jelenam

Zakintos sa bebama i malom decom

26 poruka u ovoj temi

Odlucili smo se za Zakintos ove godine sa bebom, ali jos uvek nismo odabrali mesto - Tsilivi ili Laganas. U Laganasu smo vec bili u sezoni, znamo da je guzva ali nam to tad nije smetalo (bili smo sami). Tamo nam se svidja plaza u obliznjem Agios Sostisu i to sto je u zalivu, pa je voda topla. Opet, u Tsiliviju je kazu ok za porodicu, ali ne znam kakva ce biti voda zbog bebe. Iznajmicemo auto za one lepe plaze i sam grad uvece!

Hitno je da bi uhvatili neki popust, hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potpuno si u pravu što se tiče karakteristika jednog i drugog mesta.

U Laganasu je zaista neobično topla voda, sa druge strane Tsilivi je pogodniji zbog malog deteta što se tiče same plaže i mira.

Neznam, već sam pisao da sam prošle godine letovao sa dvoje dece u Laganasu, (do duše nisu tako mali) i da nam nije smetala gužva. Prednost Laganasa je u tome da je bliži poluostrvu Vasilikos i blizine Lidla zbog nabavke. Mana je da plaža nije nešto posebno, jeste duga ali uska i nama se recimo nije svideo utaban pesak na istoj. Međutim deca su bila oduševljena ogromnim plićakom i neverovatno toplom vodom koju ja iskreno do tada nisam osetio ni na jednom drugom mestu. Takođe je zanimljivo i to da je voda neobično prozirna bez obzira na veliki plićak jer se sitan pesak vrlo brzo slegne.

U Tsilivi je takođe čista voda sa velikim plićakom ali nije topla kao u Laganasu. Plaža je prostrana i od sitnog finog peska. Samo mesto je znatno mirnije.

Obzirom da ne idete sopstvenim prevozom, mislim da je bilji izbor Tsilivi jer ćete sigurno veći deo vremena provesti u samom mestu. Podsećam de je Zakintos ipak ostrvo koje je potreno obilaziti da bi se doživela njegova prava lepota a iznajmljivanje auta nije ni jeftino a takođe ni jednostavno pogotovu sa malim detetom.

Znam da ti nisam nešto posebno pomogao ali čisto sam pokušao da te podsetim nekih detalja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda da razmislite i o Kalamakiu, to je mesto u blizini Laganasa, sa istom plazom kao i Laganas u principu to je jedna velika i dugacka plaza od 9km stim sto se deli na dva dela, Kalamaki i Laganas. Sto se tice samog mesta i ono je mnogo "mirnije" od Laganasa, a opet ima sve sto imaju i druga mesta.

Uopste nebi bio los izbor, nasa preporuka

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, Kalamaki je bas fin. A mozda i da izaberete neki termin koji nije bas top sezona? Verovatno ce i detetu da prija malo niza temperatura, pa onda mozete gde zelite.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos uvek se nismo odlucili, a, uostalom, posto idemo u junu nece valjda biti prevelike guzve. Mozda ipak Laganas, tamo nam je sve poznato, topla je voda sigurno (da napomenem da smo bas zbog te pretople vode odlucili da odemo na Zakintos a ne na Skijatos koji je bio prva opcija). nasa beba voli da se voza, tako da nece biti problema da rentiramo auto i obilazimo plaze oko Vasilikosa i grad!

U svakom slucaju, hvala svima na savetima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, i sama si lepo zaključila da vam je Laganas poznat, pa neće biti nekih iznenađenja, može i to da vam bude baza..

Ja bih samo skrenula pažnju na drugi deo u naslovu teme ''u junu''.

Gužve sigurno neće biti, ali mene brinu vremenski uslovi.

Naime, prošle godine, 23. juna iz Beograda nas je ispratilo +7'C :lud: a na Zakintosu dočekalo +18'C. Nadala sam se da je kapetan aviona pogrešio, da je ustvari 28'C, ali nažalost nije :nea:

Prva četiri dana se nismo kupali, samo šetali, igrali se u pesku.. Mališa je stalno bio u dugim rukavima i pantalonama na plaži, a mi u šortsu/haljini..

Tek kada se podigla temperatura na 24-5'C moglo je da se bude u kupaćem..

E sada, to jeste verovatno ekstremna varijanta vremenskih uslova, ali su nama tih 10 dana stalno stizale poruke iz Beograda od bližnjih kako će početi da im rastu kožice među prstima od neprekidnih kiša!

Bili smo prezadovoljni što smo ipak na plaži, pa makar se ne kupali :zvizduk:

Naravno, do kraja je bilo i brčkanja i uživanja, ali mi je zafalilo bar još 5 dana..

Poslednje 3 godine smo letovali krajem juna i zarekla sam se više ne ranije od 5. jula!

Izmenjeno (cmoka80)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

Da ne otvaram drugu temu posto je slicna ovoj ( razlika je samo u par meseci :) ), da li bi neko mogao da mi kaze kakva je temperatura na Zakintosu u septembru?

Takodje putujemo sa bebom koja ce u septembru imati 10 meseci, a skoro sigurno odluka pada na Tsilivi ( najvise zahvaljujuci fantasticnom opisu Cmoke80 na drugoj temi, puno hvala na pomoci ).

Hvala vam unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:blush: Hvala vama!

Reči je bilo na toj drugoj temi da je more mnogo toplije u septembru nego tokom juna i jula, a da su večeri prijatne za šetnju.

I bez sve šale, svi kažu da je Zakintos najlepši u tom mesecu..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jedan plus za Zakintos u septembru.

Hvala i na ovoj informaciji koja je pomogla da razresimo sve dileme.

Evo najnovije vesti za sve koji planuraju put avionom

http://www.mondo.rs/s200546/Magazin/Travel/Grci_pred_sezonu_ukidaju_aerodromske_takse.html

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlucili smo se za Zakintos ove godine sa bebom, ali jos uvek nismo odabrali mesto - Tsilivi ili Laganas. U Laganasu smo vec bili u sezoni, znamo da je guzva ali nam to tad nije smetalo (bili smo sami). Tamo nam se svidja plaza u obliznjem Agios Sostisu i to sto je u zalivu, pa je voda topla. Opet, u Tsiliviju je kazu ok za porodicu, ali ne znam kakva ce biti voda zbog bebe. Iznajmicemo auto za one lepe plaze i sam grad uvece!

Hitno je da bi uhvatili neki popust, hvala!

---------------------------------------

Ako cete iznajminti auto i ici na sve prelepe plaze onda vam je najbolja baza Argasi.Naravno najgora plaza vam je u Argasiu ali zato mozes maltene peske do glavnog grada,a autom najbrze stizete do Vasilikosa.

Malo mi je glupo da postavljas ovakvo pitanje a vec si bio na Zakintosu,a ono sto mi je jos cudnije sto se dvoumis izmedju Laganasa i Tsilivia,ajde da se dvoumis izmedu Tsilivia i Argasia pa bi razumio.Imate malu bebu i ocete u Laganas???Dobro da neidete na Ibicu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili pre dve godine sa bebom u Laganasu, hotel Poseidon beach i nismo se pokajali Isli smo kraj avgusta, pocetak septembra. Bilo je prevruce i tada i da smo znali, isli bismo jednu smenu kasnije. Hotel nudi za tu cenu stvarno sasvim Ok uslugu. Na plai, prelep bazen, uredjeno. Sobe su OK, krevetac besplatan. Sto ej najvaznije mirno je. tada vec cuveni "pijani Englezi" odlaze...Ujutro na plazi jedva nekog da ima, prelep beach bar pored samog hotela, velika udaljenost izmedju lezalji, suncobrani od trske i chill out muzika pre podene. Pesak utaban, more mirno tolo, cisto. bebac se brckao samo tako...Posto je ND varijatan, malo je vruce za odlazak u restoran neki obliznji bilo, mada isli smo. Vecinom smo rucali u njihovom snek baru na bazenu. Hotel je u mirnom hotelskom delu, van haosa galvne ulice, diskoteka...tu je dosta siroka plaza.

Tu sam, ako imate neka pitanja...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao bazu za letovanje na Zakintosu sa decom bih ISKLJUCIO Laganas. To je najbolje mesto za provod, ali NE ZA DECU! Kada kazem "ne za decu" to mislim samo zbog buke tokom noci. Mada, plaza u Laganasu je upravo SAVRSENA za decu (duga, siroka, pescana, dug plicak, nema talasa, voda cista...). Za one koji se (kao ja prosle godine) ipak sa decom odluce za Laganas, predlazem da po svaku cenu beze dalje od centra i centralne ulice koja se verikalno spusta ka moru (nije uz more). Predlazem vilu (iako je zovu i hotelom) BLUE WAVES preko agencije (*). Povoljna cena za ono sto pruza, na samoj plazi je, cista i uredna, a ipak vam nocu nece smetati bucni Englezi. Najlepse plaze Zakintosa su grupisane u 10-ak km i sve se nalaze na poluostrvu Vasilikos, a nedaleko od Laganasa: Gerakas (najmirnije more, divan pesak, dug plicak, nema kafic, na njoj se legu kornjace), Banana beach (ima dva dela, lepo je uredjena, sa tusevima, lepim kaficem, sjajan pesak, popodne ima talasa), Sveti Nikola (Agios Nikolaos) (lepo sredjena kao i Banana, kafici, muzika, sportovi na vodi...), Porto Zoro, Porto Roma, Mavratzi... Najblize mesto ovim plazama je ARGASI, ali nema lepu gradsku plazu, i ako necete da svaki dan sedate u auto, ne preporucujem ga za porodice sa decom. Najbliza sledeca mesta ovim plazama su Laganas i Tsilivi (15-20 km.), a za decu bi, osim pomenutog dela Laganasa (dalje od centra), i Tsilivi bio dobar izbor za bazu. Naravno, biseri Zakintosa su svakako: NAVAGIO (ide se brodom i VREDI SVAKI EVRO, ako se izabere dan bez vetra zbog mogucnosti kupanja na njoj), MAKRIS GIALOS, XIGIA...

post-24301-1307808326,42_thumb.jpg

Izmenjeno (samco)
Na ovom podforumu ime agencije moze biti i reklama
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo nas u tsiliviju sa 15- mesecnom bebom. Voda je jako topla, tek da se malo rashladis. Plaza, slazem se i nije bas savrsena ali je zato plicak ogroman, tek posle 50 metara voda dodje do ramena, pa je za malu decu raj. A posto je plicak veliki izgleda kao da nema puno kupaca.

VAZNO: Voda u tsiliviju je tehnicka, tako da preporucujem da u ranac pri dolasku spakujete bar litar vode da imate prvi sat, dva dok se ne raspakujete. PAKET VODE 6X 1.5L je 1.5 evra u Dia marketu, koji jeste jeftin, ali ne i najeftiniji bas za sve. Izbor povrca je katastrofalan, a i ono sto ima je skupo i zeleno (paradajiz koji moja mala maze u ogromnim kolicinama- nikakav! je 1.5 evro) ili trulo(luk), tacnije od povrca ovde ima jos krompir i praziluk, zamrznuto skoro nista(grasak, boranija i spanac), tako da zaboravite na spremanje. a koliko sam imal aprilike da iskusim i u restoranima porcije salata su relativno skromne. Supice, ako vase dete ne moze ni dan bez iste, su od 2,2 evra pa navise u pakovane su u valjkastoim kutijama(kao bebelak). Od bebi kasica ovde je zastupljen Nestle ali u ogromnim flasicama, za 50 odsto vecim nego kod nas i cena je oko 2 - 2.5 -3 evra, sto znaci slicno kao kod nas.

Girosi su iznenadjujuce mali (iako nismo bas provaljeni ogladneli smo za sat) i ni ukusom ni velicinom se ne mogu porediti sa onim u Leptokariji i Platamonasu.

Interesantno je i da mozete uzeti lezaljku sa suncobranom, a da vas niko nece ponuditi picem, ako sami ne narucite. Ovo vazi samo za desnu polovinu plaze(kad gledate prema moru) jer je plaza siroka ima puno suncobrana sa lezaljkama i svaka druga je prazna.

Mana Tsilivija, po nama najveca, jeste to sto nema setaliste pored plaze, i sto je sredisnji deo mesta, pored sredisnjeg dela plaze, jedna velika zapustena livada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi cemo u Tsilivi 12. septembra sa desetomesecnom bebom (isti slucaj kao sa mishakg, i mi smo btw iz Kragujevca :), mozda se i sretnemo tamo)! Vec smo kao par bili u Laganasu 2008, takodje u septembru, i bilo nam je OK, stavise savrseno!!! Ove godine smo mislili da opet odemo tamo, ali smo na nagovor agencije ipak izabrali Tsilivi. Zao mi je Agios Sostisa, ali sta da se radi, sad su nam prioriteti malo drugaciji. Ono sto mene zanima je snabdevenost ostrva vocem i povrcem, kao i pelenama (nesto smo razmisljali da ne vucemo previse Pampersa sa sobom). Iz prethodnog komentara kapiram da im je povrce bas jadno :( a mi mislili da kuvamo za dete jer je tako navikao... U krajnjem slucaju, ponecemo kasice....

Kakve su prodavnice u samom mestu, da li je Dia najveci market u Tsiliviju i da li Lidl i dalje vazi za najpovoljniji market? Iz mog iskustva od pre par godina, Lidl nije nista posebno. Uglavnom je bio opustosen, kao nase pordavnice devedesetih, tako da smo se snabdevali po lokalnim, skupljim radnjicama.

Tnx! osmeh.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lidl je najpovoljniji i dalje, Dia spada medju najvece i najpovoljnije markete u Tsiliviju. Nemoj da zalis za Agios Sostisom, jer se to mesto potpuno promenilo i ona lepa plaza prakticno ne postoji zbog nekih jakih struja (ono malo ostrce, Cameo, je i dalje lepo). Tsilivi je mnooogo bolji izbor za dete, a i uopste, jer smo mi 2008. bili u Laganasu i bilo nam je super, a sad u junu u Tsiliviju, i apsolutno nismo zazalili, cak naprotiv!

Voca ima, malo je skuplje, za povrce ne znam, jer je nasa beba od godinu dana tada jela kasice, zitarice, ponekad neko pecivo ili nesto od nas u restoranima. Pelena ima u manjim pakovanjima, skuplje su nego kod nas.

U svakom slucaju, sigurna sam da cete se snaci, nasa beba je uzivala i odlicno podnosila i voznju do udaljenijih plaza, ali i gradska plaza u Tsiliviju je OK, ako ne planirate rentiranje auta.

Lep provod!:D

Izmenjeno (samco)
obrisan nepotreban citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka