jerotije_legenda

Automobilom na Lefkadu

1291 poruka u ovoj temi

 

 

 

Takodje bih zapazila da je gorivo u Makedoniji iako jeftinije značajno i lošije.

 

Ovo je skroz netacno. Ovo kazem kao neko ko zivi u Makedoniji, a prilicno cesto ide (i sipa) u Grckoj. Sa ovim se slazu i mnogu moji prijatelji. Mozda Shell-ov benzin ja malo bolji, ali ostalo - ne.

Izmenjeno (STEALTH)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Ovo je skroz netacno. Ovo kazem kao neko ko zivi u Makedoniji, a prilicno cesto ide (i sipa) u Grckoj. Sa ovim se slazu i mnogu moji prijatelji. Mozda Shell-ov benzin ja malo bolji, ali ostalo - ne.

Ne bih ja ovo baš ovako kategorički definisala kao netačno. I sami rekoste da jedino na Shell pumpama ipak toče kvalitetnije gorivo, dakle mogli ste da napišete da je delimično tačno. Mora da postoji tolerancija za različita mišljenja naročito ako u njima ima istine.

U Grčkoj sam ove godine sipala Shell gorivo ali sam prethodnih godina sipala i na nekim drugim pumpama. Jedino sam razliku osetila sipavši makedonsko gorivo, nažalost.

To je moje dosadašnje iskustvo. Možda se promeni nekada.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iako je težak off.  mene zaista zanima kako zaključujete koje je gorivo bolje/lošije?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To mora da bude veoma, veoma drastična razlika u kvalitetu goriva da bi uticala na vozne karakteristike. 

Po meni je ta razlika više subjektivan osećaj nego stvaran zato što se ne vozi na istom putu, usponi, nagibi, krivine kao i kvalitet asfalta je različit.

Svašta nešto sam vozio prethodnih decenija, gorivo koje smo sipali 90-tih je bilo najnižeg mogućeg kvaliteta, usput višestruko prekršteno vodom, kivijem, crvenim bojama (najpopularnije je bilo "mađarsko crveno sa Šela")...pa se opet nije na volanu toliko osećala razlika već je najčešće merač nivoa goriva pokazivao razliku.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko potrošnje i gubitka snage se najviše oseti pogotovo kod jačih motora  sa turbopunjačem.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko potrošnje i gubitka snage se najviše oseti pogotovo kod jačih motora  sa turbopunjačem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ne bih ja ovo baš ovako kategorički definisala kao netačno. I sami rekoste da jedino na Shell pumpama ipak toče kvalitetnije gorivo, dakle mogli ste da napišete da je delimično tačno. Mora da postoji tolerancija za različita mišljenja naročito ako u njima ima istine.

U Grčkoj sam ove godine sipala Shell gorivo ali sam prethodnih godina sipala i na nekim drugim pumpama. Jedino sam razliku osetila sipavši makedonsko gorivo, nažalost.

To je moje dosadašnje iskustvo. Možda se promeni nekada.

 

Rekao sam MOZDA je Shell-ov benzin malo bolji, sto moze biti i tocno i netocno jer ja ne vozim na benzin, nego imam dizel. Ovo je iz rekla - kazala price.

Mene zanima koliko puta ste vi "uporedili" kvalitet goriva? Evo ja recimo, 20+ puta sam sipao u Grckoj (na raznih pumpama, izbegavam "selske") i uvek kvalitet dizela je bio isti sa Lukoil ili Makpetrol dizel u MKD. I nisam osetio nikakve razlike u radu motora. Cak sta vise - u jednom kratkom periodu pre nekoliko godina Makpetrol dizel je bio losiji od Lukoil-ov i to se vec osecalo (o ovome  mislim da sam vec pisao na forumu). Tako da znam sta moze da cini razliku, barem na mom autu.

Izmenjeno (STEALTH)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Preko potrošnje i gubitka snage se najviše oseti pogotovo kod jačih motora  sa turbopunjačem.

Šta god mu sipao, moj isto ide. 

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Šta god mu sipao, moj isto ide. 

 

 

I uvek ce isto i ici. Nego...marketing. Covek pomisli - Ajd' da probam i ja to cudo, cim je skuplje, mora da je i bolje.  Pa proradi podsvest, noga na gasu se umiri, nema vise cimanja i seckanja u voznji, jer, eto, da vidim koliko manje trosi... ;)

Dalje...koliko rezervoara tog "ultra turbo mega giga..." aditiviranog goriva je potrebno da bi ti aditivi, deterdzenti delovali? Jedan? Ni slucajno. Dva? Veoma, veoma tesko. Pa onda koliko? Na to pitanje ni ti proizvodjaci goriva ne znaju da odgovore.

Za kraj, proizvodjaci automobila - inzenjeri, konstruktori...su napravili motor za koji odgovara to i to gorivo. Recimo euro 5. standard. I oni (proizvodjaci) ne preporucuju koriscenje bilo kakvih aditiva. Kod mene, u onoj knjizi o autu, pise bukvalno - Ne preporucujemo koriscenje aditiva.

Izmenjeno (vilil)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije u opste off, i ovo je deo teme i letovanja.

 

Evo da i ja prokomentarisem.. Moj auto je sa komoresorom i jos na tng i auto mi mnogo losije ide. Prosto receno stuca i ne vuce kako treba. Dakle, gorivo jeste losijeg kvaliteta u MK. Ne da vredjam nekoga, ali tako je.

Tako smatram da je izuzetno glupo sto nema benz pumpi duz auto puta.

Meni se desio peh, i stradala mi je benzinska pumpa na autu. Imao sam tng sistem i tako ga vozio do povratka kuci. Da ne bese onog sajta za tng stanice, ne bih stigao ni do pola puta. Inace sa bocom tng-a predjem 300-tinak km, ali sada nismo hteli da rizikujemo i hteo sam cesce da tocim. Natocio na Lefkadi, pa kod Janine kod Jumbo-a i skrenuli sa auto puta i usli u Kozani. Kasnije otisli u Paraliju i tamo ga natocio. Jaaaako lose osmisljeno. Auto put NI-BG ima najmanje 7 benzinskih stanica na cca 200km. Ako ne racunamo pr ih 10-tak km i ulaz i izlaz iz gradova...

Cene tng variraju. Preveza do 1.1e. Na Lefkadi 0.83e, Kozani 0.78e. Turisticka mesta, logicno, skuplja.

 

Takodje, od Lefkade preko Vrhosa do Parge, gde smo proveli neko vreme, ima samo jedna stanica (tacnije dve, jedna do druge) i to kod mesta Mitikas. Jako lose. Turistucka mesta. Mora imati vise stanica. Razumem da je njima standard visok, ali imaju turiste. Bugari, mi i Rumuni (kojih ima 80%) koriste dosta tng. 

Inace, mi smo van klasicnog odlaska i dolaska, presli jonskom obalom jos 750km. I to na tng (benzin mi bio nefunkcionalan), sa autom koji dosta trosi. Snasli smo se, ali bi dosta lakse bilo da nisam imao tih cimanja "hoce li biti goriva do tamo" 

Mi kako smo izbrojali, ima 40 tunela?!

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.Prvi put idemo na Lefkadu i idemo autom. Ako neko moze da mi kaze koliko je otprilike putarina u jednom pravcu kroz Makedoniju i Grcku plus cena tunela. Mislim naravno na jedan pravac.Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako sam dobro preračunao trebalo bi sad da bude 15,8 € u jednom pravcu kroz MK i GR

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka