kiki 77

PELOPONEZ-opšta tema

1164 poruke u ovoj temi

Tu su deca 5 i 7 godina, al navikle su, prosle godine su bez problema podnele deonicu Lefkada - Meteori, pa par sati spartanja po Meteorima i na kraju voznju do Soluna. Kad im se prispava, spavaju u kolima :cool:

Hvala ti, u svakom slucaju cemo tu negde potraziti prenociste- kako nas put nanese..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Code,

molim te, interesuje me jos jedna stvar u vezi puteva na Peloponezu, pa mi treba tvoje misljenje.

Kada ides autoputem od Korintosa prema Atini , a NE ZELIM da ulazim u Atinu, vec da nastavim, da ga tako nazovem zaobilaznim putem za Solun, da li:

1.Postoji neka zamka ili neko skretanje koje bi me odvelo u Atinu, a na koje treba da obratim paznju?

2.Da li na tom obilasku, ka Solunu, postoji pored autoputa neko zanimljivo mesto ili neki soping-mol ili neki trzni centar, gde, pored sopinga moze da se sedne na kaficu ili nesto prezalogaji...?

Pozdrav...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Code,

molim te, interesuje me jos jedna stvar u vezi puteva na Peloponezu, pa mi treba tvoje misljenje.

Kada ides autoputem od Korintosa prema Atini , a NE ZELIM da ulazim u Atinu, vec da nastavim, da ga tako nazovem zaobilaznim putem za Solun, da li:

1.Postoji neka zamka ili neko skretanje koje bi me odvelo u Atinu, a na koje treba da obratim paznju?

2.Da li na tom obilasku, ka Solunu, postoji pored autoputa neko zanimljivo mesto ili neki soping-mol ili neki trzni centar, gde, pored sopinga moze da se sedne na kaficu ili nesto prezalogaji...?

Pozdrav...

Kad ideš od Korintosa prema Atini, prvo što ćeš se oduševiti kako je sjajno urađeno i kaliko je atraktivan, sa sve fenomenalnim pogledom na more i tunelima....

Kad stigneš do Atine, samo prati znak za LAMIJU !! Znaka za Tesaloniki koliko se sećam nema.

U principu, vozi srednjom trakom i za Lamiju ćeš skrenuti LEVOM stranom račve koja nastaje kad se put račva za gradski deo Atine (desni krak) i za Lamiju (levi krak) Taj levi krak vodi i prema međunarodnomm aeorodromu Venizelos tako da ćeš i to primetiti.

Ako baš nekim čudom promašiš to račvanje, ništa strašno, slobodno potraži prvo mesto gde možeš bezbedno stati (neka pumpa ili sporedna ulica) i pitaj gde dalje. Ljudi su veoma ljubazni i svako će ti pomoći. Mene je jednom davno, dok nisam poznavao Atinu, jedan čovek proveo preko pola Atine da me izvede na put prema Korintosu jer sam se veselo izgubio.

Kad se dočepaš puta za Lamiju, onda ne možeš da se zagubiš sve i da hoćeš :kez:

Autoput je na momente kao staklo i prva je uživacija voziti po njemu. Tu me često uhvati želja da stisnem gas i na momenat pređem 220 tek da me želja mine... Posle opet lepo natetane i sa uživanjem...

Inače usput imaš sijaset odmorišta, na svakom imaš i hranu i čiste WC i benzin i servis i prodavnice, nema šta nema.

Srećan put i lepo se provedite!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Code...

da ti se vrati...

mnogostruko...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Code, u nekom od ranijih postova si spomenuo deonicu Delphi- Teba- Atinski put. Znam da je " nova" Teba izgradjena na mestu stare, al sam bila ubedjena da je stara potpuno unistena od strane Aleksandra. Zasad samo " baronisuci" po Google Earthu vidim rusevine i iskopine u samom gradu... Postoje li zaista ostaci te stare Tebe?

Takodje, " iduci" prema Tebi, videla sam fenomenalne fotke grada Livadeia- tvrdjava, reka, vodopadi, mostovi- zaista nestvarno. Je si li svracao tamo?

Pozz

teba jeste bila porusena, ali to ne znaci da su rusevine zbrisane sa lica zemlje... tako da se danas na lokalitetu mogu naci tragovi ljudske delatnosti jos od mikenskog perioda, preko slavnog doba grcke istorija, zatim srednjeg veka, kada je u vizantiji teba bila centar trgovine svilom, pa do danas...

To sa Tebom još nisam "razmrsio" u potpunosti.

Prolazio sam tuda nekoliko puta i nijednom nisam obišao areheološki lokalitet u Tebi. Pogotovo što mislim da to i nije Teba o kojoj se piše da je oko nje vođen onaj "tebanski rat" ili tako nešto....

da li se ova lokacija

Greece,ancient.gif

poklapa sa ovim podatkom?

It is situated at highway E962, some 4 km south of the junction with E75.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam šta treba da lociram?

To što je na karti, jeste sve tačno.

Mene i dalje zbunjuje lokalitet desno od autoputa Atina-Lamija, koji se nalazi u malom mestu "Mikro Tebe". Ove godine ću posetiti oba arheološka nalazišta i baš pitati kakve je veza između ove i one Tebe i da li je uopšte ima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam šta treba da lociram?

To što je na karti, jeste sve tačno.

Mene i dalje zbunjuje lokalitet desno od autoputa Atina-Lamija, koji se nalazi u malom mestu "Mikro Tebe". Ove godine ću posetiti oba arheološka nalazišta i baš pitati kakve je veza između ove i one Tebe i da li je uopšte ima.

ucinilo mi se da postoji dilema da li se anticka teba nalazila na mestu danasnje, pa sam dala kartu lokaliteta i lokaciju, sto se poklapa sa danasnjom tebom :)

mikrothivai je drugi lokalitet, koji takodje datira iz predhomerovskog vremena, po sacuvanom materijalu vezan vise za voloski zaliv i eubeju, nego za boetiju i tebu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pročitala sam detaljno ovu temu i definitivno za ovu godinu je izbor Peloponez. Dakle evo i ja se prijavljujem klub ljubitelja Peloponeza.

Na osnovu code-ovih postova, odlučila sam da idemo ove godine na Peloponez i da istražujemo. Jedino mi je teško palo kad sam shvatila da nema šanse da obiđemo sve što bi trebali i želeli da vidimo. Nama je cilj da se odmorimo, da se lepo kupamo i uživamo, ali i da vidimo šta ima da se vidi. Bićemo 15 dana u mestu. Plus put..., ne možemo duže, toliki nam je odmor.

Prošle godine smo bili na Lefkadi, na osnovu Putnicinog izveštaja i bilo nam je predivno. Odštampala sam njen putopis i sledili smo njena uputstva i toliko su tačna da je prosto zadivljujuće koliko je do detalja sve opisala. Većinu stvari ja ne bih primetila da nije njenog putopisa bilo. Thanks Putnice :zaljubiska: Sve vreme dok smo bili tamo bavila sam se mišlju da i ja napišem nešto takvo, ali posle mi je bilo besmisleno, jer ništa novo ne bih imala da dodam.

Moram da kažem da smo čak bili smešteni kod lika kod koga je i putnica bila smeštena :blush: . To nam doduše nije bio cilj (nismo planirali baš sve da kopiramo ^_^ ), ali je bio najpovoljniji. Kad smo odlazili, tj. kad smo se našli sa njim da mu platimo, on je rekao da do pre godinu-dve na Lefkadu nisu dolazili Srbi, a da je prošle godine jedna devojka napisala putopis o Lefkadi i da su posle toga počeli da dolaze :D .

Jedina mana Lefkade je što je toliko lepa, da posle toga prosto ne pristajem na ništa manje.

Po ovome što sam pročitala o Peloponezu, mislim da u potpunosti zadovoljava kriterijume :)

Generalno nam je plan sledeći. Iz Bgd krećemo u petak posle posla (oko 10-tog avgusta) i jurimo dokle stignemo. Prespavamo negde, još nisam smislila gde, pa onda sledeći dan na tenane put Peloponeza, možda Nefpolio ili južnije. Usput svraćamo u Korint da vidimo kanal i još štošta.

Ako imate neke predloge, drage volje ću ih razmotriti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pročitala sam detaljno ovu temu i definitivno za ovu godinu je izbor Peloponez. Dakle evo i ja se prijavljujem klub ljubitelja Peloponeza.

Na osnovu code-ovih postova, odlučila sam da idemo ove godine na Peloponez i da istražujemo. Jedino mi je teško palo kad sam shvatila da nema šanse da obiđemo sve što bi trebali i želeli da vidimo. Nama je cilj da se odmorimo, da se lepo kupamo i uživamo, ali i da vidimo šta ima da se vidi. Bićemo 15 dana u mestu. Plus put..., ne možemo duže, toliki nam je odmor.

Prošle godine smo bili na Lefkadi, na osnovu Putnicinog izveštaja i bilo nam je predivno. Odštampala sam njen putopis i sledili smo njena uputstva i toliko su tačna da je prosto zadivljujuće koliko je do detalja sve opisala. Većinu stvari ja ne bih primetila da nije njenog putopisa bilo. Thanks Putnice :zaljubiska: Sve vreme dok smo bili tamo bavila sam se mišlju da i ja napišem nešto takvo, ali posle mi je bilo besmisleno, jer ništa novo ne bih imala da dodam.

Moram da kažem da smo čak bili smešteni kod lika kod koga je i putnica bila smeštena :blush: . To nam doduše nije bio cilj (nismo planirali baš sve da kopiramo ^_^ ), ali je bio najpovoljniji. Kad smo odlazili, tj. kad smo se našli sa njim da mu platimo, on je rekao da do pre godinu-dve na Lefkadu nisu dolazili Srbi, a da je prošle godine jedna devojka napisala putopis o Lefkadi i da su posle toga počeli da dolaze :D .

Jedina mana Lefkade je što je toliko lepa, da posle toga prosto ne pristajem na ništa manje.

Po ovome što sam pročitala o Peloponezu, mislim da u potpunosti zadovoljava kriterijume :)

Generalno nam je plan sledeći. Iz Bgd krećemo u petak posle posla (oko 10-tog avgusta) i jurimo dokle stignemo. Prespavamo negde, još nisam smislila gde, pa onda sledeći dan na tenane put Peloponeza, možda Nefpolio ili južnije. Usput svraćamo u Korint da vidimo kanal i još štošta.

Ako imate neke predloge, drage volje ću ih razmotriti.

Drago mi je što ćeš posetiti Peloponez, ima šta da se vidi...

Jedino mi nije jasan dan tvog polaska. Obrni, okreni, 10.avgust nije petak čak ni po Julijanskom kalendaru? :kez: Vidi ti to malo, da ne zakasniš :kez:

Inače i ja krećem u petak u avgustu i to petak 14.avgust.

Ove godine ću uglavnom biti u Korintu, mada delom i u Sparti.

Možda možeš tvoje organizovati da popijemo frape negde u toku tih vaših 15 dana bazanja Peloponezom :kez: EVo, kao maltene domorodac na Peloponezu, unapred obećavam da ja častim neograničene količine kafe,soka,piva,kolača (ali nema nošenja kući u džepovima) :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drago mi je što ćeš posetiti Peloponez, ima šta da se vidi...

Jedino mi nije jasan dan tvog polaska. Obrni, okreni, 10.avgust nije petak čak ni po Julijanskom kalendaru? :kez: Vidi ti to malo, da ne zakasniš :kez:

Inače i ja krećem u petak u avgustu i to petak 14.avgust.

Ove godine ću uglavnom biti u Korintu, mada delom i u Sparti.

Možda možeš tvoje organizovati da popijemo frape negde u toku tih vaših 15 dana bazanja Peloponezom :kez: EVo, kao maltene domorodac na Peloponezu, unapred obećavam da ja častim neograničene količine kafe,soka,piva,kolača (ali nema nošenja kući u džepovima) :kez:

Pardon petak 07.08. (odmor zvanično počinje od 10.08) :kez:

Sparta je definitivno na mom spisku. Što da ne, kad ovako detaljno daješ opise u pisanom obliku, mogu da zamislim kako to izgleda kad pričaš ;)

Sad sam na mukama koje mesto da izaberem kao startnu tačku. Odoh da tražim.

E da, izvinite svi, na mojoj neobrazovanosti, ali bila sam ubeđena da su Delfi na auto putu, prema Athini, tamo gde je crkvica Svete Petke. Tu smo svraćali prošle godine. I ti si je spominjao u nekom od svojih postova. Ali to očigledno nije to. Da bi obišli Delfe, moramo da siđemo sa auto puta, jeli tako?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pardon petak 07.08. (odmor zvanično počinje od 10.08) :kez:

Sparta je definitivno na mom spisku. Što da ne, kad ovako detaljno daješ opise u pisanom obliku, mogu da zamislim kako to izgleda kad pričaš ;)

Sad sam na mukama koje mesto da izaberem kao startnu tačku. Odoh da tražim.

E da, izvinite svi, na mojoj neobrazovanosti, ali bila sam ubeđena da su Delfi na auto putu, prema Athini, tamo gde je crkvica Svete Petke. Tu smo svraćali prošle godine. I ti si je spominjao u nekom od svojih postova. Ali to očigledno nije to. Da bi obišli Delfe, moramo da siđemo sa auto puta, jeli tako?

Ideš prema Atini, debelo prođeš Lamiju autoputem i videćeš desno odvajanje za Tebu i Delfi.

Što se tiče crkve svete Petke, mislim da ne govorimo o istoj crkvici. Ova koju ja posećujem je u malom mestu Eleones, pre Amfise i do nje se stiže kad se isključiš sa autoputa kod Lamije i skreneš prema Amfisi i to ima da se vozi podosta do tamo, maltene par desetina km pre izbijanja na more (korintski zaliv)...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

EVo, kao maltene domorodac na Peloponezu, unapred obećavam da ja častim neograničene količine kafe,soka,piva,kolača (ali nema nošenja kući u džepovima)

Posto smo mi uglavnom prospartali sve "srpske" destinacije, jonski deo ove godine apsolviramo sa Kefalonijom (bili al samo na izletima) ostaje nam Peloponez za sledecu godinu.

Kada se vratimo negde u septembru, procesljacu ovu temu i ostalo na netu o Peloponezu pa bih bio slobodan da se umesto kafe, soka i kolaca zadovoljim sa par odgovora na "par" podpitanja, posto ste vrlo upuceni na Peloponez.

Ako moze?

Izmenjeno (volodja)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto smo mi uglavnom prospartali sve "srpske" destinacije, jonski deo ove godine apsolviramo sa Kefalonijom (bili al samo na izletima) ostaje nam Peloponez za sledecu godinu.

Kada se vratimo negde u septembru, procesljacu ovu temu i ostalo na netu o Peloponezu pa bih bio slobodan da se umesto kafe, soka i kolaca zadovoljim sa par odgovora na "par" podpitanja, posto ste vrlo upuceni na Peloponez.

Ako moze?

Naravno da može, pa tome služi ovaj forum, zar ne?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da može, pa tome služi ovaj forum, zar ne?

Ma znam da ste Vi sjajni.

Nedavno nabasah na neku temu na nekom forumu neta dje istog avatara "neki codemakar" nesto diskutovao o IP adresama.

Nije tema ali ja to procitao i zapamtio...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma znam da ste Vi sjajni.

Nedavno nabasah na neku temu na nekom forumu neta dje istog avatara "neki codemakar" nesto diskutovao o IP adresama.

Nije tema ali ja to procitao i zapamtio...

Posećujem i neke druge forume, posebno u vezi posla kojim se bavim (sve u vezi računara, sem hardvera) pa uvek koristim isti avatar. Osim ako me neko kopira po avataru....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka