15561 poruka u ovoj temi

Београд (Врчин) - Прешево, ~400km - 1430 динара.

Загреб (Лучко) - Сплит (Дугопоље), ~400km - 2870 динара (181 куна)

 

Кад већ упоређујемо. 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sada sam na sajtu auto moto saveza Makedonije video da se pre par dana krenulo sa rušenjem stare naplatne Gradsko i to će trajati po planovima do 17.08.2019., a izgradnja i opremanje naplatnih kod Đevđelije i Demir kapije se završava 18.09.2019. tako da izgleda ove sezone ostajemo na tri naplatne kroz MK, ali zato sledeće imamo 5... I to opet znači da će se u blizini te tri naplatne skoro cele sezone jednim delom voziti jednom trakom zbog radova, taman za malo razbijanja monotonije vožnje po autoputu...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad sam iskopao na netu da Grci ove godine kreću da prave zatvoreni sistem naplate putarine na Egnatia Odos, i da se za jedno dve godine očekuje da proradi, što znači da će onda da ukidaju sve one silne čeone naplatne rampe na svakih 80-100km, nego će biti kao kod nas, pokupiš karticu na prvoj, pa gde izađeš tu platiš po pređenom kilometru. Da bi to ostvarili, treba da izgrade 40 bočnih naplatnih rampi i tri čeone (neke već jesu ili ih završavaju). Ona nova naplatna na solunskom ring-roadu kod Oreokastra nisam siguran da je proradila, trebalo je da bude otvorena u oktobru i da se u januaru poveća cena sa 0,40 na 0,70€, ali sam opet na par mesta naišao na info da je kasnio tender za opremanje, i da je domorodački živalj podneo žalbu pred sudom jer nisu dobili nikakve olakšice a prolaze tuda više puta dnevno i naravno, neće da plaćaju, i kod većine tih vesti nema datuma objavljivanja pa onda nisam siguran da li jeste proradila ili nije, videćemo kada Alvirko junior prođe tuda na patroli, ili ako neko od nas urani ka Halkidikiju pa prođe tuda...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Sada sam na sajtu auto moto saveza Makedonije video da se pre par dana krenulo sa rušenjem stare naplatne Gradsko i to će trajati po planovima do 17.08.2019., a izgradnja i opremanje naplatnih kod Đevđelije i Demir kapije se završava 18.09.2019. tako da izgleda ove sezone ostajemo na tri naplatne kroz MK, ali zato sledeće imamo 5... I to opet znači da će se u blizini te tri naplatne skoro cele sezone jednim delom voziti jednom trakom zbog radova, taman za malo razbijanja monotonije vožnje po autoputu...

 

Чекај. Ово "сљедеће ћемо имати 5" значи да они никада неће направити затворени систем?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa evo i Grci otvaraju nove na Egnatia Odos, iako za dve godine planiraju da pređu na zatvoreni sistem, to je i jedan od razloga zašto domorodački živalj u Solunu protestuje (bacili silne pare da naprave naplatnu koju će za dve godine da ruše)... Tako da nije isključeno da za dve, najviše dve i po godine i Makedonci pređu na zatvoreni sistem... :D

Probao sam da iščačkam i da li će da rade proširenje ove deonice od Evzoni do Soluna, oni to zovu "Egnatia Odos Vertical Axis" i ima ih 9 ka Albaniji, Makedoniji i Bugarskoj, i trenutno se radi na 6, a ovaj krak koji nas najviše zanima se nigde ne spominje, sad kad su postali drugari posle izmene imena Makedonije možda i ta vertikalna osovina dođe na red za sređivanje... :neznam:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pokupio sliku sa tvitera. Sta znam, ove drenaze i voda mi ne smetaju koliko ona pukotina na dnu zida.

Screenshot_20190524-175151_Twitter.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

А гориво опет поскупело :zvizduk:, сви који пролазе кроз Србију неће точити на нашим пумпама , мада то никог не интересује .

 

 

Pokupio sliku sa tvitera. Sta znam, ove drenaze i voda mi ne smetaju koliko ona pukotina na dnu zida.

Screenshot_20190524-175151_Twitter.jpg

 

То им је дилатација додуше мало је неправилног облика , крива као кањон Грделице па се уклапа :angry: .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A kad zaledi zimus " diletacija " će se proširiti taman kako je projektovana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo. Treba mi jedna informacija. Da li je moguce platiti putarine u Srbiji sa karticom? Uvek sam placao kesom, ali nikako da se setim da pitam da li primaju kartice. Hvala. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zdravo. Treba mi jedna informacija. Da li je moguce platiti putarine u Srbiji sa karticom? Uvek sam placao kesom, ali nikako da se setim da pitam da li primaju kartice. Hvala. 

Moze

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka