ljuba80

Kina,opšta tema

160 poruka u ovoj temi

Ma nisi, potpuno si u pravu. U Pekingu tehnika koja ima garanciju (koja ti u sustini nece nista znaciti osim neku sigurnost da ce proizvodi raditi) su u sustini cak i nesto malo skuplji nego u Srbiji. Isto je i sa gardarobom koja se kupuje u regularnim prodavnicama. Ono sto mi smatramo jeftinim - kupio sam u Kini jeftino nalazi se u marketima tipa Silk, Pearl i sl. Tamo mozes kupiti svasta za male pare npr 3 dobra mobilna za 100 dolara, tablet racunar za 35-40 eura, fles memoriju od 1 tera (malu, koja btw jos i ne postoji ili je ja u zivotu nisam video) za 5 eura i sl. Ja sam proveo mesec dana u Kini i sto je najbolje za tih mesec dana mojim prijateljima koji su ovo kupovali sve je radilo svo vreme osim fles memorija koja prihvata prenesene podatke ali ako je ponovo ukljucis trazi da se formatira, i tako svaki put. Takodje treba voditi racuna i o tome sto veliki broj turista dodje na kratak period i ima vremena jednom da dodje u takav market i cesto prodavci uvale neki totalni krs od tehnike nadajuci se da te vise nece nikad videti, ali ako se vratis uredno ce da ti izvrse zamenu ili vrate pare, u tom ces slucaju dobiti mnogo bolji aparat. Ono sto je stvarno dobro kupiti u takvom marketu jesu satovi. Nije to neki kvalitet satova, uglavnom automatici, ali je dobra stvar kad ti bas treba da se pokazes da ga stavis na ruku jer su replike na oko fenomenalno uradjene, za toliko ce ti povremeno sigurno raditi. Za oko 120-130 juana (do 15 eura) nema modela sata na svetu koji tu ne postoji. Na pr. na CNN se u to vreme reklamirao Hubolt, nova edicija Manchester united i Argentina, i ja onako iz zezanja pitam imate li te satove, na svakom standu su ih imali

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedino sto bi mi mozda kupili od tehnike je fotoaparat (Nikon D700/ D3s). I otprilike smo nasli Bejing Photographic Equipment City (Wukesong Camera Market) u Pekingu i povoljnije je za 10% u odnosu na USA. A, mnoooogo povoljnije nego kod nas.

Mene vise muci kako da stignemo do Tibeta sto povoljnije, upravo sam dobila mejl od Tibet Highland Tours (btw to nam je preporucio Losang autor bloga Land of Snow) to je agencija sa sedistem u Lhasi i dozvola moze da se sredi online (mislila sam na pocetku da je neophodno da fizicki odemo u agenciju)

permit: 400 Y

guide per day: 200Y

service fee: 1000Y

train pick and drop off: 700 Y

To je oko 340 e za 2 osobe, bez smestaja i hrane naravno i prevoza :huh:

Jel moze neko malo detaljnije da napise oko dozvola za Tibet posto se cifre bas razlikuju(prevoz, dozvola, hostel u Lhasi...)

Sabiram, oduzim, vec se blizimo planiranom limitu, a u Lhasu bih da se dovucem makar puzeci :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...posle Pekinga, Sangaja i 48 sati vozom stigli smo u Lasu :)

nem9804.jpg

dscn4415.jpg

dscn4404.jpg

...skroman doprinos temi i forumu. Na kraju smo nasli agenciju u Chengdu-u(Mix Hostel) i njihova ponuda je daleko povoljnija u odnosu na one u Pekingu. Ako se neko uputi u ovaj deo sveta mogu ostaviti kontakt

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putnice.,

ako te ne mrzi, dok su utisci svezi, pricaj nam malo vise o Lasi- kako ste do nje stigli, gde ste bili smesteni, tvoje impresije i sl. Malo je putnika sa ovog foruma koji su bili na toj destinaciji, pa ne bi bilo lose da budes malo opsirnija. cvetic.jpgcvetic.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao,

pitanje koliko se putuje vozom od Pekinga do Hong Konga da li neko zna? lud.gif

ili bi neko preporucio kombinaciju da se krene iz Hong Konga pa sta bi usput bilo dobro da se vidi da se obidje prenoci u nekom gradu pa da se nastavi za Peking?

Interesuje nas sve sto moze da se izvuce iz posete Kini za 15ak dana sa obaveznom posetom Hong Kongu i Pekingu.

Hvala unaprijed

Izmenjeno (putnica79)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima,

kad je najbolje posetiti Peking, u koje doba godine ? Kakvo je vreme krajem oktobra?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima,

kad je najbolje posetiti Peking, u koje doba godine ? Kakvo je vreme krajem oktobra?

Vreme u Pekingu je kao i vreme u Bg-u. Nema nekih velikih razlika.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao,

pitanje koliko se putuje vozom od Pekinga do Hong Konga da li neko zna? lud.gif

ili bi neko preporucio kombinaciju da se krene iz Hong Konga pa sta bi usput bilo dobro da se vidi da se obidje prenoci u nekom gradu pa da se nastavi za Peking?

Interesuje nas sve sto moze da se izvuce iz posete Kini za 15ak dana sa obaveznom posetom Hong Kongu i Pekingu.

Hvala unaprijed

Ako imate 15 dana mozda mozete da iz Hong Kong-a odete vozom ili autobusom do Guandzoa (Guangzhou)- verovatno najveceg trgoivnskog centra na svetu u kojem se u aprilu odrzava veliki sajam (tada je tamo haos i avio i ostale karte su skuplje). Voz kosta 190 juana i krece od Hung Hom stanice u Hong Kongu a voznja traje oko 2 sata. Busom je jeftinije ali traje duze. Ici vozom od Hong Konga do Pekinga je "3 dana jahanja" a steta je gubiti vreme u prevozu. Iz Guandzoa mozete avionom do Pekinga (let traje blizu 3 sata). Ima letova maltene na svakih sat vremena a cene se krecu od 1100 juana pa nadalje (trenutno je 1EUR=8.2 juana). Avio kartu mozete da kupite on-line ili direktno u Hong kongu ili Pekingu. Najveca atrakcija u Guangzhou je Kantonski toranj - najvisi toranj na svetu koji je nocu osvetljen u duginim bojama. Toranj je otvoren za posetioce od 17-22h. Na vrhu tornja (na preko 480m) na otvorenom je napravljena neka varijana tramvaja sa vagonima u obliku mehura. Dozivljaj sa tog vrha je neverovatan posto mozete da gledate ceo centar grada pod nogama. Sto se Pekinga tice mislim da su 3-4 dana sasvim dovoljna, mozda i previse u zavisnosti od toga sta planirate da obidjete. Takodje, isti broj dana je dovoljan i za Hong Kong koji je fascinantan.

Na sajtu turisticke organizacije Kine postoji predlog kako obici Kinu vozom za 14 dana po tu mozete naci neku ideju kako da organizujete put od Pekinga do Hong Konga, tj. sta da vidite izmedju.

Za Kinu treba viza a za Hong Kong vam ne treba za boravak do 14 dana (za one sa biometrijskim pasosem).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari, da li bi neko mogao da mi kaze da li nezgodno zapoceti putovati u Kinu u drugoj polovini oktobra? Zbog posla mi ostaju samo oktobar, novembar i decembar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ipak ce to biti novembar! Ako mozete da mi pomognete oko cene karte (da znam da li uopste smem da mastam). :) Ja bih isla preko Mongolije do Pekinga. Uzela bih kartu za najjeftiniji vid prevoza, pa me interesuje da li jeftinije da uzimam karte od mesta do mesta ili direktno Moskva-Peking (ako postoji povratna). Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sve sam prociao o kini ali nema ono sto mene muci tj kako ga resiti a vidim da ovde ima jako pametnih clanova foruma pa bih vas molio da mi pomognete ako zelite razume se ne treba da otkrivamo topla voda no konkretno : o cemu se radi ja sam na 34 godina a ona je kineskinja na 19 godina iz jednog grada u kini e sad je problem kako ja otici u kinu kod nje i ona da doje samnom u serbia [tj da sklopimo brak da li ovde ili u kini } ajde pomognite mi sad

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za odlazak u Kinu, potrebna ti je viza koja se dobija u ambasadi Kine u Beogradu.

Jedna od opcija je da npr letis direktno Aeroflotom iz Beograda preko Moskve do Pekinga, a onda dalje do svoje drage devojke vozom, busom, avionom i sl.

Devojka moze da se obrati nasoj ambasadi u Pekingu, cak i na kineskom jeziku da vidi sta joj treba od dokumenata za ulazak u Srbiju,

http://www.mfa.gov.r.../79---?lang=cyr

a moze se kod njih eventualno raspitati i za uslove za sklapanje braka u Kini.

Ako zelis da sklopis brak u Srbiji sa strancem, najbolje bi bilo da odes do maticara u nekoj od opstina i raspitas se za dokumenta koja je potrebno priloziti.

Na sajtu ministarstva inostranih poslova mozes procitati detaljne informacije o Uslovima za boravak stranaca u nasoj zemlji ( privremenI boravak, trajan, o licnoj karti za strance itd ).

http://www.mfa.gov.r...oravak?lang=cyr

Nadam se da sam to bar malo pomogla, a ti nam javi ako se uspesno ozenis :hello:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima,

provela sam 3 nedelje u Pekingu, tu sam za savete, sta god vas zanima a da mogu da pomognem. Za svaku preporuku, samo ne u julu-avgustu i da znate, ima dana kad je jako jako zagadjeno, nema pravila kad je najzagadjenije. Najbolji period za posetu april-maj i septembar-oktobar

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka