Zvoncica_bg

Banja Ždrelo

103 poruke u ovoj temi

doputovali smo za bg iz zdrela. super voda cisto nije velika guzva i ako je praznik ima mesta u svim bazenima malo lezaljki ko stigne posle 11 nema mesta sve pohvale i ne razmisljajte ko voli ovaj vid aktivnosti i izleta

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlična voda po meni (govorim kao neko ko je iz turističkog banjskog mesta u Srbiji konkretno Sokobanja), doduše ne svidja mi se arhitektonsko rešenje ni u Ždrelu ni u Sokotermama no ... ukusi su različiti ... i dobro je da je neko počeo da sredjuje banje po Srbiji ... Malo je skup ulaz (po meni bi cena od 300 din bila sasvim ok, ali razumem ... ima tu ulaganja i troškova dosta pa mora čovek da drži i cenu ...)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odavno nije pisano o ovoj banji, a posto smo juce bili na jednodnevnom izletu da napisem ukratko svoj utisak.

Guzve ima ali ne prevelike, doduse rekli su mi da je manje ljudi subotom nego nedeljom. Bazeni rade, tobogani rade... Cistoca manje-vise, tj. bazeni su ok, ali svlacionice se bas slabo odrzavaju, a to je prvi utisak sa kojim se susretnete kada platite ulaznicu od 600 dinara. Takodje, moglo bi da ima vise tus kabina i wc-a.

O ostalom je vec pisano.

Opsti utisak je da je ok za jednodnevni izlet, ali nije ni blizu, ni jeftino da bi se islo cesce.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taj čovek je vlasnik pumpi Gile Gas, iz Jagodine, a na pumpu na kojoj sam radila su dolazili kamioni sa burićima sa hemikalijama, koji su kasnije voženi u Ždrelo, i koje su sipane u bazene... Proverena informacija, pa ko voli - nek izvoli...

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio....
Apartman "Grčko-rimski stil".... Očekivah mnogo, mnogo više.... Četiri zatvorena tobogana - dva ista, jedan "tamni" i još jedan koji nije radio iz nekog razloga.
U kupatilu u apartmanu tuš je prepun kamenca plus neke dlake od crnke koja je prethodno boravila tamo. Za đakuzi treba uputstvo, jer deluje kao špansko selo, TV postavljen bočno u odnosu na krevet, frižider u sobi ugašen ili nije radio - najmanji mogući pun koječega, osim vode. Vode hladne u CELOM hotelu uopšete nema ! Dakle, vodu nositi sa sobom i hladiti je na prozoru.... Mi smo imali sreću da su nam nekako obezbedili - svaka čast čoveku za kojeg pretpostavljam da je radnik na održavanju koji je to uradio.
Bazeni mi deluju matoro, odnosno neodržavano. Na nekim delovima koji bi trebali biti "romantičniji" prekriveni najlonom, metal rđa.....
Devojka na recepciji u bretelama kao na plaži je prilično neljubazna.
Doručak je "švedski astal" - super je bio. Bade mantil je bilo reči da se plaća - dali su nam gratis kao i peškire, ali smo jedan zbog (ne)čistoće u rupice reklamirali.
Uglavnom, bejah u dobrom društvu, pa se ne žalim, ali kao što rekoh očekivah mnogo, mnogo više. Verovatno ću koji put tamo svratiti opet, ponajviše jer su jedini koji liče na zatvoreni akva park u Srbiji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juce smo po drugi  put bili u Moravskim termama, pre dve godine smo bili prvi put, a sada smo izlet obavili sa prijateljima i naravno decom.

Od Beograda preko Pozarevca i Petrovca se stize za oko sat I cetrdeset minuta lagane voznje, uz postovanje svih ogranicenja. Put je dobar, a od Pozarevca i vrlo dobar - nov, ravan, vecim delom prav, bez krivina. Prolazi se kroz selo Salakovac i Petrovac, gde moze biti malo guzve, ali, sve u svemu bez problema...

Kompleks Moravske terme ima besplatan parking, nazalost sa vrlo malo hlada, a ispred su par tezgi sa dzidzbidzama i domacim proizvodima...

Kompleks je prosiren, izgradjen je jos jedan bazen i dva otvorena tobogana i to je otprilike sve sto je pozitivno u odnosu na prosli put!

Sajt je naravno neazuran, cene su u realnosti za dosta stvari vise nego na njemu. A mislim da su i radno vreme pogresili.

Cistoca je na vrlo niskom nivou, odrzavanje postojecih sadrzaja nikakvo, stoga me ne cudi da polovina sadrzaja koje smo imali prosli put nisu dostupni.

Vode je u dva bazena termomineralna, u ostalim cini mi se obicna cesmusa! Vise ne radi vestacka struja, potok, u spoljnjem bazenu sa zmajem...

Smece svuda, naravno od posetilaca. Lezaljke se naplacuju???!!! Na polovini suncobrana je umesto trske postavljena, cini mi se, protivgradna mreza, pa tako da sunce slobodno prolazi. Sve metalne konstrukcije su oguljene, zardjale, dosta plocica okrnjeno...

Bili, videli, okupali i vise nikada! Za dve hiljade dinara plus lezaljke I wellness za nas cetvoro, zaista smo ocekivali vise! Da ne pricam o neljubaznim devojkama na ulazu, guzvi na bazenima i tome da se, nazalost, sem tih Termi ne nudi nikakav drugi sadrzaj potencijalnim turistima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i nas dvoje smo ovde bili pa da napišemo naše utiske...

Bili smo pre mesec dana u banji i iskreno nismo zadovoljni!

Prvo što unutrašnji bazen je ne topao nego prevuć,mnogi ljudi ne mogu da udju unutra koliko je vreo..

Drugo što kad vidiš meštane okolnih sela koji dođu da se operu a upravo su izašli iz štale ili sa njive!!!!

Treće lekovito blato(navodno) sa kojim se mažeš po telu je puno korenja,bubašvaba itd..bljak...

Četvrto počeli da naplaćuju ležaljke po 100 dinara jer im je malo cena  karte od 600 dinara

Peto njihov sajt  daje slabe informacije o tome da li rade svi bazeni ili ne,i na kraju kupiš kartu uđeš unutra kad ono...rade samo dva!!!Strašno!!!

Šesto Platili smo prenoćište nimalo jeftino 60 Eura za noć a da vam kažem iskreno očaj živi jer posle 20 h zatvaraju bazene,ne radi kafić niti restoran,nemožeš ni kafu popiti nigde,tako da si primoran da sediš u sobi i gledaš u zidove jer ni tv kanala nema sem poneki snežni koji hvataju gratis!Smor...

E da kažem da jedino što je meni ostavilo utisak u tom kraju je prelep pogled na homoljske planine...

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne secam se da sam za nesto video toliko mnogo negativnih komentara sirom interneta i to u duzem periodu - kao za ovu banju.

1. Radi jedan spoljni bazen (36 stepeni; bas kako treba), jedan unutrasnji (37 stepeni, onako vruce na gornjoj granici, ali podnosljivo-prijatno; naviknes se posle 20 sekundi) i bazen sa toboganima (32 stepena; bas kako treba). Ne znam kako je leti, bojim se da je pakleno vruce, kazu da hlade malo vodu...

Zvanicno, pise da lekari preporucuju do 15minuta u vodi, ali oko spoljneg bazena je sneg, mogao bi da ostanes bar dva sata :) vodeni masazeri su im super.

Higijena korisnika mi se cini vise nego zadovoljavajucom.

Ima i dva sasvim mala (za decu do 2god) nisam ulazio.

2. Tobogani su odlicni, tri komada. Obican pravolinijski spust sa prvog sprata, spirala sa drugog i spirala sa treceg sprata (bas brz i dobar, skoro da letis). Na polazu postoje monitori, snima se izlaz iz tobogana, mnogo dobra stvar. Za treci postoji i covek koji prati sta se desava. Negde na netu sam video da se pominju posekotine, meni deluje ok, slicno kao i na drugima po Srbiji.

Opsta higijena objekta je pristojna. Kazu da vodu u dva velika menjaju svakodnevno, u onom za tobogane jednom nedeljno.

Opste iskustvo sa osobljem je da su pristojni, ljubazni itd. Valjda su citali komentare pa resili da se poprave ;) Uz jednu generalnu napomenu, utiska sam da su van Beograda konobari/ce generalno za bar jednu skalu manje slifovani od beogradskih. Onako, brdjanski su ljubazni.

Karta za odrasle 600din, za decu 400.

U blizini postoji vise smestaja za 750-1000din, tako da niste prisiljeni da odsedate u samom hotelu. Video sam da Jenic smestaj ima dobre ocene.

Naravno, vlaznost vazduha je 101%, mada oni dosta otvaraju te prozore i sa strane i na krovu . . . mozda nekom smeta, teze dodje do daha.

 

Mislim da bazeni rade do 20h (cak mozda i do 21h) a tobogani 12-18h. Za te stvari je najbolje proveriti telefonom.

Voda apsolutno nema nikakav miris (pogotovo ne na pokvarena jaja), nije savrseno bistra, kapiram usled raznoraznih minerala. Imam osetljivu kozu, nista mi nije izraslo . . .jos.

 

 

 

 

 

Izmenjeno (ParadajzicanTurista)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo moje recenzije posle posete:

Ukratko: katastrofa! Puštaju unutra preko svake mere, iako je kapacitet prepunjen i dalje naplaćuju karte. Unutra prljavo, aljkavo, ne čiste, higijena nikakva, pojedini toaleti nemaju ni sapun, štrokavo, zapušteno, grozno, odvratno. Sve je odavno zrelo za renoviranje. Usluga užasna, konobari neljubazni, ni sto neće da počisti čak ni posle dve primedbe. Skupo, visoke cene. Parking neorganizovan, u haosu, i dobrim delom posut nekim oštrim šljunom/kamenjem. Staje se i na putu ili pored puta. Pored svega, kompleks je neviđena kičerica, zamak, zmajevi, ZA IZBEGAVATI!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilo je mnogo losih komentara.Moji prijatelji bi isli .Da li se situacija poboljsala,jer neko bio skoro?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bice tu uskoro - kljuc u bravu !

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jenic pansion extra genijalan, pansionska hrana fenomenalna sve sto pise vazi, popust za bazene, izbor hrane, usluga sve!

Na bazenima standardno guzva vikendom ali ipak uzivanje sve u 16, cene pristupacne

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo da osvezim utiske iz banje Zdrelo.. bilo je to vikend putovanje koje smo brzinski organizovali, pa se ova banja tu lepo uklopila.. Prvo, smestaj smo nasli dan pre i to jedva jer je sve bilo zauzeto, pa su nas svi koje smo zvali upucivali na nekog drugog i na kraju smo zavrsili u diiivnom smestaju, zove se Magnolija bz Radovanovic.. vrlo neobican, cist i prelep smestaj, 50e noc za 2+3 .. cena ulaznice na bazene je 1000 dinara, sto je stvarno prilicno mnogo pogotovo sto i deca placaju regularnu cenu ulaznice.. dobili smo popust od 10 posto jer smo boravili u navedenom smestaju..

put do  banje je dobar i nov, a u samoj banji ima samo jedan manji market i to je to.. na bazene moze da se unese apsolutno sve sto svi obilato i koriste.. 

nasi utisci su inace odlicni.. citajuci ovde komentare, nismo puno ocekivali, a zapravo smo se sjajno proveli.. nije bila guzva,  4 spoljna bazena, par unutrasnjih, 5 tobogana (2 spoljna, 3 unutrasnja i svi su radili) lezaljki i vise nego dovoljno, ocito da nismo upali u guzvu pa smo mogli bas da uzivamo, narocito sto je bio bas lep, topao dan.. nisam obracala paznju na slomljene plocice i tome slicno, mi smo se bas onako lepo izbanjali jer je imalo dosta mesta i za plivanje i za setnju kroz bazene..inace meni omiljeni je taj spoljni sa zmajem, idealna mu temperatura od 27/29 stepeni.. eto.. ako neko razmislja, mi preporucujemo..

u blizini obavezno posetiti Krupajsko vrelo i vodopad Lisine

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka