nounoursic

Rent a car na Sitoniji

28 poruka u ovoj temi

Ako je neko iznajmljivao auto ili skuter na Sitoniji, neka podeli sa forumom iskustva, cene, rent a car agencije. Licno me zanima u Neos Marmarasu, tamo cu biti smestena ovog leta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam vrlo zainteresovana za info o rent-a-car-u, s tim sto idem u Psakudiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam vrlo zainteresovana za info o rent-a-car-u, s tim sto idem u Psakudiju.

Empav, evo ovde odgovora koji sam dobila za rent a car, ako saznam jos nesto postavicu.

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Empav, evo ovde odgovora koji sam dobila za rent a car, ako saznam jos nesto postavicu.

pozz

http://www.putovanja...i/page__st__585

Ja se na zalost ne secam bas najbolje cene, ali smo 2008. iznajmili auto u Sartiju. Mislim da je bilo nesto skuplje nego sto smo to placali npr. na Krfu a prilicno vise od Tasosa. Agencija je bila standardno poslovna, a uslovi za najam su klasicni, preko (valjda) 21 godine zivota, medjunarodna vozacka i tsl. Nije bilo dnevnog ogranicenja kilometraze, ali mozda nije lose da, ako ste vec resili da unajmite auto, pokusate da to uradite ranije, preko neta. Prvo i osnovno, na Sitoniji moze lako da vam se desi da za zeljeni period nemate auto, vec da morate da cekate. Mi smo imali srecu da je to jutro vracena jedna panda 1300 ranije i da smo je uhvatili bukvalno za kvaku :). A osim toga, da smo bili pametni i rezervisali preko neta pre nekog odredjenog datuma, prosli bi jeftinije 10 ili 15%. Malo prekopajte net, na Sitoniji nije bas da vrvi od rent-a-car agencija, lakse je dobiti moped, ali je steta da nemate auto. Mopedom definitivno ne mozete svuda, a potez od Neos Marmarasa preko Toronija, Porto Koufa pa do Kalamitsija, Sykie i Sartija je malo zahtevniji za ona sokocala od 49 kubika, pa jos ako vas je ne dao bog, dvoje na tome, nema sanse da izvucete uzbrdo :) A velika steta je da ne prodjete taj deo, vidite Porto Koufo, glavnu nemacku podmornicku bazu za Mediteran u II svetskom ratu, ili stvratite kod (vec pominjanog) Kapetana na vrhu brda pre Porto Koufa na jarece pecenje ili nesto jos bolje ;)

Da nisu malo skuplji, ja bih vam preporucio da idete na Jimmy, mali terenac, jer su vam onda dostupna sva najlepsa i najzabacenija mesta na Sitoniji.

PAZNJA! Oprez sa kartama i GPS-om, neka softver bude najnoviji, jer na Sitoniji ima par bocnih i poprecnih puteva koji su na mapama cak i jacih proizvodjaca ucrtani kao II klasa, a rec je u stvari o makadamima. Dobrim, ali opet malo jezivim za novog vozaca. Grci tuda voze najnormalnije i to prilicno brzo, pa je dosta strahovito kad se ispred vas pojavi oblak prasine koji podize BMW ili, jos gore, kamion-cisterna za praznjenje senkrupa :) vozeci 40tak km/h, dok vam je sa desne strane provalija od 100tinjak metara :)

Posle mi je jedan tip objasnio da je rec o nama vec poznatom receptu, za tih par puteva je kredit za asfaltiranje odavno podignut i potrosen na bog te pita sta, a uredni nemci su u mape upisali da putevi postoje :) i postoje, ali su malo drugaciji od ocekivanog.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@wayland

Post kome se zaista nema sta dodati, osim mozda telefoni kada je Sarti u pitanju: rent a car (MasterCar tel.+30 23750 94402) ili moto rent (Sassos tel.+30 23750 94022) i dva saveta. 1. rentirajte mali auto (Fiat Panda, Hyundai Getz i sl. em jeftinije, em mali potrosaci, em lako okretni na "putevima" n-te klase kada krenete u osvajanje nekih od TOP plaza. 2. Drzite se glavnog puta (magistrale) jer je to jedini pravi put (i najlepsi) i skrecite samo prema moru, prema unutrasnjosti NIKAKO (izuzetak mesto Sykia gde vam je ekstra snabdevanje (DIA, ARISTA OIKONOMOY).

 Feel. Enjoy. Explore.        I za 10 dana Sitonija je Vaša!

Izmenjeno (sitonijanadlanu)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@wayland

Post kome se zaista nema sta dodati, osim mozda telefoni kada je Sarti u pitanju: rent a car (MasterCar tel.+30 23750 94402) ili moto rent (Sassos tel.+30 23750 94022) i dva saveta. 1. rentirajte mali auto (Fiat Panda, Hyundai Getz i sl. em jeftinije, em mali potrosaci, em lako okretni na "putevima" n-te klase kada krenete u osvajanje nekih od TOP plaza. 2. Drzite se glavnog puta (magistrale) jer je to jedini pravi put (i najlepsi) i skrecite samo prema moru, prema unutrasnjosti NIKAKO (izuzetak mesto Sykia gde vam je ekstra snabdevanje (DIA, ARISTA OIKONOMOY).

 Feel. Enjoy. Explore.        I za 10 dana Sitonija je Vaša!

Hvala sitonijanadlanu,mislim da je ipak bolje iznajmiti auto a ne skuter,po svim komentarima jasno mije jasno. Greota je ne videti neke plaze.

I samo da se situacija u Grckoj sredi pa da s mirom uzivamo u plazama Sitonije

Pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, samo da im carina ne strajkuje, a na obali ce biti sve OK, oni se sa tim nezezaju, jer sto zarade za tih 6 meseci, to im je... nekako ne mogu bas da verujem da uspevaju da udobno zive od poljoprivrede, iako im dobro ide i poljoprivreda . Solun ionako prekopavaju, tamo su uvek neke demonstracije, a i mi smo na to navikli... imacete toliko stvari da vidite na Sitoniji da vam Solun mirne duse moze ostati za neki drugi put. Kad uzmete auto, nemojte da preskocite obilazak mesta Sykia, ali samog mesta, kao sto rece sitonijanadlanu, u brdo, ne ka plazi. Stara skola, neobicna crkva, prva pravoslavna crkva sa spoljasnjom predikaonicom koju sam video, ako dodjete oko 14-15 mesto ce vas zateci kao da je mrtvo, sa par bakuta koje sede ispred kuca... Sykia je neobicna jer je staro naselej, udaljeno od mora, sto je gotovo nevidjeno, ali razlog za to je prica da su je osnovali i nastanjivali gusari, i da je to zbog toga sto su sa padina videli lako brodove koji dolaze sa mora u nameri da ih napadnu, pa su bezali u okolna brda. Inace se stanovnici Sartija i Sykie ne vole, i nekada nije bilo zamislivo da se devojka ili mladic iz Sartija uda/ozeni iz Sykie (nisam pitao nikoga iz Sykie sta misle o onima iz Sartija :) )

Nikako ne zaobici uspon iznad Neos Marmarasa ka Partenonasu, za to treba odvojiti obavezno popodne/vece! Mesto je predivno, a pice ili mozda cak i hranu u restoranu na vrhu (da l' se bese zove Panoramio ili kako li vec), ce vam sigurno ostati u secanju, cak i ako ostatak odmora bude lo (sto je na Sitoniji prilicno nemoguce) Pogled odozgo je neverovatan! Na zalost, i muzej rukotvorina i destilerija su bili zatvoreni, a srce mi je ostalo ispred prelepog hotelcica plave boje sa terasom sa koje se vidi cela Kasandra!

Pitanje za ostale koji prate temu (i pohode Sitoniju), a posebno za sitonijanadlanu: da li je neko na kraju overio onaj famozni "gift shop" i podrum vinarije ispred Porto Karasa? Ja sam uspevao da po nekim manjim prodavnicama po Severnoj Grckoj kupim njihova vina i bela su poprilicno dobra, ali mi je taj deo ostao neoveren....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@wayland

Zaista je veliko zadovoljstvo imati ovakvog sagovornika, jer Sitonija nije samo klasicni turizam vec i riznica izuzetnih vrednosti u prirodnom, istorijskom, gurmanskom i inspirativnom smislu. Vidim da si ti sve to vec odavno otkrio, na veliku radost objedinio i u secanja ugradio, a to je ono najvaznije sto smo poneli sa ovog izuzetnog podrucja.

Prvo o strajku carinika. Ukoliko (ne daj boze) ga bude resenje postoji  i to Dimitrovgrad-Sofija-Promahonas-Solun-Ellada, jer izmedju Bugarske i Grcke ne postoji carina i tuda se uvek moze. Malo (vise) duzi put, ali Promahonas, odlican prelaz brzog protoka (bar 3 puta veci od Evzonija) i preporuka za svakog ko ide pravac Kavala, Tasos i dalje ka Turskoj. Ja sam ovaj pravac "overio" u Septembru 2008 silom prilika, jer smo naleteli na strajk na Evzoniju. Dakle raspitati se pre puta u AMSS i svakako imati ovu opciju u vidu.

Sitonijanadlanu je koncept potpunog razotkrivanja Sitonije, pa naravno i "gift shopa" koji pominjes. Na jednom od mnogih prolazaka ovim delom puta Toroni-Porto Carras sa desne strane kao sa slika uredjeni (ali i ogradjeni) kompleks plantaza PLAGIES MELITONA. Zaista praznik za oci, brdoviti teren, a sve pod vinovom lozom, sredjeno, obradjeno... ma divota. Dar za dusu naravno dolazi posle, posle konzumacije ovih darova prirode (preporuceno uz ribu (brancin ili orada), marinadu i salatu od blitve).

Slike...  naravno, tek da lakse prepoznas kada neki sledeci put budes finalizirao "pohod" na Sitoniju...

20v10r6.jpg5e5zjp.jpg

So, Feel. Enjoy. Explore!  Pa iako je Sitonija već NAŠA ima tamo još ponešto da se otkrije!!! 

Veliki pozdrav i Kali Nihta!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

(izuzetak mesto Sykia gde vam je ekstra snabdevanje (DIA, ARISTA OIKONOMOY).

S obzirom da ćemo biti u Kalamiciju, interesuje me gde su ovi mega marketi u Sykii? Da li se krene magistralom prema Sartiju, pa onda skrecemo negde levo, a ne desno prema moru? Tako nekako sam razumela.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

(izuzetak mesto Sykia gde vam je ekstra snabdevanje (DIA, ARISTA OIKONOMOY).

S obzirom da ćemo biti u Kalamiciju, interesuje me gde su ovi mega marketi u Sykii? Da li se krene magistralom prema Sartiju, pa onda skrecemo negde levo, a ne desno prema moru? Tako nekako sam razumela.

Tako je, kad se ide od kalamicija prema Sartiju, nailazi se na raskrsnicu sa leve strane gde je ukljucenje iz Sykie na put (mali oprez, ako se dobro secam, tu je jedna krivina, ne preterano ostra, ali je put i teren pre toga prilicno ravan, pa grci, narocito kamioni, umeju da voze malo brze nego sto bi se ocekivalo). Nema nikakve brige, putokazi u tom delu su prilicno dobri.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@maja72

Bas tako, krenes putem od Kalamitsija ka Sartiju i na GPS (N40.0337474/E23.9685959) skrenes levo prema putokazu za Sykiu. Na tom putu sa desna je benzinska pumpa, a ubrzo sa leva i supermarket DIA. Put dalje nastavlja kroz samu Sykiu i kruzno oko trga vraca se nazad (drugim putem). U tom delu, opet s leva nalazi se ARISTA OIKONOMOY. Inace ne radi se o hipermarketima, vec dobro snabdevenim marketima i sa pristupacnim cenama. Ovo se narocito odnosi na ARISTA gde mozes naci prospekte sa popustima i posebnim ponudama. Npr. u Septembru 2009 kantica 5l Minerva maslinovog ulja + 2l gratis na akciji bilo je 13 evra sto je ekstra povoljno. Prelo puta supermarketa obratite paznju na tavernu u cvecu (preporuka za Sykiu).

2dt91jl.jpgigybea.jpg

U Sartiju na samoj magistrali naravno ARVANITIDIS na dve etaze i mogucnosti ulaska i izlaska na oba (lift izmedju).

Severno od Porto Carrasa opet ARISTA pa MASUTIS i ARVANITIDIS. Gore kod Nikitija LIDL. Dakle za snabdevanje necete imati nikakvih problema. Samo je pitanje izbora i cena artikala koji vas zanimaju.

p.s. izvinjenje autoru na "trosenje" ove teme za ova pitanja, ali ipak se radi o opste vaznim stvarima pa se nadam da nema ljutnje. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@wayland

Zaista je veliko zadovoljstvo imati ovakvog sagovornika, jer Sitonija nije samo klasicni turizam vec i riznica izuzetnih vrednosti u prirodnom, istorijskom, gurmanskom i inspirativnom smislu. Vidim da si ti sve to vec odavno otkrio, na veliku radost objedinio i u secanja ugradio, a to je ono najvaznije sto smo poneli sa ovog izuzetnog podrucja.

Prvo o strajku carinika. Ukoliko (ne daj boze) ga bude resenje postoji i to Dimitrovgrad-Sofija-Promahonas-Solun-Ellada, jer izmedju Bugarske i Grcke ne postoji carina i tuda se uvek moze. Malo (vise) duzi put, ali Promahonas, odlican prelaz brzog protoka (bar 3 puta veci od Evzonija) i preporuka za svakog ko ide pravac Kavala, Tasos i dalje ka Turskoj. Ja sam ovaj pravac "overio" u Septembru 2008 silom prilika, jer smo naleteli na strajk na Evzoniju. Dakle raspitati se pre puta u AMSS i svakako imati ovu opciju u vidu.

Sitonijanadlanu je koncept potpunog razotkrivanja Sitonije, pa naravno i "gift shopa" koji pominjes. Na jednom od mnogih prolazaka ovim delom puta Toroni-Porto Carras sa desne strane kao sa slika uredjeni (ali i ogradjeni) kompleks plantaza PLAGIES MELITONA. Zaista praznik za oci, brdoviti teren, a sve pod vinovom lozom, sredjeno, obradjeno... ma divota. Dar za dusu naravno dolazi posle, posle konzumacije ovih darova prirode (preporuceno uz ribu (brancin ili orada), marinadu i salatu od blitve).

Slike... naravno, tek da lakse prepoznas kada neki sledeci put budes finalizirao "pohod" na Sitoniju...

Sitonija je tako prijatno mesto da je jedno od retkih na koje smo odlucili da se vratimo vec iduce godine :). Ja severni deo Grcke volim, onako u globalu, ali kombinacija prirode, mora, prijatnih ljudi na Sitoniji je fenomenalna. Ove godine, na zalost, ako uspem da se izorganizujem, nece biti Sitonija, ali, sta da se radi... maj iduce godine deluje vec sad obecavajuce. kupace gace u gepek, pasos u torbicu, nesto para da se nadje i jedno 6-7 dana se skrpi, cisto da nas ne zaborave kod Stavrosa i u Dzordzovom pubu :)

Ali da se vratim na ovaj tvoj savet, iako se malo udaljavamo od teme (nekako, ipak mislim da nam sitonijoljupci mozda nece zameriti :) ). Ti mislis na onaj put preko Blagoevgrada? Zanimljivo, to je put ka regiji Kavale koji ViaMichelin gotovo obavezno izbacuje :). Mocno na tom pravcu je sto prakticno prelazis 1 granicu, iako je put prema Belu Palanku i Pirot onako, malo, kako da kazem, zahtevan za vozace :). Bugarska policija nije nista blagonaklonija od Makedonske, ali ovaj put, ako se dobro secam, prolazi negde 20tak km od Rile, pa ostaje uvek opcija detoura i obilaska Rilskih manastira, ako ja nisam pomesao ono malo geografije koju pamtim....

Iako je moj sagovornik pominjao to u svom opisu, za potencijalne rent-a-kar korisnike i ostale vozace na Sitoniji: paznja, nekolicina lepih plaza koje su u putopisu opisane ima, kao sto je to svuda napomenuto makadamski prilaz. I takvi putevi su generalno bez rupa, dobre povrsine i sa relativno malo slobodnog sljunka i kamenja odozgo. Ali, kaveat! oprez! Grci se nisu razmetali prostorom kada su nasipali prilaze plazama niz padine brda! Vestina u voznji i provlacenju je obavezna! Nagibi umeju da budu respektivni, visinska razlika je i po 100tinjak metara, pa sad zamislite sebe u kolima niz prasnjav makadamski put koji je nagiba malo pitomijeg od Kamenicke ulice, sa divnim pogledom na plazu sa vase desne strane, dole, jedno 70tak metara vertikalno, dok vam odozdo, iz kampa, tutnji nesto sto na sebi nosi ekvivalent kraljevskog apartmana hotela Savoy. Takvi susreti su neizbezni i ako se niste provlacili automobilom kroz Grcka ili Italijanska mesta na moru ili npr. niste prosli Krf kolima uzduz i popreko, nece vam ni malo biti sve jedno. Ne kazem da izbegavate, ali kazem da pazite. Narocito budite oprezni ako ste imali pljusak prethodne noci/dana. Po nasem iskustvu, Grci veoma brzo izvedu ekipe i mehanizaciju da pokrpe mesta koja je mozda voda podlokala i ostetila, ali za svaki slucaj, mozda ste brzi nego oni. Divnih mesta na Sitoniji ima toliko da se jednostavno morate vratiti jos jedne godine minimum, pa ako sad preskocite jednu ili dve plaze, odradicete ih iduci put.

Takodje, ako ste zapazili na putopisu slike sa stadom koza na putu, to je karakteristicno mesto gde svako kasno poslepodne bude na putu ili uz samu ivicu puta poprilicno stado koza. Obicno se nailazi na njih oko mosta, kad put pocne da se spusta i krene desno (iz pravca Sartija). Ali, i sa jedne i sa druge strane tog mosta je put onako, blago krivudav i u blagom usponu/padu, asfalt nije bas kao pista, ali nema rupa, pa mesto samo zove da zivahni vozaci testiraju kako se ponasa auto kad se doda gas. Ali, iako su mi koze delovale mnogo inteligentnije od nekih vozaca koje sam vidjao da divljaju tuda, nikad se ne zna kad neko jare moze da iskoci, pa odredjen mali oprez i nesto pristojnija brzina (u skladu sa saobracajnom signalizacijom) nije na odmet :) Nije nikakva panika, ali su koze tu jednostavno svako vece, sto cete i sami primetiti, imate cak i sliku :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se vec neko vratio sa Sitonije sa informacijama o ceni rentiranja vozila?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u hotelu gde smo boravili video sam reklamni materijal Dirent-a Panda,i10 oko 33 eur,Getz-Fiesta-G.Punto oko 37 eur dnevno.Mislim da su to jake cene i da je najbolje preko neta naci neku manju kompaniju i dobiti povoljnije cene.Inace sve cene su standardne-porez,CDW i neogranicena kilometraza uracunate u cenu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proslog leta, kraj jula-pocetak avgusta, rentirali smo auto u Sixt-u u Neos Marmarasu. Dobili smo Pezo 207, 210 evra za 7 dana. Kazem, dobili jer smo zeleli auto nize klase, a kako takav nije bio dostupan, dali su nam Pezo po toj ceni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27008
    Ukupno tema
    905816
    Ukupno poruka