GDIN

Tasos-opšta tema

1086 poruka u ovoj temi

 

... Чувена Ана Николић-никана, је јавила како увелико теку припреме за градњу хотела на Ватију, тако да ће плажа бити доступна само гостима истог, алиће са сигурношћу изгубити онај драж, шарм и лепоту коју поседује... 

Jel' "čuvena" počela prodaju aranžmana?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Jel' "čuvena" počela prodaju aranžmana?

Не би ме чудило... Мада ниједном нисмо ишли преко ње, али се пробахатила опасно, пре 5,6 година док је радила само тасос(углавном потос) имала је исту цену као и директ код власника, а сада бога ми клепа проценте ко ултракоповци на асфалтирању...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa bilo je samo pitanje vremena... 

Slično se desilo već ... Pahis => Sentido...

Verujem da će novi gazda srediti put (vatrogasni) od Golden Beach-a do Vathi...

Sa nostalgijom ću gledati svoj snimak sa tog puta pre par godina... 4 km za 45 minuta... Divota.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grkinja koja živi u Monaku je počela gradnju hotela koji je započeo njen muž još pre 30 godina ali je u medjuvremenu preminuo.Koliko sam čuo biće napravljen resort za bogatu klijentelu iz Monaka i Monte Karla.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neka nje neka je ziva i zdrava..Naci cemo mi sebi neka lepa mesta koja su nam dostupna a nisu previse urbanizovana..Ja sam svoje vec pronasla...

Izmenjeno (sandraivlada)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Neka nje neka je ziva i zdrava..Naci cemo mi sebi neka lepa mesta koja su nam dostupna a nisu previse urbanizovana..Ja sam svoje vec pronasla...

Ма наравно, али бре већ ми је пун кофер тих бахатих прљавих трулих капиталиста који су у стању да упропасте животе стотинама и хиљадама људи, само да би увећали свој банковни салдо са милијарде, на милијарду ипо... Па има ли краја, кад им је доста и где им је граница, а и кад скончају ништа у земљу неће понети тако да не видим поенту халављења и унесрећивања других, али шта ћу, кад нисам модеран и либералан, па не ратумем да ће неко боље живети са 3 приватна авиона него са два...

ПС: И нама је у плану Пилион, чим бебци мало ојачају, јер колко сам читао доста је захтеван обилазак тог нетакнутог раја:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citala sam mesecima ovaj forum da bih se informisala o putu na Tasos u sopstvenoj reziji i evo po prvi put mogu da podelim sa nekim svoje utiske:rolleyes:

Mi smo mladi par i smestili smo se u Limenasu u hotelu Ellie Maria koji ima ogroman parking ,lokacija savrseba(zavucena ulicica u centru) ,cisti se apsolutno svaki dan i sve preporuke za ovaj smestaj.

savet:BEZ AUTANA NE KRECITE NA MORE?komaraca tone a pcela i osa stvarno nema koliko sam ocekivala i citala(bukvalno sam se spremala za najezdu) 

Giros smo jeli u Happy place-u i svaki put je bio savrsen(3-3,5e)

Od plaza obisli smo Pachis,Arubu,Makriamos,Golden,Paradise,Tripiti,Ailiki,La scalu i naravno mermernu a svracali smo na mnogim drugima jer smo obisli celo ostrvo i bukvalno je sve savrseno sem poteza ispod skala do tripitija (koji je za nas stvarno bio upitan i veoma los)

svaka plaza je lepa na svoj nacin,i sve je koliko toliko vec objasnjeno ali ...kada i zanemarimo i novac,i bahatost zaposljenih,uslugu (?!tacnije koju uslugu) guzvu,cirkus i suncobrane velicine kisobrana Mermerna plaza ne nudi NISTA!

nakon pola sata provedenih na njoj(dosli smo u 8 ujutru a bila je puna) shvatila sam da je dobra da dodjte da vidite,da se fotkate,mozda okupate (kod nas je bilo jeezivo prljavo) i toliko!!!bezobrazluk na njoj i komercijalizacija je jeziva u odnosu na onako lepo ostrvo i rusi mi ceo utisak...put do mermerne i za nasu nisku limuzinu nije bio problem koliko ljudi dizu paniku dok je put na paradise plazu definitivno bio pakao za nas auto i nase zivce i ako nemate neki dzipcic ,4x4 itd savetovala bih makar da ga ostavite na pola puta.

nastavili smo pesaka do porto Vathy-a(ne zamerite ako gresim u imenu) i na njoj nas je sacekala savrsena usluga,kafic tog dana nije radio tako da nam lezaljke nisu naplacene a kafe su se delile za dzabe ,kasnije sam videla momke sa plaze koji su delili cak suvlaki u znak izvinjenja.

voda je mnogo cistija,guzve tolike nema ,sa desne strane smo isli u obilazak i slikali se u onim tooonama mermera i sve je bilo savrseno!

imam samo pitanje da mi neko kaze ako zna STA ONO PLUTA??nisam imala vremena da ispitam

sve u svemu,ako dolazite kolima budite spremni na krivine,prljav auto ali i na prave avanture,savrsene plaze i odlicnu hranu u TAVERNAKIJU u Limenasu gde smo jeli cuvenu jagnjetinu.

Za mlade i aktivne ljude moja preporuka za bazu je Limenas ili eventualno Golden beach.

Mogu da kazem da je Tasos odusevio i nas probirljive hedoniste jer imate pravi aktivni odmor ,odlicnu hranu,sjajna vina kao i kafu,vazduh kakvog nema nigde u Grckoj,izbor divljih kao i urbanih plaza sve u svemu jedan odlican mix

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Изузетно леп опис, и драго ми је да вам се свидело острвце, јер мојој жени је животни сан постао да се пресели на Тасос...

Супер сте плаже обишли, и заиста је Лименас одлична база јер око њега има пуно лепих плажа, али је за нијансу јачи са ценама од српског села Потоса:)

Иначе једино што сте се зезнули, тј.пропустили је да прођете после порто ватија још 500 метара узбрдо, па онда малим путићем 100 метара низбрдо, паркирате и видете скривени бисер Тасоса, Вати плажу...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uff bre, koji flashback. Hocu opet..............

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Изузетно леп опис, и драго ми је да вам се свидело острвце, јер мојој жени је животни сан постао да се пресели на Тасос...

Супер сте плаже обишли, и заиста је Лименас одлична база јер око њега има пуно лепих плажа, али је за нијансу јачи са ценама од српског села Потоса:)

Иначе једино што сте се зезнули, тј.пропустили је да прођете после порто ватија још 500 метара узбрдо, па онда малим путићем 100 метара низбрдо, паркирате и видете скривени бисер Тасоса, Вати плажу...

Bukvalno razumem vasu suprugu jer dok smo bili tamo bilo je toliko avantura i sadrzaja da sam tek kuci “sazvakala” utiske :rolleyes:

Culi smo za tu plazu,ali nas vreme nije posluzilo a pre svega moje opste nezadovoljstvo Saliarom i kako mi je Porto popravio utisak nisam htela da rizikujem da se opet razocaram...

Sto se cena u Limenasu tice mi smo bili odusevljeni hranom(moram opet da pomenem Tavernaki i Al dente),u pekari Panetteria sam bila ocarana cuvenom spanakopitom(pita sa spanacem) ali smo na momente, iako stvarno pokusavamo da ne pratimo budzet na letovanju,imali utisak da je sve skuplje za evro od onoga sto su nam pricali...ali je vredelo.svaki cent.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li moze neko da mi preporuci plaze na kojima se mogu naci lezaljke u prirodnom hladu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta ima Argus u ponudi od izleta? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka