RobertoB

HTL Caribbean World Resort 5* Soma Bay

3082 poruke u ovoj temi

@Ana-Maria2606 Ovo sto ste Vi napisali je skroz deplasirano i nijednog gosta bilo kog hotela u Egiptu a i sire ne treba da zanima. Ko za koliko radi, otkuda zelena trava u hotelu i slicno. Ja ne zelim da se smejem usiljeno da bih iskukala staklenu casu umesto kako je gost koji je sada u hotelu naveo, kartonske od  100 ml za pivo.

Zato je Booking zakon i sve sto je napisano ovde, je zamislite napisao i gost iz Egipta koji je hotelu dao cistu 1.0. zaleci se na ocajnu hranu. Dakle nisu u pitanju nezadovoljni bahati Srbi vec i egipcani nisu zadovoljni uslugom. Komentar je ostavljen 13.aprila pa ga iscitajte uz ostale.

Bila sam dva puta u Egiptu, oba puta u hotelima sa 5 zvezdica. U skupljem sam dozivela ignorisanje i favorizovanje domacih gostiju. U drugom to nije bio slucaj. Dakle ovde se daje ocena hotela a ne destinacije. Covek je nezadovoljan hotelom konkretnim i ponasanjem osoblja a to nije slucaj sa svim hotelima u Egiptu.                                                                                         

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se dopisivah prethodnih dana sa Mr.Mohamedom iz sekotra za odnose sa gostima koji mi obeća VIP narukvice i sobe u zgradi 7 na konto 2 prethodna boravka u hotelu.Obećao je VIP narukvice i željene sobe  za mene i supruga,a takodje i za dva para prijatelja koji idu sa nama.Videcemo sta ce biti od toga.Nadam se da ce dobro proci i PCR testiranje jer smo definitivno odlučili da ne placamo testove ovde 18000.Za povratak svakako imamo potvrde o vakcinisanju.

Javljam se za nekoliko dana sa terena?

Ja se dopisivah prethodnih dana sa Mr.Mohamedom iz sekotra za odnose sa gostima koji mi obeća VIP narukvice i sobe u zgradi 7 na konto 2 prethodna boravka u hotelu.Obećao je VIP narukvice i željene sobe  za mene i supruga,a takodje i za dva para prijatelja koji idu sa nama.Videcemo sta ce biti od toga.Nadam se da ce dobro proci i PCR testiranje jer smo definitivno odlučili da ne placamo testove ovde 18000.Za povratak svakako imamo potvrde o vakcinisanju.

Javljam se za nekoliko dana sa terena?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sad bih se osvrnuo na baksis, bolna tema ali eto sta cemo kad se svet vrti oko novca.

Ja sam prihvatio taj njihov memtalitet i spreman sam da castim za stvari koje su meni bitne pa evo sta bih ja posavetovao.

Ako vam je bitno u koje vreme zelite da vam se sprema soba ili vam je bitan pun frizider onda treba da castite, treba sobaru odmah reci sta se od njega ocekuje.

Ja odma kazem da soba mora biti gotova do max 12h. Posle dolazim da se spremimo za rucak pa posle rucka mali odmor dok je sunce najjace. Isto mi je bitna i voda jer imam kamilu pa mi je ovaj zadnji u AWB-u uvek davao karton flasica umesto dve flasice. Za dve nedelje dva put je kasnio sa spremanjem sobe, prvi put sam mu progledao kroz prste drugi put smo vec imali pricu iako sam ga video da je dotrcao sav znojav. Bila je smena gostiju i sef mu je naredio da prvo mora da sredi sobe za checkin, pa se jadnicak preznojio da postigne i da stigne nama da sredi na vreme, nije ni njima lako.

Sto se tice restorana to bi bio bas veliki trosak, ali eto mozete bar u pocetku videti ko vam je ok pa stalno u njegovom reonu da ste i imacete bar jednog ili dva kelnera da vam uvek odrade sta god vam zatreba.

Kome je bitan bar i kokteli ista prica, treba da se fokusira uvek na iste ljude i to je to.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Samo da se razumemo, nisam dosao ovde zato sto je jeftino. Nisam bio nikad u Egiptu, imam dvoje male dece, trazio sam u agenciji neki hotel sa lepom plazom za decu i to mi je bilo najbitnije. Nisam ulazio u detalje sta podrazumevaju pod all inclusive i da li ima klima u sobi, to valjda treba da je normalno da ima hotel ima 5 zvezdica. U biznisu u politiku tudjih cena i motiva da one budu visoke ili ne, ne ulazim. Da je dzabe kad se oduzme avion, dzabe je. I sta onda, onda da ne napisem nikome ko nije nikad bio ovde da klima ne radi, da ce se kuvati 7-10 dana? Da ne napisem da je dorucak odvratan(ne jedem ni kod kuce salamu, virsle i pastete), da ne napisem da morate da ustanete u 5 ujutro da bi ste zauzeli bilo gde lezaljku, a da nije do kamiile na beton pesku, da ne napisem da peskire za plazu menjaju oko 10-12 kad su svi na plazi, da ne napisem da zene i belce gledaju kao da su niza bica, itd. Ako smatrate da treba to sve da trpite da bi ste prosli jeftino na moru i da bi se zvalo da ste bili u Egiptu, onda izvinite sto sam primetio sta ne valja.

Izmenjeno (PedjaBG)
Dupli sadrzaj
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@PedjaBG da Vi ipak niste u drugom nekom hotelu :) Salim se, ali spominjete da je jedino dobro Tortuga restoran, a pouzdano znam da on ne radi (restoran pored plaze). 

Sistem za peskire je katastrofa, da cekam do 10-12h nema sanse. Neki su menjali popodne, ja zvao recepciju da mi donesu, a onda provalio u hodniku u zgradi gde mi je bila soba gde im stoje, pa sam uzimao. Klimu su mi istog dana popravili doduse.

U hotelu je trenutno 500 gostiju :) 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Covek pise o nezadovoljstvu u konkretnom hotelu ali se mnogi toliko upiru da mu objasne gde je dosao i da mora da bude fleksibilan, kao i da prethodno doktorira destinaciju na koju je dosao. Opet cu da napisem da je to besmislica.

Gledala sam ukrajinskog vlogera  po imenu Alexey Krylov, mesec dana u aprilu po 5 dana u  6 hotela.. Covek koji mozda par hotelau Hurgadi  nije nikad posetio. I daje realan prikaz svakog. Hilton Plaza sve je ekstra, renovirano, cisto ali ima mane. Mane koje nemaju neki stari, oronuli hoteli, a to je dezorganizacija u restoranu sa savrsenom hranom. Masa lezaljki u nekim skladistima, pokazuje ih covek a na plazi manjak. Cini se kao i uovom hotelu.

E tako i ovde, ako se ceka u redu za obroki konacno stigne na red do zeljenog a pored nema cinije za vocnu salatu, treba li da napusti red pa onda sve ispocetka ili da je sipa pored jaja u tanjir.? Zasto se pravite da ne razumete ili zaista ne razumete?

Nisu svi hoteli u Egiptu isti. Neko nece naci manu ni u manje kategorisanom, starijem ali sa odlicnim menadzerima i ljubaznim osobljem. Ovde to nije slucaj kao  sto nije bio slucaj ni u jednom gde sam ja bila. Kad docekam red da uzmem sladoled ili pice, copor zena, dece egipcana stane ispred mene. Pozalim se barmenu on me gleda kao tele , ignorise a ove usluzuje. To je nedopustivo ne u Egiptu nego bilo gde.Na to necu da se pripremim ni u taliji, Spaniji a necu ni u Egiptu. Tacno je da u NEKIM hotelima favorizuju svoje sunarodnike. 

Ovakvo ponasanje osoblja NIJE u svim hotelima u Egiptu. Nema ga u Sunrise Royal Makadi hotelu, niko mi nije davao znake ocima da ocekuje da platim baksis, niko nije uskakao preko reda a u prepunom hotelu je uvek bilo lezaljki u svako doba dana i zabranjeno rezervisanje istih pre 8 casova ujutru n aplazi. To isto vazi za sve bazene. Nema kradje peskira. 

Savet svima koji biraju hotel, ocene  na Bookingu i slicnim sajtovima da se pogledaju.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Covek pise o nezadovoljstvu u konkretnom hotelu ali se mnogi toliko upiru da mu objasne gde je dosao i da mora da bude fleksibilan, kao i da prethodno doktorira destinaciju na koju je dosao. Opet cu da napisem da je to besmislica.

Gledala sam ukrajinskog vlogera  po imenu Alexey Krylov, mesec dana u aprilu po 5 dana u  6 hotela.. Covek koji mozda par hotelau Hurgadi  nije nikad posetio. I daje realan prikaz svakog. Hilton Plaza sve je ekstra, renovirano, cisto ali ima mane. Mane koje nemaju neki stari, oronuli hoteli, a to je dezorganizacija u restoranu sa savrsenom hranom. Masa lezaljki u nekim skladistima, pokazuje ih covek a na plazi manjak. Cini se kao i uovom hotelu.

E tako i ovde, ako se ceka u redu za obroki konacno stigne na red do zeljenog a pored nema cinije za vocnu salatu, treba li da napusti red pa onda sve ispocetka ili da je sipa pored jaja u tanjir.? Zasto se pravite da ne razumete ili zaista ne razumete?

Nisu svi hoteli u Egiptu isti. Neko nece naci manu ni u manje kategorisanom, starijem ali sa odlicnim menadzerima i ljubaznim osobljem. Ovde to nije slucaj kao  sto nije bio slucaj ni u jednom gde sam ja bila. Kad docekam red da uzmem sladoled ili pice, copor zena, dece egipcana stane ispred mene. Pozalim se barmenu on me gleda kao tele , ignorise a ove usluzuje. To je nedopustivo ne u Egiptu nego bilo gde.Na to necu da se pripremim ni u taliji, Spaniji a necu ni u Egiptu. Tacno je da u NEKIM hotelima favorizuju svoje sunarodnike. 

Ovakvo ponasanje osoblja NIJE u svim hotelima u Egiptu. Nema ga u Sunrise Royal Makadi hotelu, niko mi nije davao znake ocima da ocekuje da platim baksis, niko nije uskakao preko reda a u prepunom hotelu je uvek bilo lezaljki u svako doba dana i zabranjeno rezervisanje istih pre 8 casova ujutru n aplazi. To isto vazi za sve bazene. Nema kradje peskira. 

Savet svima koji biraju hotel, ocene  na Bookingu i slicnim sajtovima da se pogledaju.

OK

OK

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1. Tortuga radi, ko vam prenosi informacije, netacno Vas izvestava. Od 13h do mislim 17h moze da se pojede kebab, hot dog i neki hamburgercici.

2. Sladoled je neki mikro i posle cekanja u ogromnom redu moze da se dobije tek od 14h

3. Od 10:30 do 13h nema nista za jelo(ne smeta mi, samo konstatujem),

4. Tacno je da prvo sluze svoje, prave se ponekad da nas ne vide.

5. Moze da se prezivi, ali prihvatite da postoje nedostaci. 

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Informacije “prenosi” zaposleni menadzer koji trenutno radi u hotelu. Kada se govori o Tortugi misli se na veliki (na otvorenom) restoran na plazi pored beach bara na plazi u kojem se sluze pice, cevapi, pice, sladoled i slicno. Kada se govori o Tortugi da li radi ili ne, misli se da li je rucak u njoj ili glavnom restoranu. Uzivajte :)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad govorim o tome sta radi, sta ne mislim na to da li mogu da udjem unutra, popijem i pojedem nesto. Posto nisam bio nikad ranije, bas me briga sta je bilo pre, sad znam da Tortuga radi od 13h do 17h(mozda i kasnije) i da u tom vremenu moze nesto(bilo sta) da se pojede i popije. Ok, spustili smo kriterijume na minimum, odlicno je sto moram da predjem 200m po kartonsku casicu od 0.1 da popijem pivo ili sok i da cekam u redu za to, na 50 stepeni napolju, stvano je extra hotel, za svaku preporuku. Odlicno je i sto akva parkic(3 tobogancica) za decu radi dvokratno, do 17h dok je najveca zega i tako, sve je odlicno. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok, no hard feelings :) Inace ja uvek nosim svoje dve velike case (jednu termos varijanta). Nego Pedja, recite mi. Radi li Cuba Beach Bar na plazi odmah pored Tortuge ? Posto on ima to sto Vi navodite, bas me zanima.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26591
    Ukupno tema
    891376
    Ukupno poruka