andra

Nazivi turskih jela i slatkiša -nacionalna kuhinja

119 poruka u ovoj temi

Ако добро видим на твојој баклава слици, она што је у свакој кутији до леве ивице би требало да је Принцеза (Prences). :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala!:srce:

A puding? Pored baklavica, ne mogu da ne pojedem i jedan dobar puding od cokolade.

Salep, jos nisam probala, a mozda i jesam, a ne znam. Citala sam o zasticenom Tuber Salep-u, pa me je bilo blam da trazim jos i da ga probam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To ne znam kako se koja zove, mi prstom pokazujemo :D koju hoćemo i koliko komada :D i onda još odgore onaj kao kajmak mladi, ili kao naša domaća neutralna pavlaka što se na pijaci kupuje, da malo ublaži slatko, uf fantazija

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да ли си пробала њихов сладолед - Mado dondurma?

Док не заборавим. Тај локум купујте увек на базарима , ако ћете их одмах јести јер добијете свежије и јефтиније када је на мерење. Ја лично обожавам птичији локум Kuş lokumu. Воћни је, није пуњен ни са чим, а ситан ( предвиђен за децу ).

Тај у кутији купујте за поклоне, забог кутије. Клише, знам, али је тако.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sladoled obozavam.:balavi:

Ne svidja mi se onaj njihov sto ga prodaju poslasticari u narodnoj nosnji i pri tome izvode neke akrobacije. Kao da lizem margarin. Ako znas nesto vise o tom sladoledu napisi. Zanima me kako ga prave.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nismo nikad iskreno ni probali taj iz kutije.

Mi smo u Istanbulu u Spice bazaru kupovali na merenje,prilično je skup, ali je fantazija. Rekli su nam da ima dve vrste, sa šećerom i oni koji se prave sa medom, mi bi trebalo da smo te sa medom jeli. Inače na kraju ih ni nismo kupili, nego smo išli redom i svuda probali i fino se najeli. :bez-zuba: Stvarno je nešto posebno.

Inače taj salep ne znam šta je , a u zadnje vreme ga svi pominju ovde, jedva čekam da to probam :D

Naravno probali smo sladoled, dobar je :D, nešto novo i neobično.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Искрено, не знам. Пријатељ од јаче половине има посластичарницу. То им је породична традиција, па не открива тајне како шта се прави и не дави ме са акробацијама, сва срећа. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad stvarno jedva čekam da idemo u Tursku.:D

Treba obavezno probati i Kumpir, velike pečene krompire koje napunite sa sastojcima po želji

kumpir%20ortakoy.jpg

Izmenjeno (mikap)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Сетих се! Две врсте сира које се налазе у продавницама.

Van Otlu Peyniri је феноменалан. У себи садржи биљчицу која расте само у Вану.

Telli Kaşar Peyniri се , мислим, може наћи и на базарима, али ја га увек у продавници купујем. Изгледа као да су резанци, а не сир.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letos sam uzela publikaciju turskog Ministarstva kulture o turskoj kuhinji, ali na nemackom. Srecom, tu je online recnik, pa cu se snaci. Sad gledam samo slicice i moram da vas napustim, odoh da klopam.

Hoscakal!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovako nešto

__mansiz_telli_peyn__r_tereya___12528785

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Тако! :-P :D

Мало је Ванов сир скупљи. Последњи пут је коштао око 4 лире, али вреди. Барем мени :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koja količina je 4 lire, to je oko 2 eura jel tako

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao mikap kud spomenu Salep, godinama kukam za njim .. nema ga ovde i niko ne zna sta je :( Mama nam je u Makeodniji spremala pogotovo kad nas je bolelo grlo. Evo cak sam nasla i sliku kutije koju je kupovala :)

Nisam sigurna sta je tacno, neki koren ... belo je, pravi se sa mlekom i jako lepo mirise i ima specifican ukus,

salep.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Salep Wikipedia

evo ovde mozete da procitate vise o Salepu i da vidite sliku biljke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905092
    Ukupno poruka