Mladen84

Mobilni operateri u Grckoj

391 poruka u ovoj temi

@sikander Da, Q card se kaci na bilo koju baznu stanicu Winda u Grckoj. Pokrivenost u Olimpijskoj regiji je fantastcna kao i u centralnoj Grckoj( u okolini manastira Meteori, Trikali, Larisi). U svim navedenim mestima odlicno radi HSPA+ mreza Winda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo sam dobio odgovor od Wind podrške. Q Card nije kompatibilna za microSIM format. To me jeste iznenadilo, ali, poslaće mi novu SIM karticu na kućnu adresu i da im javim kad mi stigne da je aktiviraju. Sad moje pitanje, koliko kartica može biti aktivna bez da se dopunjuje? Uplatio bih online par eura da imam za sledeće leto... Koji je minimum, i da li će taj kredit važiti do sledećeg leta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do pre mesec dana dopunom od 5€ preko PayPal-a je produzavalo vek kartice godinu dana. Sad su smanjili na 6 meseci. Pokusaj da dopunis preko platne kartice. Najbolje je kada ti aktiviraju karticu da je reistrujes za MyQ. Bilo preko web ili android, iphone aplikacije imaces uvid u stanje kredita, dodataka i vremena isteka kartice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo šta myq kaže kod mene.

post-40869-1406723016127_thumb.jpg

Ovo remaining talking time je tih 6 meseci. Ali ovo na dnu?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo na dnu slike znaci da ces imati online bonuse do 2038 godine! Zna li neko koliko vazi broj kada se dopuni greb karticama ili e-dopunom u Grckoj? Prosle godine vaznost broja je bila godinu dana od trenutka dopune.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel moze malo pojasnjenje o tom q cardu. Meni konkretno treba za Skiatos jer smestaj u kome se nalazim nece imati wifi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ djolea www.wind.gr/en/q tu imas sve a detalje imas na ovoj temi. Q je prepaid kartica grckog mobilnog operatera Wind.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice Q carda na Krfu, pokrivenost ravna nuli. Mobilni internet ne postoji, a mreza je jako slaba, registuje albansku eagle...

Iveoma bitno NE DOPUNJUJTE PREKO ANDROID APLIKACIJE, JER DOPUNA VAZI SAMO 6 MESECI!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja sam upravo dopunio moj broj preko VISA kartice sa kompa i vaznost je produzena samo 6 meseci. Izgleda da online dopune vaze samo 6 meseci i preko android aplikacije i sa kompa, pomocu PayPala i preko VISA kartice. Da li je neko dopunio u Grckoj preko greb kartice ili e-dopunom i kolika je vaznost kartice?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja mogu preneti da Vodafone prepaid koji imam već godinama je akitvan godinu dana od poslednje dopune. Jedino je caka da vrednost dopune važi 6 meseci odnosno da se mora iskoristititi u roku od 6 meseci, nakon čega se poništava neiskorišteni iznos. Dopune se mogu vršiti preko sajta, plaćanje je kreditnim karticama. Inače ovu karticu koristim i kada idem u zemlje EU jer mi je jeftiniji roming nego preko naših operatera.

Izmenjeno (mmi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To vazi za sve zemlje eu, sto se roaminga tice. Kakve su cene?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Vodafone sajtu piše, da se za svaku dopunu od 10€ ili više dobije 250MB na poklon.

Hteo ja da uplatim, kad ..... kartica ne prolazi.

Probam sutra, isto.

Napišem e-mail podršci, baz mnogo očekivanja, kad stiže odgovor, da probam ponovo, sa istom karticom.

Probam ja i uspe! Jeee. 10 evra.

Pogledam stanje na sajtu, imam 250 MB ali i 200 minuta ka svim GR mrežama!?! I samo 5 evra kredita.

Sitnim slovima, svakom uplatom 10+ automatski se aktivira Bundle za razgovore 200 minuta /30 dana, sa automatskim obnavljanjem, za ''samo'' 5 evra!?!

Ja opet e-mail podršci, stiže odgovor za minut ''vratili smo vam pare i isključili minute''. Internet gratis ostao. Pitam ja, da li sad moram da uplaćujem npr. 2x5€ da mi se ne desi ponovo isto, a odgovor stiže odmah ''za vašu karticu smo isključili sva automatska uključivanja i obnavljanja.''

Sve pohvale za Vodafone.

A da, uspeo sam da instaliram Vodafone GR aplikaciju na telefon, znatno olakšava dopune kredita i kupovine paketa. Ako nekom treba, pišite.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@mmi kakve su cene roaminga sa vodafone gr karticom u EU? Ja za EU koristim gold travel sim koji je fantastican.

Izmenjeno (Flormidal)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na sajtu vodafone-a trenutno nema cenovnika na engleskom za International prepaid karticu koju imam. Cene za roming u EU od prošle godine koje sam snimio u fajl su sledeće (i čisto sumnjam da su se menjale):

Odlazni poziv (ka EU zemlji u kojoj se nalazite, ka Grčkoj i ka EU zemljama) - 0,295 Eur - min 30 posle toga se tarifira po 1 sec

Odlazni poziv (ka Srbiji, ostatak sveta) - 1,69 Eur/min - tarifira se na 60 sec

Dolazni poziv iz EU - 0,089 Eur/min - tarifira se po 1 sec

Dolazni pozivi iz Srbije - 0,9 Eur

SMS - 0,098 Eur

Da dodam da ovu karticu kombinujem sa našom jer sa Srbijom se isplati komunicirati preko SMS-a samo, ali zato svi pozivi u okviru EU su povoljniji. Inače od decembra 2015-e neće biti rominga u okviru EU zemalja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa to je stvarno preskupo u odnosu na Gold SIM Travel. Preskupo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka