petarst

Info Turska, opšta tema

617 poruka u ovoj temi

Cela Turska obala je slična, pesak je onaj sitni, da ga nazovemo zidarskim rečnikom "1". Obišao sam od Sarimsaklija do Alanje skoro sva letovališta. Svako ima neku svoju draž, Nećete pogrešiti gde god da se odlučite, Što se tiče klime najpovoljnija je u Sarimsakliju jer je najsevernije, vlažnost je manja, stalno pirka vetrić dok je voda zbog raznih strujanja nekad hladna a nekad topla, nema pravila. Alanja je najjužnije i veliki je procenat vlažnosti kombinovan sa visokim temperaturama. Najbolje za letovanje je od Kušadasija do Antalije. Imate tri agencije koje su organizatori po meni najsigurnije (ima ih i više) Argus, Planaturs i KonTiki. Za izlazak imate u svim mestima napretek. Konkretno ako vas nešto interesuje slobodno pitajte.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Cela Turska obala je slična, pesak je onaj sitni, da ga nazovemo zidarskim rečnikom "1". Obišao sam od Sarimsaklija do Alanje skoro sva letovališta. Svako ima neku svoju draž, Nećete pogrešiti gde god da se odlučite, Što se tiče klime najpovoljnija je u Sarimsakliju jer je najsevernije, vlažnost je manja, stalno pirka vetrić dok je voda zbog raznih strujanja nekad hladna a nekad topla, nema pravila. Alanja je najjužnije i veliki je procenat vlažnosti kombinovan sa visokim temperaturama. Najbolje za letovanje je od Kušadasija do Antalije. Imate tri agencije koje su organizatori po meni najsigurnije (ima ih i više) Argus, Planaturs i KonTiki. Za izlazak imate u svim mestima napretek. Konkretno ako vas nešto interesuje slobodno pitajte.

Da li u Kusadasiju postoji neka prava pivnica ? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za pivnice ne bih znao jer pivo i ne volim,  ja sam vinopija, volim dobro vino a to kao i pivo ima svuda u svakom kafiću i hotelu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Turska je muslimanska zemlja, te samim tim alkohol nije bas mnogo pozeljan.Naravno da ga ima, ali je opterecen velikim akcizama, porezima i sl. (nesto kao kod nas gorivo). Cena piva u oprodavnicama je 7-8 lira, pa navise, dakle oko 1,5 evra. U restoranima i kaficima je krigla piva od 2 do 4 puta skuplja od flasice koka-kole.

Inace, ja za dve sedmice boravka u Turskoj nisam video nikog vidno pijanog, pa cak ni stranca..sto, ne znam.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Alanji se cene velikog piva u prodavnicama kreću od 8 TL, pa na gore (1e = 5,2-5,4 TL), a u kafićima ide od nekih 14 TL pa na gore. 

 

Inače, za poređenje, cena 1,5L Fante u Migrosu je 3,75 TL.

Izmenjeno (sashadpb)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Turska je muslimanska zemlja, te samim tim alkohol nije bas mnogo pozeljan.Naravno da ga ima, ali je opterecen velikim akcizama, porezima i sl. (nesto kao kod nas gorivo). Cena piva u oprodavnicama je 7-8 lira, pa navise, dakle oko 1,5 evra. U restoranima i kaficima je krigla piva od 2 do 4 puta skuplja od flasice koka-kole.

Inace, ja za dve sedmice boravka u Turskoj nisam video nikog vidno pijanog, pa cak ni stranca..sto, ne znam.

Saša, da je piće skupo to stoji. Za butiljku najgoreg turskog vina u samoposluzi, mogu kod nas da biram vrhunsko makedonsko, crnogorsko ili naše vino. Čaša vina u restoranima je od 3 evra pa naviše. 

Što se tiče alkoholisanosti, u Marmarisu je bilo baš dosta uvoštenih Rusa i Engleza, a bogami ni naši omladinci u Kušadasiju nisu puno zaostajali, naročito kad počnu da pristižu u hotel u ranim satima. Ne zameram im, samo konstatujem. Što se Turaka tiče, na plažama koje posećuju i muška i ženska (doduše ređe) populacija baš cevče pivčugu. Ne misliš valjda da je jedna od najvećih fabrika piva na svetu napravljena samo radi izvoza istog. A u unutrašnjosti sam po marketima viđao frižidere dupke pune rashlađenog piva i naročito rakije ( za koju baš i ne znam da se kod nas po prodavnicama hladi). Pretpostavljam da je to zbog potražnje, a ne zbog čuvanja. Piju Turci po kućama ko Rusi na javnim mestima. 

P.S. Neznam zašto vino ne hlade po marketima... a bilo bi lepo, naročito belo.

Ladno... a mnogo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Cela Turska obala je slična, pesak je onaj sitni, da ga nazovemo zidarskim rečnikom "1". Obišao sam od Sarimsaklija do Alanje skoro sva letovališta. Svako ima neku svoju draž, Nećete pogrešiti gde god da se odlučite, Što se tiče klime najpovoljnija je u Sarimsakliju jer je najsevernije, vlažnost je manja, stalno pirka vetrić dok je voda zbog raznih strujanja nekad hladna a nekad topla, nema pravila. Alanja je najjužnije i veliki je procenat vlažnosti kombinovan sa visokim temperaturama. Najbolje za letovanje je od Kušadasija do Antalije. Imate tri agencije koje su organizatori po meni najsigurnije (ima ih i više) Argus, Planaturs i KonTiki. Za izlazak imate u svim mestima napretek. Konkretno ako vas nešto interesuje slobodno pitajte.

Поздрав,

Молим за савет: које хотеле и места би на целој турској обали препоручили, у којима је обала у власништву хотела, дугачка, дубока и где је одмах слободан приступ отвореном мору. Немам искуства са Турском до сада.

У Египту 95% хотела има очајну обалу, плитку, коралну... ужас! Нарочито квалитетни хотели имају катастрофалне плаже.

Да ли  можда имате искуства са хотелом Sentido Lykia Resort Spa - код Фетијеа?

Није ми битна храна у хотелу или забавни садржај, битна ми је обала хотелске плаже.

Хвала вам на саветима унапред.

 
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj hotel koji ste naveli je adult only , za starije od 16 godina. Fantastican , u borovoj sumi na plazi . Fantasticna usluga, hrana...neuporedivo sa Egiptom. I mnogo skuplje. Moja prijateljica je bila proslo leto i ocarana je istim. Na par kilometara je nacionalni park Oludeniz....reci su suvisne za tu lepotu. Ja licno sam bila u samom mestu Oludeniz pre nekoliko godina, na 100 metara od duge plaze sa prelepom bojom vode. 

Inace ceo Antalijski zaliv sa odlicnim hotelima na privatnim plazama je sve navedeno , osim cetinara. Njih ima u Kemeru.

Izmenjeno (red cherry)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam nekakav utisak da je Sentido Lykia preplavljen hotel, velike guzve i mnogo ljudi, i da je ta plaza od 500 metara nedovoljna na takvu populaciju. Ne znam da li sam u pravu.

Inace to su dva hotela, jedan je 16+, a drugi je bez starosnog ogranicenja. Da li ima neki hotel koji ima ozbiljniju plazu nego Sentido Lykia?
Pitajte drugaricu za neke detaljnije informacije, obzirom da o ovom hotelu niko ne prica na forumima, sto je po meni neverovatno.

Ja sam pre neki dan zatrazio od uprave hotela ponudu za jul mesec sledece godine, i dobio sam stravicnu vosoku cenu. Pitajte drugaricu da li je pokupila neke kontakte iz hotela pa da probamo da izboskujemo sto bolju cenu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima ga Kontiki, pogledajte. Na osnovu njene price da zasluzujue svaku paru. E sad da li je to zaista i tako , ja zaista ne znam.  Pogledah na Booking sajtu, ima odlicne ocene. Plaza je 750 metara duga u tom adult delu.Hotel je promenio vlasnika pre par godina. A na forumu...pa sacica ljudi posecuje skuplje hotele .

Izmenjeno (red cherry)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Контики га нуди само као појединачно путовање. Букинг коментари нису исто што и жива реч нашег човека који је тамо био.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U svakom slucaju komentari na Booking sajtu su verodostojni jer ne postoji mogucnost ostavljanja komentara ako niste bili gost hotela.  Ne nudi ga kao pojedinacno putovanje..pogledajte da imaju carter do Dalamana i 10 hotela u Fetijama u ponudi za ovo leto. Tako je i prosle godine ona otisla. Imaju termin 20 . avgust i poslednji 9. septembar.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I Big Blue ga radi, mada je to ista firma već par godina. 

Balkanac, od Fetija do Alanje je svuda obala sa normalnom dubinom, kako kažeš. Bujnu  vegetaciju, četinare i listopadnu šumu imaš najviše, pored regije Oludeniz-Fetije, u kemerskoj regiji, centralnom delu Beleka, i oko Sorgun šume, blizu grada Side.  Ima na desetine besprekornih hotela, ne moraš da se ograničiš na taj Sentido, koji jeste odličan, ali koštaju upadljivo više nego egipatski, na to računaj. Imaš po forumu preporuke za odlične hotele, samo malo čitaj teme. Od mene preporuka iz prve ruke, poslednja tri boravka u Turskoj- Gloria Serenity u Beleku, Sueno Deluxe u Beleku, Titanic Deluxe u Beleku, sva tri za apsolutnu preporuku, pogotovo prva dva. 

Izmenjeno (shania)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo pre par dana dobili iz ovog Sentida neverovatno viskoku ponudu iz samog hotela za 14 nocenja u julu 2019, evo procitajte:

Arrival  12.07.2019- Departure 26.07.2019, 14 nights, 2 Adults      

ST1- Sentido  Standart Room with land  view for 14 nights                    3.080.-EURO

ST2- Sentido  Standart Room with side sea view for 14 nights               3.164.-EURO

Ne znam u cemu je stos? Posle ovog kolapsa sa lirom mislim da ce se dosta spustiti na zemlju.

Shania, moje pitanje: u kome od ova tri pobrojana tvoja hotela je plaza dugacka i omogucava manje vise izolaciju, tj. da nismo sardine na plazi?

Hvala.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Balkanac cini mi se da imas pogresna ocekivanja, ovo su prublizne cene premium hotela. Mada, recimo da bih ja birao druge lance.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka