marara

LIMENAS

1103 poruke u ovoj temi

Gledam fotografije i imam pomešane utiske. Da li neko iz prve ruke može da mi kaže kakve su plaže Tarsanas, Nisteri, Papalimani i Pachis. Razmišljam da idem na Tasos buse, pa me interesuje kakve su ove plaže bliže Limenasu. Naravno, ići ćemo i na one udaljene, ali je uvek dobro kad u relativnoj blizini imaš i plažu za dan kad te mrzi da obilaziš. Koliko vidim, plaž su peščane, ali mi na fotografijama malo sumnjivo izgledaju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U kom smislu vam sumnjivo izgledaju? Bila sam na svim ovim plažama osim na Nisteriju. Od svih mi se najviše dopada Papalimani, nekako je tamo bila skroz opuštena atmosfera, i ona i Tarsanas su dosta uske, ako mogu tako za plažu da kažem, (ležaljke su blizu vode) i ima prirodne hladovine. Pachis vam i nije baš u komšiluku Limenasa, ove ostale tri jesu i dosta su manje od Pachisa. Na Pachisu zna da bude gužva, ali velika je plaža pa nekako to mnogo ni ne smeta i plus je to što ima prirodnu hladovinu i dosta sadržaja tipa kafići, taverne, pedaline itd. ko voli. Po mom mišljenju, imate lepših plaža u okolini Limenasa (i na Tasosu uopšte), ne znam zašto ste baš ove četiri odabrali, ali i one su OK skroz.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U smislu da na nekim fotografijama izgledaju super, a na nekim baš loše deluju. A one su mi zapale za oko pošto su peskovite. nisam neki preveliki ljubitelj šljunkovitih plaža.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Onda je Tasos mesto za vas, peščane plaže su brojnije. Do Tarsanasa možete i peške iz Limenasa, a sve te manje plaže na tom potezu, od Tarsanasa to La Scale npr. su na isti fazon, vidiš jednu video si sve. Tako da, ako vam se dopadne Tarsanas dopašće vam se i ove posle nje. Ne znam kakva je gradska plaža u Limenasu, na njoj nisam bila, tj. ne znam da li je peščana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 8 sati, sashadpb je rekao/la:

Gledam fotografije i imam pomešane utiske. Da li neko iz prve ruke može da mi kaže kakve su plaže Tarsanas, Nisteri, Papalimani i Pachis. Razmišljam da idem na Tasos buse, pa me interesuje kakve su ove plaže bliže Limenasu. Naravno, ići ćemo i na one udaljene, ali je uvek dobro kad u relativnoj blizini imaš i plažu za dan kad te mrzi da obilaziš. Koliko vidim, plaž su peščane, ali mi na fotografijama malo sumnjivo izgledaju.

Tarzanas plaža se meni nije dopala, ali znam da su mnogi njome zadovoljni. Najbolje je da se sami uverite. Jeste peščana, dosta je uska, ali prilično duga. Iza tog peščanog dela su nanizani kafići, raznoliko i zanimljivo uredjeni. Nakon ove plaže, možda na kilometar udaljenosti, nalazi se Nisteri plaža. Nije udaljena od grada previše, tako da je možete obići i pešačeći do nje. Možete i iskombinovati ove dve plaže u jednom danu. Nisteri je u jednom delu baš nekako "divlja". Ima puno borova u čijoj hladovini možete uživati bez suncobrana. Drugi deo plaže je nešto širi i lepo uredjen, taj deo se nalazi ispred vile Nisteri. U tom delu je ulaz u vodu veoma lep, nema kamenja, postepen je i voda je čista i veoma bistra,. U onom "divljem" delu na ulazu u vodu ima krupnog kamena, pa čak i kamenih ploča na kojima ima ježeva. Papalimani nisam obišla. Pahis je od plaža koje ste nabrojali na mene ostavio najjači utisak. Divna plaža na desetak kilometara udaljenosti od Limenasa i dobro sa gradom povezana autobuskom linijom. Meni se najviše dopao deo skroz levo, ispod ogromnog bora, a u neposrednoj blizini se nalazi i nešto stena. U tom delu je ulaz u vodu savršen, dno peskovito, dug plićak...divna plaža. Prošetajte duž cele plaže i sigurno ćete naći idealno mesto za sebe. Gradska plaža je peskovita, ulaz u vodu je postepen. Pristojna plaža za dan dolaska ili dan odlaska. Razmotrite još i Glifadu i Glifoneri. Glifada je nedaleko od Nisterija, a Glifoneri nešto ispred Pahisa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja obilazim limenas svako vece al nikako da nadjem najbolji giros,najbolji restoran.Koji su?Inace se mi snabdevamo u marketu Carefour.tj zuti na pocetku Limenasa.Bas sam razocarana jumbo-m.To je jedna mala radnjica u kohoj nema ni pedeseti deo igracaka jumba a znak je postavljrn veliki kao da je ne znam kolika

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izabrala si najlošije snabdeven market u Limenasu  i sa jakim cenama. Rafovi su poluprazni i jedina prednost ovog marketa je što nikad nema gužve. Ili još preciznije, nema žive duše. :D

Otvoren je novi market Masutis Blizu nove luke. 

Dobri su i marketi Prodos i Smajl.

I market Smajl je u vlasištvu Marinopulosa, kao "žuti" market koji spominješ, ali je Smajl bolje snabdeven.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dali moze neko da meposavetuje oko Tasosa gde sa deteom 6god.da ima postepen ulaz u vodu,zabavne parkove,setaliste klopa,i dali ima sanse naci smestaj blizumora?? koje plaze posetiti i u koje se mesto smestiti? Da nije monotono nocu ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolji izbor je Limenas.. Imas par vila blizu plaze-Albatros,Morfeas,i mozes neku preko Nikane mozda da nadjes

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 7/7/2016 at 6:29, Dex022 je rekao/la:

Od marketa definitivno i skoro iskljucivo Masudis eventualno Smile a voce povrce po gradu u malim piljarnicama/prodavnicama jel je po vecim marketima plastika fantastika kvalitet istog.

Eto nas od petka tu :)

Nego citam ovo za markete, ali se ne snalazim najbolje. Koji su najbolji marketi za te krupnije nabavke, kapiram da cemo ono sitno svakodnevno kupovati najblize smestaju. Gde se nalaze ovi marketi u gradu? Jel ima neki bas veliki poput Lidla i tako toga negde van grada, kolima smo pa nije problem skoknuti

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stalno isto pitanje i stalno isti odgovori.LIDL-a nema,imate ga usput do Tasosa.Ajte malo jedno 3-5 strana unazad.Ja naučih već napamet šta pišu ljudi sa teme svakodnevno.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od hipermarketa definitivno Masutis. Smile je skoro prazan a i sve sto ima je skuplje.

Nego, gde je najbolji giros u gradu? ima li sta za potraziti sem onoga u glavnoj ulici i na glavnom setalistu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da ima sta da se potrazi - anticka Agora, anticko pozoriste, Vizantijska tvrdjava, Panovo svetiliste, najlepsi panoramski pogled sa vrha iznad Panovog svetilista (kod same zastave), predivni zalasci sunca sa terase Karnagio bara ili kod crkvice iznad bara, klopa u restoranu gde jedu samo Grci (ambijent nije ekskluziva ali je klopa mmm... i jos mnogo toga!

Zavisi sta vas zanima, naravno ima i jos puno lepih malih radnji van glavne trgovacke ulice.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po meni - Panos, u glavnoj šetališnoj ulici, kad ideš ka gradskoj plaži sa desne strane. Prošle godine je bio 2,5Eur. Imaju i super pileći burger, bio je 3Eur...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka