iva

Smeštaj u Rimu

205 poruka u ovoj temi

Muz I ja rezervisali hotel Oxford. Ocekujemo pozitivne utiske makar zbog pozicije hotela.

Wow! Ja sam bila krajem decmbra u hotelu 2 zgrade udaljenim od Oxforda (hotel Londra & Cargill, Piazza Sallustio) i kraj je stvarno prijatan za setnju cak i nocu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E baš si me obradovala :) Hvala ti na tome !!!

E da kratko pitanje za sve vas koji ste kupovali ulaznice za Vatikan online. Da li je moguće da se cena za ova dva sajta razlikuje za 12e, a ista je ponuda u pitanju ? Prvi link je http://biglietteriamusei.vatican.va/musei/tickets/do?action=booking, a drugi onaj koji sam ovde našla https://www.tickitaly.com/cart/index.php?dispatch=checkout.cart. Hvala svima na savetima i pomoći !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti na odgovoru. I meni se ucinilo da su ponude identicne,ali cene razlicite ;-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Devojka i ja smo kupili karte preko EasyJet-a za ponedeljak i trebalo bi da slećemo na Fiumicino posle 23h. Rezervisali smo smeštaj u hotelu Holiday and Rome, ali tek od utorka. Sada tražimo po bookingu hotel za prvu noć, ali malo imamo problem sa hotelima koji rade celu noć, S obzirom da sigurno pre pola 1 nećemo stići da se prijavimo. Da li ima neko predlog za neki hotel u blizini stanice Termini i da li neko zna da li postoji negde na aerodromu prenoćište samo da se prespava 5-6 sati. Hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav drugari,

Dečko me je iznenadio avinskim kartama za Rim u periodu od 27. do 31. maja. To nam je medeni mesec i želeli bismo da budemo smešteni u delu grada Termini jer idemo u sopstvenoj režiji a, koliko sam shvatila, tu nam staje bus sa aerodroma. Molim vas da mi preporučite neki hotel koji košta oko 100 po noći za dvoje (do400evra za 4dana). Baš mi je hitno potrebna pomoć jer nemam neko veliko saznanje o Rimu, a i vremena je baš malo. Hvala vam!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://bit.ly/1qDxPqy

http://www.hotelcaravel.it/en/

Odličan hotel, TAM-ov transfer sa aerodroma staje u blizini (kod železničke i metro stanice Ostiense), imate i odličan doručak, pravi sa velikim izborom hrane, a ne samo kroasančić i kafa kako to biva u Italiji. Četiri noćenja su 387 eura, hotel je stvarno fenomenalan, skoro je renoviran, moderan, preko puta je stanica za gradski prevoz na kojoj staju autobusi koji voze u svim pravcima, pa volja vam da idete do Vatikana, do Piazza Venezia pa odatle dalje, do vile i parka Borgese ili u nekom drugom pravcu. Za ostale stvari googlaj malo po internetu i ovde po forumu jer za 4 dana stvarno možete videti mnogo toga u Rimu. Mi smo ustajali svaki dan u 6:30, a vraćali smo se u hotel u 21h, šoping smo potpuno preskočili, nismo ušli ni u jednu radnju, mislim da smo samo kupili dva para čarapa na tezgi kod uličnih prodavaca :) U Vatikanskom muzeju smo bili od jutra do mraka, uz prepodnevni obilazak vrtova sa vodičem. Sledeći dan Vila D'este u Tivoliju, i dva dana Rim uzduž i popreko od trga do trga, od crkve do crkve, od galerije do galerije, muzeja, naravno uz obilazak svih poznatih i najposećenijih tačaka. U Rimu Mikelanđela i Karavađa možeš da vidiš i besplatno jer je dosta dela u crkvama.

Izmenjeno (Moke)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih nazvao bezmalo 100€ po noćenju baš povoljnim, mada, moram da priznam, hoteli po Rimu (a i šire) su sve skuplji. Ovaj bar izgleda dosta luksuzno. Mi smo u oktobru 2011 bili u hotelu Corallo, koji je tada bio nekih 55€; zaista mogu da ga preporučim, ali kad god bih ga kasnije pogledao bivao je 70-100. Ipak je to samo klasičan gradski hotel sa dve zvezdice. Nažalost, izgleda da je sve oko Terminija postalo bezobrazno skupo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U odnosu na 2011 godinu cene svega su više, pa i hotela, ali to ne bih nazvao poskupljenjem u pravom smislu te reči, nego je euro devalvirao, pa tako nešto što je pre tri godine koštalo 70 eura sada je 100 eura. Isto tako veoma je bitna stavka i period godine, kraj maja je u jeku sezone i hoteli nikako ne mogu imati cenu kao u oktobru plus tu je i kratak rok do polazka. U svakom slučaju, Caravel je izvrstan hotel sa tri zvezdice, gde imate odličan doručak, dakle ne morate ujutru da razmišljate uopšte o tome, meni je ta stavka veoma bitna za kvalitetan odmor jer po izlasku iz hotela odmah krećemo u opušten obilazak grada.

Izmenjeno (Moke)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

inflacija evra je 2% godisnje. poskupljenje je 50%.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Italiji je inflacija na godisnjem nivou u aprilu bila 0,6%. Euro nije nikada devalvirao, pa je i u tome jedan od problema EU, previse je jak u odnosu na dolar i u stalnom jacanju. Ja nisam primetila da su u poslednjih 5-6 godina cene porasle, cene hotela zavise i od sezone, a ostalo je manje - vise isto, mada ima istvari koje su pojeftinile, zbog deflacije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hitno pomoc!!!!

da li je okej platiti odredjeni smestaj na licu mesta?? Da li se mogu osloniti na to i imati poverenja u gazdu(kojibje rekao da je moguce platiti na licu mesta) ili moram imati neki pismeni dokaz da je smestaj rezervisan ili bilo sta sto garantuje boravak?! HITNO!!!!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je to sasvim uobicajeno. Kako inace, unapred? Ja nikada nisam platila unapred, uvek na licu mesta. Kako ste komunicirali, nemas nikakvu potvrdu, mejl?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa ako imaš dogovor sa gazdom, zašto brineš?

ja sam dva puta tako unajmio stan u Rimu i jednom u Parizu

Na reč

nisam strahovao

i sve je prošlo super

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letos sam bio u vrhunskom hotelu sa 4* Carpediem Roma Golf Club. Pošto je u predgrađu ( 20km od centra Rima ), priroda u okolini hotela je prelepa, a do grada se lako stiže gradskim prevozom i verovatno je mnogo prijatnije spavati u takvom okruženju nego u urbanizovanoj zoni Rima u kojem je uvek živo na ulicama. Nas četvoro smo delili odličan apartman sa hidromasažnom kadom za 20€ po osobi/dan i besplatno smo imali teretanu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka