makipn

Grand Zaman Garden- Beach hotel

102 poruke u ovoj temi

Nazalost ni u jednom od ova dva hotela nema mjesta, u agenciji kazu da trenutno ima mjesta u Oba star hotel, pa sam taj rezervisala, znas li nesto o tom hotelu ?

Dan

baš šteta što nema mjesta, ali ako uloviš malo vremena odi pogledaj hotele.Inače mi uvjek rezerviramo Grand Zaman Garden krajem februara ili početkom marta baš zbog toga jer se brzo popune (idemo uvjek u Alanju krajem septembra).To su dva najbolja hotela u gradu.

Želim ti lijep provod u Alanji

Dario

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@dariop

I meni je zao, al sta je tu je :-) a svakako da cu obici hotele, pa onda da nemam nedoumica sljedeci put kada budem isla. ja sam rezervisala za 19.06. tad mi najvise odgovara.

A da li slucajno znas nesto o hotelu Oba Star?

hvalaa !!

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

Ove godine sa suprugom i detetom (4 godine) planiram na letovanje u Alanju, u Grand Zaman Garden. Trenutno ga nudi samo 1A Travel, ali nemam informaciju o tome u koje vreme lete avioni. Jako nam je bitno da to ne bude noću, kao što radi Argus, već preko dana.

Da li neko može da napiše koje su bile satnice letenja ove agencije (ili drugih agencija ako su imale dnevne letove) prethodnih godina (i eventualno koje su avio kompanije koristili)?

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u Alanji zna da bude velikih talasa, sto nije pogodno za dete

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u Alanji zna da bude velikih talasa, sto nije pogodno za dete

Za to smo već čuli, i supruga je za to da odustanemo od Alanje, ali sam je toliko prostudirao i sve vezano za nju da mi je sad žao da ne odemo tamo :) Ako baš bude frka sa talasima možemo da iskoristimo bazen za decu u Grand Zaman Garden-u, ili da posetimo aqua park.

Inače, ove godine će mesec biti najdalji od Zemlje u letnjem periodu 23. juna, 21. jula, 18. avgusta i 14. septembra, tako da planiramo put između 17. i 27. juna, kada bi trebalo da bude najmanje zavrzlame sa talasima. Ovo je samo u teoriji, u praksi je sve moguće, ali prateći neke informacije o veličini talasa od prošle godine i datume kada su bili najveći definitivno se poklopilo da je Mesec u to vreme bio najbliži Zemlji.

Izmenjeno (profa42)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je nesto sto nisam znala. Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hmm, zanimljivo istraživanje, ali nemojte se u to puno pouzdati. Nisu u pitanju samo zakoni fizike, već zakoni prirode. Ja lično volim talase, čak i veće, volim to preskakanje i prskanje, ali zbog male dece nismo se dobro proveli. Svih deset dana bili su snažni talasi, a po priči vodiča celo leto 2013. godine bilo je takvo. Još jedna stvar smetala nam je više od besnog mora, a to je nagli ulaz u vodu na Kleopatrinoj plaži. Kad nema plićaka, deci ostaje samo vreli pesak i eventualno hotelski bazen.

Izmenjeno (Nikola12)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno, daljina Meseca je samo jedan aspekt koji utiče na talase. Čisto sumnjam da ćemo imati živaca da pratimo i vetrove, razlike u vazdušnom pritisku itd. :-) U svakom slučaju nije loše imati u vidu uticaj Meseca jer je njega najlakše ispratiti.

Inače, devojka iz agencije nam je rekla da je 2012. bila jako mirna, da je 2013. bila katastrofalna, a 2014. negde između. Dakle definitivno je nemoguće išta predvideti bez neke dublje analize kretanja vazdušnih struja (i već šta sve utiče na talase).

 

U 23.1.2015. at 10:00, Nikola12 je rekao/la:
Još jedna stvar smetala nam je više od besnog mora, a to je nagli ulaz u vodu na Kleopatrinoj plaži. Kad nema plićaka, deci ostaje samo vreli pesak i eventualno hotelski bazen.

Uh, oko ulaska u vodu su mišljenja prilično podeljena, to mi je baš čudno. Na nekim forumima piše da je ulaz u vodu odličan, ali moguće je da ljudi nisu mislili na malu decu.

Nakon čitanja ovih nekoliko postova sve smo bliži toga da ipak ne odemo u Alanju (prva varijanta nam je bio Krit, pa smo se na nagovor prijateljice zalepili za Tursku). :-( Ja ću svakako svratiti do agencije da izvučem još koji podatak za ljude koji će ove godine ići tamo. 1A Travel će ove godine izgleda imati pristojna vremena za letove za one koji ne vole noćne letove - preko telefona sam dobio info da avioni koji idu u sredu poleću iz Beograda u 8:20, a oni koji se vraćaju iz Turske u subotu poleću negde oko 13-14h (nisam zapamtio tačno vreme). Mislim da se letovi iz Antalije u nedelju poleću nešto posle 23h.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh, oko ulaska u vodu su mišljenja prilično podeljena, to mi je baš čudno. Na nekim forumima piše da je ulaz u vodu odličan, ali moguće je da ljudi nisu mislili na malu decu.

ja sam npr prosle godine bila u Alanji i ulaz u vodu na Kleopatrinoj plazi je bio ok, prvo plicak, pa dublji deo... mada,plaza je ogromna, mozda na nekim mestima nema plicaka...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima iz hotela Grand Zaman Garden :-) Nemam mnogo vremena za kucanje pa evo par informacija.

Mi smo hotelom odusevljeni. Dosli smo u subotu u 19:30 nakon kasnjenja aviona od 1.5 sata (po svemu sudeci doslo je do kvara, tako da smo cekali avion iz Kopenhagena koji nas je na kraju prevezao do Antalije) i relativno sporog transfera do hotela.

U hotelu su nas docekali preljubazni recepcionar i decko koji nosi kofere. Dobili smo odlicnu sobu koja gleda na bazen sa toboganima, sa jednim normalnim krevetom i jednim bracnim (placena je dvokrevetna soba; ocekivali smo pomocni lezaj, tako da je ovo bas bilo prijatno iznenadjenje). Soba je jako prostrana, mini bar je bas mini :-), sef se placa 1EUR dnevno (nismo uzeli). Zidovi su prilicno suplji sto je nama bio problem prve noci kada su klinci u sobi pored nase pravili zurku do 4 ujutru, ali je na srecu to bila oprostajna zurka - sinoc je sve bilo tiho i mirno.

Klopa je posebna prica. Stigli smo tacno na veceru, natrpali gomilu salata i svakakvog mesa, i tek nakon sto smo sve to pojeli shvatili smo da postoji i poseban deo za rostilj gde je bilo jos brdo hrane. Mislim da za veceru imaju veci izbor hrane nego za rucak :-) Posto ja volim turske zacine meni je hrana fantasticna, salate su tu za balansiranje ishrane, voce je pomalo nezrelo (pogotovu sljive), ali je ok. Nas klinac od 4.5, koji je inace vrlo probirljiv, ovde jede sve zivo! Nismo mu jos davali corbe, ali od ovog ostalog se razbija i nema nikakvih problema sa probavom. Kafa je onako, najbolji je kapucino, sokovi su prosecni.

Na plazi se placaju lezaljke i suncobran (2EUR na dan po komadu), dobili smo u hotelu vaucer za 1 dan besplatnog koriscenja (bez pica). Probacemo da se uvucemo sa svojim suncobranom ovih dana, ako uspemo da ga kupimo negde u gradu. Kleopatrina plaza je lepa, pesak je velicine pirinca, boja mora je skoro pa tirkizna (ocekivali smo mnogo ruznije more, ali stvarno izgleda lepo iako ne moze da se meri sa Grckom). Pogled na tvrdjavu je divan; imam utisak kao da smo u nekom letovalistu sa azurne obale.

Alanja je dosta skupa po pitanju originalne robe i stvari iz marketa. Kurs je trenutno 2.9. Najjeftinije pivo je 4.5 lire, za poredjenje moje omiljeno pivo Leffe je ovde 8.5 lira, a kod nas oko 1.1-1.2 evra. Voda od 1.5l je uglavnom 1.5 lire. U hotelu dobijamo svaki dan 2l vode u mini baru, ali to nije dovoljno.

Talasi trenutno nisu preveliki, ali nisu bas ni mali. Nasem klincu je super - malo se jurca sa talasima u plicaku, pa ga odvedemo u dubinu na plivanje, i tako u krug :-)

Posto mi je baterija na izmaku moram da zavrsim sa porukom (ionako je ispala mnogo duza nego sto sam planirao). Ako ima jos nekoga ko je odabrao Grand Zaman Garden sigurno nece pogresiti. I ako ima nekih pitanja u vezi sa bilo cim samo napred, trudicu se da se kacim redovno.

Izmenjeno (profa42)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj hotel uplatili smo pre nekoliko godina, ali smo prvu noć prespavali u sestrinskom Grand Zaman Beachu i, na kraju, odlučili da ostanemo tu jer je bio pogled na more, a hotel skoro na samoj Kleopatrinoj plaži (bez prelaska Ataturkovog bulevara). U Gardenu nas je dočekala bajata večera sa uvelom salatom i tacnom nečega, pa nam se nije svidelo. Ispalo je još i bolje. Ove godine sam u Azaku jer mi ne treba all incl.

Izmenjeno (Deana*)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, nema nikoga 7g., dal' je moguce? Treba mi pomoc, sem lokacija svi opisani hoteli su mogli sve da promene tako da bzv.citam pisano unazad a jesam, priznajem. Elem, vodim mamu u Tursku, vrlo zahtevna zena. Prema onome sta bi ona htela izabrala sam Alanju, e sad, hotel..hotel, tj.soba mora da ima pogled na more, da gleda brodice :D a blizu grada da ne pesaci mnogo. Ako sam ja dobro skontala grand zaman beach i xperija saray beach bi dosli u obzir pa me zanima vase misljenje koji je bolji? Cenovno su tu negde ali eto sobe, hrana, koji je bolje pozicionoran u odnosu more-grad i sve sto smatrate da je prednost, mana..ako imate jos neki hotel kao predlog uzecu u razmatranje. Nisam nikad bila u Alanji. Isle bi pocetkom juna, da izbegnemo tu vlaznost pa jel' to ok? I da, koju agenciju mi preporucujete.Negde sam citala da big blu ima kasne letove pa, prakticno, prvi dan potrosite na put, belvi, ako se ne varam, ima letove bas do Alanje i sl...hvala i pisite. 

Izmenjeno (Godi)
greska u padezu
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905066
    Ukupno poruka