nina-nana

Da li je Tasos pravo mesto za dete sa astmom?

29 poruka u ovoj temi

Cula sam da je Tasos idealno mesto za asmaticare a onda par komentara koji su me pokolebali...ima li iko iskustva sa tim(astma i Tasos)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cula sam da je Tasos idealno mesto za asmaticare a onda par komentara koji su me pokolebali...ima li iko iskustva sa tim(astma i Tasos)

Vidim da niko ne odgovara, izgleda da nema iskustava na ovu temu, pa ću ja nešto malo da ti odgovorim. Moje dete je imalo astmu davno, ostali su povremeni problemi, ništa ozbiljno, više je nema. Međutim, Tasos joj jako prija, uvek bude do dugo u jesen zdrava. Trebalo bi da je ostrvo pogodno za astmatičare, čisto more, dosta šume, nema neku veliku nadmorsku visinu... Kolikio ja znam morska isparenja i salinitet se preporučuju. Pitaj još lekara, ali mislim da je sasvim dobro da se ode.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Egipat je odlican za astmu... Lekari kazu da 6 meseci provedenih na Crvenom moru izleci zastmu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cula sam da je Tasos idealno mesto za asmaticare a onda par komentara koji su me pokolebali...ima li iko iskustva sa tim(astma i Tasos)

Imam ja iskustva...Kad smo stigli na Tasos, taj osecaj disanja punim plucima, posle ko zna koliko meseci, ne mogu da opisem. To samo astmaticar moze da razume. Tako da, Pravac Tasos, a ako moze, naseliti se tamo:).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Apsolutno.

Borova suma, duge i pescane plaze su idealne i za predvecernje setnje, cuveni Tasoski med...sigurno ce prijati!

Uzivajte!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada smo prvi put bili na Tasosu upoznali smo zenu koja je nekoliko godina za redom bila po 3 nedelje zbog deteta koje je imalo probleme sa disanjem...da li je bio u pitanju hronicni bronhitis ili astma- nisam sigurna, ali znam da je pricala da tamo dolazi jer njemu prija...ja sam alergicar (polen, grinje, trave, drvece, ambrozija...) i ne znam da li mi prija stvarno ili je moja uobrazilja...znam da se svaki put vratim preporodjena! Evo, nocas sam se bas vratila odande...sta da kazem?! Milina za oko, dusu, pluca! :zaljubiska: Mirise, zeleno je i cvetno, sedela sam pre podne na obali i udisala onaj miris koji belezim iz detinjstva, kad sam leta provodila u Dalmaciji...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cula sam da je Tasos idealno mesto za asmaticare a onda par komentara koji su me pokolebali...ima li iko iskustva sa tim(astma i Tasos)

Mi smo 2006.godine bili sa detetom na Tasosu (dete ima astmu) i s obzirom da smo bili 10 dana , nikakav efekat na poboljsanje njegovog zdravstvenog stanja nismo dobili. Zbog toga smo sledece tri godine isli u CG Prcanj kod Kotora (7 ruza vetrova ) po 21 dan. E to se vec prve godine pokazalo kao dobro. Ove godine idemo u Metamorfozis 12 dana i ne ocekujem nista ekstra. Na osnovu licnog iskustva tvrdim da su tri nedelje za astmaticare jako bitne - sve ostalo je nedovoljno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam ja iskustva...Kad smo stigli na Tasos, taj osecaj disanja punim plucima, posle ko zna koliko meseci, ne mogu da opisem. To samo astmaticar moze da razume. Tako da, Pravac Tasos, a ako moze, naseliti se tamo:).

A zanimljivo je to skroz...kako su meni objasnili - ako neko recimo ima astmu u morskim uslovima, onda treba da se makne iz te klime, ambijenta. Uglavnom individualno (i invertovano).

To sam saznao kada sam medju nekim fasciklama i obrascima...u delu Mesto i opštia rođenja (gde obično stoji Beograd-Savski venac, npr) video "Grad: Monako, Opština: Monte Carlo"...i onda mi čovek kaže da je morao da napusti onaj raj tamo upravo zbog astme...prija mu naša kontinentalna klima...

...ja sam alergicar (polen, grinje, trave, drvece, ambrozija...) i ne znam da li mi prija stvarno ili je moja uobrazilja...znam da se svaki put vratim preporodjena!

Dokle su sve ljudi spremni da idu samo da bi išli negde gde vole :D

:srce:

Šalim se, nije uobrazilja nikako, ali da bi Tasos i dalje blagotvorno delovao ne smeš da propustiš nijednu godinu!! (pozdrav Zokiju)

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nasoj cerki ( 5 god) je Tasos mnogo pomogao. Sa godinu dana je imala prvu opstrukciju i redale su se ..., bez nekoliko urbazona nije prolazila. Nije joj prijala Soko Banja, Zlatibor, CG, uvek vucemo inhalator, pronizon itd, ali proslog leta u junu smo bili 15 dana u Limenariji nije se nijednom zakasljala, pa smo ponovo otisli u avgustu 20 dana u Potos. Ove zime nije bilo ni pronizona, ni hitne, ni urbazona... Naravno i ovu zimu je bila na fliksotidu, singularu, povremenim inhalacijama, ali u odnosu na prethodne zime, ova je fenomenalna. Ovog leta idemo u Potos od 02.06. do 02.07. Kazu da sve klimatske terapije bi trebale trajati minimun 21 dan. Nama prija jug Tasosa jer je vazduh suvlji i uvek duvka vetric sa mora, nema vlage, koja joj smeta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dijana, jesi li videla na glavnoj tasoskoj temi da sam ti našla komentare i detaljne opise vile za koju si se raspitivala?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mirarbi, hvala za opise vile. Mislim da nam vise ne treba, da smestimo stvari (kojih ce za mesec dana biti...),ceo dan smo napolju. Nadam se da ce nas tvoj tata ohrabriti kad je vreme u pitanju. Bitno je da smo na moru. Uzivacemo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja taja sutra stiže u Potos. Ostaje do 12.06. Dobijaćete informacije iz prve ruke. Kupiće Face karticu sa kojom se za 5 evra priča sa Srbijom preko sat vremena, tako da ću imati sveže informacije svakog dana :).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cula sam da je Tasos idealno mesto za asmaticare a onda par komentara koji su me pokolebali...ima li iko iskustva sa tim(astma i Tasos)

Verovatno kasnim sa odgovorom, ali tek sada sam pogledala ovu temu. Moj odgovor je DAAAAAA!!!!! Tasos lekari preporucuju bas deci sa bronhitisima i astmom. Ja sam bila prosle godine - Tasoos MIRISE!! Bukvalno. Vazduh je prepun mirisa bora, lavande, mirte i cega vec. Ja nisam dete, ali imam opstruktivni bronhitis, latentni, a Tasos mi je i te kako prijao! I cele sledece godine su mi te smetnje bile znatno manje. Pitajte lekare, mnogi znaju za blagodati Tasosa. Ja ga od srca preporucujem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jedno iskustvo: upoznali smo ovog leta ljude koji provode 2 meseca na Tasosu zbog deteta koje ima problema sa astmom. Mislim da to sve govori!

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cula sam da je Tasos idealno mesto za asmaticare a onda par komentara koji su me pokolebali...ima li iko iskustva sa tim(astma i Tasos)

Verujem da kloma na Tasosu, borova suma i miris joda mogu da ublaze tegobe asmaticara.

Molim vas imajte na umu da na Tasosu nema bolnice mi smo letovali tri god na Tasosu ja sam prosleg leta imao zdravstvenih problema naleteli smo na izvrsnog pulmologa u Limenasu. Na Tasosu ima samo jedna hirurska bolnica oni kazu urgentni centar (lici na seosku ambulantu) Ovaj centar je napravljen u Skali Prinos za hirursko zbrinjavanje radnika koji rade u rudnicima mermera i koji su skloni povredama na radu zbog prirode posla.

Kada ode zadnji feribot uvece onda smo u Bozijim rukama jer ni privatne ambulante ne rade nocu.

Sto se astme tice imate Halkidiki koji ima bujnu vegetaciju i divno more.

Izmenjeno (Goranns)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka