Guest sf

Sus -utisci

42 poruke u ovoj temi

@dujaspasa

Lepe slike. Koji je kurs? Vidim ispisane cene, ali nemam pojma koliko je to. Obozavam ovaj sarenis :) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@suki, sad je kurs 1 TD = 40 naših dinara. Godinama unazad je bio oko 50 naših dinara.

Definitivno je tamo za nas sve malo jeftinije. Prema njihovoj proceni oko 30%. Medjutim njihova prosečna plata je preko 800 evra! Drugim rečima imaju mnogo bolji standard nego mi.

 

PS: Cene su kod njih napisane sa tri nule iza, to su milimi. Tj ako piše 8.000 znači da je to 8 tunuskih dinara i nula milima.

Na pr. 1 kg perfektnih baklava je 320 naših dinara.

Izmenjeno (dujaspasa)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na detaljnom objasnjenju :)

Nisam znala ovo za standard. Bas sam iznenadjena:shok:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

       Ponajpree, pozdrav, za dve drage dame sa foruma, -  standard se ne meri samo novcima,.. već onim -Što duša išćee..  

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mali off, nikome ne smeta :) 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro jutro dragi forumasi :) Vidim da je kompletna tema Tunis poprilicno tiha ali ako ima neko ko bi mi odgovorio bila bih zaista od srca zahvalana :) Naime , sada u februaru smo bili u Egiptu a planiramo da u junu posetimo i Tunis . PO slikama mi se cni a je Tunis uredjeniji nego Hurgada ili se mozda varam ? Znam da je Crveno more mnoooogo lepse ali eto, zellei bi da osetimo i Tunis . Da li je Sus dobar izbor ? da li ia izleta iz Sus-a u grad Tunis ? Na sta da obratimo paznju a sta da izbegavamo ? Hvala puno svima unapred na pomoci :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sus je dobar izbor za letovanje, izleti se organizuju iz svih mesta. Po meni je Tunis cistiji i manje su navalentni ljudi. Mahdija ima prelepo more, Sus je veliki grad, ima zanimljivu medinu. U blizini je Port lepo turisticko mesto sa marinom. Bice vam lepo sigurno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sus je grad u kog redovno svraćamo. 

To vam je kao kad naviknete da idete kod istog "svog" frizera ili kad idemo na pijacu uvek svratimo u istu kafanicu na piće. E, tako mi stalno svraćamo u Sus. 

On je nekako smešten na sredinu turističkih mesta. Na severu su redom Port El Kantaui, Jasmin Hamamet, Hamamet, Nabel, Tunis, Gamart, Bizerta i Tabarka. A na jugu su Skanes, Monastir, Mahdija, Sfaks i ostrvo Djerba. 
Aerodrom koji je najbliži je u Monastiru, mada nije mnogo ni do Enfide koji je na pola puta do Hamameta. 

IMG-20190716-093603.jpg.4ce44698cbf007b2
Direktni letovi su uglavnom na aerodromu u glavnom gradu Tunisu. 

Mi za naše obilaske okolnih, pa i malo daljih mesta, koristimo sve moguće vrste javnog prevoza koji je, za naše uslove, jeftin. 

 Vozovi

IMG-20170712-163020.jpg.a1d8f1ba4efd23ae

Nisu svi lepi i novi kao ovaj na slici. 

Sus se nalazi na glavnoj liniji železničkog saobraćaja izmedju Tunisa i Sfaksa, pa iz njega lako možete putovati na sve strane, pa i do Gabesa na jugu ili do Tozeura na samoj ivici Sahare. 
Medjutim iz Susa postaji i "metro", mi ga tako zovemo. Njegova početna stanica je odmah južno pored luke, tačno preko puta Medine. On ide od Susa do Mahdije, preko Monastira i staje "kod svake bandere". Jako je interesantno gledati usputna mesta i lokalno stanovništvo, djake, studente, zaposlene i ostale koji idu nekim poslom. I nas. 

Autobusi

IMG-20161214-121355.jpg.6e49bb79739f3b6d

Gradski saobraćaj je dobro razvijen i za "žute pare" možete ići gde god želite. Uglavnom su duplaći. Početna stanica je desno od glavnog ulaza u Medinu. 
Medugradski prevoz autobusom polazi sa Gare Routière, koja se nalazi zapadno od Medine, odmah pored Camel Marketa. 
Mi, obično čim dodjemo u Tunis odemo do glavne železničke i autobuske stanice i uzmemo red vožnje. Naravno sve to možete saznati i preko interneta, al' je nama ovako "sladje". Cena medjugradskog prevoza  autobusom je slična ceni druge klase vozom. 

Luaži

Luaži su ustvari kombiji koji idu u obližnje gradove. Kreću čim se popuni dovoljan broj putnika. Glavna  stanica za luaže je južno od Medine, na oko pola sata hoda. Njihova cena je oko 10% od cene taksija. Poznaćete gde idu po njihovoj boji i traci u raznim bojama preko sredine vozila. 

Taksi

IMG-20170712-163332.jpg.6354b9c093e31998

Turisti najčešće koriste taksi. Pre ulaska se morate dogovoriti o ceni ili tražiti da uključe taksimetar (proverite da li su ga poništili pre polaska). Retko koji taksi ima klimu. Od Susa do Porta možete se pogoditi za 10 dinara. 

Tuk-tuk

img20141204013846.jpg.ca2fee5c4a89c0e05b

Simpatičan mali šareni pretežno ljubičasti poluotvoren autić. Saobraća izmedju Susa i Port El Kantauia. Kreće kad se napuni. Osećaćete se kao da ste u Indiji ili Šri Lanki. 

Vozić

img20141204011611.jpg.3a4af64091124b6dfe

Vozić takodje saobraća izmedju Susa i Porta. 
Oba kreću sa trga od kog počinje "korniš" tj, veliko šetalište duž mora i niz hotela u turističkoj zoni Susa i koštaju 2-2,5 dinara. 

Kočije

Šareno dekorisane kočije i nakinjdjureni konji, sa istog trga voze po Susu ili do Porta. To će vas koštati duplo više od taksija. 

Rent-a-car

Možete najmiti autimobile i motorbicikle na puno mesta u gradu. Benzin je jako jeftin. 

Morska plovila

Možete u luci u Susu, a još više u luci Porta El Kantauia uplatiti izlet ili vožnju "gusarskim brodom",

IMG-20190718-095022.jpg.e8c7e8716a00e0e2

... katamaranom, podmornicom, brodom sa staklenim dnom,

IMG-20190718-112755.jpg.3cb93f4bdaaf7b5f

... jahtom, jedrilicom... E, to će vas koštati malo više. 

IMG-20190718-095111.jpg.06f9da10c63c9b0e

Dakle, izbor je velik, a cene veoma povoljne. Gde god da odete, na koju god stranu krenete doživećete malu avanturu. 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905066
    Ukupno poruka