Danny

Jonsko more u maju, junu i septembru

31 poruka u ovoj temi

Dragi forumasi treba mi vasa pomoc :)

Htela bih da na odmor odem u septembru, posle sezone, buke i gomile turista. Htela bih otici u neko mirno mesto, koje je veoma lepo i zanimljivo, zelim da setam, da je lepa priroda, ciste i zanimljive plaze koje nisu predaleko za obilazak pesaka. Ne trazim lud, nocni provod, fensi mesta za izlaske.

Dvoumim se izmedju nekog ostrva (Lefkada, Zakintos ili Krf) ili Parge, tako da mi treba vas najiskreniji savet i preporuka.

:srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Parga je ok, imas 3 plaze do kojih mozes peske, a i zanimljiva je za cunjanje. Za ostrva bas nisam sigurna da mozes peske da obilazis lepe plaze, jer su one po pravilu udaljene od naselja, tako da ti ipak treba neko prevozno sredstvo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bio na ostalim ostrvima i u Pargi,ali iz iskustva sa Krfom, zaobiđi ostrva ako hoćeš da ti je sve blizu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kassiopi, ostrvo Krf, idealno u septembru po zavrsetku sezone. Malo mesto, sve se moze obaviti pesaka, a ima i promenadu za setnju.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na dosadasnjim odgovorima, htela bih da cujem jos necije misljenje, tako da samo nastavite da razmisljate.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danny,

bila sam na Krfu, Lefkadi, Kefaloniji, Zakintosu...

Na Kefaloniji i Zakintosu bas dva puta u septembru,jednom i u pocetkom oktobra.

Nema guzve, more toplo i cisto.

Svako ostrvo je prica za sebe.

Ako volis da obilazis ostrva, onda svakako Kefalonija, jer je mnogo interesantnija i raznovrsnija. ( podzemno jezero Melissani, pecina Drogarati, zivopisni Fiskardo, cuvena plaza Mirtos, 6 km dugacka pescana plaza Razakli... itd.itd. )

Na Zakintosu ima prelepih uvala i pescanih plaza...

Pregledaj vec postojece teme, ali savetujem i da istrazujes sajtove na netu, ima ih dosta,pa ces sigurno pronaci svoje "mesto pod suncem" :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. :D

Prvo bih hteo da pohvalim ovaj forum, na kojem iako da gotovo ne pisem, citam redovno. Odlican izvor raznoraznih zanimljivih informacija. Upravo na osnovu vasih informacija sam prosle godine izabrao Krf za letovanje, i upoznao se sa ostrvom pre nego sto sam otisao. Nikad se bolje u zivotu nisam proveo na letovanju. 

Ove godine imam problem, pa sam resio da ovde pokusam da nadjem resenje. :)

Stvari stoje ovako... Prosle godine sam sa devojkom isao na Krf u Ipsos u julu. Proveli smo se fenomenalno, iznajmili smo skuter, obisli sve najbolje plaze, nauzivali se kao nikad pre. Odusevljen sam Krfom u svakom pogledu, jer nam je pruzio sve sto smo zeleli, a to su predivne plaze, predivni pejzazi u kojima smo uzivali u voznji skuterom i ne toliko jake cene koliko smo ocekivali. Nazalost, ove godine na letovanje mozemo tek u drugoj polovini septembra, i to recimo negde izmedju 10. i 15. da krenemo. Imamo dve opcije. Jedna je opet Krf, Ipsos ili Dasija, a druga opcija je Lefkada, Nidri.

Zanima me vase misljenje o Lefkadi, odnosno da li se moze porediti sa Krfom, pre svega u segmentima koji nas zanimaju, a to su plaze, njihova dostupnost, i mogucnost obilaska ostrva skuterom. Krf nam svakako stoji kao opcija ukoliko ovde prikupim negativne komentare u vezi sa Lefkadom, ali se ipak nadam lepim komentarima, jer bismo voleli da probamo nesto novo ove godine. :)

Koliko sam ja uspeo da saznam, u Nidriju nema plaza, ili bar nema nekih vrednih pomena. Sve lepe plaze se uglavnom nalaze na zapadnoj strani ostrva. Zanima me da li je i koliko tesko doci do njih skuterom? Da li je Lefkada nepogodnija od Krfa za voznju skutera? I da li i tamo ima skutera za rentiranje na svakom koraku kao na Krfu? Da li su cene iznajmljivanja vise nego na Krfu? I da li je na Lefkadi za skuter potrebna Medjunarnodna vozacka? Na Krfu mi nije trebala...

Takodje, zanima me kakvo vreme mozemo da ocekujemo u drugoj polovini septembra, ovo me zanima i za Krf i za Lefkadu? 

Hvala unapred svima na odgovorima, svaka pomoc je dobrodosla! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na dosadasnjim odgovorima, htela bih da cujem jos necije misljenje, tako da samo nastavite da razmisljate.

Zakintos ti je najsuncanije Grcko ostrvo. Ima najveci broj suncanih dana u godini, mislim da je on pun pogodak za septembar sto se Jonskog mora tice. A ima puno toga da se vidi, juce smo dosli odatle. I bolje je da se putuje avionom ili svojim kolima, ali su neophodna 2 vozaca. Putuje se oko 20h busom, kolima nesto krace. Avionu treba skoro 3h jer prvo slece na susednom ostrvu, Kefaloniji. Pozzz

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ti je jonsko more za taj kasni period?Mislim ono-hladnije more,vise kise...Doduse,to je stvar srece.Tako razmisljajuci,prosle godine posaljem decu u tom periodu na Halkidiki,kad ono od 10 dana samo 2 su mogli da se kupaju,hladno,ceste kise...a posle toga,pocetkom oktobra,vreme super,bila sam na nekoj ekskurziji i lepo se kupala...

Izmenjeno (Vesna Ks)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi forumasi treba mi vasa pomoc  :)

Htela bih da na odmor odem u septembru, posle sezone, buke i gomile turista. Htela bih otici u neko mirno mesto, koje je veoma lepo i zanimljivo, zelim da setam, da je lepa priroda, ciste i zanimljive plaze koje nisu predaleko za obilazak pesaka. Ne trazim lud, nocni provod, fensi mesta za izlaske.

Dvoumim se izmedju nekog ostrva (Lefkada, Zakintos ili Krf) ili Parge, tako da mi treba vas najiskreniji savet i preporuka.

:srce:

Prošlog septembra sam bio u Pargi, a pošto fotografija govori više od hiljadu reči, evo kako je u septembru u toj kocki šećera. ;)

http://www.facebook.com/album.php?aid=2036843&id=1283487533

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam bila prosle godine u septembru u Pargi i mogu da ti je preporucim. Mali je grad, ali ima puno da se seta, ima sta da se vidi, obidje. Imas dosta organizovanih izleta po okolnim ostrvima. Ima 3 plaze, pa biraj na koju zelis ici... itd.. itd...

Evo ti i moje slike, pa pogledaj

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/3705

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/3713

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sećam se :)

Bili smo u istoj smeni, al ne znam u kom si busu i koji si smeštaj imala.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja dajem glas PARGI!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje za one koji su bili na Lefkadi i Krfu krajem juna - da li je more dovoljno toplo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila na Krfu od 20.06 do 1.07 i kupala sam se sve vreme ,a inace sam zimogrozljiva.

Jeste voda malo hladnija od da kazem kontinentalnog dela Grcke ,kao i od Jadranskog mora .

Ali otvoreno je more i jeste malo hladnije ,ali nije to nepodnosljivo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka