Guest kristina

Gde na more - Egipat ili Tunis?

205 poruka u ovoj temi

Veruj mi odusevljeni smo Tunisom, bili smo u hotelu EM Pek-Pek,plaza prelepa,pesak beo, granulacije soli, hrana prilagodjena Evropljanima, pica razna,viskija, votki,konjaka,koktela,piva, vina...stvarno prezadovolji.Period u kome smo letovali 29.6-13.7.Vreme prelepo, pretoplo, 39 stepeni-46 stepeni. Prijateljica mi je bila u periodu od 02.6-12.6.imala je pretoplo vreme i ni dana kise,ali nije imala ni meduza. U periodu kada smo mi bili bilo je malo meduza,najverovatnije sto je more bilo pretoplo i talazi ih donose. Malo ali pekuuu. Samo jedan dan kada je duvao vetar iz Sahare, nije bilo talasa ni meduza.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

po nekom mom misljenju i iskustvu (ne mora da znaci da ce se i drugi sloziti)

ako planirate da idete u hotel sa tri zvezdice mnogo bolje cete proci u Tunisu,

dok su hoteli od pet zvezdica bolji u Egiptu, kao grad su, zauzimaju ogromnu povrsinu, imaju bolju animaciju, mnogi imaju akva park itd

lezaljke i suncobrani su besplatni, dok se u 90% hotela u Tunisu naplacuju.

cistoca soba i u Tunisu i u Egiptu zavisi od baksisa

kvaliet hrane zavisi od hotela do hotela i po pravilu je bolji kad ima manje gostiju (znaci, pocetak i kraj sezone), to vazi za kompletnu uslugu.

u obe drzave se cenka, a i prodavci su relativno navalentni... takva im je kultura (mada u Yasmin Hammametu trgovci uopste nisu dosadni.)

zene su cesce radnice u Tunisu nego u Egiptu. Tunis vise naginje zapadu.

Tunizani bolje govore francuski, Egipcani ruski i malo bolje engleski.

Egipat je dosta topliji, secam se da sam u avgustu u Tunisu nosila jaknu uvece, dok u Egiptu nisam ni u oktobru.

takodje u Tunisu su cesce kise.

Tunis izlazi na sredozemno more, dok su letovalista u Egiptu na crvenom, tako da je Egipat u prednosti za one koji vole sarene ribice i korale.

izleti su lepi u obe drzave, treba videti i Kartaginu i Sidi Bu Said, ali i Kairo, Luxor, Gizu...

neki kazu da je lepsa pustinja u Tunisu

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

potpisujem sve za Tunis i doala bih da je za nas standard van panionska usluga vrlo povoljna, tj. da su cene u kaficima, prodavnicama... vrlo niske i za nas!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kvaliet hrane zavisi od hotela do hotela i po pravilu je bolji kad ima manje gostiju (znaci, pocetak i kraj sezone), t

Ima jedan MALI DETALJ (eh, đavo leži u detalju)---- za Tunis ti nije potreban ANTINAL.... (tj. Enterofuril) :udarac: :udarac:

Muvajući se tim krajevima, samo par puta sam video ljude sa stomačnim problemima u Tunisu (jeli neke škampe u buvljaku od restorana).... U Egiptu, Antinal nosiš sa sobom pod obavezno (a mnogi ga piju "preventivno").... :azdaja: :azdaja:

U Tunisu možeš da "izađeš u grad"... i da te malo ko maltretitra (uglavnom muljatori kradene/švercovane robe)...

U Egiptu ti za "izlazak u grad" trebaju ŽIVCI - malo deblji... :nesvest: :nesvest: :nesvest: (Naravoučenije, u Egiptu pričajte srpski - a pravite se Rusi, njih domaći preziru...i, obrnito :dance: :dance: :dance:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Susu su, mene bar, na onom Bazaru po istom principu "Kam hir maj frend, aj l giv ju gud prajz" smarali prodavci, tako da, sto se njih tice, isti su kao i u Hrugadi. Meni je u Tunisu more ruzno, pretoplo, puno travuljine, tako da moj glas ide za Hurgadu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni anital nije bio potreban, a vise puta sam letovala u razlicitim hotelima i gradovima u Egiptu, iskreno, nikad nisam videla nekog sa vecim stomacnim problemima, ali sigurno da mnogi ljudi dobiju zdravstvene probleme tog tipa. :ranjenik:

mislim da treba samo izbegavati sveze povrce, led i smanjuje se rizik

zube sam prala sa cesmovacom, mada je ok i sa flasiranom.

mada ni to nije garancija za izbegavanje problema sa stomakom.... verovatno vaznu ulogu ima i imunitet

:razmislja:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam za ovu godinu prednost davala Egiptu u odnosu na Tunis, ali su me sva ova desavanja, promena vlasti i sve ovo sto slusamo ovih dana, omele u tome, te ce Tunis, ipak, biti nas izbor za ovu godinu. Ali tak se dvoumim oko mesta, nisam pametna, Port ili Mahdia, ili ipak nesto trece?? :razmislja:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ukoliko Vam je more najbitnije onda Mahdija, a ako zelite da imate i malo desavanja onda Port ili Jasmin Hamamet. Ako mene pitate, od ova dva, definitivno Port.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi ipak odlucili egipat uplatili za 7 jul pa sta bude bice...pre tri godine smo bili i odusevljeni smo tako da sad repriza ali drugi hotel...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

divno, ja se premisljam...........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja tunis definitivno, lepši i jeftiniji :dance:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tunis,prelepa Mahdia.Repriza proslogodisnjeg leta.Egipat i dalje u srcu i sa nadom da se vidimo ponovo jednom;-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni mahdia beše ok, ali ništa special, onaj pesak mi nekako siv, a gradić učmao i nalik na gradilište. hamamet je zakon, pitoreskno, sa prelepim zlatnim peskom sunca%20se.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam odusevljena plazom i morem u Mahdiji.U Yasmin H. sam bila, mestasce je prelepo,sve je prilagodjeno turistima.Ali meni se more nije dopalo,bilo je hladno i sa dosta trave-ali mozda je to zbog termina od 15.06.pa 15 dana.Gledala sam fotografije nasih prijatelja koji su bili pocetkom septembra i nisam mogla da verujem da je to ista plaza,oni su bili odusevljeni morem .

Izmenjeno (baby)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma ja, sve je to varljivo. al nekadašnji furati i le hamamet dok su bili jeftini, i ono njihovo okruženje, bašte, kafe galeriju ispred hotela, a na par minuta stara hamametska medina...to ne mogu da prežalim

sve manje će biti jeftinih hotela u tunisu. ovaj el mouradi i slični lanci pokupovaše sve stare dobre hotele, i ooooodoše cene gore

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka