Guest Gost_tea

Letovanje U Bugarskoj

300 poruka u ovoj temi

Sigurno se vec pisalo o tome ali nemam vremena 2 sata da listam teme ;) Zanima me da li u SB ima deo plaze na kojoj nije obavezna upotreba lezaljki i suncobrana? Zanima me i neka preporuka za diskoteke? Jos neki savet sto se tice nocnog provoda bi dobro dosao :D pozdrav

Definitivno diskoteka Lazur u SB :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre tri godine sam sa porodicom letovao u Zlatnim Pjascima.

Odseli cmo u hotelu Lilia.

Mesto je lepo i uređeno. Plaža je velika i lepa.

Hladnije je nego što se očekuje da bude na moru. Temperatura vazduha je uglavnom bila oko 30 stepeni, ali to je sasvim prijatno. Najčešće nije bilo potrebe da uključujemo klimu.

Deci se nije svidelo što su često veliki talasi, ali tamo skoro svi hoteli imaju bazen, pa se i taj problem lako rešava (hotel Lilia ima dva bazena - na krovu i u dvorištu).

Vidim da na forumima mnogi pominju meduze, međutim mi ih nismo videli.

Hotel Lilia je dobar i čist, osoblje je veoma ljubazno, a hrana dobra i obilna.

Nalazi se odmah do šetališta i plaže. Nekima je smetalo što je udaljen od centra, gde se nalaze sva mesta za izlazak, ali ko ima decu verovatno više voli da je malo dalje, ali mirnije.

Preporučujem da se putuje kolima, pošto se tako može obići cela oblast.

Posle tri godine, ponovo planiramo da letujemo u Bugarskoj.

Ove godine ćemo ici u Sunčev Breg, hotel Victoria Palace.

Jedina loša stvar je što smo letovali preko ARGUS TOURS-a.

Neverovatno je na šta su sve oni spremni.

To je ubedljivo najgora agencija od svih preko kojih sam putovao.

U svakom slučaju, zaista nikom ne preporučujem da putuje preko ARGUS TOURS-a!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesantan mi je grand hotel u primorskom, ali on je, čini mi se, u funkciji od 2009. Znaš li nešto o njemu?

U svakom slučaju svaka informacija će mi dobro doći. Hvala unapred!don-t_mention.gif

Primorsko je zaista lepo mesto.

Idealno je za porodice sa decom. Mirno je, a ipak ima dosta mesta za izlazak.

Ja sam tamo letovao pre 10 godina, ali sam otisao na par sati i 2008.

Cene su dosta niže u odnosu na druge gradove (i hotela i vanpansionske potrošnje).

Pazite preko koje agencije putujete. Video sam da vam je neko vec preporucio Argus tours.

Moj savet vam je da ni slučajno ne putujete preko agencije Argus tours.

Ima puno boljih agencija.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

putujemo preko novosadskog kompasa, ustvari uzeli smo hotel na upit, a idemo svojim kolima. nadam se da će biti sve ok.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To preko koga cete putovati u Bugarsku je sve stvar Vase odluke, pogotovo ako ide automobilom onda je svejedno.

Za razliku od Minje011, ja sam do sada prezadovoljan Argusom (pu, pu).

@Minja011:

Napisi nesto konkretnije u vezi tvog iskustva sa Argusom, negativni komentari bez navedenog razloga nisu korektni i svakako ne pomazu, niti odmazu ljudima koji su ovde da se informisu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo ja da se nadovežem za argus, ako ću biti od neke pomoći. ja sam putovala s njima godinama i neke aranžmane su odradili više nego korektno, a nekad prilično ofrlje. tako da mislim da nema pravila. na primer na krfu smo uplatili najskuplji apartman, kako su ga oni krstili najluksuznije što imaju u ponudi, a ispalo je najgore moguće i svi ljudi u datom smeštajnom kapacitetu su bili krajnje nezadovoljni, neki su ih čak i tužili. mislim da najviše zavisi od toga koliko ti profesionalan vođa puta "zapadne". Prošle godine smo išli za Beč, ja sam bila u petom mesecu blizanačke trudnoće (što će reći sa prilično velikim stomakom) i već pre puta zamolili smo da dobijemo mesta napred u busu, čak sam im poslala potvrdu o trudnoći koju su zahtevali. nismo dobili, dobili smo neka najzbijenija moguća. a kad sam vodiča zamolila da nam da prednost u dodeli ključeva za sobu, pogledao je kao da smo mu tražili 100 evra, štaviše nije ni pogledao, kuckao je poruku na mobilnom. tako da.....nema pravila, sve zavisi od okolnosti. ja bih smestila u neku sredinu što se agencija tiče, ni previše profesionalni, ni katastrofalno loši, ali to sad baš nema puno veze sa temom.

