mirarbi

Tasos - putopisi, opisi, fotografije, video snimci...

434 poruke u ovoj temi

Jelo i Bato, odličan putopis.

Interesuje me kako ste se snalazili za parkiranje u Limenariji u blizini vašeg smeštaja?

Ne bi bilo loše da taj recept za piletinu sa krem sosom i pečurkama okačite ovde, jer će interesovanja biti. Uostalom, taj specijalitet služe u svim tasoskim restoranima, pa i nije off-topic-ovanje.

Jelo i Bato, odličan putopis.

1. Važi za Asterias, gde smo mi odseli, i Chrissa studia: Skreneš odmah pored Maliatosa (preko puta Speedy) malo na gore, pa usko malo na levo, pa još uže malo na dole do kanala - zavrneš levo uz kanal, pa opet levo - i tu isped Chrissa studia ili odmah do Asteriasa (sa zadnje strane). Kad ideš dalje, samo produži i tu si na džadi, koja polazi od Ralitze do glavne džade.

unledofw.jpg

Evo dokaz (slikano sa naše terase baš ispred Chrissi)

img2891ws.jpg

Uzmeš pileće grudi, narežeš na trake preseka 2x2 cm otprilike (lakše se kasnije sprema) ZNAČI UZDUŽ, NE SITNIŠ PREVIŠE - rekao sam trake! Utrljaš ili namažeš senf i pustiš da malo odstoji. VRLO VAŽNO - NE SOLITI UOPŠTE!!! Otvoriš kesicu krem supe sa pečurkama i naspeš u plitak tanjir. Meso uvaljaš u tu smesu (od supe) pa ga baciš na ulje u, prethodno, dobro zagrejan tiganj (ili neku sličnu posudu) - samo da se zapeče sa svih strana (tzv. zatvaranje pora). Kada se obradi svako parče ubaci sve u posudu i dodaj pečurke (sirove, ili iz konzerve) i dodaj malo vode (može i malo belog vina uz vodu) tek da prekrije meso, i ostatak od praška krem supe. Smanji vatricu sa trojke na dvojku ili 1 i po. Neka se lagano krčka oko pola sata - da voda malo ispari. Sada se doda pavlaka. Najbolja je ona za kuvanje, a može i kisela - 200-250 gr. je dovoljno. Na tihu vatru još 15-ak minuta. Može skuvan krompir kao prilog. Poslužiš i poručkaš.

Za ovaj recept vam je potrebno:

- pileće grudi (500gr. za dve osobe)

- kesica krem supe sa pečurkama

- pečurke (konzerva iili sveže 200/400 gr)

- pavlaka (za kuvanje ili kisela)

- 2 - 4 krompira (po želji)

- malo senfa

Izmenjeno (jelenabata)

Evo našeg viđenja Pagie i puta do pećine Drakotrypa

Zabava na trajektu tokom plovidbe od Keramotija do Limenasa:

Za ostale informacije o Tasosu, kliknite OVDE.

Izmenjeno (mirarbi)

Mirabi slike su predivne. 'Ajd' i ja da dam mali doprinos.

Aliki

aliki2.jpg

San Antonio plaža - Potos

San%252520sntonio.jpg

I evo sve prethodno opisano ALIVE

img2587w.jpg

Aliki

Malo šetnje kroz Limenariju

Biljana 2302 se baš potrudila da Vam Tasos dočara u celini:

KLIKNITE OVDE i UŽIVAJTE!!!

Izmenjeno (mirarbi)