Tripco

Kefalonija: plaže, kako do njih

756 poruka u ovoj temi

 

Pessada, Vouti, Emblisi, Foki, Myrtos, Makri Gialos, Lourdas, Petani, Antisamos. Ima ih bas dosta, ove su mi pale na oamet jer su dostupne i odgovaraju kriterijumima. Imate na forumu moj putopis Kefalonija sa troje male dece. Ako treba neka pomoc, tu sam. Leo provod, bice vam super.

Samo da dodam Fteri.Jedna od najlepsih plaza na kojoj sam bila.Ko je bio na Lefkadi otprilike kao Milos Egremni i Porto Katsiki na jednom mestu..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Samo da dodam Fteri.Jedna od najlepsih plaza na kojoj sam bila.Ko je bio na Lefkadi otprilike kao Milos Egremni i Porto Katsiki na jednom mestu..

Fteri je prelepa, ali nije za porodicu sa detetom od 1 i 4 godine, zato je nisam pomenuo. Ima tu puno predivnih ali nepristupacnih, poput Kato Lagadi...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na predlozima.

Zaista,Kefa ima previše fantastičnih plaža za ponuditi.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih dodala na sve to i Kounopetra, Vatsa i Xi. Nisu to najlepse plaze na Kefi, ima mnogo lepsih, ali ih treba posetiti jer taj super mekani crvenkasti pesak, plicak, toplu vodu treba iskoristiti. Pogotovu i sto na prve dve nema guzve, a i Vatsu svakako treba posetiti i videti gde je to Momo Kapor prikupljao inspiraciju :) Uz to ima je i jedna prelepa taverna na samoj plazi, kao iz raja.

Sto se tice plaza blize Lassiju, dodala bih Avithos plazu. Uza ali dugacka, ima i deo sa lezaljkama i deo bez, pescana.

Pozdrav!

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I imam jos jedno pitanjce.

Da li se neko prethodnih godina, nakon zemljotresa, spustao na Platia Ammos plazu?

Citajuci google reviews, komentari su od toga da je nemoguce spustiti se dole, do toga da ljudi silaze u japankama, i da ima cak i starijih ljudi. Pa me zanimaju vasa iskustva? Svakako ne planiram da idem u japankama i nepripremljena, ali me zanima da li je moguce :)

Hvala!

Izmenjeno (Sanjitza_bg)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

I imam jos jedno pitanjce.

Da li se neko prethodnih godina, nakon zemljotresa, spustao na Platia Ammos plazu?

Citajuci google reviews, komentari su od toga da je nemoguce spustiti se dole, do toga da ljudi silaze u japankama, i da ima cak i starijih ljudi. Pa me zanimaju vasa iskustva? Svakako ne planiram da idem u japankama i ne pripremljena, ali me zanima da li je moguce :)

Hvala!

Не верујем да је неко од наших активних форумаша био доле јер је већ дуго ''затворена''.  Велика жеља ми је да је видим, на фотогртафијама оно изгледа као призор са друге планете! Надам се да ће остати недоступна за туристе још дуго.. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

I imam jos jedno pitanjce.

Da li se neko prethodnih godina, nakon zemljotresa, spustao na Platia Ammos plazu?

Наишао сам на ова два видео снимка из 2018., ево како отприлике изгледа тај спуст. :)

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaža na kojoj sam videla najviše parova sa malom decom, a da je u blizini Lasija, je plaža Gradakia. Dug plićak, jako sitan pesak i relativna izolovanost kao i laka dostupnost su valjda presudni. Slična kao Gradakia je i Agios Thomas ili St Thomas plaža. Makris Gialos je standardno dobar za sve tu nema greške. 

 

Plaža Pesada jeste lepa, ali do nje se pešači preko oštrog kamenja ili uskom kozjom stazom iznad obale kroz žbunje i trnje i po meni zbog toga nije baš najbezbednija. Myrtos mi nije nikako za decu uzrasta 4 i 1 godinu, ali nikako jer je ulazak u vodu nekako strm, često je i odraslim osobama nezgodno da izađu iz vode kada su talasi jer kamenje te vuče nazad. 

Plaža Gradakia u mestu Lassi

1080694v.jpg

 

plaža Agios Thomas

agios-thomas-beach-kefalonia.jpg

plaža Agios Thomasimg-20160815-153546-largejpg.jpg

Izmenjeno (nina_bgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Наишао сам на ова два видео снимка из 2018., ево како отприлике изгледа тај спуст. :)

 

Hvala na snimcima, ja sam naravno pogledala svuda sem na yt :D

Procitala sam negde da ako se ide levim delom (levo od stepenica) onda je spust kao na prvom videu preko ovog sitnijeg kamena. Desni deo je nesto stabilniji jer su stene, i neki ljudi na google review su rekli da preporucuju ici desno.

Svakako ako resimo da smustimo, nadam se da cu uspeti da uradim neke snimke i podelim iskustva ovde :)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Наишао сам на ова два видео снимка из 2018., ево како отприлике изгледа тај спуст. :)

 

Hmm... a gde je video sa povratkom? :)
Kako se popne preko ovog šljunka?

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Hmm... a gde je video sa povratkom? :)
Kako se popne preko ovog šljunka?

Хаха шта ћете назад :)

Мислим да сам у коментарима тог видео снимка (питање такоће поставила нека сународница) прочитао 15мин. без обуће, е сад како је то изгледало... Једино Сањица да нам пошаље детаљнији извештај :D Ја ћу можда на доле, мислим до плаже не до Кефалоније, тек у септембру, морам ја да видим тај спуст уживо ништа не обећавам. :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juce Petani

0E4A2325-F866-4469-B915-E01CB180D798.thu

Danas Vouti

96ED7553-1D38-46B4-8A82-48CFADCAE633.thu

Danas je malo duvao vetar, pa se i more uznemirilo. Ali je temperatura vode svakako savrsena za kupanje :) 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka