Molder

STAVROS

6820 poruka u ovoj temi

Što bi se ubeđivali, svako neka letuje kako mu odgovara. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve bi ovo bilo u redu da 70% turista nema primedbe na agencijske usluge i njihove prevare...... Pre neki dan prelistam i ostale teme na forumu iz različitih mesta u Grčkoj i krstio sam se kakve fotografije postavljaju ljudi.....fotografije smeštaja! Pa onde ne bi svog psa pustio da prenoći a kamoli odveo decu! Strašno! Najgore što su u pitanju poznate agencije i što ,iz godine u godinu ima sve više , i više takvih primera.....

Vidim da neki , ili nemaju auto ili ne znaju da voze! Pa svako veče ima ovlašćenih kombi prevoznika koji voze na adresu smeštaja u Grčkoj....ne zna im se broja tako da ne stoji da mora da se ide agencijskim autobusom! A i koliko mi je poznato, autobuski prevoz je, uglavnom, uračunat u cenu u predsezoni i postsezoni! Retko ko u sezoni uračunava i prevoz! Uostalom, neki ljudi vole da plate mnogo više agenciji nego mnogo manje, direktno vlasniku!  Što reče Ivanhoe, svako neka letuje kako mu odgovara! 

Izmenjeno (srdjan gl)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakav kombi do Grcke? Pa ne moze da se ustane i uspravi u toku tolikog puta u zagusljivom kombiju, niti mozete da caskate sa vasim sagovornikom u toku puta, Jos ako su tu i beba ili mala deca...:rolleyes:. Ne prave ni pauze, nego samo jure. Uvek biram bus iako se kombijem brze stize.

Koji  prevoznik vozi svakog dana a da nije kombi?

Ja idem busem sa srpsko-grckim prevoznikom Patrikalos, sa njima je najprijatniji put i brzo se stigne. Ali oni idu odredjenim danima i ne idu u sve oblasti. Posluze i kafu i slatkise u toku voznje, predusretljivi su, bus nije pun i sedista su sa dovoljnim razmakom. Plus imaju neku protekciju na granici pa se ne ceka. Jedino sto ne staju nigde na veceru u Srbiji. Mada i oni u nekad u povratku iz Soluna angazuju kombi.

A zasto bi gazdi davala 70 e i vise za 1 nocenje za dvoje bez dorucka (koliko je na bookingu trenutno i to u Haniotiju i Paraliji i svim ostalim letovalistima?

A jeste...nase agencije su krimi kao i sve ostalo u drzavi.

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

He he pa nije to onaj teretni kombi što viđate za prevoz sekundarnih sirovina ili pića iz diskonta, ima i te kako komfornih i luksuznih, sa klimom i dovoljno mesta za stvari i putnike. Svakako su mnoooogo jeftiniji za nabavku od autobusa kao i za održavanje pa je samim tim i cena karte povoljnija.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vozila sam se i znam kako je u kombiju, moze biti luksuzan ali dzabe kad nema prostora i ne moze da se ustane u toku voznje. Preferiram bus.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ustajanje u toku vožnje je, da ne budem grub, nešto najgore što možeš uraditi i najbolji način da se gadno povrediš.
Nije isto voziti se gradskim autobusom 30 km/h, pa i tad ljudi stradaju, i kad vozač naglo zakoči ili promeni pravac sa 100 na sat. 
Da ne polemišemo dalje autobus jeste komforniji i od auta ali ... :neznam:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima, uplatili smo Stavros, vila Filios od 10.9 Da li neko ima iskustva sa ovom vilom?  Zanima me i kako izgleda mesto na kraju sezone, ima li sadrzaja za decu? Hvala unapred ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam da li je ok da se pise o konkretnoj vili, vila Tea u Platanima, Stavros. U martu smo ih nasli preko fb. Sve sto smo gledali da ima za prijatelje i nas je bilo puno. Ovo mi se ucini fantasticno. Dva apartmana na prvom spratu, terasa ispred, zajedno. Sin mi da ocev broj. Sin prijatniji, tata naglasava da imamo wifi, da su uvek puni i za sledecu sezonu. U jednom trenutku kazem da nam najbitnije bilo da nadjemo zajednicki smestaj da mozemo uvece da se druzimo kad deca zaspe a cale kao pa sta nocu da sedite, spavate valjda. Aj reko sala. Nadjem komentar jedan da mora da se hoda na prstima, da deca smetaju, rece sin komentar zlonameran. Uplatimo avans preko racuna. Ja davala broj svima. Stizemo tamo, mislim nasi smo. Ljubaznosti nista. Posto smo se pakovali u kese, muz parkira ispred vile a posle 10 min vec gazda trazi da se pomerimo. Nemojte ovo, nemojte ono. Tri puta je za pet minuta rekao da je kucni red od 14 do 17. Naravno odmah pitasmo za wifi, kaze ne radi. Dobro, razumem ali ne i komentar ``Sta ce vam, na odmoru ste, pustite sms``. Prvo naznacio je da imamo wifi i to smo platili, drugo sta tebe briga sta ce meni wifi i odakle ti pravo na takav komentar, trece, tinejdzer nije posao sa nama i naravno da mi treba svakodnevni kontakt, a cetvrto zbog bebe mi je saobracaj u romingu potpuno iskljucen da ne napravi stetu dok gleda crtace i moj telefon je mrtav, nije ni za sms.

Mi silazimo da platimo (prvi put smo isto odmah platili kad smo letovali u Olimpiku). Drugari ne silaze vec krecu na plazu (posle kazu da su uvek na kraju placali). Sa bebom i stvarima na kapiji i gazda ih vraca da mu odmah plate. Verovatno ce da pobegnu i da mu sve ostave. Posle pet minuta nam je sve preselo. Posle dva dana dolazimo sa plaze i deda me ceka i kaze kako sam vrv zaboravila ukljucenu klimu. Nisam je zaboravila vec ostavim da rashladi kad nisam tu jer necu da u sobicku bije u bebu. On je sebi dao slobodu da udje i iskljuci. Naravno morao je da trazi daljinski po sobi. Mogla sam da kazem da mi fali novac i sta onda ? I opet kao bucni smo. Mi smo sami nabili sebi teret da ne budemo tu u vreme popodnevnog odmora, ne smem ni klimu kako hocu. Onda bucni. Jos sa rekla da dolazimo sa dve bebe. Znaci bice plakanja. Kao doci ce komsije, nismo sami (jok, mi smo do sada letovali u pustinji). Dolaze vesele komsije iz Bugarske i prvi dan prave zurku do dva ujutru. Ne smeta mi jer volim smeh ali gazda za to vreme cuti dok mu smeta plac bebe. Meni jos kao da ``smirim`` drugaricu jer glasno prica. Pred kraj letovanja mi doruckujemo, beba se zaplace zbog necega da bi baba istog trenutka odozdo rekla da unesemo dete u kucu jer place. Tada sam odlepila i rekoh joj da Bugari mogu zurku da prave i tada cute a smeta im plac bebe. Posle vise ni dobar dan nije govorila. Pred povratak beba prijatelja dobije temperaturu bas na onaj praznik u avgustu. Oni jurcaju lekara i apoteku jer nista ne radi. Mala inace dobija frasove i kod njih je temperatura alarmanta. U medjuvremenu se i pakuju, krecu dan pre nas i nastavljaju na Sitoniju. Dolazi deda gore (reko da pita za bebu) a on da kaze, da bace smece i iskljuce frizider. Ej bre, pa normalno da ce da isprazne smece ali bre jesi li covek. Na letovanju su, beba se razbolela a ti pricas o smecu. Kako bi pomogao kao vecina ljubaznih gazda ? Ja ih ispracam rano ujutru, prodjem kroz apartman da pogledam da nisu nesto zaboravili i ne proverim frizider. Ujutru baba gundja, deda kaze kako je on video kakvi su oni. Zamisli nisu iskljucili frizider u 6 a oni dosli u 8h. Dva sata struje zalud potroseno. O neprofesionalnosti da ne govorimo, pljujes po gostima pred drugim gostima (koji su prijatelji nama inace). Ne pozdravljamo se vece pre puta, rekli smo da idemo nocu. Ni srecan put, ni kako je bilo. Ma nista. O tome razmisljam kada nam na Dojranu radnik pozeli na pumpi srecan put. Javlja mi se zena koja je kod njih letovala pre nas. Njoj su dva puta uslu u sobu. Prvi put jer je kao bio neki problem sa vodom a drugi put da menjaju zavese jer je przila JAJA PA SU PUNE DIMA. Oni su njusili sta je przila i zakljucili kakve su zavese ? Ej bre. Ne mislim da je 45 evra mnogo ali nisam dzabe tu da me neko tako zeza. Kada je dosao wifi bio je ocaj jer realno jaca brzina svakako treba na kucu sa 4 apartmana i u svakom nakaceno bar dva tri uredjaja. Ali hajde nisam baksuz, trebaop mi je za dopisivanje na viberu. Pri dolasku sam pitala ima li mesta za prenosivi krevetac, sin je rekao da. Mesta bi bilo jedino kod kuhinje ispred wc-a. Sreca nismo ga poneli jer je starije dete odustalo od letovanja pa nije bilo potrebe. Taksu smo platili, uplatnicu nismo dobili. Smestaj smo platili 450 eura a dobili uplatnicu na 200. Obrazlozenje da je 24 posto poreza mnogo. Nemam nista protiv ali onda ocekujem bar korektnost. Imam svakako prepisku koliko kosta, sta smo se dogovorili a sta smo dobili od priznanica. Poslednji dan talasi, dolazimo pre 17h. Setamo na prstima i ne pustamo vodu u toaletu do 17h. Ne znam zasto jer isto je i posle 17h, tisina samo. Baba cak mojoj starijoj cerki kaze da je sramota jer joj sestra beba place. Njihove unuke se zaista nisu cule ali trebali su da kazu da nije kids friendly. Pri tom i njihov ker je znao da zalaje i to je ok ali deca da ne disu.

Iskreno, ne znam ni kako se apartman cisti bez usisivaca kada gosti odu. Mi smo skupljali pesak, brisali ali posle nas da ne usisas (tako su spremali apartman pored kada su prijatelji otisli). Nije mi jasno.

Prosle godine smo bili kod Grka i supruge Srpkinje, DIVNIIII. Ovakve ljude nigde nismo videli. Ma reci nemam. Inace, smestaj je fin, lokacija fina. Suma okolo i jako prijatno za spavanje, odmor. Ali dzaba ga sve kada sam hvatala sebe da stavljam detetu ruku na usta ili da ostajem na plazi duze samo da se ne vracam u smestaj. 

Najgore je sto sam ja nasla smestaj i nisam se obazirala na onaj komentar i onda sam osecala odgovornost i prema prijateljima.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Cao svima, uplatili smo Stavros, vila Filios od 10.9 Da li neko ima iskustva sa ovom vilom?  Zanima me i kako izgleda mesto na kraju sezone, ima li sadrzaja za decu? Hvala unapred ?

Radi sve normalno i ima svih sadrzaja...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa kao budale odmah platili. Tada je bio neki haos u Stavrosu, pred praznik. Citala na grupama da nigde smestaja nema, i zaista ljudi se raspitivali po plazi, spavali po kolima. Jos dve porodice, dve bebe. Iskreno se nadam samo da drugi ljudi nece puniti budzet ovom coveku. Ili da ce ona napokon covek skapirati kako funkcionise turizam. Sto bi moj muz rekao, vrv je bio negde direktor u drzavnoj firmi pa sad ocekuje da mu kaplju parice a da ne mora nista.

 

@Jelena- Beograd,iznervirao sam se samo čitajući,mogu misliti kako je bilo na licu mesta..Samo ću da te pitam kako vam nije pukao film i da ste već prvi dan otišli da potražite drugi smeštaj?I što ste mu sve plaćali odmah ako ste videli da je takav idiot?Niko nema pravo da vam traži ceo iznos momentalno da platite,sem ako tako nije unapred dogovoreno..makar jedan-dva dana,da vidite da li je to to što ste dogovorili..

Samo da se ne javi neki pametnjaković u stilu "šta hoćete za te pare",jer je ovde reč o bezobrazluku i neprofesionalnosti...

I još ste izdržali taj teror do kraja?Svaka čast...

Pa kao budale odmah platili. Tada je bio neki haos u Stavrosu, pred praznik. Citala na grupama da nigde smestaja nema, i zaista ljudi se raspitivali po plazi, spavali po kolima. Jos dve porodice, dve bebe. Iskreno se nadam samo da drugi ljudi nece puniti budzet ovom coveku. Ili da ce ona napokon covek skapirati kako funkcionise turizam. Sto bi moj muz rekao, vrv je bio negde direktor u drzavnoj firmi pa sad ocekuje da mu kaplju parice a da ne mora nista.

 

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Davnih dana postojala je turistička policija. Ona bi za ovakve slučajeve bila lek. Ne znam da li još uvek postoji. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Davnih dana postojala je u Grčkoj posebna turistička policija. Ona bi za ovakve slučajeve bila lek. Ne znam da li još uvek postoji. 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma realno 450 evra mi i jos toliko prijatelji. 900 evra za 10 dana. Pri tom i ono gasenje tople vode ne kapiram. Jel' ustede nesto kad mora bojler opet da greje ? Msm gasenje frizidera. Ima valjda neka turisticka inspekcija u Asprovalti valjda ali ne nisam bas htela jos akcija na odmoru. Mada, zaista ne zelim da jos neko svoj odmor provede ovako. Da napomenem da nisam bahata, nisam razmazena, ne mislim da treba neko da igra oko mene. I sam smestaj je ok, mir. Ali brate mili ono....

A nisam znala da se ne daje sve odjednom. Kontam inu agenciji platis do polaska...

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka