3551 poruka u ovoj temi

Plaze na kojima imate lezaljke 100% su:

Katizma

Egremni

Pefkulia

Agiofili

Na sledecim plazama ima malo, mora da se porani da bi ugrabio lezaljku

Kavalikefta

Porto Katciki

Gialos- ali nisam 100% siguran

Nema lezaljki

Milos

Megali Petra

Avali-nisam siguran 100%

Agios Nikitas plaza

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala...

Planiram da budem u Nidriju, pa odatle u obilazak zapadne strane...

Izmenjeno (zucca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Porto Kacikiju nisam videla lezaljke,na Gialosu smo bili jednom mislim da nema ni tamo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sutra ujutru idem na Porto pa prenosim tacne informacije ima li lezaljki, prosle godine je bilo nesto malo, a svraticu i do Gialosa tako da za ove dve plaze sutra popodne tacne informacije :)

Sve informacije za ostale plaze su tacne :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vec treci dan talasi, pa smo resili da odemo na Agiofili danas. Bila je tolika guzva da bukvalno nisi imao gde peskir da spustis(oko 14h), prelepa plaza, steta sto je tolika guzva :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas na Kathismi su bili bolesni talasi(za ovu plazu),preko dva metra...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, nisam imao mogućnost da blurujem sebe :) Nemojte da me zagledjujete :)

post-4561-0-07235800-1408310890_thumb.jp

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ej, blago vama. Mi se ubismo čekajući te čuvene talase na Lefkadi. Verovali ili ne, kad smo bili na Katsikiju i Egremniju, pa more se jedva mrdalo. Samo su na MegaliPetri talasi bili koliko-toliko. Da nismo pre Lefkade bili u Vrahosu, moj klinac bi me u top stavio što nema talasa. A, inače, talasi u Vrahosu umeju da budu jako veliki - jednog dana druge polovine jula su bili 2,5-3m.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takodje i meni prosle godine smao Kafalikefta i Kathiska ne ne sto veliki ali ovo je VRHCINA....neverica!!

JBG KOLIKO LJUDI STO JE OVOLIKA GUZVA BRE ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama su bili bas veliki talasi na Porto Kacikiju i Egremima, prije nekih mesec dana. Meni je to licno uticalo na dozivljaj. Nismo se mogli preterano kupati. Katizma mi je ostala u daleko najlepsem secanju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lefkada bez talasa nije Lefkada. Na milos plazi nema cuvara tako da sam procenis talase :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

  • Zvanicno,ovog leta ,do sada ima petoro mrtvih,tj udavljenih,i to svi na Kathismi..cisto da znate :/

Za vece talase treba da se ima posebna trehnika,koju ljudi ovde uce od malena,nije to uopste za zezanje,i uopste ne moraju da budu preveliki talasi,jer bio on 1m ili 3 m,njegova kriticna tacka je uz plicak gde mu je usisna snaga jaka pa te povuce,izmori i baci i za kritican slucaj je dovoljna jedna sekunda..ali ako ga preplivas i odes dublje,nista nije opasno..

Meni je i dalje Kathisma omiljena plaza,i samo na nju idem,ali cinjenica cekam dragoceni septembar da uzivam maximalno :)

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja devetogodisnja cerka je bas na Katizmi umalo nadrljala na talasima. Bas pri izlasku (u plicaku). Pliva od pete god.ali talasi ipak zahtevaju dodatnu vestinu. Pazite decu,koliko god volela talase i koliko god da su zabavni!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znas kako na Katizmi su bili ,,spasioci sa bovama'' koliko sam mogao da ocenim na svakih 50ak metara, sa motorolama i pistaljkama i nisu dozvoljavali deci da prilaze vodi, sem neki neodgovorni roditelj, kao slucaj pored mene neki Grk u fazonu moja deca su extra plivaci puste decu u vodu , i kad naleti onaj ,,razorni talas'' oni skacu i ne mogu decu da nadju u masi ljudi i penusavoj vodi,a deca u soku i posle se izdiru na njih zasto se nisu kupali ispred njih nego idu ,,dole'' a struja vuce neverovatno,ccc imas svasta da vidis , rezne ljude sa raznim rezonima,pa ja kad udjem i lomatam se sa talasima i kad izadjem ne znam gde sam...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo samo par puta doživeli te talase od preko 2,5m a jednom su dolazili do pola Kathizme. Svi mi hoćemo mirno i toplo more ali ovakvi prizori i doživljaj pobesnelog mora je stvarno nešto što se retko viđa. Mene i oduševljava i plaši u isto vreme.

A da su opasni - jesu. Kad si mlađi misliš da sve možeš pa su tako i mene izvaljali jer nisam znala da lepo procenim i izađem. Krenula sam malo ranije i kad me poklopio, povukao nazad i izvrteo jedva sam uspela da nađem gde je gore a gde dole i da istrčim (čitaj izbatrgam se) napolje... Posle mi je bilo jasno zašto se tako malo ljudi kupalo tog dana... :hahaha: Ali ko zna on zna. Gledala sam lika koji je po najvećim talasima, kad se niko nije kupao osim par ludaka, bez koske ušao, skupio lika koji je tražio pomoć, prvo njemu natempirao kad da izađe a onda isto tako bez greške išetao....bukvalno se spustio niz talas, malo potrčao par koraka i gotovo! Žao mi je samo što to nisam snimila...

Voda se uvek malo rashladi od tolikih talasa ali za dan-dva se već ugreje tako da ne brinete.

Inače, kada dođu talasi oni lupaju po celoj zapadnoj obali. P. Kaciki je malo zaštićen sa jedne strane pa su zato tamo možda malo manji jer dolaze sa severa ovog puta.

Kog dana si slikao ove na kathizmi nick034? I uvek može još ako imaš vremena :)

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905094
    Ukupno poruka