Guest Gost_Petrovic

Parga - opšta tema

2187 poruka u ovoj temi

U 5/10/2015 at 11:26, dinacq je rekao/la:

Evo i slika tih studija sto izlaze na zadnje dvoriste.

vila-mimis-parga-leto-2013-867.jpg

Jedno pitanje , ko zna molim da odgovori. Dali je ovo na slici duplex u vili mimis tj. nikas...Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 1/20/2016 at 12:59, perakojot73 je rekao/la:

Dobar dan,

Da li imate neki predlog za neku vilu i (naravno tur operatera), ako može bliže Valtos plaži i sa parkingom (ovo nije nužno)?  Idem sa dvoje dece od 4,5 godine i sopstvenim prevozom, pa bi mi smeštaj blizu Valtosa odgovarao.

Hvala unapred

Vila Diogenis je mislim na Valtosu a deluje kao da je bas ok i za decu. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani,

Parga PRVE NEDELJE JULA?

Je li neko letovao u tom periodu, kakvi su utisci, koliko ste se zadržavali u vodi i kada ste krenuli da cvokoćete? :)

U 19.8.2015. at 15:47, andjel-a je rekao/la:

Dragi ljubitelji ovog lepog mestasceta:srce:

Bila sam u Pargi prosle godine i od srca je preporucujem svima koji zele miran,lep i nezaboravan odmor.Rado bih se vratila :)

Ako ima neko pitanja,slobodno se raspisite,voljna sam da pomognem :)

 

Imate li predstavu, hoćemo li se smrzavati prve nedelje Jula i grešimo li ako uplatimo smeštej u Diogenisu, u najboljem apartmanu koji naše agencije nude? :)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dok vam ne odgovore konktretno, za vilu vam ne mogu pomoci, ali za vreme mislim da ne treba da brinete, sve je to subjektivno, ali ne bi trebalo da imate problema.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 2.1.2016 at 20:24, dinacq je rekao/la:

http://alfahotelparga.com/

Preporucila bih ovaj hotel. Mi smo ovo leto bili tamo i odusevljeni smo.Hotel je predivan,smestaj,usluga,higijena,lokacija,sve.

Mi smo uplatili samo dorucak ali imaju opciju i polupansion.A ako se uplati polupansion vecera je u njihovom restoranu 5senses. Restoran je vrhunski :)

Lokacija hotela je odlicna.Na 5 minuta od setalista a opet u vrlo mirnoj ulici.ima i parking.

E sad hotel nije u ponudi u nasim zemljama,nema ga ni na bookingu.Oni rade sa engleskim i skandinavskim agencijama.Ja sam ga slucajno nasla na netu i javila se direktno u hotel.Inace su vrlo ljubazni i usluzni.

Imam jedno pitanje koliko je udaljen hotel od gracke playe i centra .Pisala sam im jevljam ako odgovore.

hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 7 minuta, nolence je rekao/la:

Dok vam ne odgovore konktretno, za vilu vam ne mogu pomoci, ali za vreme mislim da ne treba da brinete, sve je to subjektivno, ali ne bi trebalo da imate problema.

Puno hvala. Plasio sam se da nismo izabrali termin u kom je recimo voda još uvek suviše hladna. Jednom smo tako pogrešili, vezano za odlazak na Skijatos.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Voda u Pargi je UVEK hladna. Diogenis je bar spolja najlepsa kuca u ponudi nasih agencija.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se ne bih slozila, mislim da je to vrlo individualno, a zavisi i od vremenskih prilika.

Mi smo bili u Pargi od 25-og juna, do 5-og jula i voda je bila savrsena. Na Valtosu smo se brckali i brckali.

Ali, niko ne moze da garantuje, kako ce to sve biti ovog leta.

Isto tako, nekome je hladna voda ona, koja drugome nije. Mada sam ja, recimo, prilicno zimogrozljiva, pa, eto...

Na Skijatosu smo bili npr. pocetkom jula i meni je trebalo po pola sata, da udjem u vodu. A ni na Sitoniji mi nije bilo puno bolje, takodje u julu.

Ostalih 3-4 puta smo bili u avgustu, na Jonskoj strani, pa to necu da poredim, ali meni je uvek bilo bolje Jonsko more od Egejskog. Mislim toplije. Mozda se nama samo tako zalomilo, jer u principu svi hvale Egejsko, ali ja nesto i nemam takva iskustva.

Ne opterecuj se time, to niko ne moze da ti kaze, kako ce biti vama.

Uzivajte, Parga je slatka i romanticna  :) 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prelepa, prelepa i romanticna Parga. Mi smo bili odusevljeni proslogodisnjim letovanjem u ovom divnom mestu. Preporucujemo vilu Elpida preko Argusa, mi smo bili prezadovoljni. Nije najbliza plazi, po meni je na najboljoj poziciji i za Valtos i za Krioneri. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 17 sat, suki je rekao/la:

Ja se ne bih slozila, mislim da je to vrlo individualno, a zavisi i od vremenskih prilika.

Ako moze samo jedna sitnica :)

Plaza u Pargi se zove Krioneri a to u prevodu sa Grckog znaci - "hladna voda"

Mislim da to govori o toploti vode bez obira na individualni stepen tolerancije.

Ali, veliko ali, sve zavisi od vremenskih prilika. Prosle godine (kraj jula i pocetak avgusta) primera radi je voda bila toliko topla da su lokalci tvrdili da nikad tako topla ranije nije bila.

Stvarno je bila bara.

Kako god okrenemo, voda u Pargi jeste hladnikava, aj da uporedim sa Jadranom koji je hladnjikav.

Slazem se sa zadnjom recenicom. Ne treba se opterecivati sa tim. Bice kako ce biti a sigurno je da ce biti lepo :)

 

Izmenjeno (tsonga)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tacno je, sve zavisi od vremenskih prilika. Prosle godine, kraj juna i pocetkom jula, voda je bila ledena. Cini mi se da planinske reke nisu toliko hladne kao sto je tada bilo Jonsko more. Vreme je bilo hladnjikavo prva 2-3 dana, oblacno, ponekad je padala i kisica. Posle se razvedrilo, sunce je pocelo da pece i voda se zagrejala.
Kako god, voda na Valtosu je za nijansu toplija u odnosu na plaze Kironeri i Piso Krioneri, bez obzira na vremenske prilike i neprilike. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimaju me cene hrane u Pargi od prosle godine, ako se neko seca i ako ga ne mrzi da iskuca, posto devojka i ja ove godine prvi put idemo pa da znamo da organizujemo budzet? hvala :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja se secam. :)
Nismo se hranili po tavernama, i tu ti ne mogu pomoci. Znam samo, pricali su nam komsije iz susednog studija, da porcija giros ili suvlaki kosta od 7-7,5e pa navise. Pita giros je oko 2,3-2,5e. Vise smo kupovali voce i povrce, a njihove cene su: paprika, tikvice, plavi patlidzan 1,5e/kg, paradajz 0,5-1e/kg, jaja na pijaci 10kom 1e, jabuke 1,8-2,9e/kg, crno grozdje 4,2-5,9e/kg, kajsije 3-4e/kg, dinje 1-1,5e/kg... Tost hleb je 0,9-2,2e, zavisi od velicine pakovanja. Ove cene su bile na pocetku jula proslog leta.

Izmenjeno (Dusica Vasilevska)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li sitnica vezana za poređenje Parge i Lefkade? :D

Video sam temu Krf, Lefkada, ili Parga, ali su postovi pretežno stari i dosta se bave Krfom, a ja sam za Krf nezainteresovan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 2/11/2016 at 14:07, GrujaNS je rekao/la:

Zanimaju me cene hrane u Pargi od prosle godine, ako se neko seca i ako ga ne mrzi da iskuca, posto devojka i ja ove godine prvi put idemo pa da znamo da organizujemo budzet? hvala :) 

Cene su manje-vise kao i u ostatku Grcke, iako su nam svi rekli da su znatno vise. Na Lihnosu je market preskup, voce i povrce je bilo od 4 evra pa navise. Mi smo par puta rucali/vecerali i recimo vecera u Geminiju nam je bila oko dvadesetak evra, dok smo u Bahosu platili 35 evra. I to bas domacinski smo jeli :) Kokteli su 5 evra kad je happy hour (svako vece od 21h do 23h, kako gde, negde je i popodne). 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka