tasko

Put za Grcku preko Bugarske

1225 poruka u ovoj temi

Zasto 3 sata kroz grcku,da li svracate negde.Po miselovom programu treba 8 sati sa sve granicama i pauzama i uz postovanje svih ogranicenja brzina

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Таман да напишем да опишете пут кад се вратите, али видех месец - 09. - за нас ће бити доцкан. Још увек се размишљамо око овог пута, да ли је ризично да идемо са децом. Ваљда ће неко ускоро, па да јави како је. И шта да се ради за зелени картон, да ли је неко довољно паметан?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tasko, nismo planirali nikakvo zaustavljanje u Grčkoj u odlasku. Ta 3 sata je sa (zlatnom) rezervom, a i ovaj plan je rađen sa MS Autoroute.

Sanja evo citata iz revije SAT br.291, str.85, prikaz 66 (55,26km)

"Granični prelaz Evzoni.

Kako ulazite u zemlju članicu EU, policajci revnosno proveravaju i skeniraju pasoše putnika. Za ulazak u GR nije potreban zeleni karton, pa uz lična dokumenta predati samo saobraćajnu dozvolu."

U patroli Alvirko reče da treba, a u reviji piše da ne treba!?!?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi ozbiljno razmisljamo da putujemo preko Bugarske , a krecemo 7 jula i ako se odlucimo sigurno cu ovde izneti svoje utiske.Gledala sam Alvirkovu emisiju i rekao je da u Makedoniji traze zeleni karton dok EU zemlje ne, ato su i Grcka i BG.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baš lepo - neka Sveti Jovan bude uz vas. Žao mi je što idemo tek u septembru, ali ostavićemo nekim sledećim putnicima detaljan opis. Mi nosimo i auto-kameru i 2 aparata i kameru, ali to će ovde biti objavljeno tek negde u oktobru. Uskoro ćemo objaviti i plan za nazad. Ionako sobe moramo da napustimo u 09:00 pa eto nama putovanja nazad. Plan su 2 pećine (Seres i Drama), Filipi i Kavala, a ako (po)stignemo i Rilski manastir u BG. Bićemo prazni, pa laganica sa sve obilascima. Netbook ima samo sa fercera od prebacivanja video i foto materijala uz put (da bi oslobodili mesto na gadgetima). Uzgred, juče sam pročitao na nekom BG sajtu da planiraju komplet izgradnju auto-puta na ovoj deonici do kraja 2013-e....

Evo spisak kontrolnih kamera u BG

katcamera1.jpg

Izmenjeno (jelenabata)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Што се тиче зеленог картона за Грчку званично не треба, али шта радити ако га Грци траже, као што је неко на форуму већ писао да су му тражили.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine planiram put do Grcke kroz Bugarsku. Deonica Nis-Sofija je sve ok, ali interesuje me dalje put od Sofije do izlaza na more u Grckoj.

- Da li ima putarina? (mislim da nema, samo bugarska vinjeta 5e)

- Gde sipati gorivo pred ulaz u Grcku?

- Da li vam je trebao zeleni karton na prelazu Bg-Gr? (valjda nije potreban)

- Gde preporucujete odmor na ovoj deonici puta (od Sofije do Sereza)?

- Da li na ovoj deonici negde ima pravi auto-put sa bar cetiri trake?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@jelenabata nasao sam vise informacija nego sto sam ocekivao. Ja planiram vec za 10 dana da gazim ovaj put do Kavale.

Ali, moj plan je da podjem iz Nisa u 8h. Oko 10h da budem u Ikea u Sofiji. Posle toga, sve polako prema Grckoj pa kad stignem. Po mojoj proceni trebalo bi oko 18-19h da budem u okolini Kavale sto i jeste moje odrediste.

Poseticu obavezno i onaj market u Blagoevgradu, mada nismo planirali takvu kupovinu u Bugarskoj. U Grckim marketima kao Lidl cene su skoro iste kao kod nas u Maxi ili Idea.

Ja se vracam verovatno 15.7. i ako nekom treba vinjeta za Bg mogu da mu dam vec 16.7., preuzimanje u Nisu. Vinjeta vazi 7 dana i nije vazana za reg.broj auta.

Izmenjeno (meraklija)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@meraklija

Os subote kreće seoba Turaka :) pa treba očekivati malo veću gužvu na granici. Ja idem u subotu ujutro za Sofiju pa ću da opišem situaciju. Inače, prošle godine sam se zadesio u koloni na Naisu u subotu 1-og jula i čekao sat vremena da platim putarinu, pri čemu su sve kućice radile. Mogu samo da zamislim kako je bilo na Gradini :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Alvirko viđen juče na Tasosu. Po najavi 2 patrole - preko Makedonije, a bogami i preko Bugarske.

:yesss:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@meraklija

Os subote kreće seoba Turaka osmeh1.gif pa treba očekivati malo veću gužvu na granici...Inače, prošle godine sam se zadesio u koloni na Naisu u subotu 1-og jula i čekao sat vremena da platim putarinu, pri čemu su sve kućice radile. Mogu samo da zamislim kako je bilo na Gradini osmeh1.gif

1.jula 2006.god., isto je bila subota ;) , oko podne je na Gradini bio mali-milion turaka. 4 kolone BMW-a, Mercedes-a, i drugih lađa, a oko njih gomila naroda sedi na kartonu :huh:.

"Mitnicu" (carina na bugarskom :tongue: ) smo prošli za cca 2h :sad:...sa sve usputnim "počasti batko", naravno "mitničara".

Na Kulati (za ulaz u Gr) smo "protezali noge", takođe 2h. Ispred nas samo jedan autobus i mi (turci su otišli na Kapikule, pa nije gužva), ali ovaj put "sistem je u kvaru" :zid: pa nemaš koga ni da "počastiš" :D. Posle nekog vremena, promuvam se ja oko kućica i duboko zagazim u međuzonu, kad tamo iznenađenje. Cela smena "mitničara" gleda polufinale Svetskog prvenstva u fudbalu (Francuska-Brazil) http://news.bbc.co.u...006/4991616.stm :klap: !!!

Čim su karioke ispale, "sistem je proradio" :kolce: .

Tih godina sam otišao još dva puta do Banskog, dok se nisam opametio...sistema i "mitničara" :cool: .

To je bilo moje iskustvo...a svako iskustvo se plaća. Ja sam platio i nemam nameru više, čak i da dobijem "nagradno putovanje" :tongue:.

Normalno, ne mora da znači da je tako i dalje, ali za svaki slučaj oprez.

I kao što reče i Petronije2, ako možete izbegavajte julske vikende na Gradini zbog najezde turaka....i srećan put!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

SAT-ova emisija u nedelju 01-07-2012 u 15,15h-na Tasos kracim putem preko Bugarske

SUPER

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj čovek nije normalan... pa koliko STVARNO košta patrola... ovo smo mi (kao preko pretplate platili i pitali i tražili)... Ma sve je lepo opričo, al' nema jezera u Makedoniji i td... ajd da skupimo pare i platimo.... vrlo sam razočaran

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko Bugarske za Grcku i Jerisos u septembru jedino ako kalimero kapice dignu bunu u Presevskoj dolini.

Dzaba krace za 10 km (871:881)kad je po Via Mishelinu duze vremenski za dva sata pa vinjeta 13 evra,pa policija,pa Sicevacka i Strumacka klisura,obilaznica oko Sofije....doduse nema zelenog kartona ali sve ostalo je na strani klasicnog puta kroz Makedoniju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka