diplomata

Tenerife, opšta tema

216 poruka u ovoj temi

Zbog deteta mi je svakako zgodnje stići na tenerife nego leteti 10 sati do Kube. Ne bih sam organizovao put već bih išao sa agencijom

Vojislave, svakako Kuba, Tajland ili nesto slicno ukoliko idete zbog kupanja.

Sto se Tenerifa tice, ne mozete se kupati tamo u januaru; ceste su kise u tom periodu!

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav i od mene,

ja sam bio u julu na tenerifima u voda je bila sasvim pristojna za kupanje, na jugu, na severu dosta hladija, ali koliko sam cuo da se zimi ide na sever a ne na jug jer je kao bolja klima tada i okean je u tom delu topliji zbog nekih struja, ali ne znam, ipak nisam bio tada, jedna prijateljica ide polovimom decembra pa cu tada znati pouzdane informacije, ali tebi je vec to kasno...

ali sta je sigurno sigurno je, karipska ostrva i jugoistocna azija u tom dolu godine za kupanje su ubedljivo najbolji ako je do kupanja i suncanja, tu greske nema!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima i ja sam  dobio neke informacije vezane za vreme tako da je ipak put za kubu sigurniji bez obzira na vreme leta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e , evo i mene da prokomentarisem. Vojoooo , motiv putovanja kupanje ili ??? Ja sam na vise mesta procitala da se ljudi kupaju za novu godinu, mada sam toliko i komentara procitala da nikako se ne treba kupati (ja sam bila u septembru) . Sto se tice prevoza i za kubu imas minimum dva presedanja, toliko i za tenefire. Kontiki pocinje da radi tenerife kao destinaciju ,do sad je to bilo samo individualno. Odes pitas kakvo je vreme , oni su profesionalci . Aaa kuba , nisam ni ja bila tamo , mada ljudi izmedju tajlanda i kube, vise biraju tajland...zasto ......nemam pojma. U svakom slucaju , sve sem Beograda u kolapsu za novu godinu je bolje svuda !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oko 150 evra su nas izasle sve avio karte ukupno sa posetama navedenim gradovima. Ryanair i Wizzair smo koristili, tako nam se poklopilo mada mozes da koristis i druge avio kompanije.

Pozdrav svima!

Ja sam bila 2009 na Tenerifama i moram priznati da si ih verodostojno opisao ... Mene odusevljenje jos uvek ne prolazi! smajl.jpg Planiram ponovo da odem i jako me zanima kako si dosao do karte od 150 €? I koliko je kostao put do Osijeka i iz Temisvara, posto vidim da si iz Bgd-a?

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

poz,

sve karte su ovog puta bile ryanair i wizz kupljene mesec i pi pred put, zato i jesu izasle tako jeftino! poenta je da pronadjes najbolju konekciju, nama je ispala upravo ta koju sam vec naveo, samo sad gledam sve kompanije su povecale cene karata, nema vise najjeftinijih iz osjeka za frankfurt za 8 evra nego je sad 20 tako i za druge destinacije. iz beograda do osjeka smo isli kolima, mada moze i busom, samo da se zamoli vozac da stane kod skretanja za aerodrom koji je izmedju vukovara i osjeka na 15ak minuta peske od te raskrsnice. a do temisvara gea turs vozi kombijem od kucne adrese na podruciju BGD direktno do aerodroma u temisvatu za 25 evra po pravcu ili povratnu za 40 evra, sto nije skupo uzevsi u obzir cinjenicu da je taksi u beogradu u prvoj zoni do aerodroma 15 evra po pravcu, a kilometraza se ne moze uporediti! na autobus ili ne daj boze voz do temisvara zaboravi!!!

e sad, sto se tice karata za tenerife video sam da su mnoge linije ukinute sa evropom, ne zanm zasto ali jos moze da se probere i nadje nesto, sve zavisi od vremenskog perioda i iz kog grada! ako treba nekoa pomoc za trazenje avio karata i konekcija tu sam!

