Guest ivan

Hoteli i plaže, Alanja

1481 poruka u ovoj temi

Ja sa se odlucila za hotel Muz... Da li je neko bio u ovom hotelu, ako jeste nek posalje neki mejlcic :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram porodicno letovanje sa suprugom i cerkicom od godinu dana. Molim za utiske o Alanji i naravno preporuka hotela, da bude All inc. i minimum 4 *.

Hvala...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U samoj Alanji ima samo jedan hotel sa 5* koliko je meni poznato-Grand Kaptan.Brojne nase agencije ga imaju u svojoj ponudi i moze se birati izmedju polupansioni i AI(doplata je 12evra/dan).Ipak ovaj hotel ne bih mogao da ti preporucim,bez obzira sto ima zaista veliki bazen iz nekoliko razloga:

1.Lokacija-iako ne previse daleko od centra(oko 3km) nalazi se u nekom totalno bezveze delu grada

2.Plaza-iako je odmah preko puta nije nista narocito

3.Sam hotel-iako prostran i impresivan na slici u stvarnosti zaista ne zasluzuje da bude ocenjen sa 5*.

Vecina hotelskih kompleksa visoke klase koji nude AI varijante izmestenan je izvan Alanje,na 20-30 km prema Antaliji.

Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...a sto se same Alanje tice sta reci sem:savrseno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Deki011,

video sam Grand Kaptan i otpisao sam ga odmah. Nesto sam gledao neki Eftalia Resort, ali mu je ruzna plaza (nalazi se u mestu Konakli, ili vec sta je to, 7 km od Alanje) i Doganay (ali je i on otpisan). Sad sam nesto primetio Gold Safran i Happy Elegance - ne cine se losi. Ako znas za jos neki da je dobar, a i da je cena OK - preporuci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hotel

Görgülü Beach****.Bila prosle godine sa suprugom i cerkom.Stvarno toplo preporucujem. Naravno zavisi od toga sta vi trazite, ali po meni to je pravi hotel za porodice sa malom decom. Nalazi se oko 2km. od grada. Jedan od retkih u Alanji koji se nalazi na samoj plazi. I sve vam je na par koraka. Ispred hotela vam je restoran,bazen i bar sa "debelom"hladovinom(sto i te kako znaci u vreme vrucina),a ispod bazena plaza(pescana).Ako vas nesto konkretno interesuje pitajte. Pozdrav! :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa pisi uobicajene stvari, kakva je hrana, koliko je bogat svedski sto, da nisu samo salata i makaroni, kakva je plaza i more (toplo, hladno, talasasto, mirno, meduze, trava), preskoci bazen, ko se jos kupa u bazenu pored mora.....da li moze pesaka u grad (kazes 2 km od Alanje), ja onako nabrojah te svakodnevne stvari....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tanja,more u Alanji je veoma toplo(najtoplije na celoj Turskoj obali),leti je temperatura vode oko 27-28 stepeni.More je talasasto ali cisto.Nema ni meduza ni trava(barem ne kada sam ja bio u avgustu prosle godine).

Sto se tice hotela Gorgulu Beach,nudi ga Kontiki ali u njihovoj brosuri je naveden kao hotel sa 3* tako da ne verujem da ce to ljudima odgovarati.

Moja preporuka:ukoliko ne planirate da ceo dan provodite u hotelskom kompleksu uzmite neki hotel na max. 3-4 km od Alanje.To kazem zato sto postoje delux hoteli na oko 20-30 km od Alanje(npr.Botanik) ali van hotelskog kompleksa nemate apsolutno nista.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili prosle godine u hoteluSunrise Katya,imali smo all inclusive,i bili smo odusevljeni.Moram da napomenem da se hotel nalazi nekih 3 km od centra,ali nama nije smetalo jel dolmusi prolaze svaki minut.Sto se tice klope fenomenalna je,stvarno dobar izbor.Hotel ima sopstvenu plazu do koje se dolazi podzemnim prolazom,znaci nema prelazenja ulice.Plaza je nekih 30- 50 m od hotela.Jedini problem sto na jednom delu plaze ima stena,ali ni to nam nije smetalo,jer nismo ni pokusavali da se kupamo na tom delu pogotovo kad su talasi.Hotel za svaku preporuku.Bazen prelep,ima deo za decu.Ako nekog nesto jos zanima sto se tice hotela neka pita,i nama su opisi pomogli prosle godine da se odlucimo. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citajuci razne forume, zakljucio sam da u Alanji ima deo gde ulaz u vodu ima dosta kamenja, tj. stena, tako da je dosta nepristupacno, i naravno onaj drugi deo gde je sve super ( plaza- pesak, ulaz u vodu - OK). Dali neko zna nesto vise o tome? Npr. dali hotel Gold Safran koji je udaljen otprilike 2.5 km od centra ima ovaj lepsi deo price, ili ne?

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sinisha proveri u agenciji na kojoj plazi lezi taj hotel.Ako je Kleopatra beach u pitanju onda JE super(plaza Kleopatra se prostire zapadno od Alalnje pravac Antalija i dugacka je nekoliko km) a ukoliko nije tj.ako je hotel smesten na plazi istocno od grada onda zaboravi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kleopatrina plaza je najlepsa plaza u Alanji,ali je zato iznamljivanje suncobrana i lezaljki prilicno skupo.Isto tako ako imate nameru da sednete u neki kafic da popijete nesto znajte da ce vas to zadovoljstvo skupo kostati.Recimo da je sok od cedjene pomorandze prosle godine bio 5-6 eura,pivo 3 e,a ostali sokovi oko 2-3 e.Zato treba birati hotele koji se nalaze na kleopatrinoj plazi,mislim da su onda lezaljke i suncobrani besplatni.Mi smo bili odusevljeni ekskurzijama u Alanji,a ono sto nismo obisli prosle godine planiramo ove.Mislim da Gold Safran nije na kleopatrinoj plazi,ako se dobro secam.

Izmenjeno (goca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Deki, hvala jos jednom na korisnom savetu, takodje i Goci.

Koji od hotela je za preporuku, a da je na Kleopatrinoj plazi, i da ima svoj deo sa lezaljkama i suncobranima? Znaci da je sa jedno *** ili **** zvezdice i da bude sto bolji, naravno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Goco u tome i jeste problem Alanje sto se retko koji hotel nalazi na samoj Kleopatra beach.Vecina ih je smesten preko puta tj.ulica ih razdvaja od plaze tako da su lezaljke i suncobrani besplatni samo na hotelskom bazenu dok se na samoj plazi placaju.Zato je najbolje kupiti suncobran u nekoj od obliznjih radnji za par evra(cenjkanje obavezno) a na plazi samo po potrebi iznajmljivati lezaljke.

Sinisha raspitaj se u Kontikiju oni nude hotel Sultan Sipahi resort 5*,odlicna lokacija,a 14 dana AI za recimo polazak 9 juli je 790evra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prosle godine bili zadovoljni plazom,ali ko ide sa decom malo je gadan taj deo sa stenama.Za starije je ok,ne priblizavaj se i sve u redu.Ove godine idemo ponovo u Alanju,ali u drugi hotel,jer ova agencija ne radi Sunrise Katya.Stvarno bi preporucila jeep safari,ali ne za one koji idu sa malom decom,ipak je vrucina velika,a ide se otvorenim dzipovima.Jedino sto smo propustili prosle godine je Demre-Mira-Kekova,jer nije bilo organizovano prosle godine,ali planiramo i to da vidimo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka