Frogi

Autom do Pariza

43 poruke u ovoj temi

well, I agree, definitivno, ja jesam u fazonu da odem gde god mogu kolima no matter what :) samo volim da cujem iskustva :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super je kolima, stvarno.

A najlepše neplanirane pauze na lepim mestima za koja inače ne bismo ni znali da postoje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vala bas, kola su zakon, ne postoji nista lepse na svetu od putovanja autom! Kretanja, stajanja, obilazenja, umora, odmora, slikanja, gledanja, osmatranja, iskustva... To je meni woooow

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A što volim benzinske pumpe, one bolje, sa muzikom u toaletu, recimo...pa kafica i sokić tamo (u restoranu, NE u toaletu)

:) , pa prodavnica, pa razni automati, pa sve neki raspoloženi ljudi okolo koji te ne poznaju i ti ne poznaješ njih....lepota!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ajao, pumpe :) obozavam ih :) :) :) na svakoj bih stala!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro je. Reko' to neka moja lična boles'

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mislite ovako nesto

193km.jpg

malo je visoko slikano obzirom da mi je cilj bio uslikati alpe u oblacima ali nahvatao sam pumpu u punom sjaju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čim su okolo Alpi, ni pumpa ne može da bude loša!

;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da su kola zakon.Ja planiram sledećeg leta da otisnem u pravcu Pariza. Ideja je sledeća: Smederevo - Ljubljana - Bled - Postojnska jama - Venecija - Milano ( ili kud već vodi put prema Azurnoj obali ) - Đenova - San Remo - Monako - Kan - Nica - most Milo - dalje do Pariza. Nazad preko Nemačke, Austrije itd. Ako je neko bio neka nešto napiše. Pozdrav svim putnicima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...Venecija - Milano ( ili kud već vodi put prema Azurnoj obali )

Preko Lago di Garda! Prelepo je.

Na ovakve terase otkidam...Kao kod Lucasa u "Zvezdanim Stazama".

Riva_del_Garda.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikola koja je otprilike cena ovakve ture do Pariza .

Benzin, putarine , prenoćišta.

Ne moraš nešto precizno.

Razmišljamo o ovakvom putovanju , ali nam se čini da je dosta skuplje nego kad ideš sa agencijom . Osećaj je naravno neuporediv.

Pozdrav i hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dali moze neki info koliko bi bio put do Pariza,kao sto je pitano vec. Naprimeri iz Bg-a?

Bio sam proslog leta u HR na moru kolima(prvi put negde sa svojim prevozom) i od tada mislim da bi samo tako isao na odmore...Milina bre,stajes,odmaras gde god pozelis.... ma nemam reci,stvarno ko moze svaka preporuka negde kolima..

A iskreno Pariz je meni neki san a i devojci sa kojom bi otisao tamo samo iz 1 razloga...

Zato ako neko zna koliko bi odprilike put izasao do tamo kolima nesto odprilike neka kaze.

pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo putovali kolima od Beograda do Pariza, preko Linza (gde smo prespavali) i Ninberga (ne Minhena) 11. juna 2011. To je ukupno oko 1900 km, putarine su ukupno za Srbiju, Madjarsku i Austriju (kupuju se vinjete za obe drzave na nasoj granici) bile 2320 din. Kroz Nemacku se ne placa nista, ni putarine, ni vinjeta. Kroz Francusku smo do Pariza ukupno platili 27,7 Evra putarine (na tri mesta se placa, nije lose imati sitne Evre jer se cesto placa ubacivanjem novca u automat). Plus benzin... Krenuli smo sa punim rezervoarom i dopunili na izlasku iz Austrije jer je cena bila malo niza nego u Nemackoj... to je bilo dovoljno do Pariza.

Parking u Parizu smo platili 60 Evra za nedelju dana (garaza hotela). Dnevna cena je 15 Evra. Mislim da ta cena zavisi i od dela grada gde se parkira vozilo. Postoje i javne garaze, ali ne znam cene. Mi smo se po Parizu kretali metroom...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo opisa naseg putovanja u Pariz.

Krenuli smo autom u Pariz 28.04.2013. godine u 04,25 iz Sm.Palanke. Bez guzve na granici prosli pored Budimpeste oko 09h. Da napomenem da smo i madjarsku i austrijsku desetodnevne vinjetue kupili na srpsko-madjarskoj granici sa madjarske strane i da su obe kostale 24 e. Nesto posle 11h stigli u centar Beca, na zatvoreni parking ciju smo adresu ranije spremili, te je navigacija odradila svoj posao. Napominjem da nigde nisam prekoracio brzinu, i vozio najbrze, na kracim relacijama, najvise 140 km/h. Cena parkinga je, ovog na kojem smo mi bili 4e na sat, te smo za tri sata odmora platili 12e. U svakom slucaju, oko 14h nastavljamo dalje, prema Nirnbergu udaljenom tacno 500km. U centar Nirnberga smo stigli oko 19h, ili posle 5 sati voznje. Lep nemacki grad, na zalost tesko ostecen u Drugom svetskom ratu, pa obnovljen. Tamo smo imali ranije uplaceni hotel http://www.ibis.com/...tel/index.shtml, koji se nalazi oko 10 km od centra. Nocenje smo platili 66e za dve sobe – dvoje odraslih i dvoje dece. Korektan hotel za te novce. Ujutro, nakon dorucka, krenuli smo za Pariz do kojeg imamo 820km. Gust saobracaj kroz Nemacku, uglavnom bez ogranicenja brzine, ja se drzim svojih 130 km/h, najsporiji sam, i cini mi se, sa najstarijim autom (renault megane 2004.g.). Ulazimo u Francusku, krece naplata putarine, i do Pariza placamo oko 30e. Bitno manji intenzitet saobracaja kroz Francusku, ide se neprekidno uzbrdo-nizbrdo, ali odlican put i sve u redu. Stizemo, sa pauzama oko 18h na Monmartr gde mi je drug, koji je slavio Uskrs u Srbiji, ostavio prazan stan. Covek je slikar, neophodan mu je taj deo grada. Parkirali smo ispred crkve Svetog Srca i u prelepom gradu proveli nekoliko nezaboravnih dana. U povratku smo putovali prvo do Bazela u Svajcarskoj gde mi zive bliski rodjaci. Put do Bazela je bio dug oko 550km, putarina 17e. U Svajcarskoj sam kupio vinjetu – 40 franaka i nakon nocenja nastavio preko Sent Galena, Minhena i Beca nazad u Srbiju u koju smo se vratili 06.05. Iz Bazela put je dug 1550km ili 15,5 sati voznje.

Put nas je ukupno kostao oko 500e. U cenu ulazi nafta, putarine, nocenje. Ostalo su, sto bi rekle agencije, fakultativni troskovi.

Na kraju, da li treba ici u Pariz autom? Moj odgovor je apsolutno da. Da napomenem da smo supruga i ja entuzijasti, deca (11 i 13 godina) navikla su na putovanja autom, i ovo nam nije prva dalja destinacija. Pariz je bio kruna puta, do tamo i nazad videli smo lepe evropske gradove i krajolike, bez zurbe. Za vozaca nije sala, ukupno smo presli 4300km (do Diznilenda i Versaja isli autom). Treba kondicije i iskustva, iskljucivo sa navigacijom.

Tek smo se vratili, a ja vec planiram druge destinacije udaljenije od opisane, autom naravno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam isao proslog leta, bilo je super. Marsuta je sledeca: Beograd-Ljubljana ( tamo pravio pauzu jednu noc, Ljubljanja je prelepa, za 3 sata obidjete ceo centar i to da ne zurite). Dalje preko Italije do Marseja ( tu bio nekih 3 dana ) grad takodje lep i vredi ga posetiti. Putarina kroz Italiju oko 50eur, kroz francusku do Marseja jos nekih 30-40eur. Od Marseja sam isao do Pariza ( zaobilazio autoput jer bi putarina bila preko 100eur, podesite tako navigaciju, sporedni putevi su im odlicni, samo pazite na ogranicenje, koje je uglavnom 90 i 110km/h). Bio u Parizu oko 7 dana, zatim se preko Minhena ( prespavao i posetio Minhen ) vratio kroz Austriju i Madjarske do Beograda.

Putarina kroz hrvatsku je oko 20eur, austrija 9Eur, Madjarska 11eur. Putarina kroz Francusku je nenormalno skupa, podesite navigaciju na sporedne puteve koji su jako dobri.

Auto mi ide na plin, na autoputu kroz Hrvatsku imate ga samo na jednoj pumpi nekih 15km pre zagreba ( neki hrastovi tako se zove odmaraliste). Kroz Italiju svaka 3 pumpa na autoputu ga ima kao i kroz Francusku.

U nemackoj ga ima redje ali ga ima ( ne na autoputu ) vec u gradu, ali na pumpi mora da trazite dodatak za plin.

U austriji ga nema, tek u madjarskoj cim predjete granicu.

Ako neko ima dodatna pitanja slobodno pitajte sta vas interesuje iz prve ruke.

Skoda fabia sedan 2006 godiste, prosao odlicno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka