fes

Milano,opšta tema

401 poruka u ovoj temi

@KristinaMi probacu da ti odgovorim na neka pitanja, mada bi trebalo prvo da iscitas temu, ima vec dosta informacija.

Sto se tice hotela, boravisna taksa se placa 3 evra po nocenju po osobi za hotele sa 3* (znaci vas 2 x 3 nocenja x 3 evra = 18 evra) i nije ukljucena u cenu koju vidis na Booking-u, dakle placa se dodatno u samom hotelu. Sumnjam da ce vam 150e biti dovoljno za 3 nocenja, s obzirom da su u Milanu hoteli skupi. Mi smo isli sredinom marta u hotel Due Giardini (koji se nalazi 5-6 minuta peske od Centrale-a i metro stanica, sasvim pristojan, nista specijalno), koji je bio povoljniji (trenutno je cena za datume koje si navela 225 evra sa doruckom i besplatnim otkazivanjem par dana pre). U svakom slucaju, precesljaj booking, po meni je najbitnije da budes blizu metro stanice, jer on odlicno funkcionise, a sve sto je blize centru je, logicno, dosta skuplje :)

Sto se tice izleta do Venecije, karte mozes kupiti jednostavno online na: trenitalia.com. Trenutno je cena povratne karte oko 50 evra. Frecciarossa, koja je njihov najbrzi voz, vozi 2,5 sata do Venecije, sto znaci da ce ti u tom danu otici 5 sati samo na prevoz. Po meni, mozda previse, ali ako krenete dovoljno rano, moze da se iskombinuje. Mozete otici recimo do Firence, do koje treba oko 1:40h, ali opet po meni, jedan dan za Firencu je zaista malo da se bilo sta vidi. Svakako, tu su obliznji Komo, Lago di Garda itd, koje vredi videti, blizu su i idealni za jednodnevni izlet.

Sto se tice Bergama, prevoz shuttle busevima je Aerodrom-Centrale i ne staje nigde usput (izmedju ostalog i zbog ovog nam je odgovorao hotel Due GIardini). Sam Bergamo je veoma simpatican gradic (narocito stari grad na brdu), ali s obzirom da vam je let u 15:45, ne znam koliko cete uklopiti za prepodne (moze i to da vam bude jednodnevni izlet iz Milana).

Ako te jos nesto zanima, pitaj slobodno :)

 

 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@KristinaMi probaću i ja kao i @CookieNN da ti pomognem, i trudiću se da ne ponavljam ono što je on napisao i sa čime se slažem.Nisam do sada bio u Milanu ali planiram od 29.04.do 02.05. pa nemam iskustva iz boravka ali imam malo iz organizacije puta. 

Plan mi je da prvi dan nakon što se smestim u hotel, obiđem centar, Porta Venezia, Skalu Duomo, Navigla, kanal Darsena i okolina.Drugi dan idem na celodnevni izlet u Veronu, vozom Frecciarosa, što takođe smatram događajem, jer volim da putujem vozom, a naročito tako moćnim. Smatram da je za Veronu i njene znamenitosti sasvim dovoljan jedan dan. U Veneciji sam bio i ići ću ponovo , u Firencu planiram ali na više od jednog dana tako da mi je Verona taman za jednodnevni obilazak. Druge opcije su  mi bile Lago di Garda ili Como ali procenio sam da mi je ovo sadržajnije.Treći dan je obilazak ostalih znamenitosti u Milanu kao npr Castello Sforzesco, Parco Sempione i nešto što mi tamo iskrsne.

Što se tiće smeštaja kada sam ja poćeo da planiram na bookingu je bilo jako puno popusta, pogotovu za hotele oko Ž.Stanice Centrale. Dok sam se ja predomišljao da li je taj kraj baš najbolji ili ne, cene su skočile i onda sam rezervisao direktno  BW Antares Hotel Concorde 4*. Prevagnulo je to što je blizu metro stanice, i što je odmah pored njega hipermarket koji radi 24 sata. Nakon rezervacije blokirali su mi iznos 1 noćenja na kartici i nakon deset dana odblokirali. Cena je recimo za tvoj period superior soba 71 evro na dan za dvoje. Međutim ako se registruješ na sajtu BW dobiješ promokod za 20% popusta onda je to oko 57E na dan. Za te pare teško ćeš naći bolji hotel. Na to se naravno dodaje boravišna taksa. Oni imaju i druge promo ponude ali samo direktno na sajtu. Moj ti je predlog da prvo tražiš ponude na bookingu i kada nađeš ono što ti odgovara kontaktiraš direktno hotel i tražiš od njih još bolju cenu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja stvarno ne bih znala sta da na pisem, sto vec nisam napisala.. hotele ne poznajem, i ne mogu da dajem savete u vezi sa smestajem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li su velike guzve za Uskrs i 1 maj u Milanu?

Da li radi nesto ili je sve zatvoreno?

Da li je neko isao u tom terminu, kakva je situacija sa granicom, koliko se ceka?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na opsirni odgovori @CookieNN i @padabre , samo jos bi pitala dali ima nesto sto ne radi u nedelju u Milano? sa obzirom da stizemo tamo u nedelja?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,zamolio bih za neke informacije poznavaoce Milana,meni vrlo važne informacije jer bih morao da znam sa kog mesta u Milanu polaze autobusi ka Beogradu i Srbiji?Da li je ta lokacija isključivo Lampugnano stanica ili idu i sa Farmagosta stanice (ili tako neki naziv)?Moram da osiguram rezervnu varijantu u slučaju da mi zakasni let u novembru,uzeo sam razmak između vremena sletanja i poletanja sledećeg aviona od svega 2h i 20' pa mi je to dosta rizično,nadam se da će pre svega moj prvi avion sleteti na vreme,ali ako zakasni moram na neki autobus ka Srbiji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Niko ne piše o Milanu preko dva meseca,strašno.Rezervisao sam na Booking.com Casa per Ferie Achille Ricci i baš sam zadovoljan rezervacijom iz trenutnog ugla,videću kako će biti u samom smeštaju.Da li je neko bio u ovom smeštaju i ako je ljubazan da prenese utiske?Piše da privatne sobe imaju i svoje kupatilo a do najbliže metro stanice Affori Centro ima oko 500 metara.Biću u prilici da uživo gledam Inter protiv Atalante na Meaci,radujem se tom iskustvu.Nadam se da teroristi tj. ovi "jadni visokoobrazovani a isključivo vojno-sposobni mladi muškarci sa Bliskog istoka neće praviti neke gluposti u tom kraju,vidim da su Italijani ozbiljni i šeta im vojska sa puškama svuda gde su mase ljudi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima da li je neko išao skoro preko neke agencije u Milano i utisci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako provesti 9 sati u MIlanu, gde jesti a da nije papreno skupo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako si prvi put u Milanu idi do Duoma, prosetaj se centrom (Skala, Vitorio Emanuele, Dvorac Sforza...). Za jelo u Milanu uvek odem u cetvrt Navigli i sacekam aperitivo (happy hour), koji je uglavnom od 18h-22h, kupis jedno pice koktel na primer i jedes koliko hoces. Cene su od 6e-7e pa navise.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Niko ne piše o Milanu preko dva meseca,strašno.Rezervisao sam na Booking.com Casa per Ferie Achille Ricci i baš sam zadovoljan rezervacijom iz trenutnog ugla,videću kako će biti u samom smeštaju.Da li je neko bio u ovom smeštaju i ako je ljubazan da prenese utiske?Piše da privatne sobe imaju i svoje kupatilo a do najbliže metro stanice Affori Centro ima oko 500 metara.Biću u prilici da uživo gledam Inter protiv Atalante na Meaci,radujem se tom iskustvu.Nadam se da teroristi tj. ovi "jadni visokoobrazovani a isključivo vojno-sposobni mladi muškarci sa Bliskog istoka neće praviti neke gluposti u tom kraju,vidim da su Italijani ozbiljni i šeta im vojska sa puškama svuda gde su mase ljudi.

Ja sam bio tamo, sve je sjajno i opet rezervisao kod njih. Putujem sutra.

Moja ocena na bukingu za njih je 9.3 valjda

sve je sjajno osim što su malo van centra... ali park preko puta objekta je meni bio veliki + i to što čujem ptičice ujutru kad otvorim prozor.

Doručak sjajan, sobe sjajne, kupatilo isto...šampon koji imaju najdivnije miriše...mala sitnica ali je tako. Sve je čisto

Stariji ljudi koji rade tamo su preljubazni i dobro pričaju engleski. Ja sam ih zamilio da mi daju istu sobu kao prošli put i to će i uraditi.

Preporuke.

 

Kako provesti 9 sati u MIlanu, gde jesti a da nije papreno skupo?

MekDonalds nikad nije skup :)

 

Kada se pođe iza Katedrale onom trgovačkom ulicom, negde između tih radnji ima prolaz, sa desne strane i jedna vrlo kratka ulica puna restorana. Ja uvek tamo idem jer su im pice fenomenalne a cene su za pice od 9 do 14 evra. Ne naplaćuju nikakav + niti je potreban bakšiš jer plaćaš unutar sa računom. Piće je oko 2 evra - šveps, koka-kola i sl.

Izmenjeno (Phillippe)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ako si prvi put u Milanu idi do Duoma, prosetaj se centrom (Skala, Vitorio Emanuele, Dvorac Sforza...). Za jelo u Milanu uvek odem u cetvrt Navigli i sacekam aperitivo (happy hour), koji je uglavnom od 18h-22h, kupis jedno pice koktel na primer i jedes koliko hoces. Cene su od 6e-7e pa navise.

Drugi put u Milanu, i sve smo to već obišli. prošli put. Ručali negde oko katedrale, večerali u Breri, ali je bilo prilično skupo a ne preterano dobro. Ručak nam je donet hladan :( Hvala na pomoći :)

 

 

 

Preporuke.

 

MekDonalds nikad nije skup :)

 

Kada se pođe iza Katedrale onom trgovačkom ulicom, negde između tih radnji ima prolaz, sa desne strane i jedna vrlo kratka ulica puna restorana. Ja uvek tamo idem jer su im pice fenomenalne a cene su za pice od 9 do 14 evra. Ne naplaćuju nikakav + niti je potreban bakšiš jer plaćaš unutar sa računom. Piće je oko 2 evra - šveps, koka-kola i sl.

Mek nam je uvek na poslednjem mestu kao varijanta. Hvala na savetima, potražićemo te restorane :)

Izmenjeno (jaca58)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno Phillippe.Reci mi da li je jednostavno stići od Milano Centrale tj. mesta gde staju aerodromski autobusi iz Bergama do smeštaja Casa per ferie achille ricci?Da li je zgodnija stanica metroa Affori Centro ili Dergano?Mislim da je ova prva bliža,koju si ti koristio i da li ima nekih tramvaja ili buseva i da li su karte za prevoz objedinjene za sve vidove prevoza ili ide posebno metro i sve ostalo?To me najviše muči i puno znači kada si u metropolama lociran blizu metroa jer se brzo čovek odveze bilo gde,tramvaji i busevi su dosta sporiji ali ponekad su praktičniji za neke relacije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Definitivno Affori Centro

Sa Centrale ide direktna žuta linija do tamo.

Odatle pešaka jedno 6,7 minuta. Preporučujem neku mapu na telefonu d a vas vodi, ali ukratko, kad izađete iz metro na Affori centro, okrenete se i idete prema nečemu što liči na šumu/park, idete skroz kroz njega dok ne vidite veliki put, skoro auto-put i sa leve strane most, pređete most i onda dijagonalno odatle se vidi smeštaj, poviša braonkasta zgrada. Nije teško za naći. Okolina je baš prijatna

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kupiću Milano Card jer dosta toga nudi za povoljan novac,19 € za 3 dana a sem gradskog prevoza nudi i hop on autobuse u okviru cene.Do kraja dana se uz online kupovinu dobija i pristup za Highline Galleria,ali ipak ću je verovatno na aerodromu u Bergamu.Išao bih na Inter-Atalanta ako bude ostalo karata s obzirom da su protiv Torina skoro rasprodali stadion,ali mi odgovara što su igrali 1:1 pa su se malo ohladili navijači.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka