ovonijeto

Sozopol

100 poruka u ovoj temi

 

Да, вода није хладна, једино је непријатно поподне када дува ветар и изађе се из воде. Ових дана планирам до Китена (по препоруци члана Bubica), тамо кажу мање дува ветар, па ћу написати своје утиске.

Da li može mala pomoć?

Kako ste našli smestaj,da li je bolje rezervisti ili može na licu mestu ?

Prvi put bi išli u Bugarsku pa ne znamo kako tamo funkcionisu stvari.:neznam:

Da li može neka preporuka ( mi smo petoclana porodica ) ?

Hvala:thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da se opet može putovati u Bugarsku bez testa i karantina. 

Da li je neko bio u Sozopolu ili Nesebaru u drugoj polovini septembra? (Znam da je teško predvideti vremenske prilike, temperaturu vode, vetar i talase, ali, u principu, može li se tada uopšte  očekivati kupanje u moru, ili samo šetnja uz more?Bazeni me ne interesuju.) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Izgleda da se opet može putovati u Bugarsku bez testa i karantina. 

Da li je neko bio u Sozopolu ili Nesebaru u drugoj polovini septembra? (Znam da je teško predvideti vremenske prilike, temperaturu vode, vetar i talase, ali, u principu, može li se tada uopšte  očekivati kupanje u moru, ili samo šetnja uz more?Bazeni me ne interesuju.) 

Evo i ja po kuci komentarisem da su Bugari dozvolili.To je dobro jedino za one kojima bi opcija bio put kolima preko Bugarske za Tursku obalu. Ja sam godinama bila na Crnom moru mada ne u Bugarskoj, i tamo zbog jakih talasa, tesko da je moguće kupanje u septembru, možda po neki dan , i inace imaju cesto dignute te zastavice o zabrani kupanja zbog jakog vetra i talasa. Izmiče pesak ispod nogu, plićak bude i po 50 metara, upeče sunce i sve mami da se udje u more, a ipak je opasno. Sve drugo su oni sredili i osavremenili i ima tu raznih zanimljivih mesta i stvari, dobro opremljenih hotela, ali u samo more , čovek teško može da se pouzda.

Bubica, ce znati vise da ti kaže....:cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala:cvetic:

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala:cvetic:

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Izgleda da se opet može putovati u Bugarsku bez testa i karantina. 

Da li je neko bio u Sozopolu ili Nesebaru u drugoj polovini septembra? (Znam da je teško predvideti vremenske prilike, temperaturu vode, vetar i talase, ali, u principu, može li se tada uopšte  očekivati kupanje u moru, ili samo šetnja uz more?Bazeni me ne interesuju.) 

Ne bih preporucio bugarsko Crno more za letovanje tj. *jesenovanje* u II polovini septembra. Letovao sam tamo par puta (doduse dosta davno) krajem avgusta i vremenske prilike su bile vrlo nepovoljne - sem par sati dnevno (recimo izmedju  12 - 15 h) stalno je duvao prilicno hladan vetar tako da kad izadjete iz vode smrzavate se i sl. Verovatno je u drugoj polovini septembra sve to jos gore.  Kod njih je ipak kontinentalna klima a ne mediteranska tako da je verovatno bolje otici negde juznije u to doba (recimo turska obala oko Antalije ima pravu sezonu sve do polovine oktobra)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da. Jaano mi je. Ostaće Bugarska kao rezervna varijanta, za slučaj da nam se nešto iskomplikuje sa Turskom. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Spletom nekih okolnosti smo se prošle nedelje našli u Bugarskoj (prvi put u životu), pa kad smo se već našli tamo, šteta bi bila da ne odemo do mora, iako smo se već pomirili sa tim da ove godine ništa od mora.

Kratak info za one koji reše da nekad odu tamo na more, autoput je praktično do samog mesta, sa kraćim prekidom od granice do pred Sofiju. Autoput nije bogzna kako kvalitetan, ali ni vinjeta za korišćenja autoputa nije skupa (7-8E).

Smeštaj smo našli na plaži između Sozopola i Černomoreca.

Sama plaža uopšte nije loša, peščana, nekoliko kilometara dugačka, stotinjak metara široka, voda je baš bila čista i prilično topla, a plićak ne preterano dugačak. Par sličica sa plaže ispod

IMG_3112_resize.JPG.85e5ebef1bcb88b51993

IMG_3133_resize.JPG.fdb21e8aafebd4da0d57

IMG_3143_resize.JPG.48a258cc0df45fc3b494

IMG_3162_resize.JPG.e633417d311c95e0dd05

IMG_3165_resize.JPG.393d314c63fe4a29e743

 

Talasi i vetar su bili konstantni, nekad jači, nekad slabiji, crvena zastava non-stop podignuta, što nije smetalo okupati se. Kad talasi budu veliki, izlazi čiča sa pištaljkom i tera ljude iz vode, kad čiča okrene leđa, ljudi opet u vodu :)

IMG_3182_resize.JPG.ff45d1ecb343a3de6c6c

Ova plaža me je najviše podsetila na Vrahos u grčkoj, specijalno zbog talasa.

Ukoliko ne smeta što voda i nije nešto slana, po meni ovde uopšte nije loše za odmor.

Možda nekom bude interesantno, cene po restoranima nisu visoke, doduše, ukus i kvalitet su po meni dosta slabiji nego u Grčkoj, ili Makedoniji ili kod nas.

Neko moje mišljenje o Bugarskoj kao destinaciji je posle ovih nekoliko dana provedenih tamo dosta promenilo.

Prvo - uobičajeno je mišljenje da more i plaže nisu baš nešto. Tu se ne bih složio. Ono što sam video mi uopšte nije izgledalo loše, čak sam poprilično uživao.

Drugo - mnogi Bugarsku svrstavaju u gastronomski raj i to je jedan od glavnih razloga njihovog dolaska. Ja sam obišao tri različita restorana, i definitivno, hrana ne bi bila razlog mog dolaska.

Sve u svemu, bio bih sretan da još koji put ponovim ovo

Izmenjeno (nlazic2000)
Višak
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Bubica , citala sam na bugarskim morskim temama da je hladnije more, da li mislis da to vazi i za pocetak septembra, npr od 2-3?

Mi razmatramo Tursku, Alb i Bugarsku, tj .sve, ukoliko bude svasta trebalo za Gr. Ove zemlje takodje dolaze u obzir samo bez testa ( tamo i ovde)

Odgovaraju mi samo Sozopol i Nesebar, Sozopol vise, zbog plaza :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima tema Bugarska u septembru, tu sam pisala o mojim iskustvima sa septembarskim Crnim morem.

Sustina - ja sam od onih koji idu u Grcku u junu, slicna je temperatura Crnog mora u septembru, nije pretopla ali nije ni hladna. Mnogo veci problem su talasi, zbog njih se nismo nijednom okupali 2019. godine u toplom moru. 

Savet - ako se odlucite za Crno more birajte smestaj sa bazenom u slucaju velikih talasa, nije ni cudno da iole bolji smestaj ima sopstveni bazen. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27008
    Ukupno tema
    905816
    Ukupno poruka