Zvoncica_bg

Banja Ždrelo

103 poruke u ovoj temi

da li je neko bio u wellnes centru Zdrelo?mozda se negde pisalo o ovome ali ja nisam videla...moja drugarica je bila i kaze da je izuzetno povoljno,i lepo,imate i njihov sajt sa cenama.cena dnevne karte za bazene je 500 dinara u to je ukljucena sauna i parno kupatilo.masaza je 600 dina pola sata i 1200 sat vremena.djakuzi kada se posebno placa 300 din.pola sata.imaju i lep restoran. drugarica mi rece da je taj unutrasnji bazen mali,kao i spoljasnji koji ima 40 stepeni.ima jedan veci,u njemu je hladnija voda...

 

ja planiram da posetim Zdrelo negde u maju pa ako je neko bio neka podeli iskustva...

 

pozz

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U banju zdrelo odlazimo vec 2 godine ito iskljucivo zimi,bar zasada.Nekada su tu bila 2 bazena sa termalnom vodom oko 40 stepeni,a sada je pravi wellnes centar.Cena je ok samo kako dogradjuju i dodaju sadrzaje tako i cena ide na gore.Prvi put smo bili u februaru pre 2 godine,otvoren bazen sneg pada a mi se brckamo i naravno niko se nije razboleo pa cak ni deca.Sada je sve mnogo lepse,dogradjen je hotel,novi bazeni gde je i letnja plaza sa barom lezaljkama a bice i tobogana.U svim bazenima imate mlaznice za masazu i djakuzi.Super je sve samo u zadne vreme su velike guzve posebno praznikom i vikendom,kada jedino i mozemo da idemo zato sto nije bas blizu bg. pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala Bica 969,i meni je drugarica rekla da je zimi poseban dozivljaj kada pada sneg ali eto prosla zima a zbog obaveza nisamo ni otisli..bzv,ici cemo u maju ali neki radni dan mozda je manja guzva!hvala jos jednom..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

radnim danima je super jos dok sve zavrse i postave kako treba bice jos bolje.Taj bazen gde je hladnija voda je uradjen kao reka trebalo bi da voda nosi kupace,bice i to uskoro verovatno.Tu je i veliki bar pored bazena gde sedite u vodi i pijete pice.Zadnji put kad smo bili videli smo delove tobogana koje ce uskoro postaviti,tako bar kazu.Lepo je, nama se bas dopada i planiramo i letnje kupanje.Zaboravila sam da kazem da se banja nalazi kod Petrovca na Mlavi,oko 120 km od bg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Boravila sam u vise navrata prethodnog leta. Bazeni su odlicni, puno hidromasazera, boravak u vodi je neogranicen *osim u najtoplijem-unutrasnjem, obzirom da je voda mineralna i lekovita za kozu.

Moj prvi boravak u vodi u bazenima poceo u 13h a zavrsio se u 01h nocu....:)

Usluga je katastrofalna, priuceni konobari i osoblje pa budite spremni na cekanje, donosenje neporucenih jela, losu kafu ali zato cene ne zaostaju za beogradskim. Da ne pominjem turbo-folk preko razglasa u celodnevnoj varijanti....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Više puta sam boravio u banji Ždrelo. Uvek sam pravio

jednodnevne izlete, tako da nemam pravu informaciju

što se tiče smeštaja. Bazeni i voda su odlični, ali ne

očekujte akva park sa raznim vratolomijama. Što se tiče

muzike, turbo folk je jedino što će te čuti. Ukusi su

različiti, tako da će nekom odgovarati, a nekom ne.

Restoran - za kvalitet hrane ne mogu da kažem da je loš,

(za moj ukus je iznad proseka), ali usluga a posebno cene

teraju goste. Mene su oterali samo petsto metara dalje

prema manastiru Gornjak (obavezno posetiti isti) u restoran

Zvezdano nebo. Kvalitet hrane je isti, ali su usluga i

cena razlog zbog kojih preporučujem ovaj restoran. Iznad

restorana Zvezdano nebo su neke terase. Nisam siguran da

li imaju sobe za izdavanje ili u tom delu kuće stanuju vlasnici.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A koji je najbolji nacin da se dodje do banje Zdrelo (ne racunajuci auto) ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisi napisao iz kog mesta bi krenuo.

Iz Beograda može autobusom koji ide za Žagubicu

preko Petrovca na Mlavi.

Problem je red vožnje. Nema ranih polazaka iz

Begrada, kao ni kasnih iz Ždrela, tako da je

teško organizovati jednodnevni izlet autobusom.

Za višednevni boravak u banji može autobusom.

Nekom je najbolji način da dođe biciklom. :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za dan je ok ali za vise... Ne nzam sta biste radili tamo osim umri od dosade...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako voliš prirodu i pešačenje, onda banja Ždrelo može

da bude dobra baza. U blizini su planine Ježevac, Mali

i Veliki Vukan. Ove planine obrazuju Gornjačku klisuru,

kroz koju protiče reka Mlava. Malo pešačenja, malo

kupanja i vikend tura može biti interesantna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bili danas ...

guzva OGROMNA ali smo se lepo proveli jer smo ugrabili mesto u kaficu jer drugacije bi bila propast ...

lepo je to osmisljeno (sem "dvorca" koji je jako lose odradjen da nekazem jeftin) ali je organizacija katastrofalna ... nadam se da ce se u buducnosti popraviti jer ima potencijala a i videli smo da se jos zida ali treba jos prostora i bazena napolju da bi se toliko ljudi smestilo ...

restoran obidjite u SIROOOOKOM luku jer je hrana losa mnogo dugo se ceka a i skupa za to sto dobijete ...

sve u svemu preporuka je da se ode i vidi i uziva u termalnim vodama, masazama, toboganima i zazmuri malo na organizaciju i uslugu i naravno ruca negde drugde :D ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko ide u Banju Zdrelo na vise dana, obavezno neka poseti Petrovac na Mlavi...pravi mali raj!:klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle, nije u pitanju nikakva banja vec jedan motel koji je izgradio bogati trgovac plinom i ostavio trajan pecat u ataru sela Zdrelo. Mnogo je novca ulozeno, ali nije imao snage da se odupre losim navikama i nekulturi koja krasi neugledno, nevaspitano i nekulturno osoblje. Jedina svetla tacka su masazeri koji su mladi, skolovani ljudi i znaju svoj posao. Ostalo osoblje daje ruznu sliku velikoj investiciji i nameri da se napravi jedan ozbiljan turisticki kompleks. Uzasna, nazovi muzika, u suštini najgori šund vas cini nervoznim i besnim i pozelite sto pre da odete, ali ne mozete jer konobar kasni sa vašom porudzbinom vise od 45 minuta. Restoransko jelo je na najnižem nivou, da ne poverujete imajuci u vidu mesto gde se nalazite. 

Svlacionice su prljave, toaleti relativno dobro ocisceni ali cesto bez papira i sa polomljenom galanterijom. Sauna je mala i bez termometra, pescani sat se jedva drzi na svom mestu. (izgleda je bio odvaljen pa nevešto vracen) Bazeni su relativno cisti, mada se na cevim pojavljuju alge što ne bi smelo dozvoliti. Bazen sa toplom vodom je fenomenalan i zbog njega valja otici i opariti se. Dobra atrakcija je tri vrste lekovitog  blata u drvenim buradima. 

Motel je u fazi dogradnje jer ima mnogo gostiju, narocito vikendom kada ga valja izbegavati jer previse naroda, a narocito specificna klijentela - bogati gastarbajteri,  onemogucava opustanje i koristenje ponudjenih resursa. Za decu ima dosta sadrzaja i posebnih bazena, ukljucujuci tri tobogana. Losa strana medalje je cuveno srpsko i ino vristanje i urlanje na bazenu. Sto je na Zdrelu normalno jer osoblje bleji i nokoga nece upozoriti da se ponasa pristojno.

U motel Zdrelo svakao treba otici, pa sta bude. Jedno iskustvo više ne šteti, narocito ako budete imali srece da nije guzve, da je lep dan, da Gazda ne pušta vlaške i ostale šund pesme, obavezno idite na masazu, saunu, namazite se blatom i pojedite od kuce poneti sendvic.

Mozda ce sve biti bolje kad se zavrse veliki gradjevinski radovi. A mozda ce gazda Gile platiti nekom sposobnom memadzeru dovoljno para da upristoji ovu veliku investiciju koja se raspada u startu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posetili smo banju Zdrelo prvih dana januara i dosta toga je dogradjeno i uradjeno ali jos mnogo toga im nedostaje,pre svega osoblje koje funkcionise pomocu stapa i kanapa.Sve je haoticno i nemate pojma sta ce vam naplatiti a sta ulazi u cenu ulaznice.Mi smo uzeli 2 sobe za dnevni odmor za 2 porodice a zatim su jednoj porodici naplatili narukvice za koriscenje tobogana a drugoj ne.Nije dozvoljeno unosenje hrane i pica ali to niko ne postuje.Pored starih bazena o kojima sam vec pisala tu je i potpuno zatvoreni deo sa 3 tobogana,2 velika i 1 decji i super je ali radno vreme tobogana je od 3-6.Lepo to sve izgleda,trude se valjda ce vremenom biti bolje kad se malo uhodaju,bar se nadam.Sobe su male ali imaju sve sto treba da imaju.U restoran nismo zalazili,samo u kafic pored bazena i cene su ok.Sto se hrane tice u povratku svaki put svratimo u kafanu Dobar hlad,na putu Zdrelo-petrovac gde je hrana odlicna i ok cene.Preporucujem za izlet na 1 dan,jer cene hotela nisu bas male,radnim danom prenociste i dorucak 2500 po osobi najpovoljnija varijanta.Nama se dopada i ici cemo ponovo,ali moram da naglasim da nismo bili u slovenackim ili madjarskim banjama da bi mogli da poredimo.Pokusacu da postavim slike,ako se snadjem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovako...bila sam 7.4. tamo organizovano preko agencije,tako da iznesem svoje utiske. Na samom ulasku u kompleks su klupice i mini bar gde sam narucila tursku kafu, kad odgvor koji sam dobila je bio da ce kuhinja moci da isporuci istu za 15-20 min?!? Odustala sam i narucila iz automata kafu. Uzasno osoblje deluje haoticno i neorganizovano.Za svo vreme boravka u kompleksu nigde nisam videla cistacice koje ce cistiti WC, podove i sl. Voda u pojedinim bazenima je bila dosta prljava, vidi se da je dosta ulozeno,a nazalost brzo ce propasti jer se ne odrzava. Od wellnesa je radila slana soba ispred koje su bili redovi i sauna i solarijum,a ostali sadrzaji ne! To je stvrno nedopustivo jer stvarno nema objasnjenja zasto pojedini sadrzaji ne rade. Tobogani za koje se placa posebna cena i dobija posebna narukvica radi samo od 12-18h,a vec u 19h su ugasili muziku i osoblje je pocelo da se pakuje za fajront! Stvarno neobjasnjive stvari, umesto da su oni tu zbog nas, ispade da smo mi tu bili zbog njih! U restoran nisam ulazila jer su im cene prilicno visoke pljaskavica 250din,ali porodica koja ih je narucila je sigurno cekala oko sat vremena da im donesu!!!

Dakle, obzirom da sam pre mesec dana bila u banji Morahalom u madjarskoj, sve ovo je bleda kopija te banje,sa neuporedivo malo sadrzaja u odnosu na Morahalom,ali dobro...kod nas sve kasni pa i razvoj banjskog turizma.

Nazalost,navela sam samo lose stvari jer one ostaju duze u secanju,ali nije tako lose otici i videti da i kod nas ima nesto slicno ili bar nalik na druge drzave koje godinama imaju razvijen banjski turizam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka