Srdjansto

Funchal (Madeira)

7 poruka u ovoj temi

Moja porodica i ja idemo na ostrvo Madeira, tacnije gradic Funchal za dvadesetak dana ali samo na jedan dan, i to na 8 sati. Brod kojim plovimo stoji u luci od 09h do 17h. Dosta sam citao po netu, ali da li neko iz iskustva moze da mi kaze sta je to sto obavezno treba da vidimo i posetimo za tako kratko vreme.

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa moja preporuka bi se na prvom mestu odnosila na obilazak jedne od dve botanicke baste (predlazem da to bude basta sa tropskim rastinjem). Da bi se zaista uzivalo u ovoj turi, potrebno je da izdvojite barem 1 vremena. Do iste se mozete dovesti i vratiti uspinjacom.

Takodje, zanimljiv je muzej posvecen Henriku i Francisku Franku (isto se zove i preziva kao i bivsi spanski vladar), u pitanju su dva umetnika rodom sa Madeire, jedanje bio odlican slikar, a drugi jos bolji vajar. Ovo muzej je mali, i moze da se obidje za 20-30 minuta. Prosetajte malo gradom, popijte u nekom od kafea preko puta nacionalne banke Portugala sok od cedjene marakulje (tamo kazu marakuže), prosetajte do gradske pijace, gde mozete da uzivate u ukusima brojnih egzoticnih vocki (moj licni favorit je anona), i zavrsite dan u nekom od brojnih restorana uz obalu, gde mozete jesti najbolji stek od tune.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na svezim informacijama!:klap:

Izmenjeno (mananna)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko može da mi preporuči avio kompaniju/kombinaciju kojom bih najpovoljnije mogla da stignem do madere? jer sve što sam gledala je minimum 500 evra po čoveku uz presedanja i slično... to je baš dosta :( 

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Razmišljam i ja o Madeiri-Funchal kao destinaciji i na osnovu tekstova na internetu vidim da je to bogatije ostrvo i da tu nije moguća neka ekonomik priča nažalost,posebno što se tiče letova jer vidim da Ryanair nije prisutan na "Cristiano Ronaldo" aerodromu.Tamo je rodjen i čak su aerodrom nazvali po njemu,realno je to velika promocija za ostrvo.Mislim da je najbolja varijanta Ryanair do Lisabona ili Porta i onda TAP Portugal do CR7 aerodroma.Obidje se Lisabon i ujedno produži tamo,a u povratku iz Funchala može da se ode do Nemačke i onda nazad do Srbije.Sve u svemu nezgodno i komplikovano.Puno jednostavnije se može recimo u Faro-Algarve preko Dizeldorfa Ryanair,ali to je nešto drugo.Možda postoji i neka bolja varijanta za Madeiru,ali nažalost se slabo putuje tamo iz naših krajeva.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi sad gledamo Maderu za Novu godinu. Tamo je sada oblacno, ali ipak ocekujemo lepse vreme nego ovde i jace sunce.
Samo za prevoz je bas komplikovano.  Ima relativno prihvatljivih aranzmana preko agencije Tui, ali sve iz Nemacke.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26174
    Ukupno tema
    872803
    Ukupno poruka