perovv01

Junaković Banja

43 poruke u ovoj temi

Bio sam sa porodicom / dve odrasle osobe i dvoje dece /u Banji Janukovic kod Apatina ukupno 16 sati / Od Petka 6.8.2010 u 18.00 do Subote 7.8.2010 u 10.00/ Napominjem da sam do banje putovao oko 3 sata iz BeogradaDobili smo sobe 310 i 311 u novom delu zgrade. Sobe su se osecale na urin i memlu. Zidovi su bili puni vlage i osecao se tezak zadah svuda .Otisli smo na bazen koji je u katastrofalnom stanju. Posle bazena na veceru. U praznom restoranu konobar nam je 10 minuta trazio sto. Vecera spaljena pljeskavica sa ajvarom i kupusom. Posle pola sata pocela je da pada kisa. Ubrzo su nase sobe bile pod vodom i pored zatvorenih vrata i prozora. Odmah sam obavestio recepciju o problemu ali nije bilo nikakve reakcije, uz opasku da znaju za problem !!!Svi smo presli u jednu sobu i senjivali smo se ja i zena na jednom krevetu do ujutru. U Subotu smo se spakovali i krenuli. Na recepciji su mi naplatili za ovo maltretiranje 10500 Din !!! Posle zaljenja na uslove i cenu dobio sam popust od 600 din, koji sam odbio. Zato Nikako ne idite u Banju Junakovic i ako odete pre svega trazite prvo da vidite sobu i uslove smestaja ! Neljubazno osoblje, nemoc, nemogucnost komunikacije,.... su samo jedni od utisaka koje ja nosim

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Strasno, bas mi je zao.

10500 dinara za nista.

Da li ste se negde raspitivali o toj banji pre nego sto ste otisli?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledao sam njihov zvanicni sajt. Naravno da sve blista na slikama a evo i cenovnika

POLUPANSION - PO OSOBI -

 

 

 

 

Jednokrevetna soba

 

 

 

2.220,00 blok A

 

 

 

2.664,00 blok B

 

 

 

Dvokrevetna soba

 

 

 

1.860,00 blok A

 

 

 

2.232,00 blok B

PANSION - PO OSOBI

dvokrevetna soba u bloku B iznosi 2.592,00 dinara

Gore navedene cene važe za boravak od najmanje 3 dana. Ukoliko je boravak kraći, cene se uvećavaju 20%.

 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juče je jubilarna 500. emisija Žikine šarenice išla iz ove banje u Apatinu.

Ono što se tamo moglo videti (našminkano za tv) govori da ova destinacija ima ogroman potencijal. Po meni uz malo pameti i ne malo ulaganja, mogla bi da parira slovenačkom Čatežu.

Čak sam je uzimao u ozbiljno razmatanje za posetu.

Međutim, kako više verujem iskustvu sa licinog mesta nego tv mašineriji - odustadoh te pomisli.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam cula da su proletos oni bili potpuno poplavljeni, zato je sve vlazno i memljivo. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proletos je cela Backa bila poplavljena, pa samim tim i banja Junakovic...

Ja sam sticajem okolnosti vec 15 godina gost Apatina, i mogu zaista samo reci pohvale da kazem i za grad i za ljude i za cistocu koja vlada tamo.

Samim tim svakoga leta dolazim u banju koja je na par km udaljena od Apatina, i tamo sa decom provodim zaista lepe trenutke. Postoji nekoliko bazena, neki su sa termalnom vodom i namenjeni su ne samo onima kojima takva voda odgovara vec i te bazene mogu koristiti svi, kao i dva velika bazena, jedan olimpijski a drugi takodje jako veliki sa toboganom u kojima je voda normalne temperature. S obzirom da su bazeni tokom leta puni i da jeste jako velika guzva, jer tamo ne dolaze samo apatinci vec ljudi iz citavog regiona, higijena, urednost i atmosfera su na zavidnom nivou. Ja ne znam za druge zapadne zemlje, jer u njima nisam boravio, ali ja i moja porodica smo izuzetno zadovoljni svakim odlaskom tamo.

Neko je spomenuo i sarenicu, pa da je sve usminkano...meni se cinilo i da nije nista specijalno radjeno povodom emisije.

Zao mi je sto neki imaju lose iskustvo sa banjom, ali s obzirom da je gospodin napisao svega jedan post do sada na ovom forumu, treba imati rezerve prema tome.

Razumem da su ocekivanja razlicita, ali prvo ste mogli da se raspitate pa da posetite neko mesto.

Inace u banji su veliki radovi jer se gradi nekakav welnes entar. Inace kada imam priliku, tamo u okviru banje uvek iskoristim priliku i odem na kuglanje jer imaju jednu od najmodernijih kuglana u Srbiji.

Eto toliko, zao mi je sto je neko napisao ili imao lose iskustvo sa banjom, moje iskustvo je drugacije, pa sam zeleo da ga prenesem.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za neki dan treba da idem u ovu banju pa me interesuje kojim putem mi preporucujete da idem iz Beograda? Da li ici preko Novog Sada, Vrbasa, Kule i Sombora, ili preko Novog Sada, Backog Petrovca, Odzaka?

Unapred hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Sobe su se osecale na urin i memlu. Zidovi su bili puni vlage i osecao se tezak zadah svuda .Otisli smo na bazen koji je u katastrofalnom stanju. Posle bazena na veceru. U praznom restoranu konobar nam je 10 minuta trazio sto. Vecera spaljena pljeskavica sa ajvarom i kupusom. Posle pola sata pocela je da pada kisa. Ubrzo su nase sobe bile pod vodom i pored zatvorenih vrata i prozora. Odmah sam obavestio recepciju o problemu ali nije bilo nikakve reakcije, uz opasku da znaju za problem !!!

Ovo sto si napisao je sve TACNO, na zalost, ali je tako. 

Brat i ja se odlucimo da roditeljima za godisnjicu braka, poklonimo odlazak u banju koju oni odaberu. Kako im odgovara topla voda, slicna banji Harkanj (HU), oni odaberu ovu banju . Sa namerom najboljeg, uplatimo 10 dana najbolju sobu, novi kao deo (licno ja zvala)hranu, terapije...sve kao ful. Mi srecni, oni jos srecniji. Kada su se vratili, pricali su nam o ovom paklu od vec napisanog. Pitali smo ih sto nas nisu pozvali da dodjemo po njih..   nisu zeleli da nam kvare ugodjaj sto smo se potrudili. Strasno! Ostalo je da se kajem celog zivota, gde sam poslala majku i oca na jubilarnu godisnjicu. 

Ovo sam napisala, da ljudi dobro razmisle gde zele otici, nije bas malo novca izdvojiti za ovakvo mesto. Neki su jednostavno zasluzili da se prica o njima i na ovakav nacin.

1.Ja sam sticajem okolnosti vec 15 godina gost Apatina, i mogu zaista samo reci pohvale da kazem i za grad i za ljude i za cistocu koja vlada tamo.

2.Samim tim svakoga leta dolazim u banju koja je na par km udaljena od Apatina, i tamo sa decom provodim zaista lepe trenutke. Postoji nekoliko bazena, neki su sa termalnom vodom i namenjeni su ne samo onima kojima takva voda odgovara vec i te bazene mogu koristiti svi

3.Zao mi je sto neki imaju lose iskustvo sa banjom, ali s obzirom da je gospodin napisao svega jedan post do sada na ovom forumu, treba imati rezerve prema tome.

4.Razumem da su ocekivanja razlicita, ali prvo ste mogli da se raspitate pa da posetite neko mesto.

1. Apatin jeste lep, cist i ljudi ok. Banja napolju je cista, bazen koji je lekovit je uzasan, jos iz perioda  SFRJ. Smestaj u hotelu ocajan, memljiv, prljavo, a osoblje je nezainteresovano da zivi. Oni sami kazu, u propadanju smo, pa odakle onda takve cene?

2.Vi odete danju na kupanje, leti je to ok. Jedino sto valja je voda koja je jako lekovita i dobra, a sta je sa vansezonskim lecenjem? Kako otici i kupati se u trosnom bazenu, radi zdravlja? Kako ziveti tamo zarad lecenja? Hmm...

3.Iako clan ima jedan post, razumem javljanje, ogorcenost je razuman osecaj svakog coveka. I sve je tacno.

4. Verujte, raspitivali se i mi pre odluke. Sve je bilo med i mleko, smestaj u renoviranom delu (sta li je renovirano?)otpala vrata, prolaz iz sobe vodi na slicno kukuruzu, neosvetljeno, hrana bas taj ajvar i kiseli krastavci koje ni u vojsci nisu delili....pregoreli rostilj...a neke ekskurzije, tipa penzionera...dovedu tu u obilazak i kupanje na sat vremena....kako li ta voda izgleda kada se svi onako iz busa smoce?!!!

Toliko o utisku o banji. Sada grade privatni centar, verovatno je trebala dovoljno da propadne da bi se neko uselio, napravio spa, i tako....

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

NE znam zasto takav ton...ali dobro...svakome volja...

Vidim da i Vi niste tamo bili...Mada mozda ste navikli na znatno visi nivo pa su vam i smetale sve te stvari...Hotel sa 4 i 5 zvezdica i sa nekim bazenima i sa lekovitom vodom, u Evropi kosta znatno vise, pa je samim tim i kvalitet visi. Ovo je banja, gde ljudi dolaze iz potrebe.

Nemate potrebe takvim tonom davati komentare, jer iz vaseg posta se vidi da tamo niste ni bili.

Ta banja je tokom jeseni i zime puna ljdi koji imaju potrebu da tamo idu. Nemate potrebu vredjati te ljude koji u toj banji uzivaju i koji su tu stalni gosti i ciji su prohtevi ipak skromniji (da ne kazem normalniji), jer su svesni da zive u ovakvoj zemlji, i svesni su da u ovakvoj zemlji postoji nesto sto je malo drugacije, nesto sto je privilegija ljudi koji zive u njenoj okolini. Oni imaju svoju banju, na nju su ponosni i u nju rado odlaze.

Znam neke koji odu u hotele sa 4 i 5 zvezdica pa i tamo nalaze manu...ali to je izgleda u nasoj krvi da omalovazavamo, da nam sve smeta i da nismo gotovo ni sacim zadovoljni.

Ja tamo ne idem na sat nego budem ceo dan i jedem u tom restoranu. Kultura ljudi iz vojvodine je ipak malo drugacija, pa se uglavnom svi i istusiraju pre negu udju u bazen. Jeste, tacno je da je guzva leti na bazenima, ali i to je dokaz da tamo dolaze zato sto je dobro, a ne zato sto imaju gomilu zamerki na trosne i prljave bazene...A to za zimu, verovatno govorite ponovo iz neznanja. Postoje i unutrasnji bazeni, koji zaista i nisu skoro renovirani, ali opet sasvim cisti i uredni...i sluze svima onima kojima je potrebno da tu dolaze i da se tu lece.

Prihvatam da verovatno sa razlicitih pozicija gledamo na sve to...zao mi je sto imate takvo iskustvo sa vasim roditeljima...Sledeci put se bolje raspitajte sta negde mozete ocekivati i tako se pripremiti kvalitetnije za put...

Izmenjeno (Mirko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Apatin jeste lep, cist i ljudi ok. Banja napolju je cista, bazen koji je lekovit je uzasan, jos iz perioda  SFRJ. Smestaj u hotelu ocajan, memljiv, prljavo, a osoblje je nezainteresovano da zivi. Oni sami kazu, u propadanju smo, pa odakle onda takve cene?

Naravno da je is perioda SFRJ...iz kog ste perioda mislili da je...??

Tamo ima nekoliko bazena sa lekovitom vodom..a ne jedan...i mnogi, da ne kazem svi koji dodju tao budu i u tim bazenima...i zamislite, njima nije prljavo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Budite svesni da smo u Srbiji..

Ovo ne bi trebalo da bude izgovor ni za sta.

Zao mi je svakoga ko posteno zaradi i plati svoj odmor i onda dobije sve sto nije zeleo.

sto halkidiki svi znaju gde se nalazi svaki bor...svaki tus...svaki LIDL...svaki dobar ili los Giros...svaka raskrnica...a gde nam jeSrbija???

Ovo je, nazalost, tako tacno... :mellow2:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potpuno se slazem sa tobom da svako ko plati nesto za svoj novac treba da oceje najbolje..Vise je bilo u kontekstu, da treba biti uzdrzaniji u ocekivanjima, nekako skromniji...ipak se ovde decenijama ne ulaze ni u sta...i sve sto je napravljeno (gotovo sve) je iz nekog proslog vremena kada je to i za to vreme bilo reprezentativno..nazalos proslo je vreme i to dosta dugo a da se u to nije i ulagalo, ili i ako jeste ulagalo se sasvim malo...Ne znam, zao mi je sto nije sve bolje i lepse, ali ako imamo dozu rezerve, kao sto imamo i dozu rezerve i tolerantnosti prema recimo Grckoj...sve moze da bude i bolje ilepse i kod nas...samo treba dobre volje i dobrog raspolozenja...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nazalos proslo je vreme i to dosta dugo a da se u to nije i ulagalo, ili i ako jeste ulagalo se sasvim malo...Ne znam, zao mi je sto nije sve bolje i lepse

Lepo receno

Nije se ulagalo i to je zalosno. Puno novca , a nista uredjeno. Kada bude, onda ce mnogi znati svaki grm kao i u Grckoj. Dotle, posecenost jako mala, zaintereovanost jos manja, kao i ovde na temama o Srbiji.

Takodje zalim, i odlazim samo u obilazak za sada. A zao mi je sto moja majka ne ume da kucka na tastaturi,  ona bi mogla bolje da isprica svoj utisak. Ovako, mogla sam samo u njeno ime ovo da napisem, naravno da verujem staroj Vojvodjanki. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemoj mi reci da je u Grckoj bas uredjeno. Sta je tamo uredjeno, u sta je ulozeno??

Siromasniji su od nas i duhom i moralom a da ne pominjem njihovu vrednocu..., sve izgleda, jadnije nego kod nas...arhitektura?? priroda?? narod?? ljubaznost?? ponasanje??(osim kada nam uzimaju debele pare za nista??

Marketing je to...Imaju more, i samo to...i od njega zive iskljucivo u zadnje vreme od ljudi iz istocnoevropskih zemalja...i to jos malo, ne zadugo...Gde su im zapadni turisti?? otisli..a zasto? jer su uredni, zato sto je cisto...zato sto je uredjeno sve...zato sto ti naplacuju to nista...zato sto su ljubazni??...nisu ni oni vise veverice...a i oni koji su im dolazili u zadnje vreme, to je onaj srednji i nizi sloj stanovnika koji ni vodu u restoranu nisu narucivali...i oni im vise ne dolaze...

Imaju srecu sto su istocnoevropske zemlje usle u sengen...pa oni koji nisu imali mogucnost da putuju (vize i ostalo..) su im trenutni gosti...

Izgustirali su oni njihovu ljubaznost, i otisli negde drugde, gde vise cene njihov novac.

Da, imaju more i to fenomenalno..ali imamo i mi prirodu i i te kakve domacine a sve to za mnogostruko manje novca...

I ta nasa priroda koja je kao i njima bogom dana je prelepa...ali...nismo mi dovoljno edukovani i zaljubljeni u nasu prirodu..

Dobro, verujem da ce doci vreme kada cemo se malo vise okrenuti nama i po koji evro vise ostaviti na Goliji, Javoru, Rtnju, Staroj planini, Vlasini Jastrebcu...

Umesto da pijemo frape za 4 eura, placamo krevet po 30 eura, suncobrane po 8, gorivo 20 % skuplje nego nase...mozemo se malo potruditi i razmeniti koje vise informacije o gazdama, domacinima, preduzimljivim ljudima koji su pioniri turizma ovde, pa njih forsirati, kao neku tamo paraliju, pefkohorije, hanijotije...

Vi moderatori/urednici...vi trebate da pomognete u tome i da se okrenete jos vise ovoj temi i da nama date volju i zelju da pisemo, citamo i saznamo i vidimo nesto u ovoj Srbiji...

Zao mi je kada vidim da neki postovi o Srbiji stoje i vise mesecia da ih niko nije pogledao...

Nije u Srbiji tako crno, ja sam kao i mnogi, obisao dosta toga, i pecao i kampovao i nocio i setao i vozio...i svaki momenat koristim da negde odem, ako ne fizicki, onda bar u mislima...a ono sto sam video, naslo je u meni mnogo simpatija, a pre svega ljubavi...video sam zelju ljudi iz Srbije, da nesto urade i urede, medjutim i TOS (turisticka organizacija Srbije) to gotovo ne interesuje...

Gde god sam bio u zadnje dve godine, bio sam vise nego iznenadjen i ponosan.

a bio sam samo ove godine: na Tari, Mitrovac, jezero Zaovine, Perucac, Drina, Bajna basta, Drvengrad, Sarganska osmica, Zlatibor, Jokina vrela, Ljubis, Sirogojno, Ovcarsko-kablarska klisura (manastiri), Ivanjica, Javor, Mucanj, Katici, Golija, Zica, Studenica, Kopaonik, Goc, Ribarska banja, Jezero Celije, Manastir Djunis, Jezero Bovan, Soko banja, Rtanj...i ne mogu se setiti gde sve jos... Na tim mestima sam se ili na kratko zadrzavao, ili nocio, ili kampovao...i na svim tim mestima je bilo i uredno i cisto i cene su bile normalne, da ne kazem znatno jeftinije od Beograda a kamoli od Grcke...i svuda je bilo prijatno i nezaboravno...

Mozda je ovo bio mali off...ali tako sam trenutno raspolozen...da ne mislim o vaterpolu... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Sta ti je covece, banja Junakovic nije uredjena i imam pravo da kazem. O ljudima ne komentarisemo, nego sto se ne odrzava i ne ulaze, a cene velike.Moje misljenje je tako i necu ga menjati.

Niti je u Srbiji crno (priroda je bar dobra), ja je bas obilazim, niti je ovo tema da pricas o Grckoj i sta ja znam cemu.....ali posto je bilo off da zaboravis na vaterpolo, onda je u redu  :)

Izmenjeno (Infoputnik)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka