BojanMKD

Ostrvo Egina (Aegina)

426 poruka u ovoj temi

Licno poznajem nekoliko ljudi koji su tamo isli,ali preko Crkve,zbog teske bolesti,pa su boravili u manastiru pored kojeg je sahranjen sv.Nektarije Eginski,tako da nikom nije ni bilo do kupanja i suncanja...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima koje interesuje ostrvo Aegina, dobila sam odlicnu ponudu od vlasnika vile Blue Dolphin u selu Vegia, cetvorokrevetni studio u avgustu 50e, lepo sredjeno, deluje cisto, komplet kuhinja, terasa sa pogledom na more, grad Egina udaljen 20 min. a Perdika 45 min. kolima. Nadam se da vredi upustiti se u avanturu i kolima sa decom krenuti u juzne krajeve Grcke, mada i prosle godine smo bili blesavi i otisli iz cuga do Zakintosa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilo bi lepo da napises jedan malo opsirniji izvestaj po povratku. Meni deluje inetersantno, nije predaleko, ali su informacije na forumu prilicno sture.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni se ove godine baš posrećilo. Prvo ću u junu na "pripreme" u Vrahos a onda, u julu, u osvajanje Egine. Merkam je još od januara i evo, konačno sam odlučila.

Vidim u par postova iznad da se ne preporučuje smeštaj u Agia Marini ali ne znam zbog čega. Ja ću baš tamo i to zbog peščane plaže.

Ako neko ima bilo kakvu informaciju neka javi. Pročitala sam sve što se može pronaći o ostrvu ali je ipak drugačije kada neko prenese svoja iskustva.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bio danas, prelepo je ostrvo! :klap: Kad se vratim pisacu ti sta te zanima.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Има ли неког сад у Агиа Марини? Ако има, нека пошаље ред вожње за локалне аутобусе.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja putujem sutra tamo.

Pronašla sam negde na netu red vožnje lokalnih autobusa. Iz Aegine startuju tek oko 10.00 i poslednji povratak iz drugih mesta je oko 16.00. Mislim da jedan isti autobus kruži, ako je, na primer, polazak iz Aegine u 10.00, onda je iz Agia Marine polazak za Aeginu u 10.30. I tako za sva mesta, do 16.00, jer putovanja u svim pravcima traju oko 30 minuta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да. И ја сам то нашао, то је прошлогодишњи ред вожње. Ако сте читали напомене, могли сте прочитатити и да аутобуси неће возити уколико се не обезбеди новац за гориво. Ако идете у Агиа Марину, имате брод одатле за Атину у 10:45. Само петком је повратак у 19:00. Значи , посету Атини и археолошком музеју планирајте у петак. У колико сати полазите из Београда?

Izmenjeno (ddbgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste, to je taj prošlogodišnji red vožnje.

Planirala sam da prespavam u Atini, jednu noć, baš zbog tog uskog vremena za odlazak i povratak.

Međutim, pronašla sam sve neke hostele u čijim opisima je diskutabilna čistoća kupatila.

Nadam se da će mi pomoći predstavnik agencije na ostrvu.

Moraću da posetim i ono ostvrce Moni. :)

Mislim da je polazak iz Bg u 10.00. Biće to dugo putovanje.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sticajem okolnosti provero sam prosle godine na ostrvu jedan dan. Polazak je bio jet-om ujutru recimo oko 9h i stiglo smo tamo ako se dobro secam posle nekih 40ak minuta. More je bilo solidno nemirno pa i sama voznja u oba smera, tako da je mozda put bio i kraci :)

Odmah smo busom krenuli do manastira. To je nesto sto se svakako mora obici ako ste tamo. Prelep stari manastir. Nov se jos uvek dovrsavao mada je 'operativan'.

Sam put po ostrvu do tog mesta od luke, je proshao ok, putevi jesu ok ali su na nekim mestima i uski.

Luka i ceo put do manastira odaju osecaj napustenog ostrva, slabo naseljenog i nekog starog vremena.

Ostrvo je uzasno siromasno, iako je davno na tom otsrvu bila prestonica Grcke.

Posle manastira je vodic predlozio da idemo dalje da obidjemo jos jedno mesto medjutim niko nije bio zainteresovan jer je rekla da se do tamo vozi preko sat i po vremena a da cemo obici za 10min.

Mozda je vodic hteo da skrati taj deo - osnovano, ili ne ne znam.

Vratili smo se u luku i taj deo oko nje i nju samo obisli detaljno shodno tome da smo se vracali nazad tek predvecernjim polaskom.

Sama luka je simpaticna jednim delom, drugim delom bas odaje osecaj starosti/bezparice/zapustenosti. To se dosta vidi i po kaficima i restoranima, dva losa pa jedan bolji, pa neki ono jedva sklepan, pa malo lepsi.

Kada se zadje u malecne ulice iza glavne se moze svasta nesto videti od lokalcica, ali je dosta toga i pozatvarano.

Prosek godina na ulicama je bio izuzetno visok, a omladine jako jako malo. Verovatno cim dobiju koju godinu preko 18 begaju za Atinu.

Pistace smo uistinu videli na svakom koraku, medjutim ljudi koji je prodaju na ulicu nisu ni malo realni. Cene koje su oni trazili nisu bile smisleno uporedive sa bilo kojom drugom lokacijom gde bi probali da kupite pistace. Pocnimo samo od logike da bi kod nas u SRB trebalo da budu skuplji jer nam ne rastu ispred nosa. Njima raste i traze sumanute cifre ili ne uskladjene a pritom se turisti koji prolaze tuda uopste nisu tukli da im nesto kupe.

Po meni, samo ostrvo, bar deo koji smo obisli, kao i taj lucki grad nisu vredni do te mere da se ostane tu celo letovanje.

Veci deo ostrva nema nekog specijalnog zelenila (visokog rastinja), plazice u tom delu oko luke su stvarno male i nista specijalno.

O ukusima se ne raspravlja, ali je ovo po meni def ostrvo za obilazak turisticki sa mozda 1-2 nocenja. Naravno neko voli da se osami potpuno na nekom maltene pustom delu ostrva, ali mislim da ima i dosta lepsih destinacija u toj regiji gde se moze dobiti i bolji efekat.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://mariannastudios.webware.gr/PublicTransportation.aspx

Замолио бих вас да ми кажете да ли је ово важећи ред вожње на Егини? Унапред хвала!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To nije trenutni red vožnje. Doduše, red vožnje zavisi i od perioda sezone, ali Vam mogu reći da je frekvencija autobuskih polazaka očaaajnaaaa!

Prosto, ako želite nekud dalje od Egine, na primer u Atinu ili na ostrvo Moni, morate nazad, poslednjim polaskom već oko 15-16.00h.

Uh!

Oni će te polaske još malo izmeniti za špic sezone, ali Vam se u septembru sigurno redukuju. Ne znam gde ćete biti smešteni, ja sam u Ag. Marini, ali Egina grad baš i nije izbor za smeštaj.

 

Umesto da su malo usaglasili polaske za sva mesta, recimo, u Perdiku mogu da stignem tek u 11.50 i da se vratim već u 14.50 da bih stigla za bus u 16.00 za Marinu, jer je to poslednji polazak, a taxi je papren. I sve to na ostrvcu koje je toliko maleno. Ako umete da vozite skuter, obavezno rentirajte.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo red vožnje sa autobuske stanice iz grada Egine, maj mesec je u pitanju:

411.jpg

412.jpg

413.jpg

414.jpg

415.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakave su cene na ostrvu, hrane, taverni i sl?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27008
    Ukupno tema
    905816
    Ukupno poruka