MrHeavy

Sokobanja ili Arilje ? Gde je lepše za život ?

11 poruka u ovoj temi

Hteo bih da jedno vreme provedem u nekom malom lepom zdravom mestu u Srbiji, koje ima svoje prirodne lepote, ali i to da nije selo već da ima neka obeležja gradića. Ovo mi je potrebno radi oporavka. Od svih mesta koja nisu sela i liče na grad nekako sam izdvojio ova dva: Sokobanja i Arilje. Molio bih ljude koji žive u ova dva mesta ili dobro poznaju i jedno i drugo mesto, da mi ispričaju šta je posebno lepo u svakom od ova dva mesta. Pošto nisam nikada bio u ova dva mesta teško mi je da se opredelim, meni oba izgledaju jako lepo, mnogo lepše od betonske džungle u kojoj se sada trenutno nalazim. Nekako mi se čini da i jedan i drugi gradić imaju predivnih mesta za obilazak i odmor. Teško mi je da se opredelim, a opet šta god od ova dva da izaberem znam da neću pogrešiti. Potrebna mi je zdrava nezagađena priroda za šetnju i opuštanje u malom gradiću. Hvala puno svim komentatorima, sve najbolje !

Izmenjeno (MrHeavy)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Arilju nisam bio ali u Sokobanji da.

To je je vazdušna banja koja u svojoj blizini ima razne sadržaje poput veštačkog jezera Bovan na kome možeš pecati, plivati i uživati u miru i tišini, pored banje i i planina Rtanj koja je još uvek mistična. Svake godine je obilaze razni stručnjaci i naučnici ne bi li je demistifikovali šta je ona u stvari: da li obična planina ili piramida sakrivena ispod zemlje??? Da li je tu neka tranša za NLO(više puta viđani iznad planine), Ispod Rtnja je postojao rudnik koji se ne ekspoatiše već dugo, Nemački inženjer koji je tu radio zaljubi se u Srpsko seljanče i osta mu duša tu, vratio se sa svojom izabranicom u Nemačku ali ne zadugo, ljubav njegovog života preminu i on se vrati zajedno sa svojom suprugom u njen kraj te joj telo položi na najlepšem mestu. Ostao je i skončao svoj život tu obilazeći grob svoje drage na jednom vidikovcu. Šljam kojem ništa nije sveto (u novoj istoriji) više puta je skrnavio grob sve u nadi da je Nemac pored svoje drage stavio neku vrednost. Takvi ljudi i ne znaju da je taj Nemac u stvari u grob stavio svoje najveće blago a to je njegova ljubav.

Pored Sokobanje je i izletište Lepterija predivno mesto sa rečicom hladne vode i uređenim mestima za roštoljanje, u blizini je i Soko grad.

Grad ima predivnu ulicu za laganu i opuštenu šetnju sa baštama kafića gde se može predahnuti, pored te uličice je i lep parkić.

Gradić je mali i nema mnogo automobila koji bi pravili veliko aero zagađenje koje ne bi mogla priroda okolo da reši, nema ni fabrika.

Ove godine su pustili u rad i akvapark.

Ovo je neko moje viđenje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ljubav njegovog života preminu i on se vrati zajedno sa svojom suprugom u njen kraj te joj telo položi na najlepšem mestu. Ostao je i skončao svoj život tu obilazeći grob svoje drage na jednom vidikovcu.

Misliš na grob-kapelu na vrhu Rtnja?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takvi ljudi i ne znaju da je taj Nemac u stvari u grob stavio svoje najveće blago a to je njegova ljubav.

Jao, Tantale, al si romantican :volim:

Bas lepa prica, nisam je znala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih odabrala Arilje. Standard je bolji, a samim tim i zadovoljnija lica ljudi :). Zivahno je i zimi i leti.

Priroda? Bozanstvena. U blizini ti je reka Beli Rzav i neverovatna priroda u kojoj ces sigurno uzivati, a pogotovo Visocka banja, uzvodno rekom.

Sokobanja je lepa, ali dosta mirna. Priroda je dobra, zimi je malko nezgodnije doci do nje. Putevi nisu bas sjajni, ali je neverovatna za plucne muke.

Nije losa, ali ipak Arilje je bolje.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Misliš na grob-kapelu na vrhu Rtnja?

Da upravo ta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Onda moram da te ispravim, nije on obilazio njen grob već ona njegov.

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Интересантно питање, нарочито за некога ко је, попут мене, у Ариљу провео део живота. Била сам и у Сокобањи, али нисам меродавна за њу, па ћу у најкраће о Ариљу. Не знам да ли сте са децом, или сами. У праву сте то је варошица, али "чаршија" је, није село. Живот је миран и пријатан и рекла бих да време тамо спорије пролази него у већим градовима. Највеће богатство је река Рзав, најчистија у Србији. На сваких 500 метара узводно има лепих купалишта, са бич баровима и занимацијама за децу и млађе (терени за одбојку, стони фудбал, љуљашке). Последњих година је вода мало хладнија, али пријатна за купање. У граду постоји вртић, једна основна и средња школа (комбинована гимназија са стручним школама). Нема великих маркета за снабдевање осим једног повеликог Максија на улазу у град, али је јако погодно за куповину памучног веша и гардеробе у продавницама код самих фабрика (за будзашто роба у класи или на акцијама). Ми се снабдевамо у Митексу - тренерке, Јасмил - пиџаме и веш, Инпро - веш, Стефан - постељине, прекривачи, требаће вам ако се будете селили.

Направљена је нова спортска хала, градски парк је леп и уређен, има и фудбалски стадион. Од излетишта је Клокоч, оближње брдо или било где уз Рзав. Кроз Ариље протиче још једна река, Моравица, али око ње није тако лепо уређено.

Људи су пријатни, вредни, добри домаћини, воле да имају и да се зна да имају, много благороднији од околних Пожежана и Ивањичана (сад ако неко од њих ово види одмах ће реплицирати, али ја то из искуства). Ако има још нешто да вас занима, а ја то нисам написала, јавите се и написаћу. Велики поздрав, гласам за Ариље.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam iz Arilja,i reci cu ti iskreno. Preko leta u Arilju je super,tu je najcistija rekao u Srbiji,Rzvav,pravi raj na zemlji. 5-6 uredjenih kupalista,sa bogatom vegetacijom,pa imate osecaj kao da se kupate u sumama Amazonije. U julu svi beru maline,puno je sezonskih radnika iz drugih gradova,i grad prosto ozivi. Zimi je situacija malo drugacija,grad je nekako mrtav,iskreno. Ali jedno je sigurno,najvece bogatstvo ovog kraja su ljudi,nije sto su moji,ali takvo gostoprimstvo nigde necete naci. Budite spremni da vas komsija ,odmah po dolasku,zovne na rakicu,prsutu i ostalo. Priroda je nezagadjena,mesta za setnju ima dosta,tako da mislim da necete pogresiti ako izaberete Arilje. U okolini ima Visocka banja,razvijen je i seoski turizam u okolnim selima. Iz Arilja mozete napraviti izlete do Zlatibora,Mokre Gore,Tare,Golije...na sat-sat i po voznje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me sledece, da li znate kakav je hotel Banjica u Soko Banji, kakav je hrana, smestaj itd? Voleo bh da znam o cemu se radi posto treba da vodim decu na pripreme...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sokobanja se meni bas svidela,posebno izletista u njenoj blizini,vodopad Ripaljka,Lepterija,Bovansko i Vrmdzansko jezero,Sesalacka pecina,naravno plaina Rtanj...Ne zna se sta je lepse,oaza mira na sve strane.

I da,cisto zbog validnosti podataka,najcistija reka u Srbiji je i zvanicno Gradac u Valjevu. :) Ne samo u Srbiji,nego u citavoj jugoistocnoj Evropi.Vise o tome http://www.novosti.r...-Naj-iz--Srbije

Izmenjeno (Atina11)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka