par kuća i ponovo se spaja sa glavnim putem. Tu je malo mirnije i nema guzve ali nije za decu.

Na plaži su " bar bili" otvoreni sank barovi- zgodno za osveženje u toku dana. Oko njih ima i hladovine za one kojima to treba.

Ujedno malo mesto nedaleko od Kotora ,za miran odmor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre jedno 30 godina, država je slala decu koja su imala problem sa astmom i bronhitisom u Prčanj na rehabilitaciju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovani, ja sam nacula da su Dobre vode delotvorne kod dece sa cesti bronhitisima i uopste sa plucnim bolestima. Da li je to najbolje resenje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prčanj. Mi smo bili sa malim kada je imao godinu dana, a muku je mucio sa upalam srednjeg uha + krajnici narocito treći i te zime je nismo osetili. Ali smo se pridržavali starog SFRJ pravila :D . letovanje od tri nedelje. Osnovni uslov pored toga je stalno šetanje pored mora i to rano ujutro, mi smo ustajali oko šest i mislili smo da smo prvi, a u stvari su neki ljudi sa svojim klincima spavali kraj svetionika, kasnije smo ustajali oko 5, i naveče posle 22 sata. tada su isparenja aerosoli i planinskog vazduha najveća koliko je nama objašnjavano i imaju najveći uticaj na respiratorne organe. Naravno, sve zavisi i od stepena oboljenja kao i od samog deteta, nijedno dete ne reaguje na isti način, razume se. Ove godine ćemo ponoviti sve to posle 4 duge godine. Kada smo se vratili u kontinentalni deo, koristili smo slane sobe kao prelazno rešenje do mora, ali to je za neku drugu temu, ne bih da idem u off.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Definitivno Prčanj.

"Medicinska ispitivanja i studije su pokazale da je klima ovog dela Bokokotorskog zaliva specifična jer je to duboki

fjord u koji se okomito spuštaju planinski masivi Lovćena i Orjena sa nadmorskim visinama od preko 2.000 metara.

Vazdušna strujanja iznad zaliva utiču na biljni svet i vode, obogaćujući vazduh jonima, pre svega halogenim i

drugim hemijskim supstancama koje sadrži morska voda. Isparenja eteričnih materija pomešana sa isparenjima

morske vode obogaćuju atmosferu mineralima i jonima čije je pozitivno dejstvo na respiratorni sistem medicinski

potvrđeno. "

...i da dodam da joda iz mora najviše ima i najkorisniji je, kada sunce pri izlasku dodirne površinu mora, bilo gde da ste...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste Prčanj i to je rehabilitacioni centar ali i mesto pored Stoliv je super sa mnogo manjom gužvom

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka