spinaker

CRNA GORA vs GRCKA, HRVATSKA ITD.

71 poruka u ovoj temi

Ocigledno je da Volodja ima nesto protiv CG,ili lose iskustvo ili nesto licno,ali je cinjenica da je sve stvar izbora,....

Апсолутно не!

Апсолутно се не ради ни о каквом "личном" обрачуну него причамо о чињеницама које су разлог што дукљанија годинама бележи пад посете српског туристе.

Нема ту ништа везе ни са политиком јер да те подсетим тамо се преко 30% грађана изјаснило као Срби и у међувремену воде битку за право на свој језик, писмо, политичко и културно наслеђе.

Чисто да знаш да не генерализујеш ствар.

Без обзира да ли се ради о "12-годишњаку" или озбиљном човеку чињенице говоре оно што сам написао. То што неко "замуче" пред истином и бави се флоскулама "12-годишњаци нису за дискусију јер сам ја (Боже мој) посисо сав его овог света и мени је испод части да полемишем са неким тамо, мислим ко је тај шанер јер сам ја - ја и ја сам ипак... - НА НИВОУ" (што би реко Гидра Бојанић у неком филму).

Све написано су чињенице и то као што видиш није само моје мишљење, него мишљење 99% грађана Србије.

Све је извучено и цитирано, а да волођа апсолутно није аутор новинских чланака или написа на страним веб-сајтовима.

Па није ваљда волођа крив што је нека *** потровала на хиљаде туриста или што им плива балега по будванском мору и око "Николе"?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Немам ја ништа против што је неком полемика "испод части", јер Боже мој....

Али да се вратимо теми и поређењу рецимо цена.

Морам признати да немам појма какве су данас цене у **** и ту се одмах ограђујем. Пре десетак година су "бријали на суво" са ценама и све је увече зврјало празно, малте не ко да се све реновира. Људи шетају али за астал ресторана не седају!?!

Ево ако има неко нека ми помогне и каже пошто је рецимо нека риба "код крште" (ресторан "Код Крста" преко пута хотела "Будва") или било где у Црној гори?

А ја овде јавно тврдим (јер су ми тако рекли људи који су тамо летовали) да су прошле године ресторани на црногорском приморју масовно зврјали - празни! А пиво се пило испред продавнице и то - масовно!

Што се тиче Грчке, ево ја сам тазе прошле године био на Кефалонији, за коју кажу да је доста скупља у односу на неке континенталне делове Грчке.

О маркетима типа "Лидл" ваљда не треба и ценама које су у њима? Или треба, ако неко хоће све ћу му испричати у цент!?!

Што се тиче рецимо плаже Миртос једно пиво је 2 евра, сладолед је између 1-2 евра у зависности од врсте и величине.

Да један пар седне у пицерију или ресторан потребно је отприлике од 15 до 30 евра у просеку у зависности шта ћете јести.

Да се разумемо виђали смо ми ценовнике где је једна пица и 25 евра???? Али имате стандардне пице које су рецимо 6-7 евра што мислим да није страшно, али ја не једем пице јер сам из Срема и ја наравно волим јести конкретну храну (да неко не замери).

Порција рибе на плажи Петани је рецимо - 8 евра. И пола литре домаћег црног вина је 6 евра и једно пиво је 2 евра.

Ако седнете у било који од ресторана у Ласију или Аргостолију можете појести сасвим пристојну вечеру, било да је то пица, риба, ростиљ, јагњетина,..., а да Вас све изађе до 30-так евра за две особе (по особи 15 евра).

Е сад питање:

Ко је од Вас скоро био у некој дунавској чарди или ресторану у Србији и колки је био цех после?

Толко о томе, ал пошто сам ја "нижа раса" и нисам за полемику ево да представим нашу вечеру на Кефалонији (па нека оцену дају ови моји гркофили јел чему), само да напоменем да смо гро хране куповали у "Лидлу" (шта ћеш, парадајз туристи):

Обично смо пекли рибу или пилетину са помфритом, од салате смо јели парадајз, маслине и Тзатзаки (Цацаки) сос, пили смо вино које није било скупо али одличног квалитета и на тераси смо имали овакав поглед (ко је био у вили Кекатос знаће о чему причам):

vece.jpg

А као десерт смо јели сладолед (онај од 1 килограма) који смо плаћали у "Лидлу" 1,99 евра.

Izmenjeno (Aleksandar Đuričić)
politička rasprava
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putovanje do BD je trajalo cca 6h u česte pauze zbog sitne nam dece uz laganu vožnju. Zadržavanje na obegranice nije bilo duže od ukupno 10 minuta jer gužv nije bilo,sve je prošlo poPS-u.Takođe,ukoliko se pridržavate saobraćajnih propisa ubeđena sam da vas nikoneće maltretirati bez razloga.Putevi nisu auto-putevi,ali se svakako poslednjihgodina dosta radilo na njihovoj sanaciji i proširivanju tako da je sve to dostapodnošljivo.

Cime ?:-P Avionom? :-P Kakav je ovo nonsens ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cime ?:-P Avionom? :-P Kakav je ovo nonsens ?

Kako ne shvatas, nije nonsens nego put od Podgorice do Budve!

c033.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cime ?plezko.jpg Avionom? plezko.jpg Kakav je ovo nonsens ?

Pa ne putujemo svi Beograda ili iz Subotice,ima gradova koji su i malo bliže Crnoj Gori.To sam već navela u jednom od ranijih postova,treba samo pročitati sve....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

.

Порција рибе на плажи Петани је рецимо - 8 евра. И пола литре домаћег црног вина је 6 евра и једно пиво је 2 евра.

Ако седнете у било који од ресторана у Ласију или Аргостолију можете појести сасвим пристојну вечеру, било да је то пица, риба, ростиљ, јагњетина,..., а да Вас све изађе до 30-так евра за две особе (по особи 15 евра).

vece.jpg

Znači,ti kažeš 15e po osobi?To bi značilo za jedan obrok za nas četvoro 60e.Dnevno 2 obroka to je 120e.Puta bar deset dana to je 1200e samo za hranu.A gde je smeštaj i put i ostali sitni troškovi bez šopinga?Sorry,ja nemam cca 2.000e za 10 dana letovanja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako ne shvatas, nije nonsens nego put od Podgorice do Budve!

c033.gif

:D:D:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ne putujemo svi Beograda ili iz Subotice,ima gradova koji su i malo bliže Crnoj Gori.To sam već navela u jednom od ranijih postova,treba samo pročitati sve....

Da, navela si da ne putuju svi iz Beograda ili Subotice, ali nisi i odakle si putovala 6 sati. Misterija :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znači,ti kažeš 15e po osobi?To bi značilo za jedan obrok za nas četvoro 60e.Dnevno 2 obroka to je 120e.Puta bar deset dana to je 1200e samo za hranu.A gde je smeštaj i put i ostali sitni troškovi bez šopinga?Sorry,ja nemam cca 2.000e za 10 dana letovanja.

c024.gif

Jel Vi i za dorucak jedete jagnjetinu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od Užica do Budve ima 350-360 km,tako bar kaže vozač.Meni uopšte ne deluje nadrealno da se ta kilometraža pređe za 6h.

Za doručak svakako ne jedemo jagnjetinu,ali mi je normalno da u toku dana imamo bar 2 pristojna obroka,ručak i večeru.Lambetinu ostavljamo vama,mi više preferiramo ribu.I mislim da nema potrebe za nekim cinizmom,svako neka letuje gde želi.Ja ne osporavam da je Grčka lepa,a isto tako mi nije problem da priznam i sebi i drugima da za Grčku "na moj način" nemam para.Svima vama koji sebi to možete da priuštite želim sretan put i lep odmor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Па није ваљда волођа крив што је нека дукљанска стока потровала на хиљаде туриста или што им плива балега по будванском мору и око "Николе"?

ovo je jako ružno generalizovanje jednog naroda...

a tema veze sa naslovom nema :alarm:

CRNA GORA vs GRCKA, HRVATSKA ITD. malo o paricama nista drugo (Posto kazu da je kriza)

malo mi bode oči i to da je postavljač teme napisao samo jedan jedini taj prvi post za koji se sa sigurnošću moglo očekivati da će odvesti diskusiju upravo u pravcu u koji je i otišla pa se prosto pitam šta je pravi smisao ove teme koja je stvarno baš ružna... baci čovek kosku i ode :blink:

ako neko od moderatora razmišlja isto, da ova tema ne doprinosi svrsi foruma... ključ u ruke i klik :cvetic:

Izmenjeno (drugarica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka