fes

Milano,opšta tema

401 poruka u ovoj temi

Moras sa aerodroma da se vratis u Milano, odakle imas autobuse za Seravalle outlet village, ako ides na taj nacin, imas dodatnih 10% popusta. Hosteltrazi u Milanu. Outleti su uvek van gradova, tako da ne postoje veze izmedju aerodroma i outleta.

http://www.mcarthurglen.com/it/serravalle-designer-outlet/en/plan-your-visit/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja razmisljam o NG na severu italije...Isla bih u Milano, hotel H2C MILANOFIORI“ 4*...nase agencije slabo rade nesto blize centru, pa se nadam da ovo nije predaleko...nekih 6-7 stanica metroom koliko sam videla.

Kako doci u svojoj reziji do Djenove, posto agencije nude taj izlet za 35e...?

Vidim da je do bergama lako, karta oko 5-6e u jednom pravcu.

I da li mogu da se kupe odmah povratne karte?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da je do bergama lako, karta oko 5-6e u jednom pravcu.

I da li mogu da se kupe odmah povratne karte?

Svakako mogu, samo moje iskustvo sto se tice voza sa/do aerodroma* i jezera Komo je da je ta povratna zapravo kao dve u jednom smeru (dakle ne dobijes neku ustedu u novcu), te verujem da je i za Begramo slicno. Ja bih odmah uzimala za tamo i natrag da ne bih posle razmisljala i o tome. Jedino jos o cemu treba da brines jeste da overis kartu pre ulaska u voz.

(*Povratna sa aerodroma moze ispasti malo jeftinije ali samo ako se vracas za ne znam koji broj sati, 24 ili 48, a ja sam ostala duze pa nije bilo moguce uzeti takvu)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala :thankyou:

Da li moze neka preporuka gde i kako da kupim karte, da li su negde jeftinije, negde skuplje...? Ja sam za varijantu da odem ranije ujutru, i da se vratim uvece...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Karte kupujes svakako na zeleznickoj stanici sa koje ides, a ima ih vise u relativnom centru pa treba da odes na sajtove (Trenord, Trenitalia) i da vidis kakve ti opcije daju (po pitanju satnica i cena) i onda sama uskladis sa tim sta ti odgovara. Na Komo sam isla sa stanice Kadorna kod velikog parka. Razmisljala sam da idem u Bergamo i onda videla da mi je bilo cak bolje da idem sa stanice Lambrate nego sa Centrale zbog toga gde sam bila smestena, cena je bila ista posto je to ista firma.

Vidim da ti je hotel daleko od centra i zeleznickih stanica pa ces tu odabrati sama..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Milano fantastican grad, nedovoljno da se obidje za nekoliko dana. Za novu godinu ludnica, ogroman guzva, DUOMO savrsen. Muzeji vrhunski Galeria d`italia na piazza skala besplatna, pored nej je bila i izlozba rafaela. Milanska skala perfektna, ulaz u muzej i pozoriste 7evra. Taodje ipinakoteka amrosiana je fantasticna sa leonardom i drugim umetnicima. Zamak sforca velicanstven sa parkom, bas za uzivanje i vise vremena da se posete svi muzeji tamo. Turakoju smo isli obuhvatala je i posetu Veroni. Drugog dana je bio izlet u svajcarsku na jezero Luano i istoimeni grad. Kao iz bajke je gradic. Potom jezero Komo i krstarenej brodicem i razgledanje poznatih vila. Trg u Komo je savrseno ukrasen laserima, tako da mali Duomo u komu i ostal ezgrade svetle u raznim bojama ukrasene pahuljicama,koje stvaraju fantastican efekat.

Zatim je sledeceg dana bio izlet u Djenovu, koja je tog dnaa bila pretopla za ovo doba godien sto je bilo savrseno, USke ulicice odslikavaju kao da smo u srednjem veku. POseta Seravalle outlet centru koji je blago receno ogroman.

Poslednjeg dana u Milanu je bila nenomrmalna guzva jer su krenule rasprodaje, toliko ljudi na jednom mestu nisam video, kao d aje sve dzabe. Svi su izmileli na ulice. Ceo grad je u znaku predstojeceg EXPO 2015 sa zastavama svih zemlaja ucesnica, kaoi Srbije cija se zastava nalazi u Corso Vitorio Emauelle, otrpilike prekoputa Disney radnje. Razne skulpture, prodajni saloni i prikaza EXPO.

Sve u svemu zalsuzeno nosi epitet grada mode, finansija, luksuza i odlicnoje pozicioniran.

Vredi posetiti za svaku pohvalu.Najveca zahvalnost vodickinji Marijani iz novosadske agencije,koja je na predivan nacin doacaral sve znamenitosti, pomogla maksimalno i olaksala svim putnicima da s eosecaju kao kod kuce. sve pohvale za nju i agencije koje us ucestovale u organizaciji putovanja.

vraticu se sigurno u milano.

p.s. uspeo sam a odgledam i kosarkasku utakicmu evrlige sporiomilano i niznji novgorod, jer je mediolanum arena bila preko puta hotela h2c, pobedili rusi 20 ralziek, dobio sam bepslatnu kartu na blagajni, jer sam zakasnio poluvrme a zatvorili blagajne

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cekirala sam se preko Easy Jeta i imam pitanje jedno. Imam 22 godine i stavila sam Miss a ne Ms. Da li je to ok? Malo sam se uplasila jer negde na nekom sajtu videh da je Miss uglavnom do 18 god i prvi put sam to videla. Neudata sam.

Izmenjeno (NoName111)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je sasvim nebitno, mogla si da stavis i dr, tvoja stvar. Inače, to više nigde nema veze s bračni statusom, ne znam kako je kod nas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro si stavila. Miss se odnosi na neudatu osobu nevezano za godine, Mrs ide uz udatu zensku osobu nevezano za godine. U prvo vreme su postojale ove dve odrednice za zenske osobe, a onda se od 60-tih godina proslog veka javlja i Ms, kada je neodredjeno ili nepoznato bracno stanje osobe kojoj se obracate ili jednostavno neko nece da se izjasnjava po tom pitanju pa ispred svog imena stavlja Ms. Ustvari ovo Ms je uvedeno da bi se 'pariralo' muskom rodu jer kod muskaraca postoji samo neodredjena (sa aspekta bracnog statusa) odrednica Mr.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno. Jos samo kad ne bi ukidali letove! Ovako ce mi ovo biti poslednji let najverovatnije.

Izmenjeno (NoName111)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dejane, apstrahujuci da je ovo nevazno za avionsku kartu, ne samo u engleskom, nego i u drugim jezicima se teži tome da titula ne pokazuje bracni status, pa je od kraja devedesetih godina pozeljno predstaviti se kao "gospodjica" (miss, signorina) do 18 godina zivota, a "gospođa" (Ms, signora), nadalje. Bracni status više ne igra nikakvu ulogu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelena, prvo slazem se da clan koji je postavio pitanje oko koga mi sada polemisemo ne treba da brine kada je u pitanju avionska karta. Ja sam jednom prilikom cekiranja ili kupovine karte oznacio Mrs umesto Mr, pa nije bilo posledica. Ali dobro, nikad se ne zna... Nisam cuo za varijantu koju pominjes, ali dozvoljavam da je tako jer je tendencija da se svakodnevna komunikacija, pogotovo preko interneta, uproscuje. Kaze se da internetu nije potreban pravopis. Evo i ja i ti, recimo, kucamo tekst bez kvacica na slovima c, z, s. Upotreba tih titula/odrednica u engleskom jeziku u svakodnevnom životu je ipak mnogo slojevitija, Ona ima elemenata i bracnog statusa i godina. Ali ono što zelim da kazem kao komentar na tvoju repliku je da kako za muskarce postoji samo Mr (ne znaju se ni godine ni bracni status) tako i za zene treba da bude samo Ms. Sve ostale varijante udata/neudata ili >18/<18 (opet krsenje pravopisa) je diskriminacija zena u odnosu na muskarce.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dejane, apstrahujuci da je ovo nevazno za avionsku kartu, ne samo u engleskom, nego i u drugim jezicima se teži tome da titula ne pokazuje bracni status, pa je od kraja devedesetih godina pozeljno predstaviti se kao "gospodjica" (miss, signorina) do 18 godina zivota, a "gospođa" (Ms, signora), nadalje. Bracni status više ne igra nikakvu ulogu.

Dakle nije problem to sto sam stavila Miss a imam vise od 18 godina, to jest 22? Bas zbog tog ‚‚nikad se ne zna‚‚, pitam da bih bila sigurna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelena, ako moze pomoc :)

U aprilu idem u Italiju sa suprugom i cerkom (6 godina). Platili smo avio karte, slecemo u Bolonju, u kojoj ostajemo 3 dana, zatim idemo u Firencu, u kojoj takodje ostajemo 3 dana, i na kraju stizemo u Milano, u kome cemo boraviti 2 dana. U povratku imamo jutarnji let u 08:00 sa aerodroma Milano Bergamo. Zakazala sam smestaj i u Bolonji i u FIrenci, ostao mi je samo Milano, jer nisam sigurna sta da ucinim. S obzirom da sam nasla info da je navedeni aerodrom nekih 40-50km udaljen od Milana, treba mi savet gde bi bilo najpametnije da odsednemo kako ne bismo ustajali u 4 ujutro i pod stresom jurili da ne zakasnimo na let, a da su cene pristojne, kao i pitanje kako da stignemo od smestaja do aerodroma. :) Da li imas neki predlog? Takodje me zanima da li je taxi skup u Italiji i kako se krecu cene gradskog prevoza. Hvala lepo!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taksi nije jeftin.

gradski prevoz u Milanu je 1,50 euro pojedinačna karta.

Sto se tiče smestaja, razmišljam, ako ste u Milanu, morate da budete na aerodromu u 7 najkasnije,ako spavate u Milanu, morate da poranite...a da spavate u Bergamu, provedete dan tamo i ostavite Milano za neku drugu priliku, kad budete imali više vremena?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka