Radas

Wizzair-om iz Temišvara

49 poruka u ovoj temi

Interesuje me da li je neko od vas putovo iz Temišvara do Rima sa Wizzair-om i kakva su vaša iskustva sa tim?

Htela bih sa mužom da otputujem za Rim pa mi je karta iz Temišvara do Rima delovala nekako najpovoljnije. Nikad do sada nisam putovala low cost kompanijom pa sa totalna neznalica i u vezi sa tim. Da li mi neko može objasniti postupak rezervacije i da li aerodromska taksa ulazi u cenu karte?

Hvala unapred :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam samo da Wizz Air uvodi liniju za Rim iz Beograda, ali krece tek od 15. decembra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam za tu opciju ali mi bi smo zeleli da putujemo u septembru ili oktobru pa nam decembar bas ne odgovara. Ali hvala biggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me da li je neko od vas putovo iz Temišvara do Rima sa Wizzair-om i kakva su vaša iskustva sa tim?

Htela bih sa mužom da otputujem za Rim pa mi je karta iz Temišvara do Rima delovala nekako najpovoljnije. Nikad do sada nisam putovala low cost kompanijom pa sa totalna neznalica i u vezi sa tim. Da li mi neko može objasniti postupak rezervacije i da li aerodromska taksa ulazi u cenu karte?

Hvala unapred biggrin.jpg

Putovao sam Wizzairom iz Budimpešte, i imam pozitivna iskustva.Novi avioni Airbus 320, sve se odvijalo po planu, nikakvih problema.

Karte sam rezervisao i platio preko interneta, odstampao e-mail sa rezervacijom, pokazao ga na salteru, dobiješ boarding card i to je to.Uostalom tako sada rade gotovo sve kompanije a ne samo low coust.Od skoro i Jat ima e-card.

Za postupak rezervacije treba prethodno na njihovoj web strani pročitati uslove putovanja i naknade za usluge. Probaću u skraćenoj varijanti da ti par bitnih stvari prenesem.

Kada plaćaš ‚‚kartu‚‚ u nju je uračunata karta i sve takse kao i pravo da u avion uneseš 1 komad prtljaga do odredjenih dimenzija i maksimalne težine od 10 kg.Ukoliko želiš da predaš prtljag koji se čekira, prilikom rezervacije moraš da u formular-kućicu uneseš broj komada i cena je 15 evra u jednom pravcu, a ukoliko ne uneseš prtljag kod rezervacije i doneseš ga na chek-in cena je 30 evra po torbi po letu. Maksimalan broj torbi je 6. Pored toga kod rezervacije možeš da izabereš druge dodatne usluge koje nude.Na sve to dodaš i proviziju za plaćanje od 4-5 evra u zavisnosti od vrste kartice i tako dobiješ cenu koju treba platiti.I još jedna bitna stvar ukoliko se kod rezervacije opredeliš za čekiranje karte preko interneta onda to treba da uradiš naknadno nakon dobijanja karte.Rok za tu operaciju je u rasponu od najranije 7 dana pre puta pa do 3 sata pre polaska aviona.Ne znam kako to funkcioniše jer je to uvedeno od skoro i videću u decembru kada putujem za Švedsku (kupio sam kartu za Malme 22 12) ali znam da ako to ne uradiš onda plaćaš i čekiranje na aerodromu 10 evra po letu po putniku.

Mislim da je to sve najbitnije a ako ti treba još nešto pitaj

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti puno na informacijama. Stvarno su nam mnogo pomogle.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Prvo da pohvalim temu, i podatke u njoj koji se azuriraju i pomazu (nama) pocetnicima

u letenju sa LCC-om. E, sad moje pitanje je sledece: planiram da putujem sa WizzAirom 1.aprila ili tih dana

za Stokholm(pocinju da lete valjda 1.4.). Sve je super, i cena i sajt, ali je problem kada se dodje do

stranice za placanje. Naime, probao sam placanje sa 3 razlicite kartice(visa electron) iz 2 banke

i svakiput me je sistem odbio i preusmerio na prethodnu stranicu. Vidim da ima i neka opcija placanja bankovnom doznakom, ali mi to tek nije jasno.

Sta da radim:)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Wizz Air od 27. marta, sa letnjim redom letenja, uvodi 5 novih direktnih linija sa beogradskog aerodroma...Brisel, Ajndhoven, Geteborg i Stokholm, i Memingen ( 110 km od Minhena )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo zanimljive informacije, pa možda neko i iskoristi priliku Wizz Air poklanja karte :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Našao sam negde na netu da je na beogradskom aerodromu u službi tiketinga moguće kupiti karte za Wizzair, pa me interesuje da li je moguće tamo kupiti i karte za polaske iz Temišvara. Postoji neki broj telefona te službe na aerodromu (011/209-48-63) na koji se nikad niko ne javlja, pa rek'o da vidim dal neko možda zna takav podatak, da ne idem zbog toga na aerodrom...

Opciju elektronskog plaćanja bi, ako je moguće, da izbegnem pošto nemam karticu za plaćanje preko neta, a ne bih da cimam nikog od prijatelja da mi uplaćuje, ako je kartu moguće kupiti i na šalteru...

Izmenjeno (mirk0)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima iskustva sa parkiranjem auta u Temišvaru na 4-5 dana. Leteo bi za Barselonu, al ne znam šta je najbolje sa autom uraditi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

najbolje je gea turs,40e cini mi se da je povratna.dodju po tebe kuci i vrate te.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima iskustva sa parkiranjem auta u Temišvaru

najbolje je gea turs,

šta ???

Izmenjeno (Biljana 2302)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Računao sam sada da mi je parking na aerodromu od ponedeljka u 13h do petka do 23h, košta me 200 RON-a, tj. oko 45€.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vidi,preracunaj se.. ja iskreno ne bih ostavljala auto bilo gde,tako da je aerodrom resenje. njihov aerodrom je manji od naseg pa ti vidi :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Računao sam sada da mi je parking na aerodromu od ponedeljka u 13h do petka do 23h, košta me 200 RON-a, tj. oko 45€.

Koji auto imaš? Pretpostavljam da je što se tiče sigurnosti to najbolje ako ti nije skupo. Ja sam išla prošle godine do Temišvara kolima, pa odatle za Rim wizzair-om, mi smo bili ostavili kola na parkingu tržnog centra Julius Mol za džabe, tu je stajao koliko se sećam oko 10 dana i ništa mu nije falilo (u pitanju je podzemni parking tj. garaža). Ali nije bio neki posebno dobar i skup auto, a i svakako odatle do aerodrome je potreban taxi koji košta oko 10 evra u jednom smeru. Nama se to stvarno bilo isplatilo jer smo duže ostajali, ali ako tebi treba parking na svega 5 dana onda je možda bolje da parkliraš na aerodromu, izbegavaš i to cimanje taxijem.

Naravno, moguće je i da smo mi imali ludu sreću pa autu nije falilo ništa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27008
    Ukupno tema
    905816
    Ukupno poruka