Skenda

Skala Maries (divna priča o Skali Maries i vili Toutoula)

351 poruka u ovoj temi

Hajde da i ja dodam naše utiske iz ove vile i mesta.

Mi smo bili smešte ni u br. 1, neko je okačio sliku ranije. Iako se ulazi sa terase, ona je i dalje dovoljno velika. Soba je čista, ali je u kupatilu bio neki miris kao svei malter i još nešto. a nije buđ. No na zidu, pored ventilatora ima neka rupa koja gleda u nešto nedovršeno, verovatno je to u pitanju, Stavili smo papir u nju i sve je bilo ok. posteljinu su nam menjali na pola (bili smo 12 dana), ali niko ne dolazi da čisti. Mi smo kupili neki Klinex za kupatila, poprskali i isprali, jer je sve novo i počistili metlom pesak i prašinu tri puta. Što se tiče opreme u kuhinjici, nije potpuna. Za nas dvoje je bila jedna čaša, sve ostalo za četvoro (bez dubokih tanjira). Aspirator iznad ringli nema izvedeno crevo, tako da, praktično, ne radi. Mi smo samo podgrevali hranu, tako da nam to nije bio problem. Nema mreža za komarce, ali je uveče vruće, tek u zoru može da se otvori prozor da uđe svež vazduh. Pre zore nema svežeg vazduha. terasa je natkrivena lepom tendom i do popodneva nema sunca. Do 14h na terasi pirka prijatan vetrić i rashlađuje, pa je lepo za odmaranje. Meni je malo smetao što su i vrata i prozori na jednoj strani, te nisam mogla da pravim promaju. Za nas dvoje ova soba je bila dovoljno velika (jedino što nam je smetalo što krevet nije bračni, već dva, pa je rupa na sredini). Vidi se na toj okačenoj slici da postoje i dva kreveta na sprat. Iskreno, čak i sa jednim osrednjim detetom soba bi bila tesna, naročito terasa. Onošto je dobro je što je na plaži drvo koje pravi hlad, pa sam videla da su mnogi tu provodili dosta vremena. Slažem se za tu srednju sobu u prizemlju da su mogli da stave neku kapijicu, za decu, jer ta terasa jeste veća. No, Grci, generalno, se ne uzbuđuju previše oko svega. Nama je bilo lepo, ali da imamo decu tražili bismu tu veću sobu na spratu.

Vikendom dolazi više Grka u mesto, pa uveče ima više automobila i može se desiti da ne uspete da parkirate ispred vile. Ono što je nama bilo fenomenalno je što je Atzpas na 5 minuta hoda. Gradska plaža ima pesak na obali, ali u vodi prvo ide sitan šljunak, pa kamnje srednje veličine obloženo algama, ali je tu voda dvoljno duboka da može da se zapliva. Posle ide vliko kamenje sa peskom i ježevima, pa nije preporučljivo stajanje. Nakon toga dno je peščano, ali retko gde može da se stane, jer je već duboko, osim kada je oseka. Na Atzpasu je pesak u na obali i u vodi i fenomenalno je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde da i ja dodam naše utiske iz ove vile i mesta.

Ja sam uvek gore u apartmanu i nemam tih problema.... Chris mi uvek ostavi gornji apartman :D

  • Nema kante za smeće, pa se trpa u kese
  • Meni je bitna veličina apartmana...ove godine je promenuo krevete
  • Komaraca nije bilo a ni pčela ...svuda po Tasosu... za razliku od prošle godine
  • Mi ne koristimo posuđe ali kod nas ga je bilo i previše..od čaša, šoljica za kafu, tanjira...
  • Prošle godine me je dočekala kafa iz automata kao dobrodošlica
  • Svežeg vazduha je bilo ..možda slabije dolazi u donje apartmane
  • Meni je kao i ranije što sam pisao, bitna blizina mora gde čujete talase, i osetite miris....
  • Mana je parking .... pa dole parkirati uz obalu

Atspas plaža je fenomenalna osim kada ima trave....a i onda može da se prođe.

Primetio sam da kada ima talasa na ostalim plažama Tasosa, mi se vratimo na Atspas ...tamo nema

Poslaću par slika sa one I plaže kada se skreće ka Skali Marion

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i pola sata pričao sa PEF :klap:

nocskalamarion.gif

To se nista "ne vazi"! ;):srce: Obecao si mi da se ove godine, konacno, vidimo! :tuga:

I opet- nista! Znaju ostali forumasi da sam sedela na plazi u Pefkariju i cekala te, a bas onog dana kada smo nas troje iznajmili auto za skitnju po ostrvu, ti si bio tamo! :huh:

Slike su lepe, kao i obicno! :klap:

Znam da misljenja mogu biti podeljena, ali verujem sudu Bokijevom i Bakijevom....veliki pozdrav Vookeli, koji je hrabro prisao i pitao da li imam veze sa Forumom! :klap::srce: Pomislila sam od njega da je Bokins! :blush:

Sorry, druze Vookela! :srce: Izvini sto se nije "desio"ni veliki vecernji okup forumasa....moja ideja je bila da se skupimo sve zajedno sa Nikanom i da nas bude puno....buduci da sam nju samo dvaput na kratko srela, a da su sa mnom stalno bili Baki, Dext, TheSaint i Danka84, nisam prosto uspela da napravim drugu kombinaciju!

poseban pozdrav Nikani i Pef

svetskalamarionveca.gif

Hvala, uzvracam! :srce::)

Skala Maries je, kao i uvek, pokazala svoje umiljato lice....proveli smo, sigurno, jedno 3 sata u njoj...bili prvo na plazi desno od mesta, prvoj...skupljali skoljke po plazi, jer je bilo oblacno i duvao je vetar...onda otisli do centra mesta, popili kafu i trazeci nesto u apoteci, konstatovah da je odlicno snabdevena! :klap:Odatle smo peske krenuli ka Secernoj plazi...uzivali smo u setnji, slikali se...i kada smo izbili na glavnu dzadu koja vodi ka Secernoj, pa jos malo pesacili, a onda iznenada granulo sunce, te potrazismo spas u hladu, na klupama, na samoj litici iznad mora, pridje nam Vookela! :srce::) Simpatican i fin momak, zao mi je sto se nismo druzili narednih dana, al' racunam da ce biti jos prilike! ;)

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stigosmo iz Toutoule juče!

Razlog zbog kog smo se odlučili za Toutoulu su bili opisi Skale Maries i samog smeštaja u ovoj temi.

I nismo se pokajali!

Naše poimanje godišnjeg odmora je mir, bez gužvi i previše ljudi na plaži i ulici. To je ono što nam je Skala M. i pružila.

Jutra su bila divna, budili su nas talasi i galebovi. Glasovi i žamorenje su do naših apartmana stizali tek posle 7.30 što nam nije smetalo jer smo supruga i ja ranoranioci :)

Kupali smo se uglavnom na šećernoj plaži (Atspas) a kada nas je mrzelo da se šetamo tih 5-7 minuta do nje spuštali smo se 20m do "gradske" plaže. Naravno, muvali smo se po ostrvu i drugim plažama i tako uspeli da pređemo cirka 400km :). Večeri smo provodili uglavnom u Potosu, što nam je zadovoljavalo potrebu da budemo u "masi".

Skala M ima jednu prodavnicu udaljenu 15m od Toutoule, 4-5 restorana, apoteku i jednu pekaru i mesaru. Dovoljno za brzu intervenciju u slučaju vanredne situacije :).

Toutoula je nov objekat i pruža uglavnom ono neophodno za udoban odmor. Opšti utisci, ukratko:

-tople vode je uvek bilo,

-kreveti su bili malo tvrđi,

-prozori su bez mreža za komarce ali smo to znali pa smo poneli Raid i bilo nam je ok

-kuhinja je opremljena sudoperom, šporetom i frižiderom ali sa nedovoljno posuđa (jedna duboka šerpa, jedan tiganj, dve čaše, 2 duboka i dva plitka tanjira, dva noža, viljuške i kašike i dve šolje za kafu). Još koja posuda bi dobro došla pogotovo ako želite da skuvate supicu i podgrejeto gotovo jelo

-posteljina i peškiri su u 10 dana jednom menjani

-terasa je bila u hladu do predveče a onda je tenda završavala stvar

-zasmetao nam je blagi nedostak intime na terasi s obzirom da su terase slepljene jedna uz drugu pa ste prinuđeni da komšijama zavirite u tanjir i slušate njihove priče (kao ustalom i oni vaše) :)