da se nadovežem na temu, meni je u bugarskoj bilo najbolje kad sam išla u sopstvenoj režiji, u vreme kad još nije bila tako popularna.......

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za razliku od Minje011, ja sam do sada prezadovoljan Argusom (pu, pu).

@Minja011:

Napisi nesto konkretnije u vezi tvog iskustva sa Argusom, negativni komentari bez navedenog razloga nisu korektni i svakako ne pomazu, niti odmazu ljudima koji su ovde da se informisu.

Два пута сам летовао преко "ARGUS TOURS"-а и оба пута био више него незадовољан.

Оба пута сам летовао у Бугарској.

Први пут (2001) су нас уместо у уплаћени хотел са 3* сместили у приватну кућу, у најмању собу коју сам икад видео. Храна је била катастрофална (пошто није био у питању хотел, хранили смо се у оближњем ресторану). Плажа је била 3-4 пута даља у односу на њихов податак. Све у свему - најнижи могући ниво.

Затим годинама нисам желео да летујем преко њих. Међутим неки пријатељи су успели да ме убеде да је у питању био пропуст и да пробам поново.

Тада сам (2008) отишао и уплатио најскупљи аранжман надајући се да онда неће моћи да буде неспоразума.

И заиста, смештај је био добар. Међутим, десило се нешто још горе.

"ARGUS TOURS", или запослени у тој агенцији, траже да њихови гости (у случају болести) иду у здравствене установе са којима они сарађују (у склопу аранжмана уплаћено је и здр. осигурање). Међутим, те установе, на пример, лекове наплаћују 3-4 пута више него на другим местима. Тиме они нису преварили мене, већ осигурање ("Wiener Stadtische"), које је мени, по повратку, исплатило пун износ. Проблем је настао када они нису имали лек који је био потребан мом (тада) 3,5-годишњем сину. Како се не би сазнало шта раде они су му данима давали погрешан облик лека и дете данима није нити јело нити пило.

Када смо, после неколико дана, отишли у другу амбуланту, речено нам је (пред представником агенције) да детету уз такву терапију није ни могло бити боље. Одмах сам кренуо да зовем нашу амбасаду, али представник агенције ме је молио да то не чиним, обећао да ће нам све бити надокнађено и објашњавао да ни он није знао о чему се ради и да ће, ако ствар пријавим, он и агенција имати велике проблеме. Затим су ме звали и из Београда (из седишта агенције) и рекли исто. Сви су били толико љубазни и предусретљиви, а пошто нисам тачно знао ко је одговоран, одлучио сам да их послушам. Међутим, њихова извињавања и обећања су трајала само до краја летовања, када је било касно да било шта предузмем. Од тада више нико није хтео ни да се јави и од бројних обећања није било ништа. Страшно.

Јадни су људи који зарађују на болести мале деце.

П. С. Колико је мени познато, ни осигурање "Wiener Stadtische" више не сарађује са "ARGUS TOURS"-ом.

П. П. С. Веома често путујем, путовао сам преко многих агенција и заиста нисам особа која се много жали, али тако лошу агенцију као што је "ARGUS TOURS" заиста никад нисам видео.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo ja da se nadovežem za argus, ako ću biti od neke pomoći. ja sam putovala s njima godinama i neke aranžmane su odradili više nego korektno, a nekad prilično ofrlje.

Ја из овога не видим да нема правила, већ да су веома непрофесионални.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

verovatno su postajali i postali takvi kad su osigurali kakvu-takvu poziciju na našem tržištu. kao i svi, važan je kvantitet.....

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima li neko neki dobar link za dugorocnu prognozu u bugarskoj? putujemo na more za dve nedelje a nisam nasla nista duze od pet dana

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Знам да на сајту (*) имају десетодневну временску прогнозу (имају и за Бугарску).

За дугорочније прогнозе не знам.

Izmenjeno (mikap)
obrisan link
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godina bila sam sa deckom i drustvom u Bugarskoj,konkretno Suncev Breg... Mogu da kazem da ja u Bugarsku vise ne bih izabrala za letovanje... Bili smo u "dobrom" hotelu,zaista ne mogu reci da je krs i katastrofa,hotel je relativno nov i vec je uspeo za par godina da sa 5 zvezdica spadne na 3... mi smo ga uplatili kao hotel sa 4 zvezdice i dok smo bili tamo dosla im je ta kontrola i vodila se polemika da ce im oduzeti zvezdicu... Hotel se zove Cajka bic i ima recimo 20 luksuznih soba na osnovu kojih prodaju ostale sobe. Hotel je ogroman i ima 3 bazena. Jedan je led ledeni i u njemu smo se samo mi kupili jer je vecito bio prazan upravo zbog temperature jer u najvecem nisi mogao da obbitavah od guzvetine i prljavstine. Bukvalo... Treci je uglavnom bio porodicni u kome je bar koji naravno ne radi. Mi smo bili na 5 spratu i lift je vise bio u kvaru nego sto je radio. inace u lift jedva staju 4 osobe... Sve polako propada,nista ne ulazu i to se vidi,al ajde... Jedino je hrana bia vrhunska,kao sto je i obicaj u Bugarskoj sigurno gladni ne mozete da ostanete. Restorani su fenooomenalni i za jako male pare dobijate vrhunski rucak. Ko je bio u Suncevom Bregu zna za Djanija i ukoliko ste tamo obavezno posetite njegov restoran!!!

More je kriminalno bilo,zeleno-braonkasto,nije slano i ne mirise na more. Izgleda kao neka Dunavcina i zadnjih dana su se pojavile neke ogromne meduzetine. Obzirom da je u Bugarskoj vanpansionski prilicno povoljno(ali ne kao nekada) lezaljke na plazi su jako skupe. Konkretno ispred naseg hotela dve lezaljke i suncobran su bili 16 evra!!!! a plaza...zaista je jako siroka i dugacka,ali je uzaaaasno prljava. Ima jedan deo plaze iznad i ispod reona gde su lezaljke gde mozete da stavite peskir i vas suncobran bez problema ali da vode preskacete ljude. Kao na Slovenskoj plazi u Budvi.

Sve u svemu,kazem najbitnije sa kim idete ali ako vam je to jedini godisnji odmor u godini a meni je mnogo vise negativnih uspomena na Bugarsku nego pozitivnih onda nikako ne preporucujem. Lepa mi je bila samo hrana i Aqua Park...

Pozdrav svima i u svakom slucaju zelim svima srecan put i lep provod. Da se vratite sa lepsim utiscima nego ja!! Sve najlepse

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

auuuuuuuuuuuuu al sam izgresila... izvinjavam se,u brzini :lol: :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratio se pre nekoliko dana iz Suncevog brega. Pa ovako, mesto je mnogo lepo sredjeno i dosta veliko. Kad bi Grcka sa njenim onakvim morem imala vise takvih mesta kao Suncev breg gde bi joj bio kraj. SB je mesto koje pruza mogucnosti za razne vidove zabave za sve uzraste. To je mesto koje radi 24 sata i uvek je zivo, za nocni zivot nema premca u okolini. Sve je prejeftino, pocevsi od super marketa, restorana, pekara pa sve do diskoteka. Veliki minus je naravno more, koje jeste slano ali je toliko prljavo. Prvih nekoliko metara u plicaku voda je bas topla, ali i preeeepuna algi, meduza i ostalih cuda, a boja je fluorescentno zelena (nisam znao da takvu boju moze da ima more). Ko ima neka pitanja, nek postavi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jaoj ali'me uplasi. Nisam ocekivala da je tako prljavo! Ima li jos iskustava?

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka