Alexia

Sicilija,opšta tema

341 poruka u ovoj temi

Ove godine planiram na letovanje na Siciliju. Na zalost, koliko sam videla, samo Kontiki je ima u ponudi. Naravno, cene su vece nego za Grcku. Jedini hotel koji dolazi u obzir je Albatros u malom mestu Letojani, sa 3* na plazi, 740E pp+avion. Bas sam dosta gledala na netu o Siciliji, ali o tom mestu ima jako malo. Dobra stvar je sto je samo 4km udaljena Taormina.

Sve informacije o Siciliji bile bi mi korisne. Kakve su cene? sta obavezno videti? Da li neko zna nesto o tom mestu Letojanni?

 

Pokusala sam da nadjem jeftiniju varijantu u sopstvenom aranzmanu, ali bezuspesno. Avio karta je 282 E sa svim taksama, ali pristojan hotel blizu plaze u bilo kom mestu ne mogu da nadjem za manje od 60E po osobi dnevno, sto izadje skuplje od agencije.

Da li je neko bio na Siciliji u sopstvenom aranzmanu, avionski prevoz?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam bio prosle godine u sopstvenom aranzmanu, neke slike sam stavio na MFT. Isao sam vozom iz Rima, karta to Taormine kosta svega 15 eur ako rezervises bar 20tak dana unapred. Isao sam: Taormina-Catania (Etna)-Siracusa-Catania-Palermo i od Palerma nazad do Rima isto za 15 eur. Sva ova mesta su dobro povezana zeleznicom i autobusima tako da nije problem snaci se bez kola. Smestaj u svakom od ovih mesta sam placao 30-35 eur za jednokrevetnu sobu, uglavnom guesthouse ili jeftiniji hoteli 2*. Ne znam sta te tacno interesuje, ja sam uglavnom isao u razgledanje posto me izlezavanje na plazi ne interesuje narocito. Taormina je prekrasno mestasce sa starim kucama crkvicama i grckim amfiteatrom. Nalazi se na brdu iznad mora tako da do male kamenite plaze mora da se ide autobusom ili da se spusti dole zicarom, dakle nije bas idealno mesto ako te interesuje odmor na plazi. Mislim da je dva dana u Taormini sasvim dovoljno. Catania: relativno veliki grad u kome osim glavnog trga i nekoliko crkvi nema sta posebno da se vidi. U Catania-u vredi otici jer je polazna tacka za obilazak Etne, koju treba obavezno videti. Autobus za Etnu polazi 2X dnevno sa glavne autobuske stanice. Doduse moguce je uplatiti i organizovanu turu koja polazi iz Taormine, nije skupo, oko 25 eur. Siracusa: lep gradic, vredan posete, pogledaj opis i slike u MFT, link je na vrhu strane. Interesantan arheoloski park i katakombe. Iz Siracuse mozes da se vratis za Catania-u i uhvatis autobus za Palermo (oko 10 eur). U Palermu i okolini ima dosta toga da se vidi, imas opis i slike u MFT. Ako te interesuju plaze, nedaleko od Palerna se nalazi Mondelo, do koga ide gradski autobus. Lepa plaza ali pretrpana Sicilijancima, vikendom tamo nagrne ceo Palermo. Malo dalje od Palerma, oko sat vremena autobusom se nalazi San Vito lo Capo, mesto sa najlepsom plazom na Siciliji. Nazalost ovde je malo teze naci jeftini smestaj. Ovde imas linkove sa svim hotelima.guesthouseima u San Vitu: www.sanvitoweb.com.

Sto se avio prevoza tice, mozes sa Skyeurope-om iz Budimpeste do Catanie za oko 160 eur sa taksama, sto je trenutna cena za sredinu/kraj jula. Ako zelis da ostanes na jednom mestu koje ces da koristis kao bazu za obilazak ostrva, onda bi najjeftinija varijanta bila Taormina gde mozes da nadjes aranzman 7 nocenja sa doruckom za oko 230 eur u hotelima 2*/3* u prvoj polovini jula. Pogledaj www.start.de ako se snalazis s nemackim, pa idi na "Ferienhotels" i izaberi Italien/Sizilien iz menija. Start.de pretrazuje sve nemacke tour operatore i ovde ces naci najjeftinije aranzmane ne samo za Siciliju nego i za mnohge druge destinacije: Egipat, Tursku, Spaniju. Odican sajt.

Izmenjeno (vukad)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti puno na informacijama. I ja sam odmah provalila San Vito lo Capo, ali kad saberem cenu bilo kog hotela i avio karte skuplje je nego preko agencije. Isto tako i plazu Mondello, gde je ocigledno guzva uvek. Ja nisam bas za toliko aktivan odmor, ali ni za ceodnevno lezanje na istoj plazi. Volim sve po malo da iskombinujem.

Znaci ti nisi prolazio kroz Giardini naxos?

Evo pokusavam da nadjem nesto na onom sajtu sa hotelima i sve je Palermo, Taormina...a ja bih blizu plaze...hm...

Znas li koliko je povratna karta do Budimpeste, da bi se kombinovalo sa low cost avio?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.skyscanner.net/ za trenutne cene.

60e do Budimpešte sa Gea tours-om (mislim). Kombi do kuće.

ja doduše mislim da je možda i bolje ići do venecije autobusom ili vozom, pa odande windjet ili alpeagles.

Što se tiče prenoćišta, moža ti je ovo interesantnije od hotela: http://www.bbplanet.it/index_en.asp

Vukad: imam nekoliko pitanja, ako dozvoliš:

- kakv je to voz Rim-Taormina za 15e (?!).

- u kom periodu si išao? ako je leto, koliko je pretoplo? jer ni mene ne zanimaju plaže.

- jesi li prenoćišta nalazio na licu mesta ili si se unapred organizovao (internet ili turistički vodiči)? jel problem naći sobu u high season?

- da li postoji prevoz palermo - segesta (autobus), ako si išao u segesta?

ja bih išao krajem jula u sopstvenom aranžmanu, pa malo istražujem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kroz Giardini Naxos sam samo prosao i nisam obracao paznju. To je odmah pored Taormine, nekih 5km i imaju relativno cesti autobusi izmedju ta dva mesta.

Do Budimpeste mozes vozom za oko 35 eur povratna ili fudeksom za oko 40 eur ili sa Geom kao sto rece barrcode. Do Venecije povratna sa kusetom kosta oko 140 eur, a onda windjetom do palerma ili katanije jos 120, tako da se bas i ne isplati, osim ako ne uspes da nadjes neki jeftiniji prevoz do Venecije.

Za barrcode:

Voz: Trenitalia je imala specijalnu tarifu "libertà di viaggiare a 15 euro" gde si mogao da se vozis izmedju bilo koja dva grada za 15 eur, ali sada sam pogledao njihov sajt i izgleda da su to ukinuli. Ima direktan voz svakog dana u 21:18 iz Rima i stize u Taorminu u 7:10 (racunaj da uvek kasni bar sat vremena u dolasku) ali sada kosta 35 eur.

Ryanair leti iz Pise za Trapani dosta povoljno pa mozda je to alternativa.

Vreme: Ja sam isao krajem jula i koliko se secam nije bilo previse vruce, mozda 30 C, osim polednjih par dana u Palermu. Uglavnom podnosljivo, uvek pirka neki vetric.

Smestaj: Ja sam sve rezervisao unapred preko interneta, preko razlicitih sajtova. U Taormini mogu da preporucim Villa Giannina, jednokrevetna 35 eur, koju mozes da rezervises preko hostelbookers.com, u Catania-i Villa Mater, jednokrevetna 40 eur na venere.com, a u Palermu sam bio u nekom bezveze hotelu koji nikome ne bih preporucio.

Segesta: Nisam isao, ali znam da ima voz Palermo-Segesta, za autobus ne znam.

Izmenjeno (vukad)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vukad, hvala na svim informacijama.

A sad samo da nesto uspem da iskombinujem

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio pre sto godina na Siciliji.Ne secam se ni kako se taj grad zove gde sam bio.Sad kada citam vase poruke ,ide mi voda na usta.Ocu i ja da idem.

Moje pitanje jej sledece:(Upuceno je svima).

Koliko je ne moguce dobiti vizu?

Da li ti vade bris iz grla ,itd?

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bili prosle godine u taormina mare, i bilo je super, ne propustiti svakako. letojani koliko se secam je mestasce pored taormine jedno 5-6 km udaljeno, secam se da su tamo super plaze. ako zelis da koristis plaze i kupanje onda je najbolji giardini naxos to je sa suprotne strane taormine isto tako 5-6 km a ni letojani nije los iako su se iz nase grupe zalili na smestaj. moja preporuka je ipak taormina mare mozes na koju hoces plazu a blizu si zicare koja vodi u grad (koji je na brdu). velika zamerka je to sto nemas setaliste pored mora vec tu prolazi put, ne propusti mnogobrojne izlete, palermo, etna , sirakuza su ono sto moras videti. ako imas mogucnosti iznajmi auto. hrana je fenomalna i ne smes da propustis nista posebno slatkise koji su nevorovatni. sto se tice nocnog provoda sve je koncentrisano u taormini tako da u letojaniju neces bog zna sta naci posto su svi iz nase grupe koji su bili smesteni u naxosu ili letojaniju dolazili u taorminu. nadam se da ces se lepo provesti na ovom nezaboravnom letovanju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam pre tacno 10 godina isao na Siciliju, secam se plaze San Vito lo Capo, koja se nalazi izmedju Palerma i Trapanija.

Hoteli tamo jesu skuplji kada se ide individualno, ali sta mislite o varijanti ici sopstvenim prevozom, mozda se tu moze nesto ustedeti?

Ici do Bara, pa na trajekt Bar-Bari, i iz Barija se vrlo lako dolazi do Sicilije. Jeste da ce putovanje potrajati, ali isplati se, posto tako obilazimo i jug Italije pokrajne Puglia i Calabria, i predeli su prepeli narocito u Calabriji (Puglia je uglavnom ravnica).

Razmislite o tome.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko uopšte zna da li postoji direktna veza Bari - Sicilija? Ne mogu da nađem na internetu.

Autobus jedino, pošto voza nema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

grazie tanto.

mislim da ću ipak avionom - alitalia do palerma = 260e. Pa valjda će me pustiti sa nemačkom vizom :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pustice te sa nemackom vizom provereno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ali direktno iz Beograda, bez prethodnog odlaska u Nemačku sa Schengen-om za 1 ullaz?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima!

prosto ne mogu da verujem da sam naisla na ovaj sajt...zapravo, trazila sam nesto sasvim drugo i kao stoto obicno biva, kad ne ocekujes pojavi se zeljeno. No, da ne davim..Elem, ja planiram put za Italiju ove godine, tj. leta. Viza je tu, avion mi polece 30. jula i u najlepsem gradu na svetu, Rimu, bicu nesto pre 11h tog ponedeljka. Plan mi je, medjutim, posto sam pre 11 godina bila tamo, da ovoga puta malo produzim i dalje na jug, tascnije do Sicilije. Oduvek mi je delovao privlacan taj spoj razlicitih kultura, a sve obavijeno u duh Mediterana..mmm..Volela bih da mi se javite ako zelite da zajedno obidjemo ponesto od tog divnog sveta. Moj povratak je predvidjen za 10. avgust i verujem da bismo mogli fenomenalno da se provedemo!

Moj email je oli_vera@hotmail.com

Veliki pozdravi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka