brazilko

FOLEGANDROS

86 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima,

Citajuci forum vezano za kiklade primetio sam da ima veoma malo direktnih putopisa sa Folegandrosa. Meni je on zapao za oko i planirao bih putovanje . Ajmo javite se sa utiscima. Da li je neko proveo tamo vise dana jer koliko vidim svi su bili na nekom proputovanju dan dva a ostrvo zasluzuje vise. Folegandros se malo pominje i verovatno je u senci obliznjih milosa iosa i santorinija, medjutim citajuci neke stare putopise iz 1930-tih a i nekih godina posle rata pa sve do 1970-tih primetio sam da je veliki broj umetnika,slikara je pronasao mir na ovom ostrvu i tu boravio po nekoliko meseci. Politicki prognanici su tu slati da malo ohlade glave ali su se svi vracali sa jos vecim prkosom i ubedjenjima . Ajmo narode da vidimo kako je danas na carobnom Folegandrosu ? ..........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I nama je bio Folegandros opcija pre par godina, ali samo za kampovanje. Medjutim, procitao sam na nekim stranim forumima da je kamp veoma lose odrzavan (u to vreme) pa smo odustali. Ni sam ne znam koliko puta smo prosli pored tog ostrva samo u proputovanju.

Ono sto mi je zelja je da se nadjem u chori Folegandrosa, u onom divnom okruzenju pri samoj ivici do provalije i pijuckam pice.

Sledece leto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uf ultralamb, ja sam gledao sve o tom gradicu na internetu, doduse mene kampovi ne interesuju, ali ima dosta lepog smestaja i hotela na liticama sa divnim pogledima, mislim da su se cene kretale od 300 do 350 za 10 dana sa doruckom. Nije lose . Pitam se da li ima nekoga ko je bio tamo neko duze vreme da nam prenese utiske ili cemo morati mi prvi da probijamo led. Ne znam zasto ali imam neki osecaj za ovo ostrvo koji mi govori da je carobno i posebno za sebe.

Izmenjeno (cmoka80)
Nepotrebno citiranje ako se odgovara ne predhodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mislim da su se cene kretale od 300 do 350 za 10 dana sa doruckom.

Ove cene u avgustu? Mi smo u prvoj polovini avgusta razmatrali Folegandros, to je vreme kada je najskuplji smestaj, zato smo gledali kamp. Nas princip je bio svake godine 5-7 ostrva tokom mesec dana i to bez prethodno odredjenog redosleda, samo se isplanira pocetak i kraj, a ono izmedju kako nam se prohte - samo cimnemo telefonom i najavimo dolazak za koji dan i ostanemo po zelji. U avgustu smo obicno uzimali kampove zbog previsokih cena soba, mada je bilo i izuzetaka pa dobijemo i tada popust na sobu kao redovne musterije, a pocetkom jula i u septembru sobe su bile logican izbor. Ali eto, Folegandros, uz jos svega par Kiklada, ostade zrtvovan. Valjda nekako nismo u tim trenucima bili raspolozeni za tu izolovanost, to je takodje bio faktor odluke. Ne verujem da bih mogao na tako malom i mirnom ostrvu izdrzati bas 10 dana, zato ce to biti proba par dana, pa ako nam se svidi onda produzimo jos. Folegandros u svakom slucaju mora "pasti".

Izvinjavam se ako sam malo otisao sa teme.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je kombinacija ostrva Milos-Folegandros bila jedna od dve rezervne opcija za ovo leto, ali smo se ipak odlucili za neke ekononski manje zahtevne i uhodane varijante do nekih blizih ostrva. Neki drugi put, sto da ne. Za Folegandors sam i ja cuo od prijateljice koja zivi u Atini da je bozanstveno da se provede do 7 dana, dok za Milos svi kazu da je mozda i 10 dana malo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragane bas mi je drago da si se javio i da vidim da i ti razmisljas o ovom ostrvu. Ove godine tesko da cu stici da se organizujem , mozda kraj septembra oktobar,nikad se ne zna, na kikladama je u to doba i dalje prijatno vreme , ali videcu zbog posla. Hteo sam da te pitam gde si sve do sada bio na letovanjima da bih znao u vezi cega mogu da se konsultujem sa tobom , Hvala i Pozdrav

Izmenjeno (cmoka80)
Nepotrebno citiranje ako se odgovara ne predhodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mislim da su se cene kretale od 300 do 350 za 10 dana sa doruckom.

brazilko, molim te da mi kazes na koji se mesec odnose ove cene (i koji deo meseca, jer je npr. pocetak avgusta duplo skuplji od kraja avgusta).
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

brazilko, molim te da mi kazes na koji se mesec odnose ove cene (i koji deo meseca, jer je npr. pocetak avgusta duplo skuplji od kraja avgusta).

Ove cene su bile za pocetak septembra pa na dalje.Ja na more ne idem nikada u avgustu , mozda nekada krajem jer ne volim guzvu. Pogledaj na

http://www.travel-to-folegandros.com

Mislim da sam na tom sajtu nasao te ponude

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

brazilko, molim te da mi kazes na koji se mesec odnose ove cene (i koji deo meseca, jer je npr. pocetak avgusta duplo skuplji od kraja avgusta).

Evo ga neki hotelcic sa pristojnim cenama

http://www.aegean-star.gr/index-3-en.html

Ako je neko pronasao nesto simpaticno neka doda link

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

slika govori vise od reci

http://www.folegandrosisland.com/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jako bih volela da odem na Folegandros,ima li neko neke savete,predloge? :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima kako se moze doci do ostrva? Moze li se iz Atine nekim brodom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze, naravno, ima brzi i spori.

http://greekferries.forth-crs.gr/english/npgres.exe?PM=BO

Izabere se start iz Piraeus (Pirej, atinska luka) i Folegandros kao cilj. To je to.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Ultralamb, ovo mi je vrlo vazno. :)

Nesto ne mogu videti cene.

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nesto nije u redu sa tim sajtom. Evo ga novi link (isti sistem, drugi sajt):

http://paleologos.forth-crs.gr/english/npgres.exe?PM=BB

Sve redom - datum, luke, broj putnika... a onda ako izadje dva ili vise termina polaska za taj dan (obicno jedan brzi Superjet i jedan spori trajekt) izabere se npr spori trajekt klikom na tacku u rubrici Select, potom se klikne Continue, sledi nova strana na kojoj treba izabrati klasu smestaja na brodu (npr Deck) i kliknuti na See Prices i to je to - 33 evra. Izabrati Deck jer je najniza cena, a ionako cete moci uci unutra tokom plovidbe i naci neko udobnije sediste ili sofu i niko vam nece praviti problem oko toga ako ima mesta. Visegodisnje iskustvo.

Izvinjavam se zbog nekih suvisnih detalja, ali bolje vise nego manje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka