diplomata

Tenerife, opšta tema

216 poruka u ovoj temi

@mananna

znaš kako, plaža na kojoj smo se kupali nam je bila najbliža hotelu i iskustvo je takvo kao što sam i napisao, Ali, tamo ima lepih peščanih plaža npr. El Duque u Costa Adejeu.

Meni je najviše smetala hladna voda, ali ako ste samo za brčkanje onda možete da nadjete sasvim solidne plaže,

Što se tiče prevoza između ostrva, jedino što ti mogu reći je da sam svaki dan viđao brodove sa oznakom Fred Olsen koji su povezivali obližnju La Gomeru i jug Tenerifea, mislim da su pristajali u Los Cristianosu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram na Lanzarote ove zime, pa bih volela da vidim utiske naših ljudi, ako je neko išao (skorije) na ovo ostrvo.

Što se tiče Tenerifa, bili smo pre tri godine ali nas je uhvatilo najgore moguće vreme za to ostrvo, jak vetar i kiša, ali je to srećo bilo kratkog daha. 

Meni se jako svideo Puerto de la Cruz: 

mada je i Santa Cruz veoma lep grad, 

Tenerife je ostrvo gde ima toliko toga da se vidi, pa meni (koja inače obožavam da se kupam) kupanje uopšte nije nedostajalo.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo društvo. Ima li neko ko prati malo više sajt i cene Ryanaira?

Kad je najbolje praviti kombinacije i kupiti karte za Tenerife, period druga polovina avgust?. Da li će cene samo rasti, ili je moguće neko sniženje? Trenutna situacija, oko 200 e. Mislite li da može još povoljnije... ? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo drustvo, citala sam

unazad sve postove.? Od toga da je to ocajno ostrvo sa kamencugama do prelepog rajskog ostrva. Decko

i ja smo ove godine spontano odlucili da idemo na Tenerife, ne znajuci nista o

cenama, pogodnostima, znamenitostima. Bila je

rec o ronjenju, da je najlepse na Tenerifima. Pa me zanima da li je neko bio od vas i kako se krecu cene, kakvo je ronjenje? Mi idemo

18og juna na 10 dana i bicemo smesteni u Kleopatri, posto je bukvalno na plazi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Heej caos, vidim da si poslednja koja je isla na Tenerife :) decko i ja planiramo sredinom septembra pa ako moze neki savet? Bicemo na  Los cristanosu u hotelu Palma Beach pored Troye, planirali smo da iznajmimo kola ali nemamo kreditnu vec samo debitne kartice i ne znam treba li da vadimo medj vozacu, da li imas neki info o tome? Sta obici? Bicu zahvalna na bilo kom savetuuu :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, jel neko posetio Malagu? Nisam našla posebnu temu a otišla bih tamo sa malim detetom pa me interesuju neki saveti i iskustva :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 planirali smo da iznajmimo kola ali nemamo kreditnu vec samo debitne kartice i ne znam treba li da vadimo medj vozacu,

Treba ti kreditna da bi iznajmila auto na aerodromu, cene su smesne oko 80-90e za 10 dana. Za Španiju treba medjunarodna, ja sam je imao ali mi nisu trazili kad sam uzimao kola.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od 25. avgusta smo u Barseloni, a od 28.avg-8.septembra smo na Tenerifima.
Strasno sam radoznala i jedva cekam da odem, vidim i dozivim  to cuveno ostrvo.... O utiscima pisem kada se vratim.... Sta znam, mozda me nece fascinirati, ali svakako ce to biti novo iskustvo i bar jedan aktivniji odmor (zadnjih godina samo lezim po plazama Hurgade:rolleyes:)
Inace, jos pre mesec dana smo online rezervisali odlazak na El Teide i tada su bila slobodna samo dva termina. Mi smo odabrali 3. septembar.

Javljam utiske

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ljudi, jel neko posetio Malagu? Nisam našla posebnu temu a otišla bih tamo sa malim detetom pa me interesuju neki saveti i iskustva :)

Ja sam na krstarenju bio dva puta u Malagu. Svaka preporuka i za Malagu i Alikante i Tenerife i Cadiz i Majorku i Valenciju i mnogo toga(čak i mnoga španska sela). Obišao sam Španiju celu i najbitnija informacija da je sve jeftinije i kvalitetnije od Srbije. BAŠ SVEEE. 

Tenerife su lepa i sadržajna destinacija. Obišao sam svih sedam ostrva koja pripadaju Kanarima. Madeira je moj favorit u tom delu a od Kanara  Tenerife su naj turističkije. Okean je leden uvek kad sam bio a najlepši utisak Puerto de la Cruz.Renta car obavezno mada i gradski prevoz radi perfektno ali nije baš jeftin(nisu cene iste za turiste i domaće). Ostrva su velika i plaže nisu rajske ali destinacija ima dušu.Barceloni sam davao šansu u tri obilaska ali me nije oduševila. Ima ona štošta ali sve ostalo po Španiji bilo je bolje. Pogotovu Valencija -Majorka i Ibica. 

Izmenjeno (nebojsabrada)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I najbitnije od svega-IZBEGAVAJTE LOKALNE ŠPANSKE RENT A CAR COMPANIJE. Pogledajte njihove rejtinge i biće vam jasno. To šta oni rade morao bi da opisujem satima. Ako ih već birate onda ima nekih koje su manji prevaranti ili uzimajte auto sa punim pokrićem osiguranja. Možda i nećete imati problema ali mnogi su prevareni tako da kreditnu karticu im NE DAJTE NIKAKOOOOOOOOO.!!!!!!!! 

Ovo važi za celu Španiju. 

Šta mislite zašto strane rent a car kompanije imaju cene 3-5 puta veće od lokalnih firmi? 

Nova ford fiesta za 7 evra po danu???? Da-neko će proći bez problema ali mnoge ojade jer kad ostavite podatke kreditne kartice i odete kući videćete kad i da li će vam vratiti depozit. Uzmite i na kraju se setite ovog mog upozorenja. 

Rent a car sam koristio u  preko 30 zemalja sveta od Zanzibara do Švajcarske i to što može u Španiji nema nigde. 

Izmenjeno (nebojsabrada)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

I najbitnije od svega-IZBEGAVAJTE LOKALNE ŠPANSKE RENT A CAR COMPANIJE.

@nebojsabrada mozes li da mi konkretno preporucis neku rent a car agenciju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To bi značilo da te mrzim. Nisam pametan. Ja sam odustao jer mi bilo skupo sa punim osiguranjem i pozajmio auto od španca koji mi bio domaćin. Rizikujete sami al savet je bilo koja sa punim osiguranjem ili bilo koja ali bez garancije sa kreditnom karticom. Gledajte rejtinge i komentare na tripadvisoru Nemaca i Engleza. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svima veliki pozdrav sa Tenerifa!!

Nedelju dana sam ovde, ostajem jos cetiri dana. Necu da pisem da sam odusevljena ostrvom i svime sto sam videla i dozivela... ovo je stvarno nesto sasvim drugacije i posebno

Samo moram da se pozalim na danasnji odlazak na El Teide.  Rezervisali smo turu i platili jos pre par meseci.... uzeli smo i dozvolu za penjanje i do samog vrha .... medjutim, zicara danas nije radila zbog jakog vetra na vrhu Teida ? Ne mogu da prezalim.... pa zasto bas danas??

Izvrsen nam je povracaj novca u vrlo kratkom roku, sve je ok, ali nije to to.

To je jedina bezvezna stvar koja nam se desila, sve ostalo je super.

sutra je Siam park na redu, nadam se dobrom provodu 

pitajte ako vas nesto zanima, odgovaram sa lica mesta ?

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baš maler, da li ste probali neki drugi dan?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905066
    Ukupno poruka