-Kris i Sotirija (žena mu) su bili srdačni u predusretljivi iako ih nismo previše viđali,

-problem sa parkingom nismo imali i uglavnom smo uspevali da automobil držimo parkiran u vidokrugu

-Toutoula nema Wi-Fi ali u selu, navodno postoji internet kafe (za koji nisam siguran da radi)

-Toutoula u sobama ima TV sa satelitskim risiverom (ili je to kablovski risiver - ne znam) ali su nam na raspolaganju bila samo dva "zemaljska" kanala na grčkom jeziku. Kris kaže da je po sredi kvar koji je posledica neke velike oluje koja je bila pre našeg dolaska (23.07)

Sve u svemu, ono što smo doživeli može se nazvati PRAVIM ODMOROM.

Ako nas pitate da li bi nekome preporučili Skalu M i Toutoulu odgovor bi bio SVAKAKO DA!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...veliki pozdrav Vookeli, koji je hrabro prisao i pitao da li imam veze sa Forumom! :klap::srce: Pomislila sam od njega da je Bokins! :blush:

Sorry, druze Vookela! :srce: Izvini sto se nije "desio"ni veliki vecernji okup forumasa....moja ideja je bila da se skupimo sve zajedno sa Nikanom i da nas bude puno....buduci da sam nju samo dvaput na kratko srela, a da su sa mnom stalno bili Baki, Dext, TheSaint i Danka84, nisam prosto uspela da napravim drugu kombinaciju!

...uzivali smo u setnji, slikali se...i kada smo izbili na glavnu dzadu koja vodi ka Secernoj, pa jos malo pesacili, a onda iznenada granulo sunce, te potrazismo spas u hladu, na klupama, na samoj litici iznad mora, pridje nam Vookela! :srce::) Simpatican i fin momak, zao mi je sto se nismo druzili narednih dana, al' racunam da ce biti jos prilike! ;)

Hvala na pozdravima, i meni je bilo drago da se upoznam sa nekim sa foruma. Sto se druzenja tice, valjda cebiti jos neke prilike, makar u BGD ili NS, nismo na kraj sveta !

ps a kada sam hteo da pridjem da se upoznamo, kaze mi zena 'ti nisi normalan, pusti ljude na miru'...:nea:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i nas iz vile Toutoula.Sto se tice unutrasnjosti apartmana,potpuno smo zadovoljni.Bili smo smesteni u onom velikom,na spratu.Prostran je,cist,nove su stvari.Sto se tice intime na terasi,Oica72 je potpuno u pravu.Terase su prilepljene,kuce pored vile takodje.Ulica koja se spusta ispred vile je prometna,sto zbog automobila i skutera,sto zbog ljudi koji pesace.Gazde su bile veoma ljubazne i korektne.Dobili smo suvenir na odlasku.Sto se tice satelitske TV,nismo je imali do kraja letovanja.I nama je Kris rekao da je bilo nevreme pre nego sto smo stigli(7.8.2011.)i da ne radi zbog toga,a nije ni rekao kada ce popraviti.Sto se tice Wi-FI,ima ga u mestu definitivno,jer mi se na lapotopu prikazalo. E sad,ja sam potpuno nezdovoljna samim mestom.Niko nije napisao do sada da je mesto "u rupi".Uzbrdo se penjete da izadjete.Drugo,ulice su toliko uske da je to katastrofa.Vratili smo se sa "ocesanim"autom.Zakljucili smo da je najbolje da ostavljamo auto kod Astpas plaze.Prvo vece kad smo stigli je trestala muzika iz obliznje taverne.Rano ujutro je "djubretarac" pravio buku,tako da smo do kraja letovanja spavali sa zatvorenim prozorom i ukljucenom klimom.

Ja sigurno ne bih ponovo otisla tamo niti bih ikom preporucila.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

He, he,he...bas ste me nasmejali za ono sa satelitskom televizijom. Koliko vec godina idemo u Grcku, a situacija je uvek ista. Mi vise i ne pitamo za TV, zato sto znamo da ce nas sacekati kanal sa popovima , onaj sa prodajom i eventualno jos jedan,neki domaci show....vole Grci da lazucnu, ali sve jedno ,ja se tamo uvek dobro osecamosmeh.gif

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva oluja? Od sredine juna sve do 10. avgusta uvece nije pala ni kap kise :).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva oluja? Od sredine juna sve do 10. avgusta uvece nije pala ni kap kise :).

Tacnije 12.08.

:nea:

Izmenjeno (vefi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako gde. U Limenasu je padala ko iz kabla 10. uveče.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

He, he,he...bas ste me nasmejali za ono sa satelitskom televizijom. Koliko vec godina idemo u Grcku, a situacija je uvek ista. Mi vise i ne pitamo za TV, zato sto znamo da ce nas sacekati kanal sa popovima , onaj sa prodajom i eventualno jos jedan,neki domaci show....vole Grci da lazucnu, ali sve jedno ,ja se tamo uvek dobro osecamosmeh.gif

ista prica za sve Grke...skoro

Ovde smo na ovom forumu da bi dali + i - komentare a nadam se da gazde ovog apartmana citaju i da ce nesto uraditi sledece godine jel ne citaju ovaj forum samo mi... ima ih i iz Rumunije, Bugarske....

- (minus)

Pricu o kablovskoj da ne radi...ne prolazi.....zasto ne reci istinu....necu da popravim kablovsku, skupa mi je...zasto je uveo - Reklama na sajtu

TV su cuveni grcki- vrat zaboli od pogleda ka njemu, mali su....

ZAsto da uvedem Wifi.... ne isplati mi se.................. ( u Grckoj je jeftiniji i brzi internet nego u Srbiji)

Bilo je prigovora da su studie na ulici...sto je tacno....ali ko god ima malu decu mora paziti na njih

Da se vidi u cuje sta komsija prica kada se ruca...i to je tacno...

Nema decije igraliste mada je na sajtu oznaceno za studio

Igraliste ima ali ono se nalazi ka plazi Atspas i zardjalo je ...........uzas

zavesa u kupatilu....pa u Srbiji tus kabina od plastike - je 40e

Kakve su daske u krevetu?- pogledajte

Postoje jos 5 apartmana koji se nalaze u Skala Marion i koji su jeftiniji...

npr Porto Gatos gde se daju free dani i kada se podeli sa nocima ispadne jeftiniji nego u Toutuli

Cena mora da bude manja jel drugi nude vise

Parking je uzasan....tu parkirati nizbrdo...moram kola ostaviti ka Atspasu

+ (plus)

Udobni su studiji....

Nije Chris kriv sto mu se tu nalazi studio na samom putu

Skala Marion jeste mesto za odmor i nije za svakog, jer stvarno nema nikakakav sadrzaj ali zato ima svoju draz.....Pa idite u Potos i bicete kao na buvljaku

Postoje 3 plaze sto retko koje mesto ima

More je na 20 m i cujete sumove mora....

Nama se svidja kada ne vidimo gazde ali ako nam treba pomoc....sta onda

Komarnik ne treba ...zbog komaraca....bilo ih je ali nista manje ili vise na drugim mestima

Chris i supruga su stvarno odlicni...

To sto se tice Djubretara i vike sa ulice....pa to je sasvim normalno kao i u svakom mestu

Sve u svemu.....treba da poboljsa neke stvari

Jos nesto....izgleda da je ista prica o Srpskom seljaku i Grckoj...nekako sam ih povezala

Srbin: bolje da prodam po skupljoj ceni voce pa makar mi propalo

Grk: bolje da mi stoji prazan apartman po vecoj ceni

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobar dan!

Evo i ja sam se pre par dana vratio sa 14-odnevnog letovanja sa porodicom u Skali Maries,pa rek'o da podelim svoja iskustva.Bio sam malo u dilemi,pošto sam letovao u Skali Maries ali u vili Porto Gatos,a do sada nigde tu vilu nisam našao kao glavnu temu (na žalost),dal' da otvaram novu temu ili ne,ali verujem da će i ovde biti dovoljno vidljiva.

Ovo nam je bio do sada prvi odlazak na Tasos,a kako smo do sada što se tiče Grčke,letovali isključivo na Jonskom moru,Zakintos,Kefalonija,očekivali smo i od Tasosa bar sličnu atmosferu,na svakom koraku osmeh i dobrodošlicu,ali nije bilo baš tako!Za Skalu Maries smo se odlučili čitajući Skendin post na ovoj temi,i iskreno,očekivali smo malo ribarsko mesto,skoro pa porodičnu atmosferu,četrnaest dana uživanja u gastronomiji baziranu na moru itd.Od svega toga dobili smo ništa!Hteo bi da napomenem da se duboko slažem sa Skendom da doživljaj letovanja zavisi od ličnog utiska,načina tumačenja sveta oko sebe i praga tolerancije,i stvarno ne sumnjam da se on tamo proveo super,ali moje iskustvo je bilo jednostavno drugačije.

Da ne davim puno,ovako je bilo:

putovanje ka tamo standardno,bez problema,na granicama bez zadržavanja(putovali smo noću,druga polovina avgusta),obilaznica oko Soluna bez problema zahvaljujući SAT patroli na youtub-u by Nikana,autoput Solun-Kavala fantastičan,trajekt od Keramotija maltene odmah,Limenas-Skala Maries čas posla.Stigosmo pred Porto Gatos oko 9 ujutru,vila super,nova,maltene na samoj plaži,prilično smo zadovoljni.Nađemo gazdu,i dobijemo vrlo kratko 'apartman je slobodan od 12 sati'.Znači,ni dobrlodošli,ni zdravo ni je*** v** m****,ni sedite u hladovinu sa malim ste detetom,samo dođite u 12.Dobro,rek'o hajde da prošetamo,da vidimo gde smo došli,odemo do centra Skale Maries,ono izgleda fino,prijatno za oko,ćera hoće sladoled,dođemo do taverne 'Angelos' oni imaju sanduk za sladoled koji ona voli,dođe stariji gospodin,vlasnik,izvolite to vam je 1.6 evra,žena mu da 2,a on se mrtav ladan okrene i ode,u fazonu to je to!Mislim,nije mi baš mnogo stalo do 40 centi,ali bakšiš je kategorija dobrovoljna,krene žena za njim tražeći kusur,a on nešto na grčkom i rukama kao dal si ti normalna,i okrenu se i ode!To je bilo prvo veliko razočarenje.

To je bila nedelja,smestismo se,žena i ćera na kupanje ja na spavanje i tako prođe prvi dan.Sutradan,u ponedeljak,budi me neverovatna buka,pogledam na sat,6 je sati (po srpskom),izađem napolje,vidim,na susednoj vili(koja je u izgradnji) ljudi rade,šaluju,pucaju čekići sve pršti a na samo par metara od naših kreveta!Zabezeknuto konstatujem da smo uplatili letovanje na građevini.Kontaktirao sam i Nikanu,mada mi i nismo tu vilu našli preko nje nago nam je ona samo pomogla da napravimo dogovor i platimo,i ona je pokušala da reši taj problem,ali jedino što smo uspeli je da radovi ne počinju u 7 nego u 9 po grčkom,mada ni jedan dan radovi nisu počeli posle 8.30,a najčešće oko 8.00-8.15!Tako smo svih 14 dana imali veoma neprijatnu situaciju da nema spavanja posle 8 sati,a da doručak i pijenje kafe na terasi podrazumeva udaranje po mozgu čekića,pikamera,mešalica,kamiona...itd!A najveće razočarenje ubedljivo mi je što za svih 14 dana,nijedno od gazda apartmana (dva brata i sestra),to uopšte nije identifikovalo kao problem!Znači ni jedno izvinite nije naša greška,desilo se,a o umanjenju cene (koja nije uopšte bila mala)da i ne govorimo!

Svemu ovome bih dodao još par situacija sa gostoprimstvom.U Limenariji nam se desilo da neka baba Grkinja,ladno udari moju ćeru štakom po nogama jer dok ju je ova obilazila nije po njenom mišljenju napravila dovoljan luk oko nje,izuzetno neljubazni prodavac u trafici nam je uvalio karticu za telefon koju nismo tražili nego drugu znatno skuplju,a najjače mi je bilo u pekari/internet kafeu u Skali Maries.Nalaze se u istom objektu,pekara na spratu,internet kafe u prizemlju,i isti je gazda.Odem u internet kafe jer mi je trebala neka informacija sa neta,ali je problem jer je previše rano,tek je podne!!!Bugarska radnica u kafeu ne može da mi objasni zašto kafe još uvek ne radi i pozove gazdu,pekara, da siđe,a sve se završi tako što on nenormalno viče na nju,sve pokazujući prstom na mene i krsteći se!!!U fazonu dal' si ti normalna da me zoveš od gore zbog ove budale!Došlo mi je da ga udarim,majke mi.A kada je on otišao onda dobijem i viku od Bugarke,te je on malo plaća, te je budala....mislim zamislite!

Od planiranog konzumiranja ribe naravno nije bilo ništa sem u tavernama,brodići koji dolaze u Skalu Maries su ustvari industrija koja sav ulov prodaje unapred,tako da ti ne možeš da od njih kupiš kilo-dve,a u fish-marketima je na primer kilogram girica 5 evra!

Na celom ostrvu nema marketa tipa Lidl ili Dea,tako da su i cene prilično visoke,ali 'ajde to smo znali i pre nego što smo krenuli!

Da ne ispadne da samo kudim,hteo bi da istaknem da je što se mora i prirode tiče,Tasos ubedljivo najlepše ostrvo na kome sam bio.Doduše,to me je koštalo pređenih 500km na ostrvu,ali isplatilo se!Hteo bi' posebno da istaknem Mermernu plažu kod Limenasa,mesto na kome se mešaju Zemlja i Raj!

I tako,samo mi je stvarno izuzetna lepota Tasosa 'izvukla' utisak o letovanju,i stvorila misao da bih ustvari voleo tamo i da se vratim,samo naravno nikako u Skalu Maries,a tek u Porto Gatos....

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Solunac 73 zao mi je zbog neprijatnog iskustva sa smestajem i samog mesta,al mi je jako drago da ti se Tasos generalno dopao,pogotovo mi je interesantno tvoje misljenje posto si bio na Zakintosu i Kefaloniji te stoga mozes da das svoje vidjenje i uporedis ova ostrva. :razmislja: I tu sam saglasan sa tobom takva priroda i sjajno more su sam vrh i tesko da se moze naci nesto sto ce prebaciti te resurse. Bar sto se prirodnih lepota tice. Sama Skala Marion je pomalo specificna one se ljudima ili dopada do kraja ili je odvratna skroz,gotovo da nema sredine. Meni licno se dopala ali ostatku moje ekipe i ne bas,cak sta vise kazu da je bezveze ! E sad to je stvar licnog dozivljaja,smestaja,drustva,gazde apartmana itd, pa sad kako ko prodje. U svakom slucaju lepo je sto ti se ovo "nase" ostrvo dopalo i drago mi je da ste ipak proveli lep odmor bez obzira na neke sitne pojedinosti,bitan je konacan utisak. :uraaaa:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Solunac 73 - stvarno mi je zao sto vam se to sve izdogadjalo. Ja cu ti reci kako smo mi prosli u tom istom Porto Gatosu a ti (i ostali ko hoce) izvuci zakljucak:

Kad smo sisli sa trajekta javio sam se telefonom Steliosu (jednom od dva brata vlasnika vile) da stizemo (bilo je oko 20h po grckom), on mi rekao da ce me njegova sestra cekati ispred. Tako je i bilo, zena nam dala kljuc, ostatak para nije htela da uzima ('brat je sutra u kaficu pa njemu dajte'). Sutradan sam se i upoznao sa Steliosom, nije uopste hteo odmah pare da uzme nego sam ga ubedjivao da mu platim. Pitao me da li je sve ok, fali li nesto u stilu 'my friend, just tell me what do you want' (falila daska za meso i neka mala serpa - donela nam njegova sestra sutradan ujutro u sobu). Sto se gradjevinskih radova tice bilo je nekog kuckanja kamena na vili iznad jer su majstori pravili zid pa su ukrajali kamenje - nikakvih kamiona, miksera itd, i nista narocito da mi probije glavu, cak je muzika iz kafica bila prava za kuliranje uz jutarnju kafu. Najglasniji je bio djubretarski kamion i djubretari ali to cujem i ispred svoje zgrade ujutro. Cinjenica je da se okolo gradi - S. Maries ce tek biti hit i popularna. Ja sam licno a i moji volimo da spavamo i nije mi bio nikakav problem da odmaramo i do posle 10h. Jedno vece nije bilo tople vode (bilo je oblacno i nisu kolektori ugrejali). Poslao sam Steliosu sms i covek je dosao posle 20 minuta. Ispostavilo se da je bilo vezano lose vreme 2 dana bez sunca i da je posle sve bilo super. U toku dana ne znam da li je bilo buke (i bas me briga) jer smo mi cirkulisali po ostrvu po ceo dan a uvece je bio mir i tisina - terasa, vino, meze, talasi...

Sto se pekare i kafea tice - sve odlicno. U pekaru sam isao kao domaci, gazda i sin kao i zena (valjda gazdina) su bili vise nego usluzni da mi objasne koje je koje pecivo. Cak kad sam prvi put dosao da kupim hleb (jedno popodne/predvece) gazda je uzeo kljuceve, popeo se sa mnom u pekaru i prodao mi hleb rekavsi da pekara radi do 14h ali da nije nikakav problem, samo da potrazim nekog u kafeu.

U marketu koji drze muz i zena (pored Toutule) su bili vise nego ljubazni - ispreskakao sam ih sa pitanjima o vinu, retsini, uzu, cipuru, maslinama, obicajima, cudima itd. i sve je bilo krajnje kulturno i usluzno. Cak smo razglednice ostavili gazdarici koja se sama ponudila da ih ujutro da postaru (i sve su stigle na odrediste). Vecerali smo jedno vece u taverni Armeno - razbili se od jela, usluga odlicna, hrana jos bolja. Kusur uvek vracan uredno, bez problema u svakoj prodavnici na ostrvu.

Riba u S. Maries je mogla da se kupi ujutro od prodavaca koji su vozali kombi sa svezom ribom po selu (na njima pise 'Freska faria' na grckom) i imali onaj megafon ali se ja u ribu ne razumem pa me to nije zanimalo preterano.

Studio je za 14 nocenja ciscen 4 puta i isto toliko puta menjana posteljina i peskiri. Tako cesto ih ni kuci ne menjam. Imali smo bocni 3K-studio na 1. spratu. U toku naseg boravka cak je kompletno promenjen ceo mehanizam komarnika na vratima terase iako je sa starim bilo sve ok jedino je pri dnu sa strane bila pocepana mreza jedno 10-ak cm. Mi ovo nismo trazili jer nam nije smetalo vec su angazovani majstori da izmenjaju sve komarnike u vili.

Da zakljucim: nama je tamo toliko bilo fino i udobno (da ne pominjem baldahin iznad franc. lezaja) da smo se na odlasku bogznakako pozdravili i izljubili sa sestrom od vlasnika kad smo vracali kljuc. Kad sam cuo kasnije koje su pare ljudi placali za 'du*eta' od soba po Tasosu ovo je Bundes liga za sve. Ja preporucujem svima ovu vilu za odmor.

Izmenjeno (Vookela)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto Vookela,letovali smo u istom apartmanu,a imamo toliko različito mišljenje o istom!

Što se tiče 'naljubaznosti' o kojoj sam pričao,najverovatnije je da sam ja na osnovu toga što sam čitao o Skali Maries stekao pogrešnu sliku o tome šta me tamo čeka,a kada me je (za moje kriterijume) tamo dočekao hladan prijem,plus realna neljubaznost od strane tog Angelosa,počeo da emitujem negativnu energiju oko sebe i samim tim privlačim i ljude sa negativnom energijom!Tako da sve to mogu da stavim u 'fajl'-'alde, desilo se slučajno.

Međutim,ono što ne mogu da stavim u taj isti fajl,a voleo bi' da sam negde našao pre nego sam krenuo,je da je ceo taj južni deo Skale Maries,uz Astpas plažu(inače predivna plaža) u izgradnji.Ja sam sa terase apartmana izbrojao 7 vila u izgradnj u neposrednoj blizini.Buka je dolazila samo iz jedne,i to ne one koju spominješ sa kamenom ogradom,nego iz one pored nje prema magistrali.I to nije bilo nikakvo kuckanje kamena nego prvo šalovanje i betoniranje krovne betonske ploče,a zatim razbijanje kamena za temelj terase do same vile Porto Gatos,a zatim i izrada tog temelja znači opet šalovanje,postavljanje armature,betoniranje...itd.

Sebe a i svoju porodicu stvarno ne smatram zakeralima,čak mi je bilo bezveze i da se zalim što za nas troje u apartmanu ima 2 kašike a 6 viljušaka,stvarno ne vodimo previše računa o sitnicama,ali mi se stvari kao što su tišina i topla voda na letovanju podrazumevaju,i stvarno sam od gazda očekivao reakciju u tom smislu i to bar jedno izvinite!

A hronološki je bilo ovako:

-stigli smo u nedelju

-buka nas je probudila u ponedeljak u 07.00 po Grčkom ili 06.00 po Srpskom vremenu

-taj dan smo smatrali da je to jednodnevna slučajnost i zanemarili smo je!

-buka se ponovila i u utorak,te smo odmah pre podne otišli u Limenariju da pozovemo Nikanu i da vidimo o čemu je reč (nismo znali da Nikana ima kancelariju u Limenariji)

-čujemo se sa Nikanom telefonom,i ona nas posle razgovora sa gazdom Porto Gatosa obaveštava da je on na putu prema vili,da su radovi bili počeli u Junu ali da su se oni žalili i da je dogovoreno da se nastave po završetku sezone,i da će ako bude potrebno on zvati i turističku policiju!Dogovaramo se da uveče posle osam sati dođemo u Nikaninu agenciju da se vidimo.

-to veče nismo bili raspoloženi za izlazak i nismo otišli da se vidimo sa Nikanom

-buka se ponovila i u sredu,a uveče posle osam smo potražili Nikanu u Limenariji,i dobili obaveštenje da je ona u Porto Gatosu i da tamo rešava neki problem sa bukom.Mi nismo nikoga videli(ni gazde,kafić je bio zatvoren)ni kada smo pošli ni kada smo se vratili u vilu.

-u četvrtak sam pokušao da nagovorim ženu da se spakujemo u odemo ili kući ili da pronađemo drugi smeštaj,ali nisam uspeo,žena i ćerka su zbog stvarno lepog i novog apartmana te blizine i lepote Astpas plaže insistirale da ostanemo i da se nadamo da će stvari već nekako da se reše.

-u petak smo se već sami probudili u vreme počinjanja radova,i krenuli sa režimom spakuj stvari i beži,to jest počeli smo da svaki dan obilazimo Tasos,što nam je u principu i spasilo letovanje!

-u petak uveče kada smo se vratili sa Makrijamosa,nije bilo tople vode.Opet smo smatrali da je problem jednodnevni i sutradan nismo reagovali.

-problem sa toplom vodom se nastavio i u subotu,što je naišlo na veliko negodovanje turista iz Nemačke iz susednog apartmana.

-u nedelju pitamo Katarinu(sestru i suvlasnicu)i dobijamo odgovor da je neki kvar u pitanju i da će biti popravljeno u toku dana

-tople vode nije bilo ni sledeći dan a ja gazde nisam pitao ništa iako su svi troje bili tu ceo dan

od ponedeljka je bilo tople vode

-niko od gazda nam se nije obratio ni povodom buke(iako su morali da znaju da smo se bunili kod Nikane) ni povodom tople vode,samo smo na polasku kući prilikom predaje ključa dobili 'thank you,have a nice trip'.

Hteo bi da napomenem da mi je ovim pisanjem jedini cilj da eventualne buduće goste vile Porto Gatos upozorim na moguće probleme,a ne da dokazujem da je nekom tamo bilo loše iako je njima(njemu)bilo super.

Takođe i što se cene tiče,verujem da smo prošli isto,na plaćenih 10 dana dobili smo 4 dana gratis,ali opet to stvarno nije mali novac,odnosno mogli smo da prođemo i skuplje,ali i jeftinije,ali generalno mislim da je gazda morao zbog okolnosti(za koje on objektivno nije kriv,ali nisam ni ja,a ja sam došao tamo da se odmorim a ne da ustajem u 7 ujutru)da cenu redukuje!

Na plaži Tripiti smo upoznali ljude iz Zemuna koji su nam rekli da su bili na Tasosu i prošle godine,da su jedan dan bili i na Astpas plaži na kupanju i da su bukvalno pobegli posle pola sata zbog buke koja je dolazila sa brojnih gradilišta u tom delu Skale Maries.Hoću da kažem da problem buke tamo sigurno nije od juče,i da me jako čudi da ga niko nije apostrofirao nigde na ovom forumu!

Čak je recimo i gazda susedne vile na kojoj su bile lastavice o kojima si pričao (Vookela),uništio gnezda pa je umesto ptičica iz te vile dolazilo samo beskonačno svađanje muža i žene na Grčkom!

I ja preporučujem ovu vilu svima za odmor,ali pre bilo kakvog dogovora tražite neke garancije!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka