leyla

Putnici iz BIH koji idu preko Beograda

38 poruka u ovoj temi

Jedna forumasica iz BIH koja je isla iz Beograda je opisala dodatnu proceduru za BIH drzavljane, a to je da prilikom dolaska u Egipat imamo 7 dana da ovjerimo pasos u turistickoj policiji, inace se placa kazna pri izlasku iz zemlje.

Njena agencija (Saab) je nju odvela do turisticke policije.

Moja agencija (Kompas Holiday) trenutno ne zna nista o tome.

Da li je ima putnika sa BH pasosom i kakva su iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedna forumasica iz BIH koja je isla iz Beograda je opisala dodatnu proceduru za BIH drzavljane, a to je da prilikom dolaska u Egipat imamo 7 dana da ovjerimo pasos u turistickoj policiji, inace se placa kazna pri izlasku iz zemlje.

Njena agencija (Saab) je nju odvela do turisticke policije.

Moja agencija (Kompas Holiday) trenutno ne zna nista o tome.

Da li je ima putnika sa BH pasosom i kakva su iskustva?

Išla sam 2008. godine za Egipat. U ta doba, tražena je samo viza, koja se dobijala u egipatskoj ambasadi u Sarajevu. To je sve. Nikakva ovjera u turističkoj policiji, nikakve kazne i sl. Živo me interesuje ovo pitanje i šta se to promijenilo od tada? Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedna forumasica iz BIH koja je isla iz Beograda je opisala dodatnu proceduru za BIH drzavljane, a to je da prilikom dolaska u Egipat imamo 7 dana da ovjerimo pasos u turistickoj policiji, inace se placa kazna pri izlasku iz zemlje.

Njena agencija (Saab) je nju odvela do turisticke policije.

Moja agencija (Kompas Holiday) trenutno ne zna nista o tome.

Da li je ima putnika sa BH pasosom i kakva su iskustva?

Pozdrav leyla

Informacija je tačna.BH državljani trebaju se prijaviti u policiji, ne znam tačno koliko nakon ulaska u zemlju. Agencija preko koje ste uplatili aranžman bi to trebala znati, ako ne, neka se raspitaju. Moje iskustvo prošlogodišnje je da agencija to organizuje odnosno, odvede vas do policije, sa vodičem naravno, i vrati vas u hotel.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OK hvala to je vrlo vazno znati!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jeste,to treba sve da obavi vas predstavnik agencije u hurgadi,odnosno vodic.on ce vam uzeti pasos i to obaviti.tako je makar bilo.nemojte to da zaboravite jer se inace placa kazna.podsetite vodica jer jedne godine uopste nisu o tome vodili racuna,a kako kazu-nije njihov posao vec onih koji imaju druge pasose.dakle,vec na prvom sastanku koji cete imati sutradan u hotelu mu recite i sve ce biti obavljeno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je aktuelno jos za leyla ,da kazem licno iskustvo; od ove i prosle godine za nase BH pasose ne treba nista ovjeravati u policiji,mada je prethodnih godina to trebalo.Vodici su nosili pasose pa nam ih vrate poslije nekoliko dana,Sad je sve jednostavno ,jer vec imamo vize pa tece sve glatko na aerodromu.Sretan put i ugodan odmor!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos sam tu sutra idem :)

Moja agencija se raspitala i kod dvije bosanske agencije koje su joj rekle da niko nikad nije cuo za to i da nikad to nisu radili. Takodje su mi rekli da me mogu odvesti ako ja mislim da ima potrebe....

Tako da sada sa svim ti razlicitim misljenjima bas ne znam sta da radim...ne gubi mi se bepotrebno ni moje ni vrijeme vodica osim ako ne moram....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo sta se desilo mom bratu i njegovoj devojci: 31. 07. 2012. preko agencije Odeon World Travel su trebali da otputuju u Hurgadu. Prilikom uplate prve rate za putovanje pitali su sluzbenicu da li devojci moga brata, s' obzirom da je drzavljanin BIH i da ima BIH pasos, treba dodatna dokumentacija koja dzavljanima Srbije ne treba, sluzbenica je odgovorila "nema problema, sve je uredu". Kada su ostatak para uplacivali, pitali su ponovo, sluzbenica je rekla takodje "nema problema, sve je uredu". Devojka moga brata je znala da u pasosu treba da ima pecat da je bila u BIH u zadnja 3 meseca, sto je ona i imala. Takodje je otisla do ambasade BIH da se raspita tamo da li joj jos nesto dodatno treba kada putuju u Egipat, na sta je zaposleni tamo rekao da ne treba nista.

31og, na aerodromu, i na predavanju prtljaga i na 1. kontroli nije niko primetio da ona nema vizu, nego tek na zadnjoj, pred sam ulazak u avion, sluzbenica, koja je bila na prethodnoj kontroli(i nije primetila da ona nema vizu), sad je primetila i rekla da ona ne moze da putuje jer nema vizu. Moj brat je naravno odustao zbog nje. Nazvali su odmah agenciju i objasnili sta se desilo, na sta su oni rekli, da su sat vremena ranije pozvali mogli su da srede vizu da devojka putuje(da je sluzbenica sa aerodroma primetila na vreme), a ovako da se jave sutra agenciji. Naravno, razgovor se sa sluzbenice u agenciji, preko sluzbenika do jos jedne sluzbenice prebacivao, pri cemu su ovo dvoje prvih govorili jao stasno sta se desava, a ova treba je rekla da su oni njima rekli da treba viza. PA KOJA BUDALA NE BI IZVADILA VIZU?

Sutradan je devojka izvadila vizu, otisli su do agencije koja im je prvo nasla varijantu da lete 02.08.2012. iz Sarajeva, pa onda nije bilo mesta, pa je bilo jedno mesto iz Beograda za 03.08., pa let preko Budimpeste, pa dva leta 05.08. sto im je na polovini letovanja, za 600e. Ova varijanta za Sarajevo ili Budimpestu je takodje bila da moj brat i njegova devojka plate i transport do tamo. Oni naravno nisu pristali, normalno je da moj brat plati cenu karte jer je svojevoljno odustao, ali je agencija mogla barem da ponudi nesto jeftinije za devojku. Znam da na sajtu pise da putnici koji nisu drzavljani Repubile Srbije treba da se sami raspitaju o viznom rezimu zemlje u koju putuju, ali mi nije jasno KAKAV TREBAS DA BUDES DA AKO TE VEC 2 PUTA PITAJU DA LI TI NESTO TREBA DODATNO OD DOKUMENTACIJE S' OBZIROM DA IMAS BIH PASOS A TI ODGOVORIS DA NE TREBA I DA NEMA NIKAKVIH PROBLEMA OBA PUTA A ZNAS DA TREBA??? NJIHOV KOMENTAR NA TO JE BIO DA ONI KAZU DA VIZA TREBA DA SE IZVADI UKOLIKO PRIMETE NAGLASAK, KAO I DA IM SE TO CESTO DESAVA?! Jel toliki problem reci "NE ZNAM" ili ne daj Boze, reci istinu?

Dakle, preko Odeona nikad vise!!!!!!!!!!! Ni ja, ni moj brat ni njegova devojka, a ni svi moji prijatelji, a verujte, dosta ih je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blagi uzas! Sve se radi samo da se kako tako otaljiga posao i uzme novac!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Logicno je bilo da devojka pita u ambasadi egipta,a ne BiH,da li joj treba viza.

Logicno je da nase agencije,iako ne moraju,znaju vec to da kazu ljudima,obzirom da ima dosta putnika iz bosne koji koriste nase agencije,tako gube i novac,a tako je malo potrebno...jezim se javasluka,neznanja i "lako cemo"..uzas..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma znam da je trebala da pita u Egipatskoj ambasadi, ali je i ona mislila da nema potrebe jer ih je, ponavljam, dva puta pitala da li joj dodatno treba a rekli su joj da nema nikakvih problema. A u ambasadu BIH je isla nesto dodatno, u vezi drzavljanstva, pa ih je taman tad i pitala. Svejedno, njihov je to posao. U svakom slucaju izgubili su mnoogo putnika svojom neprofesionalnoscu i bezobrazlukom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

svakako ,grozno iskustvo,skinuti te sa aviona,upropastiti letovanje,izgubiti novac..ali opet kazem,covek treba sam da se raspita,ne pitati salteruse po agencijama koje,skoro pa po pravilu,veze nemaju ni sa dokumentacijom,cak ni sa hotelima,destinacijama..strasno ko sve ne radi!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma uzas, ja se uvek zezam, salterusama je uslov za dobijanje posla broj ljudi koji su zaje*ali ili na koliko su se ljudi prodrali po danu(to pogotovo ove sa fakulteta, u studentskoj sluzbi), naravno, sto vise ljudi koje zeznu, to bolje :zid: :retard:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da su tu obje strane krive. Naravno da treba viza za Egipat za BiH građane. Ja sam ove godine išao iz BiH preko Beograda, a vizu sam vadio u Sarajevu. I ne treba se prijavljivati nikakvoj policiji u Egiptu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka