petarst

Info Turska, opšta tema

617 poruka u ovoj temi

Ljudi za Tursku sada kartica je zakon. Keš samo u Istanbulu se menja po ok kursu. I flašicu vode sam plaćao karticom. Kartica mora imati euro podračun. Ni Zirat banka ne daje najjači kurs. U banci na šalteru minimum za zamenu je 200 evra ili 1000 lira. Na automatima banke kurs je bolji od menjačnica ali ume da vam ne izbaci ceo iznos jer nema malih apoena. Od mesta u toj regiji nama se najviše dopao Side pa Alanja. Antalija je Beograd na vodi. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo,

Putujem uskoro u Tursku i imam presedanje u Istanbulu. Ono što me interesuje je da li neko zna da li na Ataturk aerodromu mogu da kupim SIM karticu bez napuštanja tranzitne zone? Da li u tom delu ima radnji mobilnih operatera?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li mozda neko kako se krecu cene ovih lustera, i da li je moguce doneti ih kuci avionom u jednom komadu, s obzirom da su stakleni

турецкие-фонарики-33432683.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam cenu, ali istih takvih lustera ima u Mostaru (lakše je transportovati ih odande, ako vas put nanese).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@jasmina964, hvala na informaciji. Gde se tacno u Mostaru mogu naci? Mada, tesko da cu ja pre u Mostar nego u Tursku. A volela bih

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na čemu, :rolleyes: Na Kujundžiluku, tj. u Starom gradu, u skoro svakoj prodavnici suvenira. A ima ih u različitim bojama i kombinacijama, divne su. Eto razloga za posetu prelepom  Mostaru! :D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Agencije su vec izbacile ponudu za Tursku. Nude se neki popusti za rezervacije do kraja novembra. Da li je bas prerano? Kontiki i Big Blue su bas skuplji. Filip travel je nesto povoljniji. Viva takodje ima ponudu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bi bilo rano, da cene nisu preterane.  Po trenutnim cenama je za ravno 800e  za dve osobe skuplji hotel koji sam prosle godine uplatila preko Nemaca :D.

Ako baš hoćeš sa domaćom agencijom, sačekaj 1A da izbaci cene, oni su im glavni konkurenti, pa ćeš videti kakva je situacija.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije mi nesto da bas moram preko nase agencije. Isla sam jedne godine preko 1A. Posle su im bile bas jeka cene i nalazila sam jeftnije preko drugih agencija.

Jesi li ti isla preko Tui? Odakle si putovala? Aviorevoz je dosta skup za Tursko primorje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ne bi bilo rano, da cene nisu preterane.  Po trenutnim cenama je za ravno 800e  za dve osobe skuplji hotel koji sam prosle godine uplatila preko Nemaca :D.

Ako baš hoćeš sa domaćom agencijom, sačekaj 1A da izbaci cene, oni su im glavni konkurenti, pa ćeš videti kakva je situacija.

A kakve su cene kod Nemaca u odnosu na proslu godinu? Jesu i oni mnogo skuplji? Ja sam isto usla u prepisku sa Travelhouse, ali nemaju jos cene za 14 dana, pa smo na stand by

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se sa @shania ponuda kod nasih agencija je trenutno skuplja ili vrlo slicna poredeci cene za isti period ukoliko uplatite sada sa recimo uplatom koju sam ja izvrsio par nedelja pred polazak.

Nema potrebe za zurbom tu je sajam i naravno druge opcije poput nemackih agencija. 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zna li mozda neko kako se krecu cene ovih lustera, i da li je moguce doneti ih kuci avionom u jednom komadu, s obzirom da su stakleni

турецкие-фонарики-33432683.jpg

 12-te je žena sa Krita nosila kao ručni prtljag(mislim da je bila 20-25 €) bez ikakvih problema, kao i lampu porcelanskog puža... Iz Egipat Nargilu (Šišu:)) Nikakvih problema, čitao kako su ljudi prenosili blagodatni oganj iz Jerusalima:) a ne preneti jednu lampu... 

Imaš ih i ovde, ne moraš da nosiš, ne znam odakle si, slagaću te, ali mislim da sam ih video u TC Milenijum. U CG sam ih takodje viđao, svuda je ta Turska roba. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz Stare Pazove (Vojvodina - Srem). Hvala za info... Taman da se ne maltretiram sa prenosenjem. I mi smo sisu iz Egipta doneli... :D

Jel mislis na onaj Milenium u Knezu?

Izmenjeno (nicegirl)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Jel mislis na onaj Milenium u Knezu?

 

Da baš na taj mislim, praktično u tom pasažu iz Knez Mihajlove, postoji izlog sa tim mozaik lampama od lomljenog stakla. 

Pretpostavljam da je radnja u TC Milenijum:neznam:

 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Da baš na taj mislim, praktično u tom pasažu iz Knez Mihajlove, postoji izlog sa tim mozaik lampama od lomljenog stakla. 

Pretpostavljam da je radnja u TC Milenijum:neznam:

 

 

Hvala puno, prvom prilikom kad odem za Bg, odoh da vidim.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905140
    Ukupno poruka