dujaspasa

Letovanje u Tunisu

2662 poruke u ovoj temi

Da li neko, osim nas razmišlja da ove godine letuje u Tunisu?

Mi planiramo da u drugoj polovini avgusta idemo u :srce: Nabel, hotel Keops. Na žalost cene aranžmana sigurno neće biti objavljene pre maja.

Eeee, kad će avgust? :tuga:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama je to jedna od opcija,mogu da kazem da najvise razmisljamo o toj destinaciji,a u najuzem izboru je Yasmin hammamet,u portu i susu smo bili par puta,i nismo imali nikakve zamerke.Mi planiramo takodje kraj avgusta,ili pocetak septembra

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi planiramo da u drugoj polovini avgusta idemo u :srce: Nabel, hotel Keops.

Dakle: Nabel kao mesto za odmor ? Nisam baš siguran da ti je izbor baš na "visini" -

Plaža je duž otvorenog mora - tu zna da bude /ama baš svaki put kada sam tamo bio !!/ JAKO uzburkanao - talasi su preko 1.5 m i sem lokalne dečurnije nikada nisam video "belog" turistu na plaži...

Hotelii u Nabelu su krš & lom - bez izuzetka... Bili su dobri ali to je bilo 1988-1990... Dakle u prošlom mileniijumu, i od tada samo propadaju, niko ih ne "podmladjuje"...

Avgust? - Mislim da je vlaga prevelika & upareno sa 36/38 C to zna da bude problem...Zavisi od tvog zdravlja - ja ti kombinaciju ne podnosim...

Avgust? - Razmisli još jednom: tada je kod njih Ramadan/Ramazan - a na vlasti su sada "meki" islamisti... ima da se nerviraš zbog "radi / ne radi" i "brzine" servisa, tj. konobara i ostalog osoblja...

Anyway, Tunis- DA, baš sada & uprkos svemu !

Razmisli još jednom o mestu/Nabel/ i vremenu /Avgust/....

Izmenjeno (Čika Zmaj Jova)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Čika Jovo,

Uopšte ne sumnjam u tačnost i dobronamernost tvojih komentara. Medjutim svako doživljava stvari na svoj način.

Mi smo poslednjih sedam godina, svake godine bili na letovanju u Tunisu i to u periodu od polovine juna do kraja septembra. Naši utisci su malo drugačiji.

U celom Tunisu, pa i u Nabelu je lepa peščana plaža. U hotelima sa tri zvezdice dozvoljen je ulaz lokalnom stanovništvu, u 4* i 5* nije. Talasa je bilo, ali ne tako često, konkretno u Nabelu nika :cool: d.

Hotel :srce: Keops je 4*, veoma dobro održavan ( bili smo tri puta u njemu ), sa prostranim i čistim sobama, sa jako dobrom hranom, ali jedinom manom što do plaže ima 400 m ( prolazi se kroz hotel Piramides).

Hoteli su puni i u sezoni ima dosta turista.

Ramadan se ove godine završava 19.08, a mi idemo posle 20.08.

U pravu si da je za vreme Ramadana sve preko dana zatvoreno, ali zato posle devet sve radi i prepuno je naroda. U hotelu se Ramadan nije ni primetio.

Za veliku vlagu u vazduhu si u pravu, ali to nama uopšte nije smetalo.

Uvek smo imali dabro društvo, što je ukupnom utisku davalo posebnu zanimljivost.

Razlika izmedju Nabela i Hamameta je 15km, ali u atmosferi koje samo mesto pruža ogromna (ogradjujem se - to je naše mišljenje) je u korist Nabela. :klap:

Ukoliko nekog interesuju detalji, tu sam. Pozdrav...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Čika Jovo,

Uopšte ne sumnjam u tačnost i dobronamernost tvojih komentara. Medjutim svako doživljava stvari na svoj način.

Tako je - svako ima svoju vizuru...

Meni lično Nabel nije nešto "posebno" (za razliku od Bizerte, Sfaxa, Duza...itd)..

Eto svaki put kada sam bio u tom gradu - na plaži je bilo veoma vetrovito... a bivao sam tamo početkom juna ili u septembru... pa tako jedno 15-20 puta..

Ali, da se manem statistike....

Taj hotel sam video "iznutra" samo jednom prilikom /2 noći/ - tvoja ocena je sigurno bolja..Uglavnom sam išao u hotele 4* ili 5*...

Ramadan je meni /u septembru/ pravio problem jer je saobraćaj bivao redukovan: vozovi su išli po tom "ramadanskom" redu vožnje - znači mnogo redje - a kolektivni taksi /luaž/ sam morao da čekam znatno duže... Taj poremećaj sam počeo da osećam negde 2001 ili 2002 kada je bivši Ben Alija postao veliki "vernik"...

U gradu Tunisu nisam tokim dana mogao nigde da se osvežim - sve je bivalo zatvoreno: svi kafići, kafane, restorani, poslastičarnice... Jedva sam vodu kupovao..

Naravno, uveče je sve vrvelo od ljudi... prava fešta...

Inače Nabel je dobra baza za peglanje bliže okoline: Kelibija,

Memzel Tmine, Kerkouane, Soliman, Beni Khiar, Dar Chabane....

Autobusi često idu do grada Tunisa... brzo, udobno, jeftino... a onda od Tunisa grada nadalje... bus, železnica/luaž...

Izmenjeno (Čika Zmaj Jova)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Пре него што се настави полемика око рада за време Рамазана, додала бих један детаљ. Рамазан се сваке године помера 10 дана унапред. Зашто, не знам, то је већ неко друго питање, али јесте чињеница да се помера. Тако да, ко оде у септембру, промашиће Рамазан јер ове године почиње око 20. јула.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...i mi smo za Tunis,za Yasmin Hammamet,mada neznam mislila sam krajem jula,a koliko traje Ramazan i kako cemo tacno znati kada pocinje? dopada nam se EL MOURADI HAMMAMET pa ako imate iskustva pisite... inace vidim pominje se ovde prilicno vlazan vazduh,sto je meni vrlo problematicno jer imam rinitis,pa bih volela da cujem vasa misljenja-hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Рамазан ове године почиње 20. јула ( 19. увече ) и траје до 18. августа. Затим иду 3 дана славља.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo 2010 došli u Tunis dan pre Ramadana. U radnjama, a naročito u supermarketima je bila takva gužva, kao da je sudnji dan. Mi nismo znali kako je za vreme tog njihovog najvećeg praznika, jer smo ranijih godina bili u Egiptu za vreme Ramadana gde se nije naročito primećivala razlika.

Medjutim, u Tunisu je to bilo ovako. Prvo veče Ramadana izašli smo u šetnju sa našim prijateljima. Ulice su bile bukvalno prazne, ni ljudi, ni automobila :o samo mi i malo dalje još po neki turisti! Inače kroz tu ulicu nije od gužve moglo da se prodje, a mesta za parking uglavnom nije bilo! Sve radnje i restorani su bili zatvoreni. Pošto su naši prijatelji bili prvi put u Tunisu i želeli da prošetaju, krenuli smo ka centru. Kad, kao da je zvonio veliki odmor u školi, u 21 h (tada je zašlo sunce) :klap: nagrnuo je narod iz svojih kuća, žene, deca, bebe, ..., turisti su izašli u provod iz svojih hotela...sve radnje su u trenutku bile otvorene, kafane takodje, ali restorani ne. Samo neki koji su bili na spratu su bili otvoreni. Ta gužva, uključujući i majke sa bebama u kolicima, trajala je obično do jedan-dva sata posle ponoći. Ljudi a naročito ženski svet su bili svečano obučeni, što je bilo jako lepo za videti. Na naše oduševljenje, svih dana smo se divno proveli, jer nam je sasvim odgovaralo da u grad idemo kasno uveče. :srce:

Napominjem da se u hotelu po ničemu nije pri mećivalo da je Ramadan.

Dakle za nas je to bilo neobično i lepo iskustvo. :cool: Ostali smo 15 dana.

Kome to ne odgovara, neka izbegava termin koji je *Alanja84 napisala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa ne vidim ondak da je Ramadan neki problem????

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim vas za pomoc oko izbora destinacije u Tunisu. Muz i ja bismo da odemo u Tunis ove godine sa bebom od 10meseci krajem avgusta pa mi treba preporuka za destinaciju i hotel na pescanoj plazi pogodan za tako malo dete. Tobogani su pozeljni(za tatu), hladovina kao i usluga uall. Do sada so letovali uglavnom u Turskoj i tamo mi je prelepo, ali bismo malo da promenimo destinaciju.

Hvala unaored

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel :srce: Keops je 4*, veoma dobro održavan ( bili smo tri puta u njemu ), sa prostranim i čistim sobama, sa jako dobrom hranom....

Kao što sam već rekao/pisao u tom hotelu sam bio svega 2 noći.. u prolazu,

1993 ili 1994 ...

Tvoje lepe ocene su me poterale da vidim i Trip Avd. - šta se tamo kaže o tom hotelu..

Ako je u pitanju " Kheops Dolce Vita" hotel (to mu je sad pun naziv) - ocene su katastrofa & blaga jeza, pogledaj ih i sam...

A što se tiče Ramazana: naravno, ko je ceo dan na plaži & bazenu - taj teško da će osetiti "posledice" praznika, bilo da je u Nabelu, Hamametu ili nekom trećem mestu...

Onaj ko putuje tom zemljom - e taj ima problema...

A ta zemlja zavredjuje da se "detaljnije" pregleda... (Inače ne bih tamo išao od 1988 pa do sadašnjih vremena)...

Izmenjeno (Čika Zmaj Jova)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaista, na Trip Advisoru tako piše, ali ja više verujem sebi koja sam tamo bila tri puta. :klap: Naravno, hotel Keops nije neki de lux hotel sa 5* već prosečan hotel sa 4*. Kad se uzme u obzir da smo od 10.08 bili 14/15 dana za 439 e (plus takse) nama je bilo baš super! Nama je bilo važno da kreveti budu udobni i čisti i plaža dobra, a dane smo ionako provodili obilazeći Tunis.

Dakle, ne osporavam drugačija mišljenja i iskustva. Zato i postoji ovaj forum.

*Jelisaveta,

Obzirom da ste sa malom bebom mislim da je najbolje da odete u neki resort u Port el Kantauiu (jer je relativno blizu aerodroma, pa se nećete dugo voziti autobusom). Postoji dobra ponuda u Sunline travel, ali treba ipak sačekati sajam. Tamo su uglavnom novi hoteli na plaži. Što se tiče hlada, suncobrani su veliki i dovoljni. More je zaista toplo od otprilike 10.07 do kraja avgusta.

*DakaBane,

Vlaga u vazduhu je takva da se meni, na primer, ukovrdža kosa. Dakle, u julu i avgustu, pa čak i u septembru je veoma toplo i mislim da vam ta vlaga neće smetati. Moja sestra ima osetljiva pluća i kaže da joj boravak u Tunisa jako prija. :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim vas za pomoc oko izbora destinacije u Tunisu. Muz i ja bismo da odemo u Tunis ove godine sa bebom od 10meseci krajem avgusta pa mi treba preporuka za destinaciju i hotel na pescanoj plazi pogodan za tako malo dete. Tobogani su pozeljni(za tatu), hladovina kao i usluga uall. Do sada so letovali uglavnom u Turskoj i tamo mi je prelepo, ali bismo malo da promenimo destinaciju.

Hvala unaored

ajde generacijo da se dogovorimo ja tebi pomogmnem za tunis ti meni za tursku :klap:

elem moj savet ti je port ili jasmin, sus nikako, mozda jedan izletdo susa ako si u portu i to bi bilo sasvim dovoljno, koliko sam videla plaze su sve pescane, za hladovinu nema da brines, baji koji radi na plazi das dinar i ima da te ladi palminim listom :lol:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna kada će otprilike naše agencije da izbace ponude za Tunis?

Ja sam bila prošle godine i oduševljena sam pa planiram da ponovim takvu uživanciju :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905091
    Ukupno poruka