Izmenjeno (diplomata)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drago mi je da sam naleteo na ovu temu, narocito jer ima prilicno konkretnih iskustava, pogotovo diplomatini :D . Posle procitanih postova cini mi se da su Tenerifi destinacija koje bi mi u potpunosti "legla" :) ovo leto-nekoliko dana jurcanja po ostrvu, a ovo ostalo vreme leskarenje. Dakle, ukoliko sam dobro shvatio treba gledati juzni deo ostrva- mesta Playa de las America, Los Cristianos ili Adeje- i da smestaj i nije neki veliki problem pronaci. Ono za sta bi mi trebala pomoc jesu avio-karte! Putovao bih sredinom septembra, medjutim, moje mogucnosti za putovanje cu znati tek pocetkom jula- ima li sanse naci neke povoljnije varijante letova(pocetkom jula za septembar, da preciziram ponovo :D ) i koje mi sajtove preporucujete za pravljenje konekcija? Ukoliko se jos negeca setim, bicu slobodan da pitam! :bez-zuba:

Izmenjeno (ech0)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sa tenerifima se neces pokajati, to je sigurno! znas kako, na jugu je voda toplija u svakom slucaju nego na severu, a i vreme je lepse kao i plaze, sem las teresitas koja je na 15ak minuta voznje od santa cruza (glavni grad)

a sto se tice konekcija... sve zavisi koliko hoces da se lomis do tamo, hoces li iz BG ili ti to nije vazno, ili zelis da prodjes sto povoljnije sto se tice prevoza... ima dosta faktora! nama je bilo vazno da usput vidimo jos nesto i napravimo sto jeftinije konekcije i letove a da je interesantno, u tome smo i uspeli definitivno, na tebi je da odlucis pa te mogu onda uputiti na avio kompanije i gradove odakle da letis! a sto se tice juna za septembar... prosle godine nije bio neki problem sto se tice cena, vile su i vise nego povoljne, ali to se nikad sa sigurnoscu ne zna. opet kazem, zavisi od tebe kako hoces da putujes i naravno da znas u kom periodu!

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obzirom da nisam iz bg-a najjednostavnije bi mi bilo da letim iz njega nego da trazim prevoz do Temisvara ili Osijeka. U sustini ne bi mi bio problem sto se lomatanja tice ukoliko bih jeftinije prosao. Koliko sam malo googlovao vidim da uglavnom od low-costova Rayanair povezuje spansko kopno i tenerife! Sto se tice "zaostajanja" u nekim gradovima... pa i nije mi u planu, medjutim ukoliko je takva konekcija sta da se radi! Opet kazem, tacan datum necu znati jos izvestan vremenski period(septembar je svakako period potencijalnog letovanja), ali bih hteo da mi preporucite kompanije na koje ste naletali tokom planiranja puta. Mislim da je malo teze naci deo konekcije od nekog eu grada do ostrva nego od bg-a do tog grada, zar ne?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

znas kako, ostrva su extra povezana sa spanijom, tu imas ryan i vueling koji su dosta povoljni, opet ti kazem sve zavisi koje doba godine! ja sam koristio ryan air iz frankfurta, odnosno hana koji je na dva sata voznje od frankfurta i zadovoljan sam. jeste da sam hteo da pojedem ono sediste u avionu do tenerifa jer je malo neudono, ali koliko je kostalo apsolutno nemam prava da se zalim, i opet bih tako isao :)

teze ti je iz beograda pronaci konekciju do nekog evropskog grada nego iz evrope ka ostrvima, zato sto sve te kompanije lete ka tenerifima sa manjih aerodroma, sem iz madrida, barselone (el prat od ove godine koliko sam video) mada sad kako wizz uvodi nove linije iz beograda imas konekciju preko brisela, odnosno charleroa (ako se tako pise) selo na sat vremena od brisela voznje, ali zavisi poklapaju li se letovi posto nema svakog dana ili iz BG ka ''briselu'' je let popodno a i z ''brisela'' ka tenerifima ujutru ili slicno...

naravno imas i nacionalnim kompanijama ali karte su dosta skuplje, i naravno sto je jos vazno, zavisi na koji aerodrom sleces na tenereifima, odnosno na koji deo ostrva ces da ides, sever ili jug!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.skyscanner.net/

Ako nisi bio do sad,ovo je verovatno najbolji site za low cost.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
sta videti od lokalnih atrakcija i koliko se isplati rent a car, odnosno kakvi su uslovi, ima li ko slicnih iskustava? pozz.
Nebitno je gde si ,zato sto je celo ostrvo super povezano,autobuske linije ti idu cesto a ako nameravas kola da iznajmis onda ces svakako ici na druge plaze.A i poenta je da odes i sto vise vidis.Plaza ima dosta i raznih, Duque plaza se nalazi da kazem u "elitnijem"delu Adeje , i jako je lepa...Teresitas takodje nalazi se kod Santa Cruza ,Playa de las Galetas je meni najjaca plaza...Ali ja sam propustila da vidim plaze koje se nalaze kod aerodroma,Tejita i El Medano...Kod Puerta de la Cruz takodje imas plaze koje su od crnog peska ...Los Cristianos ima dobru gradsku plazu ,sveliju... Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najlepsa uredjena plaza na ostrvu je svakako Playa del Duque u rejonu Costa Adehe (Adeje), ali su i cene smestaja nadomak nje, ponajvise na ostrvu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Mi smo na Tenerifama bili 2009.godine , nismo dobili nagradno putovanje, već smo išli preko agencije, ali varijanta individualnog putovanja. Neću da spominjem cene ovoga i onoga, iz prostog razloga što je to ipak bilo pre četiri godine, ali ću navesti ono što vredi obići. Mi smo, sticajem( kasnije će se ispostaviti srećnih) okolnosti rentirali auto na svih 10 dana koliko smo bili tamo( trebalo je da uplatimo više dana, jer stvarno vredi), jer smo sleteli na severni aerodrom, a hotel nam je bio na jugu( udaljenost oko 120km-a), pa nam se više isplatilo da nas auto čeka na aerodromu i da ga koristimo svo vreme, nego da plaćamo transfer do hotela. Pun pogodak! Obišli smo ostrvo uzduž i popreko jedno tri puta! Svaki dan je bio nova avantura- vulkan El Teide, Loro Park u Puerto de la Kruzu, viteško veče u zamku San Miguel, piramide u Guimaru, glavni grad Santa Kruz, mnogobrojne plaže, kako one sa žutim peskom iz Sahare, tako i one sa crnim, vulkanskim peskom ! Tenerife su destinacija koja sasvim sigurno zaslužuje da bude na spisku " vredi obići".

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poz svima, vratih se i ja sa Tenerifa pa da napisem par stvari, posto sam isao u sopstvenoj reziji pa mozda nekome pomogne ako se odluci za ovu destinaciju. Prvo, avio karte i transferi. Ja sam platio transfer do aerodroma u Budimpesti 25e preko neke Bg agencije (ima ih na netu), zatim avio karte su me ispale 191e (po osobi), isao sam relaciju Budimpesta -Brussels Charleroi - Tenerife South (to Ryan Air-om) - Paris Beauvais - Beograd (ovo poslednje Wizz Air-om). Karte sam rez. jedno 2-3 meseca ranije. U cenu je uracunata doplata za veci rucni prtljag u wizz-u(15e) posto dimenzije manjeg su bas male. Znaci ukupno za jednu osobu izadje sve 216e sa putem do aerodroma u Budimpesti. Od aerodroma do hotela (tj blizu hotela) u Adeje-u gde smo bili smesteni bus je bio 7e, taxi je 25e i nisu nesto raspolozeni za cenkanje. Kada smo sleteli hteo sam da iznajmim auto u cini mi se Autoreisen agenciji koji sam prethodno rezervisao, za 8 dana je bila cena oko 94e , ali ipak nisam tu uzeo, da ne obj. zasto nesto sam iskomplikovao nego sam kasnije iznajmio auto u nekoj lokalnoj agenciji u Adeje-u za 69e na 3 dana... Treba imati karticu ako necete da ostavljate depozit koji varira od 50 do 200e... Sto se tice Tenerifa za pocetak- veliko je ostrvo, i autom treba se bas navozati ako hocete da obidjete ostrvo detaljno, zanimljivo mi je bilo da za neke kratke destinacije zbog tih planinskih puteva treba poprilicno dugo vremena da se vozi... Ja sam imao Citroen C3, dobro da nije prokuvao, pa ne bih bas preporucio neke krsovane da iznajmljujete... Ostrvo nije nesto egzoticno, ali je lepo uredjeno, meni licno se dopada okean, cista je voda i prijatna za kupanje, a i plaze su lepo sredjene, sa lepim peskom... Klima je super, dnevna temp. oko 30 stepeni, uvece oko 24-25. Meni se svidela Playa del Duque, neka plaza sa crnim peskom do koje sam vozio 100god kod mesta koje se zove Benijo mislim, i do nje se spusta pesaka, ne moze kolima da se dodje ali je crni pesak bas lep, Las Teresitas nije losa ali nema nekih sadrzaja na njoj osim sto je zlatan pesak, u Los Cristianosu Playa de las visitas nije losa, sve u svemu ima bas lepih mesta za kupanje... Ono selo Masca mi je bzv iskreno, nesto ga nahvalise ali meni nista posebno, vidjao sam inace dosta lepsa mestasca od toga. Mozda je neki fazon u tom spustanju dole do plaze u tom selu ali posto pise da treba tri sata da se sidje do nje, batalio sam to momentalno... Glavni grad je lep za obici, ako idete kolima preporucujem da ponesete ako imate GPS, jer nije bas najjednostavnije voziti po ovom ostrvu. Meni se licno ne svidja sto sam imao neku kartu ostrva koju sam uzeo tamo na kojoj su ucrtane neke plaze, a kada sam pokusavao da se dovezem do njih nisam se bas snalazio posto nije bilo oznaka na putevima gde treba ici... Inace vozio sam svugde pa nisam bas duduk za voznju ali treba obratiti paznju... Siam park treba videti, cena je 33e za jednu osobu, ima svasta ali su velike guzve, bar kada sam ja bio, 30 minuta cekas, 30sekundi se spustas i tako u krug, nisu losi ni oni bazeni u Puerto de la Cruzu, ulaz je 5-6e cini mi se, mada inace u tom mestu koliko sam video ima jedna plaza i poprilicno je bzv, uglavnom su ljudi na tim bazenima... Ako planirate put na Tenerife gledajte da idete ili u Costa Adeje,tu je malo mirnije, ili u Playa las Americas (ako vam je bitan provod) gde je poprilicno zivahno nocu, ima bas dosta barova, restorana, prodavnica... Cene dosta variraju od prodavnice do prodavnice, benzin je oko 1e za 1l, odeca im je jeftinija nego kod nas i mogu da se kupe povoljnije neke stvari porilicno, kao npr. u Zari, Benetonu itd, narocito ako naletite na neka snizenja, hrana i ostalo kako gde, nisam bas nesto kupovao prehrambene proizvode, samo vodu,vopi,sokove pa ni ne znam da kazem tacno... Ja sam bio smesten u hotelu Iberostar Las Dalias, 8 noci sa polupansionom (to sam potrefio neku akciju pa je vecera bila ukljucena u standardnu cenu smestaj+dorucak) i to je ispalo oko 640e za 2 osobe, ali je hrana stvarno bila skroz ok, a zbog obilazenja ostrva maltene svaki dan rucak mi nije ni trebao iskreno... Sve u svemu meni je drago sto sam otisao tamo, zanimljiva je destinacija, bar se vidi nesto novo i drugacije od uobicajnih stvari, a nije ni toliko skupo (kontam da je vecini veoma bitna cena, zato sam se trudio da napisem koliko sta ispadne). Inace za skoro 9 dana nisam cuo rec srpskog, sto i nije lose, odmori se covek malo. Kad sam dosao medju srbe na aerodromu u Parizu, odma je bilo - "braco, srbi, stoko!" :) Iskreno nisam se penjao na vrh Teide-a jer posle silnih voznja za ta 3 dana kolima mrzelo me je da se vozam na vulkan visok 3700m, ne znam da li ima ista osim lepog pogleda koga realno ima svuda kada kolima obilazite ostrvo... Cuo sam da ima neka zicara do gore ali meni licno to nije zanimljivo... Ako je neko bio na Gran Canariji,ili mozda nekom drugom Kanarskom ostrvu, Fuerteventuri, Lanzaroteu ako moze neka napise kako je, mozda bih otisao... Jedino mi je zao sto nisam video ni jedan svetionik (izbliza), i sto se nisam odvezao u onaj Punta del Hidalgo gde je taj neki veliki beli svetionik/spomenik, tako nesto, nisam ni sam siguran sta je samo sam sliku video... Ako neko ima neka pitanja neka pita :)

Izmenjeno (johnny888)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka