Skorpijica

Rim opšta tema

521 poruka u ovoj temi

Interesuje me koliki mogu da budu troskovi za hranu tokom 4 dana boravka u Rimu? I gde u Rimu jesti za neke pristojne novce ako ne racunam McDonalds i sl. mesta? Ne racunajuci dorucak koji je ukljucen u cenu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam neki stručnjak za Rim,bio sam tamo pre više od 6 godina,ali jedno je sigurno a to je da nemoj da očekuješ povoljne cene u restoranima u centralnoj turističkoj zoni.Još tada je bilo prilično skupo a mogu sada da zamislim.Sa ulice agresivno zovu turiste u svoje restorane i vuku za rukav.Ako želiš da prodješ povoljnije jasno je da trebaš da odeš negde što dalje od centra.Dobro je da imaš bar doručak,to će puno značiti.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam jos uplatio jer se razmisljam zbog vremena.  Ono koliko vidim postoji mogucnost da pada kisa u tom periodu (od 20 Oktobra) a ja da placam (a i isao bih sam pa placam 100 za drugi krevet) i setam po kisi ne pada mi na pamet.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Zuba1970 Храну можеш јефтино наћу ако се мало удаљиш од центра. Рецимо ја сам нашао баш повољну турску храну и порције су велике. Рецимо пилав, рижото, кебаб тако нешто.

Што се тиче климе, тамо је скоро медитеранска клима и видим да је сваки дан око 22-23 степена.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Markes Hvala ti na savetu kada je hrana u pitanju. Ma nije problem temperatura koliko kisa.

Ne bih da vise davim, ukoliko uplatim slede dalja pitanja.  :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je kiša ipak manji problem u Rimu od ekstremnih vrućina,bio sam preko leta i baš je bio pakao.Krajem oktobra i u novembru je sezona kiša skoro svuda u Evropi pa i na Mediteranu.Razmotri za Rim zimske mesece jer će i tada biti toplije tamo a biće manje turističkih gužvi što nije zanemarljivo.Ja sam imao masu ljudi kod fontane di Trevi i ne može ni da se pridje,u Vatikanu je bila stravična masa u muzejima i to može biti potencijalno i opasno ako krene neka panika i požarna opasnost recimo.Kod svake znamenitosti bude opsada turista a zimi će to biti puno prijatnije da se sve lepo obidje.

Ako ti sada smeta kiša,onda razmotri januar ili februar,mislim da će to biti pun pogodak za Rim.Ja ću tako da uradim kada odem tamo neki sledeći put.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam dobio prinudni odmor u periodu od 19 Oktobra 10 radnih dana. Necu ovde o politici ali bih svasta napisao pa bih bio banovan. Eto zasto mogu tada ostalo mi jos malo dana(8 radnih) da vidim da li cu uspeti da ih dobijem za mart da nastavim ucenje skijanja pod stare dane (52 godine).

Za sve ove godine zivota jedino gde sam bio u Evropi (ako se ne racuna leti Grcka ili apsolventska ekskurzija u Atini) je bio odlazak u Bec za Novu godinu 2019. A jos i ne znam da pricam Engleski jezik (nastavio sam da ga ucim u IZSJ u Jovanovoj). Jos kada se na to nadoveze da idem sam pa placam maltene duplo nije ni cudo sto nisam bio skoro nigde.

Mozda u nekom drugom zivotu.   :(

Izmenjeno (Zuba1970)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Rimu nažalost nema skijanja,ali kiša stvarno nije problem jer je tamo mediteranska klima.Skloniš se u neki od muzeja ili bazilika dok je loše vreme i rešen problem.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da nema skijanja. :D To sam mislio kod nas na Kopaoniku. Ok videcu vec kakva je prognoza da li da uplacujem ili ne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isao bih mozda i preko Bookinga ali moj problem je sto ja idem sam pa uvek moram da doplacujem i prazan krevet. Dotle je doslo da sam u agenciji pitao da li mozda jos neko ide sam pa da podelimo smestaj. Ovako placam 100 evra vise a za te pare bih platio ulazak u Vatikan, Anticki Rim i jos mislim nesto sitno. Ili bar platio nesto za hranu.

Inace juce u agenciji mi rekose da ukoliko ne bude popunjeno skroz vratice se depozit.

Sestra mi pominje da gledam Wizz ear pa da idem avionom u kombinaciji sa Bookingom. Ali meni je frka od letenja (tu bih obavezno morao da popijem neki bensedin) a i ne znam da pricam engleski.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne sekirajte se za nepoznavanje engleskog, Italijani ga inače slabo koriste. :don-t_mention:

Znanje italijanskog bi Vam bilo od mnogo veće koristi.

 

Što se straha od letenja tiče, niste jedini. :weee:Na ovoj temi:

 

 

 

imate neka iskustva i savete kako prevazići taj strah. :razmislja:
 

Ne dozvolite da Vas neznanje engleskog i strah od letenja odvrate od posete Rimu:)


 

 

 

941A7D46-2F51-4560-999A-A5DEBED21857.jpe

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@BiljanaK Uplatio sam avans pa ce mi sutra javiti da li ima dovoljno putnika u tom terminu za polazak. Idem autobusom. Znam da je dugacak put ali sam ja vec tako putovao do Grcke. Jedino problem je sto ne mogu da spavam u autobusu. Jedino da popijem neki bromazepam. Cak sam jednom isao na more na svega 5 dana a putovao isto dugo vremenski. Nikada nisam bio u Rimu. Nadam se da cu se nekako snaci ukoliko iz agencije potvrde polazak.

Hvala za ovaj link o strahu od letenja. 

Izmenjeno (Zuba1970)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko išao u Rim autobusom ili vozom u sopstvenoj režiji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li je neko išao u Rim autobusom ili vozom u sopstvenoj režiji?

Ja сам путовао њиховим возом Рим-Фиренца-Местре. Купио онлајн карте, трениталиа компанија.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam isla Fudeksom do Milana, a od Milana moze da se hvata bus za dalje.

I prevoznik Lasta ide do italijanskih severnih gradova, do Djenove, ali sa njima nisam bila, pa ne znam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905112
    Ukupno poruka