Leka_Black

Herceg Novi, Meljine, Djenovici, Igalo ...

28 poruka u ovoj temi

Po meni to nije dilema. Prvo su vam blize Meljine iz tog pravca,a sama plaza je ok, ako hocete dve lezaljke i suncobran su 6 evra., ako necete ima mesta za peskire. Ima i tuseva. Nema provoda za decu u Meljinama nista osim plaze. Sve ostalo u HN.

Cene hrane su svega 10 % vise nego u Srbiji, a mnoge stvari su ista cena. Sladoled recimo je ista cena. Hleb je skuplji 0,70 evra. Izleti do Lustica su za odrasle 8 , a za decu 4. A doplacuje se za Plavu spilju jos 4 evra. Polasci su iz Djenovica, Zelenike i Igala , a ne HN. Smestaja ima po povoljnim cenama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kety

Meljine su ti definitivno lepse oo Dobrih Voda jer su malte ne spojene sa HN tako da cak i sa decom mozes u setnju do NH pogotovu ako su i deca avanturisti.

Do Lustice nepostoji trajekt ali imas brodice koji krecu iz luke skver u HN.Lustica je zanimljiva i najbolje bi bilo da do nje odete kolima preko Kamenara i Tivta.Osim dobro poznatihi Rosa,Zanjica i plave spilje na Lustici su i sela jako zanimljiva gde su kuce uglavnom od kamena a ima i mnogo lepih predela i vidika jer ja prilicno brdovita.  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U slučaju da se odlučimo da na Lušticu odemo kolima, gde i kome da se obratimo za obilazak Plave Špilje???

Moji su tamo davno imali plac...  U Mrkovima...  Pa bi smo otišli tamo u obilazak. Predpostavljam da se tamo sve izgradilo i da je mnogo drugačije.

Ako imate neke konkretne stvari za obilazak, bila bih vam zahvalna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Lustici nisam bio skoro ali neverujem da se nesto mnogo izgradilo jer je i ako blizu HN ipak nekako odsecena.Znam gde su Mrkovi ja sam u Kumboru sluzio vojsku a od toga sam skoro 6 meseci bio na Lustici.U avgustu idem tamo ali ti ces verovatno pre tako da nemogu da ti dam sveze informacije.

Za obilazak plave spilje najbolje vidi na Zanjicama od tamo krecu barke za spilju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo jos da dodam obilazak ostrva Muamule, tvrdjave Arze i uvale Miriste.

Usput Plave horizonte, ma ima sta da se obidje. Sto kaze Marko, sam put do Zanjica i Mirista prolazi kroz predivan predeo zasadjen maslinama.  Mislim da je to bas tu negde gde si imao plac .

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice obilazaka kolima u ovoj regiji prosle godine je izgledalo ovako, izadjes na magistralu i onda prva-druga brzinom hoda uz nepregledne kolone. Gde god da krenes, smuci ti se zivot dok stignes. Mi smo letovali u Djenovicima i plan je bio Zanjice, Plavi Horizonti i ostale lepe plaze u okolini, ali uspostavilo se kao nemoguca misija jer preci 20 km je bilo jednako sat, sat i po vremena, tako da od svakodnevnog svrckanja kolima nema nista.

Izmenjeno (Nenad777)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine nije bilo nikakve guzve na ulasku u HN.,bar sad kad sam ja bila. Parking je 1 evro na sat. Trajekt za kola Lepetani - Kamenari je 4,5 evra po pravcu.

Na  ostrvo Mamula ne idu, navodno je kupljeno. A od Zanjica idu na izlet u Plavu spilju i svi traze 4 evra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice obilazaka kolima u ovoj regiji prosle godine je izgledalo ovako, izadjes na magistralu i onda prva-druga brzinom hoda uz nepregledne kolone.

U kom periodu si bio jul, avgust? Obično nekih 10ak dana tu kraj jula početak avgusta zna da bude gužve, u ostalom periodu je prilično prohodno. =)

A od Zanjica idu na izlet u Plavu spilju i svi traze 4 evra.

Kolko vremenski traje ta voznja? I ono, jer vredi? =) Svake godine nešto planiramo da idemo na tu vožnju ali nikako da zapravo odemo. hehe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ture iz Tivta (a možda i iz Herceg Novog) traju nekoliko sati. Bili smo pre 4 il 5 godina i svakako vredi. Obuhvata i Perast.  Za informativni obilazak je u redu. Obično ti brodići koji prevoze prolaze pored plaža i saopštavaju vreme i destinacije.  U svakom slučaju ova tura je interesantnija od obilaska kolima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na  ostrvo Mamula ne idu, navodno je kupljeno.

Jeste ali mislio sam ako moze nekim camcem onako iz prikrajka. Ja sam bio prvi put velikim gumenim camcem iz HN a drugi put sandolinom iz Mirista sa polomljenom veslom. Hi hi. Sve je to bilo pre 1999

Steta ga je ne obici.

Pokusali su oni i pre 15 godina da ga ustupe na 20 godina firmi Monterojal za izgradnju kockarnice ali od tog projekta je ostao samo popravljen ulazni put do tvrdjave i novosagradjeni drveni most

Sada bi trebali da ga pretvore u SPA centar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo spotic pa da vam malo docara tu Plavu spilju

jos jedan

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna neki dobar smeštaj u Meljinama? Idemo sa detetom 3 godine, znači bluzu plaže.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakve su plaze u Meljinama? Ima li vise ili samo jedna? 

Da li ima pjescana?

Koja ima dobra plaza u blizini Meljina, po mogucbosti pjescana?

 

Ima li nekih orgsnizovanih izleta iz Meljina?

Kakve su cijene po restoranima, kaficima? Lezaljke?

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27008
    Ukupno tema
    905816
    Ukupno poruka