cikasvaba

Putarina u Makedoniji

273 poruke u ovoj temi

U Novom Sadu ima menjačnica koliko hoćeš koje menjaju sve živo i denare i kune...

Da li je legalno to ne znam ali dobijete i račun i obračun, sve.

Koja?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od 2008. godine u Srbiji postoji "Exlusive change" Mađarska kompanija koja u nekoliko zemalja u okruženju ima menjačnice (Mađarska, Hrvatska, BiH itd.).

U skladu sa našim zakonom u Srbiji mogu da se menjaju:

kursna-lista-nbs.jpg

a Exlusive change menja sedamnaest valuta i to:

kursna-lista.jpg

I mene intereduje koja je to menjačnica?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I kako sad to ide bez "gvozdenjaka" u Makedoniji?

Ima li neko "svez" da podeli utiske sta je radio i eventualno gde je menjao evrice?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo jutros stigli u Makedoniju,placali smo putarinu strikno u denarima,koje hteo mogao je i preko kartice.Novac smo promenili odmah po prelasku na njihovoj strani.Postoji pošta,gde se moze menjati evri.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozes karticom ili evrima pa dobijes kusur u denarima ili zamenis evre na granici da imas i za gorivo pa sve platis denarima. Ja sam menjao na granici.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvek postoji mogućnost da se ne staje zbog menjačnice, već na prvoj naplatnoj rampi dati 10 EUR, i dobiti kusur od oko 550 denara. To je dovoljno i za odlazak i za povratak... i da ostane nešto za sledeću godinu.

Da li neko zna po kom kursu računaju EUR na naplatnoj rampi? Ako je kurs 60, ne vredi gubiti vreme zbog razlike od 0.15 EUR.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam gubio vreme.Menjacnica je odmah iza carine i sve je trajalo citavih 5 sec

Promenio sam da imam i za gorivo i prenociste

Izmenjeno (deki27)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja lepo platio na prvoj naplatnoj rampi novačnicom od 10 evra, vratili mi kusur u denarima, tako da sam imao i za dve ostale naplatne, a biće i za povratak + neki sok i sladoled usput.... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam dao 5 eura na prvoj naplatnoj rampi i vratio mi denare. Ali ne dovoljno za povratek. Falilo mi jos20 denara. Kad sam se vracao na pumpi sam sipao gorivo za 20 eura ali sam mu rekao da sipa za 50 denara manje. Tako mi je vratio 50 denara pa sam imao za povratak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Makedonci resili konacno da prihvataju metalne eure na putarini: http://www.plusinfo.mk/vest/101688/Posle-vikend-cirkusot-sfativme-deka-treba-da-se-primaat-evro-moneti

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Makedonci resili konacno da prihvataju metalne eure na putarini: http://www.plusinfo....aat-evro-moneti

Ako ja jos uvek dobro "razbiruvivam" to je samo neka lakonska najava, a kada malo bolje izguglam to je samo politicka izjava.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ministar kaze da ja placanje u metalnim eurima omoguceno od juce.

Izmenjeno (moskvic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Makedonci resili konacno da prihvataju metalne eure na putarini: http://www.plusinfo....aat-evro-moneti

Konačno je došla na red i tema kojoj gornja poruka pripada.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

После викенд-циркусот, сфативме дека треба да се примаат евро-монети...

Циркусот су сами направили, па сад у сред сезоне брже-боље мењај. Свеједно, колико ме језик служи, сада може и металним апоенима, као и пре. Папирни еври нису били проблем, како веле.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To se i očekivalo da će da urade samo su trebali malo ranije da skapiraju koje su gužve zbog te odluke biti.(da ne primaju metalne evre) :dosada:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka